Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 10 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 121 to 140 of 194

Thread: Watch Dogs Legion

  1. #121 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Note cam mici: ma refer exclusiv la notele date de recenzori, nu la userscore.
    https://www.metacritic.com/game/xbox...ch-dogs-legion
    https://www.metacritic.com/game/pc/watch-dogs-legion
    https://www.metacritic.com/game/play...ch-dogs-legion


    Media pe platforma:
    PS4- 73
    PC-75
    X1-77

  2. #122 SP
    Manager paul's Avatar
    Syndicate v. Legion London:

  3. #123 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex Khan View Post
    Note cam mici: ma refer exclusiv la notele date de recenzori, nu la userscore.
    https://www.metacritic.com/game/xbox...ch-dogs-legion
    https://www.metacritic.com/game/pc/watch-dogs-legion
    https://www.metacritic.com/game/play...ch-dogs-legion


    Media pe platforma:
    PS4- 73
    PC-75
    X1-77
    Era de asteptat. Ce aduce nou este sistemul de recrutare, restul e same old same old.

  4. #124 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, dar sistemul de recrutare este foarte bine facut si in spate este ceva foarte complex si bine gandit.
    E mai bine facut decat nemesys system din Shadow of Mordor spre exemplu.

    Dar da. Notele sunt corecte. Undeva la 7.5 pentru ca e tras in jos de anumite mecanici deficitare.
    Dar asta nu inseamna ca nu este un joc bun. Este si incredibil de fun iar libertatea pe care o ai in abordarea oricarei misiuni (mai putin 1-2 cred) este fenomenala.

  5. #125 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Syndicate v. Legion London:
    Arata bine Londra, nu s-a schimbat prea mult fata de cum era acum 160 ani
    Doar niste panouri electronice ici colo, niste automobile , autobuze , stalpi de iluminare, smartphone-uri.........ha, si un COVID, ca observ ca Londra din Watch Dogs Legion pare mai depopulata in comparatie cu Syndicate.

  6. #126 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Series S:
    - practic, cam totul e pe low/lower
    - RT - rendered internally at 720p - checkerboarding reconstruction
    - 900p-1080p/30fps - nu arata asa bine in 1080p din cauza RT cu lower resolution, fps e stabil, fara scaderi

    PS5 & XSX:
    - nearly the exact same visual settings
    - RT - redendered internally at 1080p - checkerboarding reconstruction
    - XSX: lower Anisotropic Filtering - bug? (in configuration file gasit la PC scrie ca sunt la fel)
    - PS5: puddles missing in reflections - bug? (in configuration file gasit la PC scrie ca sunt la fel)
    - PS5: better loading times
    - 1440p-4K/30fps - fps e stabil, fara scaderi

    Au facut treaba buna Ubisoft. Sunt la fel. Dar ramane o intrebare: cum s-ar prezenta la 60fps? (configuratie gasita in fisierul de pe PC). Poate inttr-un update.
    O sa raspund aici ca sa nu poluam pe thread-ul celalalt.
    nu arata asa bine in 1080p din cauza RT cu lower resolution, fps e stabil, fara scaderi
    RT e doar la reflexii, deci RT nu are nicio treaba cu faptul ca jocul arata nasol. Arata asa pentru ca este rulat la un super low resolution si foloseste DRS-ul ala infect. E la fel ca la RDR2 - foarte blurry si foarte noisy.
    - XSX: lower Anisotropic Filtering - bug? (in configuration file gasit la PC scrie ca sunt la fel)
    Nu este bug. L-au facut asa intentionat ca sa mentina fps.

    Ce era in config files de la pc sunt chestii de la development, gen preseturi cu setarile pt console. dar nu stim de cand, pot fi si din 2019.
    PS5: puddles missing in reflections - bug? (in configuration file gasit la PC scrie ca sunt la fel)
    Nu este bug - este optimizare.
    1440p-4K/30fps - fps e stabil, fara scaderi
    Pai? de ce ar avea lower resolution atunci? Fix de-aia ii scade rezolutia, dinamic, ca sa nu ii scada fps.

    Problema cu rezolutia - lumea se uita doar la ce zice digital foundry si celalalt canal (imi scapa numele acum) care face analiza asta si iau de buna ce le rezulta alora din softul de numarare a liniilor. Dar in realitate avem si dynamic resolution ala per object, unde daca ai doar un obiect la high resolution si restul e low, tocmai ai pacalit orice soft si lumea e convinsa ca totul e high res.

    Reflexii calumea cu RT am vazut ca vor fi in Cyberpunk, singuru joc de pana acum unde vom avea reflexii realiste. Toti restu au ales sa puna reflexiile parca "neterminate" cand au lasat oglinda perfecta peste tot.
    Iar pentru jocuri, atunci cand partea de RT e limitata la rezolutie, nu trebuie sa afisezi imaginea direct, pt ca se observa. Ci vii cu tot felul de materiale cu deformare sau semi-mate, nu tre sa ai 100% oglinda.

    Ma rog, e un subiect prea mare ca sa fie dezbatut acum si o dau in off

  7. #127 SP
    Manager paul's Avatar
    De aici s-a dat quote: http://www.consolegames.ro/forum/f60...m/#post1499224.
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    O sa raspund aici ca sa nu poluam pe thread-ul celalalt.
    Tocmai de-asta e Closed, ca sa nu fie postari de genul sau mai rau.
    Ei prezinta fapte, atat.
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    RT e doar la reflexii, deci RT nu are nicio treaba cu faptul ca jocul arata nasol. Arata asa pentru ca este rulat la un super low resolution si foloseste DRS-ul ala infect. E la fel ca la RDR2 - foarte blurry si foarte noisy.
    The level of surprise here is because while full 1080p is often rendered, Series S looks visibly lower to the eye - and I suspect that's the impact of much lower resolution RT effects.
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu este bug. L-au facut asa intentionat ca sa mentina fps.

    Ce era in config files de la pc sunt chestii de la development, gen preseturi cu setarile pt console. dar nu stim de cand, pot fi si din 2019.

    Nu este bug - este optimizare.
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai? de ce ar avea lower resolution atunci? Fix de-aia ii scade rezolutia, dinamic, ca sa nu ii scada fps.
    OK, poate asa e. Inseamna ca are prioritate frame-rateul. Alegerea lor.
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Problema cu rezolutia - lumea se uita doar la ce zice digital foundry si celalalt canal (imi scapa numele acum) care face analiza asta si iau de buna ce le rezulta alora din softul de numarare a liniilor. Dar in realitate avem si dynamic resolution ala per object, unde daca ai doar un obiect la high resolution si restul e low, tocmai ai pacalit orice soft si lumea e convinsa ca totul e high res.
    Nu stiu, n-am incercat astfel de programe.
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Reflexii calumea cu RT am vazut ca vor fi in Cyberpunk, singuru joc de pana acum unde vom avea reflexii realiste. Toti restu au ales sa puna reflexiile parca "neterminate" cand au lasat oglinda perfecta peste tot.
    Iar pentru jocuri, atunci cand partea de RT e limitata la rezolutie, nu trebuie sa afisezi imaginea direct, pt ca se observa. Ci vii cu tot felul de materiale cu deformare sau semi-mate, nu tre sa ai 100% oglinda.
    Ii vine randul si lui Cyberpunk 2077. Numai sa-l lanseze odata.
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ma rog, e un subiect prea mare ca sa fie dezbatut acum si o dau in off
    Nu e. E simplu: consolele nu sunt PC-uri high-end.
    If you're looking to level up the experience, you'll need to head across to the PC version.
    Sa fim seriosi, cine e interesat de discutii tehnice stie ca totul e marketing. Nu crede nimeni in 4K/120fps.
    Spui lucruri pe care le stim: totul e pe prioritati si compromisuri. Te asteptai la altceva?
    Ne descurcam dupa posibilitati.

  8. #128 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by paul View Post
    Sa fim seriosi, cine e interesat de discutii tehnice stie ca totul e marketing. Nu crede nimeni in 4K/120fps.
    Spui lucruri pe care le stim: totul e pe prioritati si compromisuri. Te asteptai la altceva?
    Ne descurcam dupa posibilitati.
    Sunt fff multi care cred in acel 4k cu 120fps din pacate. Ba chiar sunt oameni suparati (pe buna dreptate de fapt) de lipsa 8K support la PS5 day 1 (se pare ca va veni printr-un update ulterior) in conditia in care e scris mare pe cutie 8K.

    Nu spun lucruri pe care le stim cu totii (sau ma rog, stiti cu totii ) din moment ce ai scris tu acolo o informatie care nu este corecta.
    Nu am citit tot articolul de la DF si nu stiu daca de acolo ai luat informatia sau e interpretarea ta la informatia aia, dar induce lumea in eroare in mare parte.

  9. #129 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    din moment ce ai scris tu acolo o informatie care nu este corecta.
    Care?
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu am citit tot articolul de la DF si nu stiu daca de acolo ai luat informatia sau e interpretarea ta la informatia aia, dar induce lumea in eroare in mare parte.
    Totul e de la ei. Vizionez videoul si citesc articolul. E comparatia lor, cum sa bag de la mine?

  10. #130 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Alea la care am dat quote anterior. Oricum stii parerea mea despre DF. Deci daca de acolo e informatia, e nasol, pentru ca asta ajunge la oameni si lumea ii crede.

    La un simplu scroll prin articol vezi multe chestii off. Spre exemplu ce zic ei acolo cu randare RT la 900p in imagine de 1080p pe Series S este super vrajeala. La cum arata, cred ca e randat la 540p daca nu chiar mai mic. 900p pe randare de 1080p nici nu se observa diferenta (vezi cazul 1440p pe ecran 4k la cum se face upscalling). Si foarte multe neconcordante.

  11. #131 SP
    Manager paul's Avatar
    Tot ce-am dat de la ei e corect. Tu doar intrii in detalii.

    RT e 720p pe Series S.

  12. #132 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Salut tocmai am băgat discul wd ps4 in ps5 și îmi descarca o actualizare ,versiunea 1.07,e de ajuns atât pentru upgrade la versiunea de ps5 sau mai trebuie făcut altceva ?

    ---------- Post added 28-11-2020 at 14:15 ----------

    Cred ca sa instalat automat când am băgat pentru prima data discul ,scria copiere și a stat ceva ( la info.imi arata 33,65 GB)

    ---------- Post added 28-11-2020 at 14:52 ----------

    Nu mai va amăgiți degeaba e tot versiunea de ps4 iar dacă vreau sa fac up îmi cere banii ful pentru joc

  13. #133 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Trebuie sa faci upgrade manual la versiunea de PS5. Daca nu il gasesti pe RO, incearca cu un cont de UK. Eu pe UK nu am avut nicio problema cu upgrade la PS5 pana acum.

  14. #134 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Manual am încercat dar îmi arata jocul cu bani
    Deci bag discul apoi dau în jos la punctele alea 3 de lângă copiere selectez vizualizare produs și îmi apare jocul și sub el cat costa ( am încercat și pe uk,ro,us)

    ---------- Post added 28-11-2020 at 15:25 ----------

    Apropo am șters jocul si am încercat din nou nu merge gratis

  15. #135 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Eu zic sa faci un ticket la support ubisoft sau la playstation.
    Stiu ca se mai vorbea pe net de un cont de turcia pt Valhalla, dar mie mi-a mers ok pe UK.
    Poate cineva cu Watchdogs ne spune daca a avut problema asta.

  16. #136 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Am facut cont și la turci ,aici merge

  17. #137 SP
    Member jon209's Avatar
    Nici mie nu mi-a făcut update pe UK.Am vb pe chat la Ubi si mi-au spus ca Sony trebuie sa rezolve problema

  18. #138 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Si aici consolele next gen isi fac treaba.
    Cladirile, efectele, apa, modelele, texturile....totul arata mai bine si mai clar pe PS5.
    Pe PS4 personajul e "GALBEN" de zici ca are icter, insa pe PS5 arata a om normal .





    Pe XSX se vede reflexia luminitelor si neoanelor pe timp de noapte chiar in baltile de apa. Exact cum se vede si in GTA V dupa ce s-a lansat pe PC.

  19. #139 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Da e diferenta ,am apucat sa joc cam 10 min versiunea de ps4 iar când am trecut la aia de ps5 am rămas surprins
    Iluminatul ala face minuni plus ca e mai clar ,sclipitor se misca mai fluid au implementat și funcțiile controlarului ,cel puțin când tragi cu arma

    ---------- Post added 29-11-2020 at 02:31 ----------

    Dacă nu va plăcut primele 2 wd nu are rost sa îl luați nici pe asta

  20. #140 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Il strica mecanicile si animatiile, dar si motorul grafic Disrupt care mi se pare inferior lui RAGE din GTA V.
    Poate ca orasele sunt mai detaliate si mai aglomerate in Watch Dogs, grafic chiar arata mai bine si mai sclipitor, dar la capitolul "condus masini" nu e fluid ca GTA V care e joc lansat in 2013 si bate la fund toate cele trei Watch Dogs-uri la capitolul fluiditate.
    Am si senzatia ca de fapt conduc masinute, nu MASINI!
    Primele doua jocuri nici nu au first person camera sa-ti dea o imersiune, mai e si amalgamul de optiuni/butoane/QTE-uri care iti strica imersiunea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 10 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast

Similar Threads

  1. Watch Dogs By Madutzzu14 in forum Console Club
    Replies: 925 Last Post: 16-03-2018, 17:57
  2. Vand Watch Dogs 2, Watch dogs PS4 sigilat By Bogdan_Guu in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 7 Last Post: 31-10-2017, 15:48
  3. Watch Dogs 2 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 205 Last Post: 01-05-2017, 22:43
  4. Coperta Watch Dogs By CatalinTwist3R in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 9 Last Post: 26-06-2014, 21:05
  5. Watch Dogs - PC By MonkY in forum Jocuri PC
    Replies: 64 Last Post: 21-06-2014, 06:04

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts