Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 8 FirstFirst ... 6 7 8
Results 141 to 154 of 154

Thread: Dead Rising 2

  1. #141 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Cea mai folositoare combinație (viteză - damage - durabilitate) - Bowie Knive + Boxing Gloves. Ai 3-4 la tine �n inventar...nu te mai interesează nimic - e bine să ai și un Spiked Bat așa...de eliberat anumite zone

    Dacă poți ia cu tine Combat 1 sau/și 2 - ajută enorm. Practic după ce le ai alea �n inventar...armele �și triplează proprietățile.

    Pentru o combinație Bowie Knive + Boxing Gloves foarte rapidă, cum ieși din safe zone ai �n stanga un stand din lemn cu reviste. No sus pe el este un Bowie Knive iar pentru Boxing Gloves (astea se văd și din avion) mergi vis-a-vis la Sports

  2. #142 SP
    Senior Member kragod's Avatar
    Quote Originally Posted by boga View Post
    E nebunie la al doilea playthrough L-am batut pe Anton Nebunu in mai putin de un minut cred Nu stiu.. daca la primul playthrough ai destule momente cand te simti cam debusolat si chiar trebuie sa te straduiesti putin ca sa iesi din niste situatii aiurea.. la al doilea playthrough ma simt ca un demigod care rupe tot

    Ce nu-mi place e ca la postere.. dupa ce le rezolvi.. nu raman asa decat pana pleci din zona respectiva. Iar daca nu tii minte tot ce ai rezolvat.. poti sa incerci in zadar sa le vandalizezi din nou cand mai treci pe acolo. De asemenea, nu-mi dau seama cum ar putea cineva vreodata sa omoare 72.000 de zombies intr-un singur playthrough
    Mda, pt 72.000 zombies ai nevoie de hummer si multa rabdare

  3. #143 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Ron, e buna combinatia aia, dar mie imi place si MMA gloves cu cuie /scuzati limbajul/ Zici ca e desprins din UFC Chuck

    kragod, eu daca reuesc sa omor 5.000 acu in al doilea playthrough sunt multumit Si eu m-am gandit ca Hummer-ul ar fi cheia pentru un genocid, dar costa un cacalau de bani nenorocirea aia

    Oricum, principala mea motivatie e sa termin povestea full si sa primesc si eu cel mai bun sfarsit. Dupa aia.. restul e bonus si cel mai probabil o sa-l mai rejoc cel putin inca o data in coop. Dar pana nu sterg rusinea cu Ending C nu pot scoate discul din consola

  4. #144 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by kragod View Post
    Mda, pt 72.000 zombies ai nevoie de hummer si multa rabdare
    Și să faci misiunile

  5. #145 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Dupa o saptamana in care nu prea am stat pe la consola, aseara am ajuns la final boss fight. Nu vreau sfaturi pentru a-l dovedi, dar as vrea sa spun ca e fff enervant si mi se pare cel mai cheesy din tot jocu

  6. #146 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    La care final boss fight că-s doi finali (depinde cum ai jucat) la Sullivan sau TK?

    *p.s.

    Am�ndoi sunt enervanți! - dar dacă e să aleg...Sullivan ia premiul.

  7. #147 SP
    Senior Member boga's Avatar
    Gata. L-am inchis Ending S. Am omorat 3.000 de draci d-aia, am salvat 44 de pocaiti si am ratat o singura misiune - cu planta aia nenorocita /din lipsa de timp /. Superb joc. Ar mai marge facut inca o data in coop ca uns.

  8. #148 SP
    Member Moromete's Avatar
    ...ending S la mine cu 29 oameni salvati si jumatate din psihopati doborati plus misiuni ratate nu cred ca e ca la Resident Evil chestia cu S...super joc

  9. #149 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Moromete View Post
    nu cred ca e ca la Resident Evil chestia cu S
    ...dap, nu e �n jocurile Resident Evil sunt alte cerințe pentru a obșine Ending S

  10. #150 SP
    Member Moromete's Avatar
    RonanN1, de ce nu activezi si pe Ps3...?

  11. #151 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Moromete View Post
    RonanN1, de ce nu activezi si pe Ps3...?
    Vine și vremea lui

  12. #152 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Azi m-am apucat de Dead Rising 2 Remaster (vreau sa am TOATE jocurile din seria DR cu MAX GS) si mi-am adus aminte ca-n 2010 pe asta mi-am facut eu lucrarea de disertatie mai exact pe In-game advertising

    ...ce vremuri <3

    Cine nu le-a jucat, la vremea lor, AMU-I MOMENTU! 1080/60 pachetul contine 1/2/2 off the record
    Attached Images Attached Images 20170416232918.jpg

  13. #153 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  14. #154 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 8 FirstFirst ... 6 7 8

Similar Threads

  1. Dead Rising 4 By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 66 Last Post: 17-10-2017, 22:33
  2. Dead Rising 3 By RonanN1 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 132 Last Post: 20-04-2015, 13:19
  3. Dead Rising 3 By RonanN1 in forum Jocuri PC
    Replies: 6 Last Post: 04-09-2014, 21:07
  4. Replies: 0 Last Post: 19-06-2011, 11:31
  5. Dead Rising 2 By killlemalll3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 06-10-2010, 21:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts