Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 94

Thread: Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint

  1. #1 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint

    Ubisoft a anuntat azi urmatorul joc din seria Ghost Recon, succesorul direct pentru Wildlands (nu stiu de ce nu i-au zis Wildlands 2), Ghost Recon: Breakpoint.

    Jocul se va lansa pe 04 Octombrie 2019 si va fi disponibil pe PC, PS4 si Xbox One.

    Din ce am vazut pana acum, pare o experienta mai personala, bazata mai mult pe stealth. Va suporta in continuare co-op de pana la 4 jucatori si va avea si mod PvP.


    Attached Images Attached Images tom-clancy-s-ghost-recon-breakpoint-224460-1920x1080.jpg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Atasez si cateva capturi de ecran.

    Vad ca vor introduce si ei tesselation pentru deformarea de zapada/noroi (asemanator AC3, RDR2, Shadow of the Tomb Raider).

    Attached Images Attached Images grbp-mtdt-scrn-01-militarysurvival-1080-nl-1557429582470.jpg grbp-mtdt-scrn-02-brotherhood-1080-nl-1557429582468.jpg grbp-mtdt-scrn-11-life-harsh-high-mountain-1920-nl-1557429582452.jpg grbp-mtdt-scrn-07-face-off-1080-nl-1557429582458-1-.jpg grbp-mtdt-scrn-04-wolves-1080-nl-1557429582462.jpg tgt-19-02-mkt001-behindenemylines-1557429582430.jpg island-e001-s009-sh00960-compositing-print-v0011022-1557429582445.jpeg

  3. #3 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Arata senzational, sunt hyped.
    Sper ca realizeaza si ei deja ca daca far iar downgrade la grafica se sufoca singuri, sper...

    Daca, si spun daca cu D mare, jocul asta iese asa cum e prezentat, mai apare si vreo stire cu nea’ Pescarul la E3, avand in spate un Division 2 care este un joc senzational, avand si Assasins Creed si Far Cry in portofoliu care sunt serii grele si imi plac, este foarte greu ca oricine sa mai nege ca Ubisoft sunt cei mai buni overall... foarte greu.

    Calitate+cantitate ca nici o alta companie la momentul actual, fara discutie.
    Abia astept E3.

    Nelamurire:
    In variile interactiuni am tot vazul acel cerc... nu imi dau seama daca demo-ul a fost pe PS4 Pro sau pe PC...e bizar ca fiecare actiune sa fie cu cerc.
    Pareri?

  4. #4 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ma gandesc ca poate e cercul ala ca placeholder ca sa nu faca "reclama" nici la Sony nici la Microsoft, ci ceva neutru cat sa iti arate ca e un prompt cu o actiune voita. Ma GANDESC EU acuma, na...

  5. #5 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Preparation and planning are more important than ever in Breakpoint. Nomad is stranded and alone; there's no mission briefing, no detailed goals, and no clear map markers. If you're going to succeed, you'll need to gather intel, study your map, locate your targets, and execute your objectives on your own. You'll no longer have a team of three AI squadmates (although you can still play in four-player co-op for the entirety of Breakpoint), so if you're playing solo, Nomad will be truly alone.

    In Breakpoint, an injury isn't simply a hit to your health; you can incur semi-permanent wounds that can severely impact your gameplay if not treated, and these wounds can only be healed outside of battle. Taking a bullet in the leg or falling down a slippery slope can impair things like movement and aim, and an injured Ghost won't last long against the Wolves. Injuries also tie closely to another new survival mechanic: the ability to carry bodies.

    https://news.ubisoft.com/en-us/artic...ly-Archipelago

  6. #6 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Arata senzational, sunt hyped.
    Sper ca realizeaza si ei deja ca daca far iar downgrade la grafica se sufoca singuri, sper...

    Daca, si spun daca cu D mare, jocul asta iese asa cum e prezentat, mai apare si vreo stire cu nea’ Pescarul la E3, avand in spate un Division 2 care este un joc senzational, avand si Assasins Creed si Far Cry in portofoliu care sunt serii grele si imi plac, este foarte greu ca oricine sa mai nege ca Ubisoft sunt cei mai buni overall... foarte greu.

    Calitate+cantitate ca nici o alta companie la momentul actual, fara discutie.
    Abia astept E3.

    Nelamurire:
    In variile interactiuni am tot vazul acel cerc... nu imi dau seama daca demo-ul a fost pe PS4 Pro sau pe PC...e bizar ca fiecare actiune sa fie cu cerc.
    Pareri?
    eagle-eye e diplomat, nu vrea să-ți spună că acel cerculeț e de la PlayStation ca sa nu începi iar cu... știi tu

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stiu ca esti ironic, dar nu. Ala e clar placeholder. Probabil n-au avut chef sa faca grafica pentru fiecare consola in parte, pentru a rula pe canalul de youtube al fiecaruia, asa ca au ales sa mearga pe cercu ala.

    Oricum eu sunt foarte curios cum o sa fie ca joc, daca refac controlul si fizica vehiculelor, daca imbunatatesc partea de stealth si daca vor face world traversal mai fun. Am pierdut peste 100h in Wildlands, dar a avut multe probleme deranjante.

    Totodata, sunt foarte curios de faza cu "There's no mission briefing, no detailed goals, and no clear map markers. If you're going to succeed, you'll need to gather intel, study your map, locate your targets, and execute your objectives on your own.". Nu stiu cat de fun este asta, cand ai timp limitat si joci cu niste prieteni. E posibil sa devina destul de frustrant uneori cand nu stii efectiv ce trebuie sa faci si ajungi sa te plimbi de nebun pe harta, asteptand sa dai peste cineva pentru putina "ciomageala".

  8. #8 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    De la extaz la agonie in cateva momente... no map markers... sincer n-as vrea sa-l faca Operation Flashpoint.

    Au timp sa ii dea 2 salarii compensatorii aluia care a luat tampenia asta de decizie sinistra si sa il faca joc normal, pentru oameni normali care nu au 150 de ore la dispozitie ca sa termine o campanie.
    Sper...

  9. #9 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Este un joc normal pentru oameni normali, daca joci live services ai timp si pentru campanii lungi. Sau ai avea mai mult timp la dispozitie daca nu ai cumpara aproape fiecare joc si dupa aia te plangi ca nu ai timp.

  10. #10 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ai terminat Assasins Creed?

  11. #11 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Inscrieri pentru beta: https://ghost-recon.ubisoft.com/game/en-us/beta

    ---------- Post added 10-05-2019 at 20:11 ----------

    https://m.ign.com/articles/2019/05/1...tore-not-steam

  12. #12 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    De la extaz la agonie in cateva momente... no map markers... sincer n-as vrea sa-l faca Operation Flashpoint.

    Au timp sa ii dea 2 salarii compensatorii aluia care a luat tampenia asta de decizie sinistra si sa il faca joc normal, pentru oameni normali care nu au 150 de ore la dispozitie ca sa termine o campanie.
    Sper...
    Stai linistit.

  13. #13 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Aparent, am fost invitat in "Target technical test", adica un fel de Alpha, care incepe pe 31 Mai si se termina pe 3 Iunie. Am 3 invitatii de dat pentru doritori, dar trebuie sa va adaug la prieteni. Nu stiu exact daca va puteti alege platforma (probabil ca da) sau sunteti legati de mine si faptul ca am selectat PS4, dar daca este sa nu puteti sa alegeti platforma dorita, sper sa dati codul mai departe. Asta in caz ca merge sa fie dat mai departe si nu este linked cu adresa de mail la care e trimis.

    Astept mesaj in privat, primii 3 veniti, primii serviti. O sa trebuiasca sa va logati pe pagina lor si sa acceptati NDA, bla bla bla.

  14. #14 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am primit si eu acces pentru acest weekend.
    Verificati-va mail-urile, care v-ati inscris in beta.

    Oricum este cu NDA deci nu avem voie sa discutam despre joc dupa aia.

  15. #15 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Unde scrie treaba asta cu NDA? Sunt curios ce ar putea să ne facă daca vorbim...

  16. #16 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mai jos, in acelasi mail.

    Nici eu nu stiu ce ar putea face daca vorbesti pe forum aici, spre ex. Si cum stie cine e si ce id are in joc. Dar nah, n-as risca sa nu mai primesc acces in niciun beta.


  17. #17 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Unde scrie treaba asta cu NDA? Sunt curios ce ar putea să ne facă daca vorbim...

  18. #18 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ^^^Am înțeles, o să fiu coleg cu Dragnea

  19. #19 SP
    Member Mishy's Avatar
    Ce se intampla daca in timp ce ma joc intra cineva peste mine, il pun sa jure cu mana pe bible ca nu spune la nimeni ce a vazut?

  20. #20 SP
    Member Darthstone's Avatar
    La prima vedere pare ok, vechea reteta Ubisoft. E un fel de Division cu alt setting. Dar imi place ca au bagat cateva elemente noi, precum camuflaj cu noroi, si ca au pus accent pe survival. Vedem ce o fi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 5 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 353 Last Post: 05-10-2021, 20:57
  2. Replies: 9 Last Post: 23-01-2013, 18:23
  3. Replies: 0 Last Post: 09-12-2011, 11:10
  4. Replies: 1 Last Post: 24-09-2011, 20:12
  5. User Preview: Tom Clancy's Ghost Recon - Future Soldier By hibrid13 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 9 Last Post: 01-02-2011, 13:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts