Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 33 of 33

Thread: Ce se intampla cu Microsoft Romania

  1. #21 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Man, doar pentru ca sunt multi oameni care au vazut topicul dar nu au semnat (ceea ce este pe undeva normal), nu inseamna ca sunt fanboy, die-hard Sony fans. Trebuie sa intelegi ca printre ei sunt si oameni care nu cred in asta sau nu sunt interesati, pur si simplu. Nu trebuie sa cadem in extrema cealalta. Ai inceput cu un obiectiv, sa strangi 100, o sa ajungi acolo si probabil peste. Chestii d-astea pasiv-agresive nu o sa atraga lumea de partea ta si chiar vor zice ca esti un habotnic Xbox care nu merita ajutat cu nimic.

    My 2 cents.

  2. #22 SP
    Junior Member eqinox's Avatar
    Am semnat si eu. PS4 rulzz!

  3. #23 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    1. Vizualizarile pe care le vezi tu nu sunt unice. Doar eu am intrat de vreo 10 ori pana acum.
    2. Poate ar trebui sa accepti ca nu poti face nimic. Cea mai realista optiune de a schimba tu ceva e sa ajungi director Microsoft Romania, dar nici asa nu cred ca ar fi sanse mari.

    Oricum, am votat ca sa apar pe lista.

  4. #24 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu nu am semnat, PC Mustard Race!

  5. #25 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    1. Vizualizarile pe care le vezi tu nu sunt unice. Doar eu am intrat de vreo 10 ori pana acum.
    2. Poate ar trebui sa accepti ca nu poti face nimic. Cea mai realista optiune de a schimba tu ceva e sa ajungi director Microsoft Romania, dar nici asa nu cred ca ar fi sanse mari.

    Oricum, am votat ca sa apar pe lista.
    Ceva se poate schimba, daca stam sa ne gandim in 2008-2013 nu credea nimeni nici in SONY... pana cand s-a intamplat.
    Eu in continuare am asteptari mari de la anul 2019, Microsoft n-a mai adaugat regiuni noi din 2012, poate odata cu noile anunturi se vor gandi sa incerce marea cu degetul.
    Logic daca o luam, n-ar mai fi nimeni inaintea noastra (Tari care au PSN&Store oficial si nu au Live). Am cam fi primii pe lista alaturi de Croatia probabil, Bulgaria, Peru, Malaysia... tarile baltice, cine stie.

    Iti dai seama ca daca vine MS la un moment dat cu vreo extensie nu vor adauga Live in Macedonia si Iordania... se vor orienta probabil catre piete care au demonstrat ca au potential, care deja au PSN oficial.

  6. #26 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Semnat. Dar nu le pasa... si nu neaparat pentru ca suntem mici. Cred ca putem sa ne uitam in urma la cazul de coruptie Microsoft (din Romania), si e suficient...

    Romania Se Lupta Cu Morile De Vant ! | MonkY`s Place

    Boss, esti in eroare. Cazul Microsoft nu se refera la firma Microsoft. Se refera doar la niste produse Microsoft cumparate de un privat la pret de piata de la Microsoft si vandute la institutiile statului la super-preturi.

    ---------- Post added 31-01-2019 at 06:46 ----------

    Imi poate spune si mie cineva daca de pe PC pot sa imi fac cont de Romania si sa cumpar jocuri de PC de la Microsoft?

  7. #27 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by PS4&PS3 View Post
    Boss, esti in eroare. Cazul Microsoft nu se refera la firma Microsoft. Se refera doar la niste produse Microsoft cumparate de un privat la pret de piata de la Microsoft si vandute la institutiile statului la super-preturi.

    ---------- Post added 31-01-2019 at 06:46 ----------

    Imi poate spune si mie cineva daca de pe PC pot sa imi fac cont de Romania si sa cumpar jocuri de PC de la Microsoft?
    Daca intrai pe un PC cu windows (banuiesc ca e cu windows deoarece doar 5% din utilizatori au linux instalat) la sectiunea store observi ca preturile sunt in Lei, deci pe PC exista Romania ca tara).

  8. #28 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Da se poate, ai preturi in lei.

    Si ca sa adaug on topic, asta ar fi inca un paradox, ca pe PC imi arata jocuri PC&Xbox, dar imi pune si eticheta aia cu Xbox Live ca sa fie durerea si mai amara...

    Si ca sa plusez, uitati-va putin pe www.xbox.com/ro-ro iar apoi incercati un alt internet TLD de la o alta tara cum ar fi Macedonia (https://www.xbox.com/mk-mk), sau Serbia (https://www.xbox.com/rs-rs), sau whatever care nu are Live.
    Site-ul romanesc exista, NU DA EROARE, este tradus in romana in dreapta sus, e cumva intre asa. Nici pagina oficiala Xbox, dar nici absenta/eroare ca la alte tari.
    Attached Images Attached Images ms-store.png

  9. #29 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Îți mai zic încă o dată ce ți-am spus și anul trecut, legat de Xbox Live Romania? Te las să cauți postarea mea

  10. #30 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Îți mai zic încă o dată ce ți-am spus și anul trecut, legat de Xbox Live Romania? Te las să cauți postarea mea
    Am cautat ca sa imi aduc aminte dar tu postezi mult si m-a batut search-ul

  11. #31 SP
    Member tudort's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Am cautat ca sa imi aduc aminte dar tu postezi mult si m-a batut search-ul
    Mulțumesc pentru screen-ul de mai sus. Am luat gears 4 la 50 lei ! Abia mi-am construit PC și sunt bucuros.

  12. #32 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    ^ Nu stiu de ce, dar am ras la asta

    Ceva bun tot a iesit de aici.

  13. #33 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Quote Originally Posted by tudort View Post
    Mulțumesc pentru screen-ul de mai sus. Am luat gears 4 la 50 lei ! Abia mi-am construit PC și sunt bucuros.
    https://www.cdkeys.com/xbox-live/gam...e-digital-code

    De aici îl luai cu 27,39 lei.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Ce se intampla cu Altex / Media Galaxy? By Ramon in forum Console Club
    Replies: 5656 Last Post: Today, 20:26
  2. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 1039 Last Post: 19-11-2021, 18:26
  3. Replies: 3 Last Post: 31-10-2014, 12:16
  4. Corgi in Romania ? By zinodaur in forum Pets
    Replies: 5 Last Post: 17-05-2013, 16:16
  5. Replies: 9 Last Post: 10-03-2009, 18:45

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts