Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 12 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 LastLast
Results 181 to 200 of 236

Thread: FIFA 20

  1. #181 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Singura diferență față de FIFA 19 este că în 20 cel puțin înscrii, nu știu cum vedeți voi toate diferențele astea când jocul pe online este un delay fest, foarte rar ai parte de gameplay bun.
    Pai asta nu e un lucru bun, daca ajungi sa ai 5-5 intr-un meci. Eu nu joc ca sa dau 1000 de goluri, eu joc ca sa fie fun si competitiv. Prefer oricand un meci care se termina 1-0 dar pe buna dreptate, decat un meci in care primesc gol pentru ca "script" in minutu 45 sau 90.

    Cat de delay, am zis-o si ma repet. Eu nu am delay si nici nu am vazut asta la oamenii contra care joc. La fel si prietenu cu care joc/care joaca foarte mult FIFA. In cazul in care nu ai, baga un cablu LAN in consola.
    + de asta, parca puteai sa vezi inainte de meci ce semnal are adversaru. Eu dau back si incerc din nou, daca nu are full.

    Daca ei se chinuie sa pozitioneze jucatorii cand se apara, inseamna ca nu e obisnuit cu manual defending. Eu ma uit la tipu cu care joc, e zeu in aparare (ma rog, era cand functiona normal, nu l-am mai deschis dupa update si nu stiu cum e acum). Dar nah, el in 19 era doar in prima liga si in turnee weekend de weekend.

  2. #182 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Nu ai cum să faci skill moves când nu îți i-a comanda, s-au o face cu întârziere. Eu nu am văzut un singur jucător pe Twich care să nu se plângă de Delay, până și Pro Playeri se plâng de asta.

    Asta cu eu nu am delay și nici oponentul mă face să cred că nu știți ce înseamnă.

    @razvanrazy Vrei să ne întoarcem iar la FIFA 19 să ai 20 de șuturi spre poartă și sa rateze singur cu portarul.

    Atata vreme cât ajungi în situație de gol mi-se pare normal să dai gol mai ales când ai un Atacant cu finishing de 90.

    Dacă i-ei goluri din cauza asta înseamnă că nu te-ai aparat bine.

  3. #183 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Mi se pare super amuzant ca jocul asta e considerat eSports si are "pro" players cand majoritatea inseala sistemul de matchmaking. Daca nu mai e schema cu netul prin telefon, acum e schema cu servere discord in care sa iti "alegi" adversarii cu care pici, sa nu dai cumva de vreun jucator la fel de bun sau mai bun ca tine si sa nu pierzi puncte virtuale intr-un clasament absolut degeaba. Ah, si sa nu uitam de aia care au echipe stacked the IF, POTM, Icons, etc si retrodgradeaza special pentru a le fi mai usor sa faca obiectivele cu jucatori mai slabi ca ei care au echipe mult mai slab cotate.

  4. #184 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    când nu îți i-a comanda, s-au o face cu întârziere până și Pro Playeri se plâng de asta și nici oponentul mă face să cred că nu știți ce înseamnă.

    mi-se pare normal să dai gol mai ales când ai un Atacant cu finishing de 90 Dacă i-ei goluri din cauza asta înseamnă
    Ma iertati da' nu m-am putut abtine...
    Attached Images Attached Images gica.jpg

  5. #185 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Ai luat fraze din quote și le-ai amestecat cum ai vrut, nu are nici o legătură cu ce am scris și ești și pe lângă subiect.

    ---------- Post added 22-10-2019 at 12:57 ----------

    Numai EA dă vina pe net atunci când nu sunt în stare să scrie un cod la un joc așa cum trebuie, și nici nu vor să bage bani în servere.

    La Fortnite ai 100 de jucători pe hartă și nu au probleme de Lag și Delay.

    La Battlefield ai 64 și nici acolo nu sunt asemenea probleme.

    La GT Sport ai 20 de jucători pe cursă.

    La FIFA ai doar 2 jucători și nu sunt în stare să aibă parte de un gameplay bun.

  6. #186 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    El se refera la folosirea cratimei, nu neaparat la ce ai spus.

  7. #187 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Cum spunea și colegul de mai sus.

    Sunt complet retardați cei care fac obiectivele alea, o să îi facă pe cei care joacă doar de placere să nu îl mai joace deloc.

    Personajul din screen shot un idiot și mai este și mândru de realizarea lui.

  8. #188 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Jucați în wekend league vineri sambata si duminica sa vedeti diferențe enorme de gameplay
    Vineri aceeași jucător i se misca parca sunt morti si duminica seara rup pe teren

  9. #189 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Aiurea faza asta cu mers in divizii inferioare. Pe principiu asta, eu care am inceput in Div 7 si am ajuns in 6 momentan, ar trebui sa am in viitor o mai mare usurinta in avansare.
    Chiar sunt curios daca asa este.

  10. #190 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Am observat câteodată jucătorii intra într-un fel de mișcare mult mai fina si controlează mingea mult mai bine iar adversarului ii e mult mai greu să îți ia mingea
    Stie cineva cum se activează mai exact
    Câteodată mi se activa după ce folosea l2r2 apoi un skill alta data la r1 dar nu stiu exact ce trebuie sa fac

  11. #191 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    ...
    Cat de delay, am zis-o si ma repet. Eu nu am delay si nici nu am vazut asta la oamenii contra care joc. La fel si prietenu cu care joc/care joaca foarte mult FIFA. In cazul in care nu ai, baga un cablu LAN in consola....
    Inseamna ca nu jucati UT Online (Rivals, WL)

  12. #192 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ba fix asta jucam, dupa cum am zis si sus. Jucam doar F.U.T. si co-op

  13. #193 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Un sfat nu jucați *** asta dimineata sau ziua
    Dacă acum câteva ore ii omoram pe aia in div 4 acum nu mai merge nimic de am retrogradat si in div 5

  14. #194 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ba fix asta jucam, dupa cum am zis si sus. Jucam doar F.U.T. si co-op
    Inseamna ca nu jucati competitiv si nu va dati seama de delay. Toata lumea are probleme cu delay-ul, inclusiv voi. Dar poate voi nu va dati seama. Cand o sa jucati ceva mai competitiv (daca o sa jucati) o sa va dati seama la ce ma refer.

  15. #195 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg de ce tot presupui chestii.

    Nu cred ca ai cum sa joci F.U.T. fara sa joci competitiv. Mai ales cand am zis ca tipu asta e mereu in toate campionatele si mai mereu prin prima divizie.

    Am vazut ca se plang unii oameni. Daca s-ar plangea toate zecile de milioane care joaca FIFA, ar fi o problema majora, dar cred ca se plang maxim 1% din oamenii care joaca asa ceva.

    Poate ca problema este doar la oamenii care se plang + cativa carora le e lene sa comenteze despre asta.

  16. #196 SP
    Junior Member RaduBest200's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu am avut nicio problema cu delay-ul, deci nu stiu la ce te referi. Dar daca este 1 secunda, inseamna ca trebuie sa fie ceva mega sesizabil.

    Btw, am cablu de net in consola, poate d-aia.
    Salut Razvan, de la ce furnizor ai internet, ce tip de conexiune (viteza/ping) furnizorul ti-a dat IP fix sau dinamic, ai porturi deschise in router?

    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    Am observat câteodată jucătorii intra într-un fel de mișcare mult mai fina si controlează mingea mult mai bine iar adversarului ii e mult mai greu să îți ia mingea
    Stie cineva cum se activează mai exact
    Salut danyel - Incearca cu L1

  17. #197 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Salutare. RDS, cred ca ala de sub 1000, IP-u e dinamic si nu am umblat la nimic din router pe partea de porturi.

  18. #198 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pai se plânge lumea și pe Twitter pe pagina celor de la EA, nu am văzut un singur om pe Twitch să spună că jocul se mișcă impecabil meci după meci.

    Las asta aici dacă nu înțelegeți cum se manifestă Delay ul din FIFA.


  19. #199 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cred ca intelegem diferit ce inseamna delay intr-un joc.

    Pentru mine, delay = timpul care trece din momentul in care apas pe buton iar personajul de pe ecran reactioneaza.
    In cazul FIFA, consider ca jocul are delay, daca eu apas pe butonul de pasa, iar el face actiunea aia la ceva timp dupa ce apas eu butonul (ceva mai mult timp decat normal, desigur, pentru ca un delay exista oricum).

    Ce mi-ai aratat tu mai sus, nu este delay. Aia este o decizia a EA prin care ignora anumite actiuni ale jucatorului din diverse motive. La prima faza, jucatorul fiind in alergare initial (se vede ca tinea R2 inainte), nu face preluare ci-si prelungeste mingea instant.
    Asta este o foarte mare problema in FIFA, dar nu este de la delay, este de la felul in care se face trecerea dintre animatii.

    Daca in urma cu 2-3 ani, se schimba animatia la fiecare x frame-uri, de la FIFA 19 se laudau ca se schimba animatia la fiecare frame, tocmai ca sa fie mai respnsive, dar nu a fost cazul, cum nici acum nu este cazul. Pentru ca tu degeaba schimbi animatia la fiecare frame, daca tu imi faci meciul asa cum vrei tu.
    In cazul asta, jocul ia decizia sa faca preluarea prin prelungire, desi se vede clar ca el ca si jucator, voia sa faca altceva.
    Asta a fost doar o faza prestabilita, faza pe care o vad foarte des in joc, la fel ca golurile din corner sau suturile dintr-o anumita pozitie/distanta din FIFA-urile trecute.

    Btw, nu cred ca am zis nicaieri ca jocul se misca impecabil. Jocul este tot FIFA, cu aceleasi probleme ca si pana acum.

  20. #200 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Tu și cu clipul în față și tot pe a ta o ții. Un fel de Gică contra.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 12 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 LastLast

Similar Threads

  1. FIFA 18 By Melo in forum Console Club
    Replies: 236 Last Post: 02-08-2018, 20:47
  2. Vand Fifa 16 + Fifa 17 - PS4 By mihaixpp in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 10-11-2017, 12:02
  3. FIFA 16 By enachesil in forum Console Club
    Replies: 793 Last Post: 27-02-2017, 16:22
  4. Replies: 0 Last Post: 23-12-2014, 19:45
  5. Licitatie: FIFA 05 si FIFA 06 GBA By Khan in forum Licitatii
    Replies: 3 Last Post: 14-06-2009, 20:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts