Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 12 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 236

Thread: FIFA 20

  1. #21 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Tu ai impresia ca lumea se bucură la cine are pe copertă când jocul este praf, pustiul ăla a câștigat la Fortnite 3 milioane de USD, primi 100 au primit 50k, la ea finaliști 32 primesc 750 USD.

  2. #22 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Pai daca nu vor sa dea mai mult, ce sa le faci? Sunt niste capcauni, anul trecut UT a facut 28% din profitul EA. Enorm. Ar avea de unde sa dea niste premii mai consistente, dar dupa parerea mea, acest joc nu este eSports ready. Daca te uiti la toti, joaca la fel, profitand de mecanicile defectuoase ale jocului (kick off glitch, el tornado cross, la croqueta, etc)

    Dar ei nu sunt in postura EPIC, care au o vaca de muls care in acelasi timp da si oua de aur si platina. EPIC trebuie sa faca asta, jocul este pe piata de cativa ani si uite ca inca se mentine sus. Cel mai vizionat joc pe Twitch/Mixer, etc. Este si meritul lor, prin update-uri constante care ii tine pe oameni interesati, dar si promovarea agresiva a ajutat.

    Legat de imaginile folosite pentru coperti, mi se par cam low effort, si nu ca as avea ceva cu Eden sau VVD, jucatori f buni de altfel. Dar nu asta e important, cum s-a spus mai sus.

  3. #23 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Tu ai impresia ca lumea se bucură la cine are pe copertă când jocul este praf
    Da, eu ma bucur!!! Mi-ar placea sa fie Vasilica Cristocea dar daca nu se poate ma multumesc cu orice doar sa nu mai fie Leo.

    Acum serios, nu stiu despre ce praf vorbesti, Fifa este un joc de fotbal si atat .
    Chiar nu inteleg ce vreti 'nou' la un joc de fotbal in afara de noile licente/kits an de an, mingii noi, stadioane, etc...
    Vreti sa scoata Cristi flacari colorate pe Butch cand suteaza sau ce anume se poate aduce 'nou' la un joc de fotbal si nu au adus inca?

    Are mizeria aia de UT care a fost apreciat/popular totusi, a avut The Journey, are head to head, ai ranked matches, ai local motani baltati, ai 50 de sub-meniuri cu o gramada de moduri de joc, ce anume tot vreti sa aduca nou si nou un joc care este strict despre... fotbal?

  4. #24 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Au adus fifa street nou
    La 19 nu imi plăcea ca aveam lag in ut si l-am dat ca mai mult na enerva ( la kick of mergea bine )
    La asta sper ca e mai bn

  5. #25 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Sa scoată un joc pe care poți sa îl joci. Nu ping pongul ala de ***, dda, script și alte *** uri.

  6. #26 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Sa scoată un joc pe care poți sa îl joci. Nu ping pongul ala de ***, dda, script și alte *** uri.
    Iti inteleg supararea dar exagerezi putin...
    Eu pot sa-l joc si chiar imi place. Are multe parti nu tocmai grozave dar pentru mine it brings the slice of joy in fiecare an.

  7. #27 SP
    Member bdevil's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Da, eu ma bucur!!! Mi-ar placea sa fie Vasilica Cristocea dar daca nu se poate ma multumesc cu orice doar sa nu mai fie Leo.

    Acum serios, nu stiu despre ce praf vorbesti, Fifa este un joc de fotbal si atat .
    Chiar nu inteleg ce vreti 'nou' la un joc de fotbal in afara de noile licente/kits an de an, mingii noi, stadioane, etc...
    Vreti sa scoata Cristi flacari colorate pe Butch cand suteaza sau ce anume se poate aduce 'nou' la un joc de fotbal si nu au adus inca?

    Are mizeria aia de UT care a fost apreciat/popular totusi, a avut The Journey, are head to head, ai ranked matches, ai local motani baltati, ai 50 de sub-meniuri cu o gramada de moduri de joc, ce anume tot vreti sa aduca nou si nou un joc care este strict despre... fotbal?
    Eu de ani de zile vreau sa joc turnee online / offline in sistem competitional (bracket, tur - retur, eliminatoriu, etc). Cum ar fi sa creezi un turneu cu toti prietenii cu care joci FIFA, si sa joci meciurile intr-un party? O fi greu pentru EA Sports?

    Pe vremuri erau niste site-uri romanesti care faceau Cupe, si trebuia sa-ti bagi rezultatele si sa-ti joci meciurile cu adversarii.

  8. #28 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Sigur ca nu e greu dar nu este interesant pentru ca fan base-ul sunt copii care il vor neaparat pe Ronaldo in echipa lor de UT si quit-erii care dau disconnect la primul gol primit iar acel sistem de care vorbesti nu ar aduce valoare pentru ei, ar sta mai mult sa calculeze penalitati la disconnect decat sa faca mentenanta la jocul in sine.

    Pe langa aia, suntem si noi astia care jucam Fifa pentru placerea fotbalului. Eu il joc pentru placerea de a juca fotbal, nu din aceeasi perspectiva din care joc Days Gone spre exemplu, pentru valoarea jocului in sine.
    Eu nu vreau sa 'ma joc' fotbal, eu vreau sa joc, pe cat posibil, fotbal (ceea ce fac si in viata reala cand am timp).

    Nu este vina nimanui ca EA o are mare si ca singura lor concurenta este... hai sa nu starnim un flame

  9. #29 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Da, eu ma bucur!!! Mi-ar placea sa fie Vasilica Cristocea dar daca nu se poate ma multumesc cu orice doar sa nu mai fie Leo.

    Acum serios, nu stiu despre ce praf vorbesti, Fifa este un joc de fotbal si atat .
    Chiar nu inteleg ce vreti 'nou' la un joc de fotbal in afara de noile licente/kits an de an, mingii noi, stadioane, etc...
    Vreti sa scoata Cristi flacari colorate pe Butch cand suteaza sau ce anume se poate aduce 'nou' la un joc de fotbal si nu au adus inca?

    Are mizeria aia de UT care a fost apreciat/popular totusi, a avut The Journey, are head to head, ai ranked matches, ai local motani baltati, ai 50 de sub-meniuri cu o gramada de moduri de joc, ce anume tot vreti sa aduca nou si nou un joc care este strict despre... fotbal?
    Iti este ciuda ca exista UT? Poti juca la alte moduri offline sau online. Nu te obliga nimeni sa joci UT.

    ---------- Post added 29-07-2019 at 19:15 ----------

    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    Au adus fifa street nou
    La 19 nu imi plăcea ca aveam lag in ut si l-am dat ca mai mult na enerva ( la kick of mergea bine )
    La asta sper ca e mai bn
    Si Futsal.

  10. #30 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Sigur ca nu e greu dar nu este interesant pentru ca fan base-ul sunt copii care il vor neaparat pe Ronaldo in echipa lor de UT si quit-erii care dau disconnect la primul gol primit iar acel sistem de care vorbesti nu ar aduce valoare pentru ei, ar sta mai mult sa calculeze penalitati la disconnect decat sa faca mentenanta la jocul in sine.

    Pe langa aia, suntem si noi astia care jucam Fifa pentru placerea fotbalului. Eu il joc pentru placerea de a juca fotbal, nu din aceeasi perspectiva din care joc Days Gone spre exemplu, pentru valoarea jocului in sine.
    Eu nu vreau sa 'ma joc' fotbal, eu vreau sa joc, pe cat posibil, fotbal (ceea ce fac si in viata reala cand am timp).

    Nu este vina nimanui ca EA o are mare si ca singura lor concurenta este... hai sa nu starnim un flame
    Nu e chiar asa cum zici. Se vede ca nu joci deloc online, iar cand joci amicale sau cu prietenii, treci peste neajunsuri si glitch-uri de dragul distractiei.

    Spre exemplu, pana in urma cu cateva luni, puteai da gol dintr-un anume sut dintr-o anume pozitie langa careu. Si de fiecare data, daca prindeai poarta, era gol. Tu daca faci/primesti asa ceva cand joci cu prietenii, ti se pare foarte tare, va felicitati si continuati meciu.
    Dar cand joci online cu un ratat care are echipa de legende in care a investit milioane de coins si vezi ca e praf dpdv fotbal dar ajunge mereu in acelasi loc si-ti da acelasi gol, atunci nu mai e asa fun.

    Daca ai juca online, F.U.T sau chiar co-op ai vedea ca dai zilnic peste zeci de cheateri sau de oameni care profita de orice glitch posibil, doar ca sa castige.

    Si daca EA a reusit sa elimine faza cu lagg switch (lucru care m-a facut sa renunt la FIFA 18), acum au alte metode de a te face sa spargi TV-u.

    Nu uita faptul ca FIFA 19 a fost votat drept cel mai prost FIFA ever.
    Ce a iesit initia (demo + ~prima luna de joc) este departe de ce a ajuns acum.

    Nu mai zic de faptul ca, daca joci F.U.T. o sa vezi ca piata e controlata de ei sau de echipe care se ocupa cu asa ceva (si care fac bani seriosi din asta). Chiar lunile trecute am citit despre un caz (din UK parca) cu o firma care doar asta facea. Isi faceau oamenii echipe si stateau non stop sa cumpere jucatori mai cautati si odata ce aveau fff multi, cresteau pretul pietei. Daca nu ma insel, sunt pe la inchisoare toti oamenii aia, inclusiv angajatii.

    Un prieten foarte bun care e obsedat de joc, mi-a zis chiar saptamana trecuta ca l-a urmarit pe van Nistelrooy 2 zile, ca sa vada cam care e pretul pietei si era in jur de 500.000. Iar cand s-a decis sa-l ia, pentru vreo ora nu a gasit niciunu, iar dupa aia au aparut toti la ~650.000.

    Si te intrebi "ce mare chestie? sunt doar bani virtuali" in care investesti zeci, poate sute de ore, iar aia care fac magariile astea, dupa ce au facut 2-3-5-10 milioane coins, pun contul la vanzare si se umplu de bani.

    Si e frustrant ca tu, care vrei sa joci de placere si mai esti si bun la asta (nu e cazul meu, eu sunt cel mult mediocru, d-aia mi-a fost si usor sa ma "las" de jucat online in F.U.T. si continui sa ma joc doar co-op cu tipu asta care cam tine echipa ), sa vezi ca altii isi bat joc de jocul tau pentru niste bani.

  11. #31 SP
    Member Smara's Avatar
    Incepand cu fifa '98 am jucat (impreuna cu prietenii mei la o bere sau co-op) in fiecarea an fifa. Mereu am cautat sa vad partile bune din joc si mi-a iesit, pana anul asta cand am preferet sa il dezinstalez in primavara. Au facut atatea update-uri pana l-au adus in stadiu' de bambilici scriptat, un ping-pong nerealist cu finalizari previzibile (este strict parerea mea, nu emit pretetii de adevar general valabil). Asa cum spunea si colegul razvanrazy mai sus, devine frustrat in special cand joci in MP.

    Referitor la concurenta (cu plusuri si cu minusuri), consider atat eu cat si majoritatea amicilor mei ca anul asta pes este peste fifa. Eu l-am incercat accidental intrucat il aveam in lista de game pass. Din acest motive nu voi cumpara fifa 20 si voi cumpara pes 2020.

  12. #32 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pai ăștia bagă o grămadă de bani in UT cum pana mea să existe fair play.

  13. #33 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Am jucat FIFA prima data in 97, la o sala de calculatoare. Am fost un mare fan de atunci. Nu aveam PC acasa, ai mei nu isi permiteau in acea perioada, dar cand puneam mana pe niste banuti, pe la sala ma gaseai, cu prietenii. Era super distractiv si mi se parea cel mai tare joc pentru ca imita sportul care imi placea. FIFA 99 a fost ceva absolut incredibil pentru mine, apogeul, ca sa zic asa. Jucam cu Inter sa alerg cu Ronaldo si sa sutez tare de la distanta, desi intrau greu suturile de genul pe vremea aia. 2002 a fost un alt an foarte bun pentru ei, grafic vorbind mi se parea chiar bun. Apoi a aparut 2003, cand au facut acele schimbari masive. Cand il vedeam pe Beckham, ziceam ca ma uit la TV. Nemaipomenit. Apoi au urmat multi ani cu schimbari incrementale de la titlu la titlu, fara sa iasa mult in evidenta. Odata cu FIFA 11 folosind acelasi engine ca pe console, jocul a inceput sa capete si mai multa popularitate. Apoi, in FIFA 12, au bagat ca partea integrata Ultimate Team, si de acolo totul a inceput sa zboare pentru aceasta vacuta de facut bani.

    Am zis toate astea ca sa zic altceva. Imi pare rau de ce a ajuns joculetul asta. Nu mai imita sportul preferat. Nici nu cred ca isi mai doreste asta. De ce ai vrea sa te legi la cap daca nu te doare? Gameplay arcade pentru public casual si banul vine indiferent. Carti colorate, Icons, ce sa mai vrei? Ia si niste FIFA street, sa nu mai vorbesti. Baga niste weekly/daily objectives, ce sa mai, vis. Ti-am zis ca l-au bagat pe Drogba ca Icon? Si pe Del Piero! De Career Mode nu se ating, ca poate iau vreo boala.

    Din pacate, toate astea nu ascund adevarul despre acest joc. Daca si-ar pierde dreptul exclusiv la toate acele licente (lucru de care m-as bucura, monopolul nu este bun si chiar i-ar determina sa faca o treaba buna fata de concurenta), chiar ar avea un adversar pe piata. Asa, KONAMI ciupeste pe unde poate, si sunt convins ca faza cu Juve le-a picat super prost. Numai EA poate sa transforme toata chestia intr-un feature: Puteti folosi o noua echipa, Piemonte Calcio!111!one. LOL Sigur, e distractiv cu prietenii, local. Caterinca, berica, alea alea. Dar cum au zis baietii mai sus, cand dai de toti prostanii care abuzeaza jocul doar ca sa castige, indiferent cum, parca nu iti mai place asa tare. Asta pentru cei care inca au nervi de online cu UT, ca eu nu mai prestez. Am deja un job, nu mai vreau unul si de weekend.

  14. #34 SP
    Member bdevil's Avatar
    PITCH NOTES - FIFA 20 F U T NEWS DEEP DIVE

    http://bit.do/e3tx4

    Din punctul meu de vedere impresionant.

  15. #35 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Cred ca s-au prostit la faza cu swaping 3 jucatori in mod aleator.

  16. #36 SP
    Member bdevil's Avatar
    Mie se pare super fun pentru jucatorii care nu vor sa ia prea in serios FIFA uneori.

  17. #37 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Probalema ca ei scot acelasi joc dar cu o alta coperta, ar fi foarte usor sa fie un singur joc si sa faca update la UT constant daca vor sa adauge jucatori noi sau upgrades la jucatori, ca pana la urma jocul e acelasi .... fotbal, si sa iasa o editie la 2-3 ani cand chiar ar duce ceva constintent in schimbari. Dar prostii, ca nu am cum sa ii numesc altfel, cumpara acelasi joc, si o iau si de la 0 cu UT, definitia perfecta de insanity. Oricum e trist unde s-a ajuns si asta e numai din vina noastra a gamerilor. Si sincer nu imi pare rau ca jucatorii astia sunt luati la miste de EA in felu acesta pentru ca merita.

  18. #38 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Nu e vorba de joc e vorba de gameplay in general ca Nu e cum trebuie
    Asa ei baga ceva nou in fiecare an

  19. #39 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Hai sa fim seriosi, tot ce baga ei se poate face cu un patch ca nu e greu, dar asa atunci nu mai faci miliarde

  20. #40 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Asta cu patch-urile de cand cu era 360/PS3,acum 15 ani cum faceai imbunatatiri?
    Si da,e vorba de bani,in fiecare an adauga un nou joc cu grafica putin mai buna.Tin minte vremurile cand lansau Fifa pana si pe GBA,care nu era capabil de full 3d,sau era da' trebuia multa munca.Si ce castigau?Milioane in plus.Nu stiu cat se dadea lumea in vant dupa un fifa in 2.5d,dar...
    Asa a fost mereu,pt ca money.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 12 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. FIFA 18 By Melo in forum Console Club
    Replies: 236 Last Post: 02-08-2018, 20:47
  2. Vand Fifa 16 + Fifa 17 - PS4 By mihaixpp in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 10-11-2017, 12:02
  3. FIFA 16 By enachesil in forum Console Club
    Replies: 793 Last Post: 27-02-2017, 16:22
  4. Replies: 0 Last Post: 23-12-2014, 19:45
  5. Licitatie: FIFA 05 si FIFA 06 GBA By Khan in forum Licitatii
    Replies: 3 Last Post: 14-06-2009, 20:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts