Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Ce se intampla cu Playstation Store Romania?

  1. #1 SP
    Member chris diaz's Avatar

    Ce se intampla cu Playstation Store Romania?

    Nu stiu cum faceti voi, dar eu am trecut masiv pe jocuri digitale in ultima vreme. Am prins unele promotii la care n-am rezistat iar odata pasul facut am vandut aproape toate jocurile in format fizic. De asemenea, am cumparat digital doar unele jocuri, cele care mi-au placut foarte mult.
    In ultima vreme vad ca Sony Playstation Store Romania isi bate joc de noi, cumparatorii. Desi urmeaza, am inteles, o saptamana de reduceri la jocuri, console, etc, practic Sony au scumpit peste noapte jocurile digitale si le dau ca fiind reduse acum, cand de fapt, sunt preturile marite cu mult fata de ieri. Un exemplu ar fi jocul Assassins Creed Origins, care pana ieri costa destul de mult, 179 lei, iar azi am avut surpriza sa vad ca ar costa si mai mult, 241,13 lei, chipurile redus de la 359,90 lei.
    Pe bune Sony Playstation Store Romania? RUSINE !!!
    Exemplele pot continua in campania denumita Double Discounts :


    https://store.playstation.com/en-ro/...USDOUBLEDISC/1

  2. #2 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Nu e doar Ro. Asta se intampla in toate storeurile europene.

    Pt digital US e singurul care merita

    Eu am facut exact invers. Am inceput digital si acum sunt 100% pe fizic unde am avantaj resale

  3. #3 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Ieri Battlefield 1 costa 21 lei. L-am cumpărat, prețul e mic față de jocul fizic, care costă minim 50 lei, poate fi zgariat, etc. Plus că eu nu prea cumpar second-hand. Azi, cu această campanie costă 59 lei.
    Celelalte jocuri digitale sunt cumparate la preț de nimic, rar am dat 50-60 lei pe un joc digital și mă refer numai la cele AAA, am luat Wofenstein The New Order cu 23 lei, iar exemplele pot continua. Ma oftica că uneori, ne iau de proști si aruncă prețuri nesimțite la jocuri vechi.

  4. #4 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    De cateva zile au umflat preturile...
    Acum am vazut ca si MediaGalaxy a scos ceva jocuri din oferta si le-au scumpit un pic...

  5. #5 SP
    Member chris diaz's Avatar
    https://store.playstation.com/en-ro/...TROITGB00000IB


    Detroid Become Human Digital Deluxe Edition (printre altele gen, coloana sonara, art of..., contine si jocul Heavy Rain, gratuit). La doar 89,90 lei. Eu zic ca merita.


    Last Edit: Fiind un joc care mi-a placut enorm, am vandut versiunea fizica a jocului cu 120 lei, am ramas cu un joc pe veci legat de contul meu, am castigat 30 lei, de asemenea vreau sa-l rejoc pe PS5, ca sa vad diferentele in rezolutie 4k.

  6. #6 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    @chris diaz - este foarte putin probabil sa iei discuri BR zgariate (sau cel putin zgariate excesiv) comparativ cu CD / DVD, discurile BR au un strat protector aplicat.

    Cat despre format fizic vs digital ... exista plusuri si minusuri, eu unul sunt adeptul formatului fizic, insa nu pot sa neg avantajul evident al formatului digital, problema este (dupa cum ai sesizat si tu) producatorii si distribuitorii vor pune o presiune imensa pe consumatori, cand vine vorba de format digital, chiar daca acest tip de distributie si consum, este mult mai eficient cand vine vorba de costuri.

  7. #7 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Crede-mă, în trecut, la PS3, găseam o grămadă de discuri bluray, zgâriate, vândute ca impecabile, pe net.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. PlayStation Store Romania By TheBauBau in forum Sony PlayStation 5
    Replies: 1039 Last Post: 19-11-2021, 18:26
  2. Ce se intampla cu Microsoft Romania By Xander RO in forum Console Club
    Replies: 32 Last Post: 02-02-2019, 16:33
  3. Achizitii PlayStation Store Romania, sigure? By MRC in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 11-08-2016, 20:48
  4. Zvon: Playstation Store vine si in Romania By consol3 in forum Console News
    Replies: 58 Last Post: 18-05-2011, 06:58
  5. Replies: 9 Last Post: 10-03-2009, 18:45

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts