Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 94

Thread: Tom Clancy's Ghost Recon: Breakpoint

  1. #41 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu cred ca e decizia fiecaruia ce vrea sa faca cu banii si pe ce vor sa-i arunce.

    Asa cum unii fumeaza, altii stau prin baruri sau chiar prin cazino-uri, unele persoane considera ca merita sa investeasca 60$ intr-un joc in care va pierde 80-100 (sau chiar mai mult) de ore de joaca cu prietenii.

    Si poate vor exista oameni care vor investi chiar si in skin-urile alea speciale. Fiecare e liber sa faca ce vrea cu banii.

    Referitor la joc, eu abea satept sa pun mana pe el. Timp sa am de joaca dupa aia si noi sa fim sanatosi si sa ne putem bucura in continuare de hobby-uri.

  2. #42 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    The Wolves Collector's Edition $189.99
    Attached Images Attached Images grb_wolvesce-content_en.jpg

  3. #43 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Ok, o sa incerc sa explic cum merge treaba, ca vad ca ati uitat de Assassin's Creed Odyssey si microtranzactiile lui.

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    cat timp e vorba doar de cosmetice. Din ce vad, toate alea sunt skin-uri sau chestii asemanatoare.
    Esti sigur de asta? Nu sunt doar cosmetice. Poti cumpara: arme, blueprints, vehicule, in game currency, skill points si upgraduri la arme. Plus altele.

    Deci poti sa ai toate chestiile astea fara sa mai fie nevoie sa joci. Asta inseamna ca in joc, timpul necesar sa deblochezi armele alea (si restul) va fi foarte lung. De ce? Ca sa te forteze sa cumperi mizeriile alea.

    Acum o sa ziceti multi: da e ok, eu nu cumpar. Pai nu cumperi tu, dar te afecteaza cand joci. Pentru ca in loc sa deblochezi o arma in 2 ore de joc, o deblochezi in 5 de exemplu. In concluzie, fac jocul mai grindy ca sa te forteze sa cumperi microtranzactii.

    Sper ca acum intelegeti si ca macar o sa va ganditi la asta cand cumparati un joc.




    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Nu vreti sa intelegeti ca studiourile de gaming NU POT supravietui fara microtranzactii, sau daca o pot face o vor face pentru o perioada limitata de timp dupa care, datorita lipsei de fonduri, vor da afara oameni (unii foarte buni) si vor scadea in calitate foarte mult.
    Oooo vai...saracele studiouri mari nu au bani... Ubisoft a facut 2 miliarde in 2018-19. EA 5 miliarde. Nu cred ca are sens sa mai continui.

  4. #44 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, ai dreptate. Am vazut si eu imaginea in care aratau skill points si weapon upgrades si nu este deloc ok.

    Nu stiu, personal n-am bagat niciodata bani in asa ceva, dar cat timp nu mai este vorba de cosmetic items, nu este ok.

    Personal, nu ma deranjeaza faptul ca exista asa ceva, cat timp eu nu joc PvP, iar jocul o sa-l joc strict in co-op ca sa fac povestea si sa ma distrez pe harta aia. Iar pentru asta n-o sa stau niciodata sa fac grind ca sa iau nu stiu ce arma. Sunt sigur ca ma pot distra la fel de bine si cu arma initiala sau pistolul.

    Cat de studiourile care pot si care nu pot supravietui, sunt mai multe puncte de vedere.
    Ideea e simpla. Cat timp se fac bani (si se fac tone de bani) din asta, ei vor continua sa le implementeze intr-un fel sau altul.

  5. #45 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Daca jocurile de genul acesta ar fi gratis atunci nimeni nu ar mai comenta.

  6. #46 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu neaparat gratis, dar la un 30-40$.

    Oricum, se pare ca dupa tot haosul asta, le-au scazut actiunile si au si luat atitudine si au scos pagina respectiva din store-ul jocului.
    Daca ramane asa, o sa fie ok.
    Attached Images Attached Images capture.jpg

  7. #47 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Nu inteleg de ce tot ii aperi, ai microtranzactii jocul sa fie gratis, tu platesti deja 60 de euro pe un produs care ar trebui sa contina tot (si sa nu uitam editiile speciale + seasons pass), banii pe care ii fac astia din vanzari e oricum maruntis pe langa ce scot ei cu mts. Oricum astea nu mai sunt jocuri pe care sa le joci cu placere.

  8. #48 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In ce sens ii apar? Nu e normal sa platesti pentru un produs? Eu, ca jucator de SP/co-op, care nu o sa bage niciodata bani in asa ceva, ar trebui sa ma joc gratis doar pentru ca poate vor baga altii bani?

    Pai si banii cheltuiti pe productia jocului sau advertising?

    Deja o dam in altele.

    Intre timp s-a rezolvat problema, cel putin asa pare, iar daca in store-ul in-game avem doar cosmetice, nu am ce sau de ce sa comentez.

    Iar Season pass-ul, daca este ca la Division 2 (nu m-am interesat, nu stiu) in sensul ca ai acces cu 5 zile inaintea tuturor, atunci este la fel de inutil ca si acolo si trebuie sa fi nebun sau sa ai prea mult timp liber, ca sa investesti in asa ceva.

  9. #49 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  10. #50 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    "PvP is great and fun"
    Tot ce voiam sa aud

    Unul dintre cele mai mari jocuri ale lui 2019 a fost creat în mare parte în România

    https://jocuri.go4it.ro/stiri-si-art...mania-18430431

    Noul joc, Breakpoint, a fost realizat într-o perioadă de doi ani şi jumătate, în colaborare cu studiourile din Paris şi Bucureşti. ”Contribuţia echipei din Bucureşti este cea mai semnificativă contribuţie pe un titlu AAA”, menţionează Ioan Manea, producer în cadrul echipei.

  11. #51 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din ce am tot vazut zilele astea, nu prea m-as mandri cu faptu ca a fost facut de romani.

    Inteleg ca ideile initiale au fost altele, care s-au schimbat pe parcurs (desi elemente au ramas acolo), iar jocul final este un wildlands, dar ceva mai slab din toate punctele de vedere. Ma asteptam sa fie macar la fel de bun/fun...

    Voiam initial sa fac precomanda, dar m-am razgandit. Dupa care am zis ca-l iau la lansare, dar cred ca-i zic pas o perioada...mai lunga

    Ma asteptam sa repare din problemele aparute prin alpha/beta, dar vad ca au ramas acolo si in versiunea finala.
    Iar partea de survival cu care se tot laudau, a cam fost data deoparte

  12. #52 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    In unele chestii nu prea ai de ales si trebuie sa te descurci cu ce ai. Ce s-a facut la noi, s-a facut bine, problemele sunt... din alte parti, ca sa zic asa.

  13. #53 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    O decizie buna

  14. #54 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    In unele chestii nu prea ai de ales si trebuie sa te descurci cu ce ai. Ce s-a facut la noi, s-a facut bine, problemele sunt... din alte parti, ca sa zic asa.
    Sunt sigur de asta si nu contest talentul oamenilor, ci deciziile luate "sus" complet aiurea.
    Si asta e aiurea, pentru ca daca nu are succes, o sa fim vazuti cam aiurea, presupun ca inclusiv intern si nu vor mai da asemenea responsabilitati echipei din Bucuresti.

  15. #55 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nicidecum.

  16. #56 SP
    Manager paul's Avatar

  17. #57 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Jocul ăsta e produs de filiera română? Dumnezeule mare e plin de bug-uri și de dead brain enemy. Cum pana mea să se spameze la 2 metri în fața mea..... pe mine nu mă interesează microtranzactiile din joc, nici nu le bag în seamă, pe mine ma surprinde starea de lansare a jocului cum să plătești 300 ron pe inepția asta? Chiar îmi pare rău că jocul asta este făcut de români. RIP ubisoft România

  18. #58 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Paris e lead site, in Bucuresti s-au facut doar bucati din joc, mainly PVP-ul si gunsmith-ul + o regiune specifica de pe insula.

  19. #59 SP
    Senior Member calin_kalf's Avatar
    Am vorbit cu un prieten care e la Ubi Bucuresti si mi-a zis exact ce a zis si razvan. Deciziile vin de sus si ei doar le executa. Plus ca au avut deadlineuri fost foarte stranse si cu cateva saptamani inainte de lansare se raportau buguri destul de nasoale... Asa e cand vrei sa faci un joc doar ca sa vinzi microtranzactii.

  20. #60 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by calin_kalf View Post
    Am vorbit cu un prieten care e la Ubi Bucuresti si mi-a zis exact ce a zis si razvan. Deciziile vin de sus si ei doar le executa. Plus ca au avut deadlineuri fost foarte stranse si cu cateva saptamani inainte de lansare se raportau buguri destul de nasoale... Asa e cand vrei sa faci un joc doar ca sa vinzi microtranzactii.
    nu ma mira. am jucat beta acum o luna si erau o groaza.

    BTW, si la wildlands au lucrat ai nostri.

    Faza funny la mine e ca Wildlands e primul (si singurul cred) joc de PS4 la care am facut platina. Jocul nu e asa great, dar e fun. Cam grindy dupa un timp, daca vrei sa faci tot.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 353 Last Post: 05-10-2021, 20:57
  2. Replies: 9 Last Post: 23-01-2013, 18:23
  3. Replies: 0 Last Post: 09-12-2011, 11:10
  4. Replies: 1 Last Post: 24-09-2011, 20:12
  5. User Preview: Tom Clancy's Ghost Recon - Future Soldier By hibrid13 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 9 Last Post: 01-02-2011, 13:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts