Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 12 FirstFirst ... 9 10 11 12 LastLast
Results 201 to 220 of 236

Thread: FIFA 20

  1. #201 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu vrei tu sa lasi atitudinea asta si sa incerci sa-mi explici ca sa inteleg?

    Din punctul meu de vedere, dupa cum am zis mai sus, ala nu este delay. De ce, din punctul tau de vedere, este delay?

    Ce inseamna delay la tine?

    Eu chiar incerc sa port o discutie civilizata

  2. #202 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Ce discuție să porți când ești pe lângă subiect, nu te-a întrebat nimeni de teoria chibritului, te-ai apucat să explici de ce crezi tu că se întâmplă asta deși nu te-a întrebat nimeni, nici nu vreau să știu și nici tu nu știi că nu tu ai scris codul jocului.

    Eu și poate alții nu vrem să știm de ce se întâmplă asta, am dat 70 USD pe joc, poate alții au dat 45 USD mă rog, din punctul meu de vedere ca, consumator am plătit niște bani pentru un produs, când dau o comandă mă aștept ca softul în sine să facă cea ce îi cer, nu să facă ce îl duce pe el capul, este singurul joc în care problemele astea tehnice sunt prezente de la an la an.

  3. #203 SP
    Member omega's Avatar
    Pe cine certi ? Cine este vinovat ?
    Parerea mea este ca vina apartine si consumatorului. Din moment ce an de an sunt prezente aceleasi probleme tehnice. Consumatorul ar putea sa se adapteze sau sa renunte la a mai cumpera jocul. Eu nu am jucat in viata mea F.U.T. (ideea in sine mi se pare o prostie) dar cand am vazut ca este ping-pong 2 ani la rand, nu l-am mai cumparat si a 3 a oara.

    LE: Incearca sa joci la dublu cu cineva pe aceeasi consola. In felul asta vei stii clar daca problema este de delay sau este de la EA.

  4. #204 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Deci tu basically consideri delay faptul ca jocul nu e bun/are probleme?

    Te-a fortat cineva sa-l cumperi?

    In demo nu era acelasi “delay”?

    Tu poate crezi ca iau aparatea EA sau FIFA, dar mie chiar nu-mi pasa. Eu am renuntat momentan la a juca FIFA 20 pe care am dat bani, tocmai pentru ca l-au stricat dupa ultimul update.

    Dar ce zici tu sau ce explica flacaul ala in video, este ceva complet diferit de delay. Alea sunt niste probleme ale jocului.

  5. #205 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Diferența este că băiețașul ăla joacă în Champions cu o echipă de 30k la nivel de Pro și știe ce vb spre deosebire de...

    În demo vezi un rahat ca nu are și online, poate te referi la EA Acces și da se mișca mai bine în EA acces.

    Și spre deosebire de tine eu nu fac rage îl joc așa cum este fără să fac flame, pierd câștig mă kak în el de joc că nu merită să te stresezi cu jocul ăsta.

    Discuția a plecat de la tine când ai scris că l-au stricat după update, nu au stricat nimic, era stricat de când sa lansat.

    Problema nu este mecanica jocului, problema este inconsistența lui în modul online.

  6. #206 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Quote Originally Posted by 077danyel View Post
    Am observat câteodată jucătorii intra într-un fel de mișcare mult mai fina si controlează mingea mult mai bine iar adversarului ii e mult mai greu să îți ia mingea
    Stie cineva cum se activează mai exact
    Câteodată mi se activa după ce folosea l2r2 apoi un skill alta data la r1 dar nu stiu exact ce trebuie sa fac
    Am găsit ceva folositi l2r2 si controlați minge mai bine chiar di oasele se duc mai precis
    Eu mai alternez câte o secundă două la l2 sau r2 sa schimb directia (iau degetul)
    Merge bine si in aparare tineti pe amândouă va duceți spre adversar apoi luați degetele si apăsați cercul

  7. #207 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    L2 îl ți întotdeauna apăsat când faci Tackle, și pase se dau cel mai bine când ți apăsat doar L2, cel puțin cele Trough Ball, cele pe Triunghi le dă cam OP atunci când ți L2 apăsat dar sa ai și culoar.

    L2+R2 îți face fast jockey și este bun pentru a bloca culoarele de pasă.

  8. #208 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    "Si pasele "
    Mai modifică rabla asta de telefon

  9. #209 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Pasele le dai în general normal, numai când ai culoar și vrei să scapi singur L2+Triunghi.

    Dacă vrei să faci 1-2 ți apăsat L1 și pleacă singur în atac.

  10. #210 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Diferența este că băiețașul ăla joacă în Champions cu o echipă de 30k la nivel de Pro și știe ce vb spre deosebire de...

    În demo vezi un rahat ca nu are și online, poate te referi la EA Acces și da se mișca mai bine în EA acces.

    Și spre deosebire de tine eu nu fac rage îl joc așa cum este fără să fac flame, pierd câștig mă kak în el de joc că nu merită să te stresezi cu jocul ăsta.

    Discuția a plecat de la tine când ai scris că l-au stricat după update, nu au stricat nimic, era stricat de când sa lansat.

    Problema nu este mecanica jocului, problema este inconsistența lui în modul online.
    Si ce treaba are unde joaca baietasul ala? Nu joaca acelasi joc? Are mai multe cunostiinte despre sistemul din spatele jocului si stie ca delay nu inseamna ce am zis eu, ci faptu ca apesi pe buton si nu-ti ia comanda? Si tu chiar urmaresti oamenii care vorbesc prostiile astea?
    De la el ai invatat sa folosesti si cratima?

    Delay - Verb. delay, retard, slow, slacken, detain mean to cause to be late or behind in movement or progress. delay implies a holding back, usually by interference, from completion or arrival.
    Asta presupune o finalizare, dar intarziata, a actiunii respective. In cazul lui, a apasat pe buton si nu a luat actiunea. Ala NU e delay!

    Ce rage fac eu despre joc? Faptul ca am zis ca l-au stricat dupa update, cand de fapt tu consideri ca jocul era stricat de la inceput?
    Nu e normal sa consider ce vreau eu, pe banii mei, cat timp am platit produsul respectiv? Asa cum dau de pamant cu alte jocuri sau ridic altele in slavi, o fac pentru ca asa consider eu si este dreptul meu sa am o parere despre ceva anume.

    E foarte bine ce consideri tu, pentru tine.

    EU consider ca jocul NU era stricat de la inceput. Era FIFA, cu niste diferente fata de 19. Dupa update, l-au adus mult mai aproape de 19 dpdv gameplay, eliminand acel tactical defending si alte cateva lucruri, decat de 20.
    Faptul ca tie nu ti-a placut tactical defending si faptul ca toata apararea era pe manual, nu inseamna ca era un lucru rau, inseamna ca nu ai apucat sa te acomodezi cu el

    Nu te deranjeaza si noul sistem de free kicks? Nu vrei sa-l schimbe si pe ala inapoi?

    De fapt discutia a plecat de la faptul ca eu sunt "limitat" si nu vad ca jocul are "delay" sau ce naiba incerci tu sa-mi bagi pe gat acolo si te ofuschezi cand iti spun ca mie-mi merge asa cum trebe dpdv delay (in adevaratul sens al cuvantului - desi delay mai am si eu in anumite meciuri, de fapt aveam in 16, 17, 18, 19, cand foloseau lag switch sau ce naiba foloseau ca sa incetineasca jocul si sa aibe avantaj).

  11. #211 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Te contrazici singur, totodată spui că nu ai Delay și jocul merge perfect pe de altă parte spui că mai ai câteodată, apoi spui ca nu îl mai poți juca de la ultimul update.

    Să înțeleg ce? Că nu știi să îl joci.

  12. #212 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pana la urma imi explici si mie ce inseamna delay?

    Nu m-am contrazis deloc. Nu esti tu atent la ce zic.

    Am zis ca in 20 nu am delay incontinuu asa cum ziceti voi cativa. Am zis ca aveam in alea vechi din cauza ca trisau alti oameni, iar in 20 cred ca 1 singur meci am prins pe cineva care folosea ceva solutie de lag switch sau cum ii zice, desi din ce stiu, au eliminat asta prin faptul ca daca nu esti activ in joc (daca esti in dashboard sau ceva de genu) te scot din meci si-l pierzi. Iar ca sa folosesti prostia aia, trebuia sa faci niste pasi cu pierdut conexiunea pt cateva secunde. Nu stiu cum functioneaza, nu m-a interesat niciodata.

    Dar in perceptia ta, faptul ca eu nu stiu sa joc inseamna ca eu nu stiu ce-i ala delay
    Poate ca nu stiu sa joc, nici nu are importanta cum joc eu. Important este cum merge jocul. Iar jocul merge bine dpdv delay.

    Daca jocul e praf la alte capitole, nu sunt eu in masura sa judec. Eu doar imi exprim o parere personala.

    Poate ai tu delay la TV/monitor sau din cauza conexiunii. Sau daca e doar "delay-ul" de l-a prezentat "idolu adolescentilor sau al tau" sau cine e tipu ala random de pe internet, inseamna ca nu stiti sa folositi termenu corect si rade lumea si cu dosu de voi...

    Hai sa revenim la thread

    LE: am intrat special si am jucat 2 meciuri in F.U.T. Avea dreptate amicu asta. In aparare e FIFA 19. E mult mai usor. Parca si deposedarile sunt mai usoare. Penibil...

  13. #213 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Joacă jocul o perioadă mai lungă și mai vb după, până atunci vb mult prost și fără rost.

  14. #214 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Joacă jocul o perioadă mai lungă și mai vb după, până atunci vb mult prost și fără rost.
    Fii bun

  15. #215 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pana la urma imi explici si mie ce inseamna delay?

    Nu m-am contrazis deloc. Nu esti tu atent la ce zic.

    Am zis ca in 20 nu am delay incontinuu asa cum ziceti voi cativa. Am zis ca aveam in alea vechi din cauza ca trisau alti oameni, iar in 20 cred ca 1 singur meci am prins pe cineva care folosea ceva solutie de lag switch sau cum ii zice, desi din ce stiu, au eliminat asta prin faptul ca daca nu esti activ in joc (daca esti in dashboard sau ceva de genu) te scot din meci si-l pierzi. Iar ca sa folosesti prostia aia, trebuia sa faci niste pasi cu pierdut conexiunea pt cateva secunde. Nu stiu cum functioneaza, nu m-a interesat niciodata.

    Dar in perceptia ta, faptul ca eu nu stiu sa joc inseamna ca eu nu stiu ce-i ala delay
    Poate ca nu stiu sa joc, nici nu are importanta cum joc eu. Important este cum merge jocul. Iar jocul merge bine dpdv delay.

    Daca jocul e praf la alte capitole, nu sunt eu in masura sa judec. Eu doar imi exprim o parere personala.

    Poate ai tu delay la TV/monitor sau din cauza conexiunii. Sau daca e doar "delay-ul" de l-a prezentat "idolu adolescentilor sau al tau" sau cine e tipu ala random de pe internet, inseamna ca nu stiti sa folositi termenu corect si rade lumea si cu dosu de voi...

    Hai sa revenim la thread

    LE: am intrat special si am jucat 2 meciuri in F.U.T. Avea dreptate amicu asta. In aparare e FIFA 19. E mult mai usor. Parca si deposedarile sunt mai usoare. Penibil...
    Poti raspunde si poti aduce argumente unei discutii fara sa fii arogant si sarcastic. Nu suntem toti prosti, asa cum ne consideri tu.
    Ia in considerare faptul ca sunt oameni care joaca fifa mai mult decat tine, sunt buni la acest joc si stiu ce zic si ei.
    Faptul ca te bati cu pumnii in piept sa iti explice lumea ce inteleg ei prin delay si dai citate din dex, nu te face mai destept, doar te ingropi in ridicol.
    Da, jocul are delay. Orice ai intelege tu prin delay si orice intelegem noi, restul prostilor prin delay. Ca nu vrei tu sa intelegi asta, e treaba ta.
    Delay poate fi si faptul ca apesi un buton pe controller iar jocul nu inregistreaza comanda. Delay poate si fi faptul ca adversarului i se misca jucatorii mai cursiv, iar tie parca sunt blocati in namol.
    Multa lume este pasionala cand e vorba de fifa, asta nu inseamna ca trebuie sa fii arogant si sa-i privesti de sus.
    Iar faza legata de cratima e really low. Ce urmeaza, sa batjocoresti un om doar pentru ca esti mai inalt?
    Just my 2 cents.

  16. #216 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dragilor, eu am incheiat subiectul.

    Spuneti-i cum vreti voi. Spor la joaca

  17. #217 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Electronic Arts
    Hey FIFA Fans,

    The latest Title Update for FIFA 20 is now available and includes the changes below.

    For more details on some of these changes, please follow @EASPORTSFIFA on Twitter for news of a Pitch Notes article for this Title Update.

    Gameplay (General):

    ***:

    Career Mode:

    Gameplay (VOLTA FOOTBALL):

    VOLTA FOOTBALL:

    Online Game Modes:

    General:

    Visuals:

    Audio:

    Thanks to those who’ve provided feedback. Throughout the course of the FIFA 20 season we'll provide you with more information and updates if and when they become available.

    The FIFA Team
    FIFA 20 Title Update #5 — FIFA Forums

  18. #218 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    ......img-20191110-wa0010.jpg

  19. #219 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Mai era una buna:
    Attached Images Attached Images img-20191105-wa0005.jpg

  20. #220 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 12 FirstFirst ... 9 10 11 12 LastLast

Similar Threads

  1. FIFA 18 By Melo in forum Console Club
    Replies: 236 Last Post: 02-08-2018, 20:47
  2. Vand Fifa 16 + Fifa 17 - PS4 By mihaixpp in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 10-11-2017, 12:02
  3. FIFA 16 By enachesil in forum Console Club
    Replies: 793 Last Post: 27-02-2017, 16:22
  4. Replies: 0 Last Post: 23-12-2014, 19:45
  5. Licitatie: FIFA 05 si FIFA 06 GBA By Khan in forum Licitatii
    Replies: 3 Last Post: 14-06-2009, 20:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts