Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Zombie apocalypse

  1. #1 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

    Exclamation Zombie apocalypse

    Konami Digital Entertainment, Inc. : ZOMBIE APOCALYPSE

    ...jocul este disponibil, de c�teva zile, pe XBLA (800)/PSN (~10$).

    Am jucat DEMO*-ul (XBLA) și este...OUT OF THIS WORLD! - recomand

    *doar m�ine-l cumpăr, am avut ceva probleme cu PayPal-ul.

    Cine și-l mai cumpără și pe ce platformă?

    Și nu-i niciun rip off - Left 4 Dead. E chiar MAI BUN dec�t Left 4 Dead. O să-i fac un review și-am să explic acolo de ce.

    *p.s.

    ...eu vroiam să-l cumpăr pe STEAM dar...nu-i! Păcat...mare păcat - poate pe viitor. Oricum pentru STEAM există o alternativă excelentă -> Zombie Shooter (4,99�)
    Attached Images Attached Images 01.jpg 05.jpg 07.jpg 09.jpg 11.jpg

  2. #2 SP
    Member DJ-InFeRnO-'s Avatar
    da e genu L4D....

  3. #3 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Mai degraba e Burn Zombie Burn combinat cu L4D...la fel ca in Burn zombie burn te invarti intr-un patrat omorand zombie.Iar cu zombie bait ...cand arunci grenada in L4D sar toti zombie pe ea...i wonder where did they come with that ideea.Nu are nimic inovator sau extra funky super kewl

  4. #4 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Si la Burn Zombie Burn,le scoti creierul si il arunci,ei arucandu-se pe el.

  5. #5 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    E foarte fun jocul, l-am cumparat si eu astazi. Sunt si niste chestii enervante la el dar pentru 10 dolari se merita.
    Eu l-am luat mai mult pentru ca are local multiplayer, dar merge si un online.
    Cine vrea sa joace go ahead and add me.

    ---------- Post added 28-09-2009 at 11:29 AM ----------

    Round 32 and counting...E cam repetitiv dupa o vreme, mai ales daca joci singur, dar pentru cateva minute de relaxare si brainless zombie killing e jocul potrivit

    Some questions for you guys:
    1.Care e zombieul vostru preferat si care e zombieul cel mai annoying pentru voi?
    2.Care e arma voastra preferata si care e arma cea mai annoying?
    3.Care e nivelul preferat si care e pentru voi cel mai greu/annoying?

    Pentru mine:
    1.Zombieul preferat e bunicuta si cel cu shotgunul si cel mai enervant e sidestepper zombie si ostateca daca devine undead
    2.Minigun ofc urmat de rocket luncher iar arma cea mai enervanta e rifleul.
    3.Toate imi plac in afara de cel cu avionul, chiar nu ai unde sa fugi pe acolo.

    ---------- Post added 28-09-2009 at 12:01 PM ----------

    Ah si care e caracterul preferat dintre cei 4? Eu joc cu tipa ca tot timpu joc cu personajul feminin, dar the black guy is the funniest

    ---------- Post added 28-09-2009 at 06:04 PM ----------

    O mica rectificare, acum dupa ce mi-a mai ramas doar 7days of hell de facut la el, mi-am schimbat optiunile

    1.Zombie preferat cel normal, puke si sidestepper , iar cei mai grei si enervanti sunt construction worker si gravida.
    2.Flame Thrower ownes, Machinegun si rocket luncher, iar cea mai aiurea este cocktail molotov.
    3.Aici ramane la fel doar ca la cel cu avionul am gasit un safe spot (si la celelalte )

    ---------- Post added 28-09-2009 at 06:07 PM ----------

    AND: Care face level 55 fara sa moara are 1 Cola de la mine

    ---------- Post added 28-09-2009 at 07:49 PM ----------

    Zombie Apocalypse 90% si 2 zile din "7days of Hell" facute ace (am facut besica la degetul mare)

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    I'm filled with love...and c4

    pooaul, citesc postul tău mai t�rziu...că e prea lung și mă grăbesc

  7. #7 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Am cumparat si eu astazi jocul, din pacate am ajuns doar pana la ziua 7 din prima incercare - nu stiam ca vietile sunt per total, credeam ca se reseteaza la fiecare nivel

    Si ca sa raspund la intrebari:
    1.Zombie-ul preferat este cel cu pusca, iar cel mai enervant ramane Big boy, desi inca n-am avut parte de bunica si gravida.

    2.Arma preferata clar minigun-ul, iar cea mai enervanta este molotov-ul care mai mult te incurca.

    3.Destul de ciudat: mie nivelul cu avionul imi place cel mai mult, este un loc acolo langa elicea elicopterului in care nu prea pot baietii sa sara pe tine (dar daca stai numai acolo nu ai parte de arme si rescues) iar cel mai enervant este ala de la carnaval.

  8. #8 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Intre timp am ajuns la ziua 6 din "7 days of Hell". Extrem de lung acest mod, si cand zic extrem ma refer ca dureaza cam 6 ore de gameplay toate cele 7 zile, in jur de 3000+zombies/zi. Inca putin pentru 100%. E destul de boring sa-l joci singur. Daca vrea cineva sa joace in seara asta add me.

  9. #9 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by pooaul View Post
    Some questions for you guys:
    1.Care e zombieul vostru preferat si care e zombieul cel mai annoying pentru voi?
    2.Care e arma voastra preferata si care e arma cea mai annoying?
    3.Care e nivelul preferat si care e pentru voi cel mai greu/annoying?
    4. Ah si care e caracterul preferat dintre cei 4?
    1. Preferat - Shambler | Enervant - Granny
    2. Preferată - Gatling gun-ul | Enervante - Cutia cu lacrimogene
    3. Toate dar �n mod special aeroportul (un adevărat fan Resident Evil știe despre ce vorbesc).
    4. Ed Fragsen

    Momentan mai am un achievement de făcut și anume:
    Hotter Than Hell
    Complete the final day of the "7 Days of Hell" unlockable mode
    ...momentan sunt la day 5. Merge mai greu, că joc singur. După ce fac 200/200, trec pe live cu prietenii și atacăm leaderboard-ul

    Păcat că nu este Leaderboard pentru multiplier - lejer scot x250

  10. #10 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Am o problema cu un trofeu cel cu save 25 survivors am facut 55 days si 3 zile din 7 days of hell si totusi nu am primit trofeul cumva trebuie facut dintr-un run?

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Am o problema cu un trofeu cel cu save 25 survivors am facut 55 days si 3 zile din 7 days of hell si totusi nu am primit trofeul cumva trebuie facut dintr-un run?
    Eu am făcut toate 55 de zile �ntr-un singur run și l-am primit spre final. Ești sigur c-ai salvat 25?

  12. #12 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Am o problema cu un trofeu cel cu save 25 survivors am facut 55 days si 3 zile din 7 days of hell si totusi nu am primit trofeul cumva trebuie facut dintr-un run?
    Da trebuie sa fie in acelasi run. Incepe de la day 1 si pe la day 14 daca salvezi cate 2/ nivel ar trebui sa ai 25. Good luck.

    On another note: mi-a mai ramas si mie day 7 de facut, si la mine e greu singur, pacat ca nu prea il are lumea pe PSN sa joc la highscores.
    Oricum mi se pare nebunie highscoreul de la "7 days of Hell"... Eu am facut fara sa mor deloc primele 2 nivele, cateva zombie executions pentru x3, cateva hazard kills pentru double score,nivelul 3 tras de coada si in nivelul 4 am murit de tot si aveam sub 100.000.000 iar primul loc are 600.000.000 scor Completare la level 2 am avut multiplier 347 si la level 1 tot cam asa.
    So pentru 600.000.000 ce dracu a facut ala de pe locul intai ca nu inteleg.


    Ronan pe PSN este varianta multiplayer la leaderboards pentru toate modurile. Ah scuze am crezut ca zici de multiplayer
    Nu are rost leaderboard pentru multiplier sunt multi care au facut maximul 999x.

    ---------- Post added 29-09-2009 at 11:53 PM ----------

    Finally 100%
    Last question
    Q:5. Care este game mode-ul vostru preferat si care este cel mai putin preferat.
    A: Pentru mine All Weapons si Turbo mode sunt cele mai fun, iar cel mai putin fun e 7 days of Hell, nu cred ca o sa-l mai joc curand, cel putin singur in veci.

    Totusi pentru cine are nevoie de ajutor sa ia trofeul si nu vrea sa joace toate cele 7 zile, va pot baga direct in ziua 7 si o terminati si-l luati.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 21-07-2013, 13:14
  2. Zombie Apocalypse 2: Never Die Alone By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 4 Last Post: 27-10-2011, 23:43
  3. Zombie Apocalypse Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 3 Last Post: 20-10-2009, 22:56
  4. Zombie Apocalypse se lanseaza saptamana viitoare By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 23-09-2009, 13:57
  5. Zombie Apocalypse vine pe PSN si XBLA By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 21-08-2009, 00:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts