Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Game of the Year 2018

Voters
117. You may not vote on this poll
  • Red Dead Redemption 2

    49 41.88%
  • God of War

    55 47.01%
  • Marvel’s Spider-Man

    3 2.56%
  • Assasins Creed Odysey

    2 1.71%
  • Battlefield 5

    0 0%
  • Call of Duty: Black Ops 4

    1 0.85%
  • Forza Horizon 4

    2 1.71%
  • Far Cry 5

    0 0%
  • Shadow of the Tomb Raider

    5 4.27%
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 48

Thread: Game of the Year 2018

  1. #21 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Da felicitari God of War!
    Pacat pentru Rockstar, au scos o opera de arta in single player dar nu puteau lua GOTY cu un Online stricat.

    Nu inteleg totusi, ma daca vezi ca nu poti, de ce insisti?
    Ti-a luat 5 ani ca sa repari GTA Online, in RDR2 ai 4 sute de mii de sute cusute de ore de opera de arta, de ce mama lui nu il lasi frate asa? Pentru ce tot insisti cu ****tul ala de online daca vezi ca nu se poate?

  2. #22 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Nu inteleg totusi, ma daca vezi ca nu poti, de ce insisti?

  3. #23 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Corect ai dreptate dar ma astept la astea de la alte companii...

  4. #24 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu online-ul l-a facut sa nu castige, ci problemele de 3C.

  5. #25 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Adică?

  6. #26 SP
    Member blondutzu's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Nu online-ul l-a facut sa nu castige, ci problemele de 3C.
    La mecanica de reload, de acord cu tine. In rest, tine de obisnuinta. Controlul este animation driven, cu avantajele si dezavantajele lui. Nu as spune ca e problematic, este doar diferit.

  7. #27 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Mie imi pare rau ca n-a castigat PPasarel nici un premiu )

  8. #28 SP
    Banned heroes3's Avatar
    bai, ce am nimerit-o!
    era de asteptat
    era logic ca Moneyvision sau Ubishiet sa nu pupe nimic
    Sony si Rockstar sunt singurele care s-au straduit si muncit, e normal sa domine

    ---------- Post added 07-12-2018 at 15:57 ----------

    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    Felicitari pt GOW si premiul TGA.

    Vroiam sa adaug o chestie care mi se pare interesanta, o coincidenta care pur si simplu atesta natura ciclica a lucrurilor, chiar si in gaming:

    - in 2010 jocurile majore ale anului au fost GOW 3, RDR, AC Brotherhood si Castlevania Lords of shadow (joc in care personajul se foloseste de un bici)
    - in 2018 jocurile majore ale anului sunt GOW, RDR2, AC Odyssey si Darksiders 3 (joc in care personajul se foloseste de un bici)
    - in 2011 a iesit MK9
    - in 2019 va fi lansat MK11





    in 2010 si in 2018 am avut un Assassin Creed, Black Ops , Darksiders, God of War, Battlefield, Red Dead Redemption , Fallout, Just Cause , Spider Man


    singurele diferente?
    titluri precum Mass Effect, Civilization, Mafia s-au lansat anii trecuti, iar Metro a fost amanat anul viitor, dar era programat anul asta

  9. #29 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Iar jignesti o companie unde mai mult de 2000 de oameni n-au nici o vina.
    Poti oare sa postezi UN POST fara sa aduci injurii sau sa jignesti niste oameni?

    Daca nu era Ubisoft era o lume mai saraca la cate jocuri si lumi minunate au adus in prim plan de-a lungul anilor.

    Ubi era sa-ti fac eu o rima acuma cu Ubi dar imi iau iar warning pentru tine si doar ce ma educasem sa te accept si sa te ignor.
    N-ai sa ajungi tu in 7 vieti sa ai creativitatea si sclipirea unor oameni care lucreaza acolo nici daca iei vitamine de putut.
    Precum herpesul esti omule sa mor de nu.

  10. #30 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E Khan, nu stiu ce pretentii ai...

  11. #31 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Daca nu era Ubisoft era o lume mai saraca la cate jocuri si lumi minunate au adus in prim plan de-a lungul anilor.
    O fi el puțin ALTFEL, dar la fraza asta era să cad jos de pe scaun ...
    Doar nu crezi ca un user cu nickname heroes3 va putea să laude vreodată Ubisoft.

    Lumea e așa minunată că atunci când te trezești din AC, te găsești în Far Cry (varianta nșpe).

    Omul își spune năduful pe actuala generație de jocuri/dezvoltatori (aka same game - different skin). Poate că unul ca el a fost cel din public la conferința Blizzard în care au anunțat Diablo Immortal pentru mobile și a avut tupeul să îi întrebe franc dacă nu cumva e o glumă de 1 aprilie).
    Cam toate marile companii ne păcălesc să cumpărăm skinuri, emotes, DLC, season pass-uri, când noi ar trebui să cumpărăm jocuri.

  12. #32 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    O fi el puțin ALTFEL, dar la fraza asta era să cad jos de pe scaun ...
    Doar nu crezi ca un user cu nickname heroes3 va putea să laude vreodată Ubisoft.

    Lumea e așa minunată că atunci când te trezești din AC, te găsești în Far Cry (varianta nșpe).
    Tin sa te completez la cele spuse mai sus. Au scos si jocuri f bune Ubi dar franciza Heroes of Might and Magic au bagat-o in pamant

  13. #33 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Adică?
    Control scheme, inputuri puse prost, probleme cu inventory management, etc... Le-am mai detaliat si eu si altii, nu le mai enumar pe toate.
    Nu zic de animatiile greoaie ca alea sunt in flavor-ul jocului si trebuie doar sa te obisnuiesti.

    Sent from my LG-H870 using Tapatalk

  14. #34 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu înțelegeam ce înseamnă 3C

  15. #35 SP
    Banned heroes3's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post

    Daca nu era Ubisoft era o lume mai saraca la cate jocuri si lumi minunate au adus in prim plan de-a lungul anilor.
    Ce joc de calitate si inovator a mai adus Ubisoft din 2013 incoace?
    Ultimele jocuri bune de la ei pe care le-am jucat a fost Far Cry 3 , Splinter Cell Black List si oarecum Assassin's Creed Black Flag.
    Sa zicem ca poate AC Origins ar fi bun pentru lumea redata si explorare, si poate Rainbow Six Siege e decent, dar restul sunt niste reciclari copy-paste sinistre, doar cu skin-uri diferite.

    Eu n-am nicio problema cu vechiul Ubisoft : cel cu vechiul logo, cu vechea generatie de dezvoltatori care se straduiau sa scoata ceva de calitate si autentic, care nu-si ruinau proprile francize.
    Mi-e scarba de Ubisoftul actual.
    Pana si noul logo imi provoaca sila.

    Si multe alte companii precum EA, Bethesda, Square Enix, Capcom, Bandai, Microsoft, SEGA, Blizzard, Take-Two, Warner Bros sau Activision mai inovau cate ceva prin anii 2006-2013 pe vremea generatiei PS3/Xbox 360.
    De cand cu consolele next gen, toate nu fac nimic decat sa recicleze vechile jocuri, sa le adauge ceva imbunatatiri de grafica, sa bage doar niste skin-uri noi, eventual sa le lanseze si cu multe defecte.
    Mereu am senzatia de "am mai vazut asta, am mai jucat asta".

    Doar Rockstars, Sony si alte companii mai mici precum CD Projekt sau studiourile indie mai inoveaza.

  16. #36 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    ^vezi sa strangi din dinti cand vomiti sa nu irosesti toata mancarea.
    @Dant3, 3C = Camera, Character, Controls.

  17. #37 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    ^vezi sa strangi din dinti cand vomiti sa nu irosesti toata mancarea.
    @Dant3, 3C = Camera, Character, Controls.
    Ai de capul meu, deci asa fraza

  18. #38 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Khan/heroes3, si eu simt cam acelasi lucru fata de majoritatea jocurilor recente, dar este o OPINIE. Nu te c@c@ pe gusturile altora sau pe companii doar pentru ca nu corespund cerintelor tale. In viata, nu doar in gaming.


  19. #39 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce conversatii si glume de rahan pe thread-u asta si cam pe orice thread in care se face referire la orice alte 2 jocuri care sunt oarecum diferite.

    Chiar nu se poate sa existe niste conversatii normale, civilizate, cu bun simt, fara sa apara alde Khan (care nu inteleg ce tot cauta pe aici si-si face 1000 de clone si nu este banat odata, ca sa nu-i mai citim aberatiile) sau fara sa se atace cineva si sa se faca 100 de postari off topic?

    E atat de greu sa scrii ce trebe pe un astfel de thread?


  20. #40 SP
    Member morphine's Avatar
    Daca nu va place userul asta Khan de care tot pomeniți...de ce nu-l ignorați ? Pe bune. Faptul că tot căutați să-i dați replica mi se pare...penibil și copilăresc. De parcă nu aveți ceva mai bun de făcut decât să dați o replica inteligenta că sa va simțiți mai bine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Vand joc The Witcher 3 Game Of The Year Ps4 By flaviud in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 06-03-2018, 14:04
  2. Cumpar Dark Souls 3 The Fire Fades (Game of the Year) PS4 By Donely in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 14-02-2018, 19:07
  3. Vand The Witcher 3: Wild Hunt Game of the Year Edition - PlayStation 4 By marius_cojoc in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 26-01-2018, 15:01
  4. Replies: 6 Last Post: 28-12-2016, 12:49
  5. Downloadable Game of the Year By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 08-12-2012, 18:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts