Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 LastLast
Results 101 to 120 of 145

Thread: Discutii despre JRC.RO

  1. #101 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Ne-am luat teapa cu demon souls ps5 la jrc e 300 și noi l-am luat de la altex cu 400

  2. #102 SP
    Member mladin86's Avatar
    +30% Super oferta cam mult Domnule Altex ... lasa ca iei de 3 x diferenta acuma

  3. #103 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Fa cerere să îți dea de 2 ori diferența.

  4. #104 SP
    Member codpin's Avatar
    Pai stai asa ca in aceeasi situatie sunt si eu. Ia sa le fac o bucurie si sa le cer diferenta. Imi scot jocul la 200 lei

  5. #105 SP
    Member marv's Avatar
    jrc cred ca e magazin polonez, asa ca nu stiu daca o sa se aplice diferenta. Altfel ar cere toata lumea diferenta la produse apple daca le compara cu magazine din US.

  6. #106 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Filiala din Romania e magazin romanesc. După logica asta eMag e magazin african că e deținut de naspers.

  7. #107 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    jrc nu mai are magazine in Romania si oricum, pretul din magazine era mai mare decat cel de pe site.

  8. #108 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    JRC e magazin din Cehia, nu polonez, si cu siguranta cat timp vand online pe un domeniu .ro sunt inregistrati oficial in Romania ca si firma romaneasca, asa ca orice masura legala li se aplica.

  9. #109 SP
    Member codpin's Avatar
    Bai pana una alta eu le fac cerere din aia pe site. Am citit regulamentul si se incadreaza. Acum sa ajung la un desktop si sa gasesc formularul de pe site.

  10. #110 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by codpin View Post
    Bai pana una alta eu le fac cerere din aia pe site. Am citit regulamentul si se incadreaza. Acum sa ajung la un desktop si sa gasesc formularul de pe site.
    Absolut te incadrezi 100%, JRC este magazin online .ro.

  11. #111 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da da. In principiu asa ar trebui. Cititi bine regulamentul Altex si daca va incadrati, faceti cererea aia cat mai rapid.

  12. #112 SP
    Junior Member ReedV's Avatar
    Cum vine asta, ca ati luat teapa? Nu ati verificat preturile magazinelor inainte de a comanda de la Altex? Nici eu nu as fi dat 400 pe el (nu sunt fan al jocurilor tip souls, dar sper sa o iau de la zero cu acest remake) dar am verificat diverse site-uri si la jrc a fost cel mai convenabil nu doar pentru acest joc. Singurul neajuns este ca n-au adus Ultimate la Spiderman (pentru ca vine cu un cod care e region locked foarte probabil) dar sper sa am optiunea pe consola sa iau remasterul prin meniul jocului, undeva pana in 100 lei.

    Pentru "puristi" poate ca merita cei 400 de lei pentru ca are cutia in engleza, nici eu nu pot sa spun ca sunt incantat sa vad litere alambicate pe aceste variante de import. Important e odata introdus discul jocul e in totalitate in engleza.

  13. #113 SP
    Member codpin's Avatar
    A stai ca e super simplu si de pe telefon de facut: intri in cont - > 2x diferenta - > alegi comanda - > bagi link catre jrc - > Done!

    Sa vedem ce zic.

  14. #114 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by ReedV View Post
    ...Ultimate la Spiderman (pentru ca vine cu un cod care e region locked foarte probabil) dar sper sa am optiunea pe consola sa iau remasterul prin meniul jocului, undeva pana in 100 lei.
    Ziceau ca PS5 e region free, deci n-ar trebui sa fie nicio problema cu acele coduri.

  15. #115 SP
    Junior Member ReedV's Avatar
    Jocurile ca atare sunt region free dar codurile PSN nu, cum ar fi să luăm PS Plus din US unde prețul pe un an e frecvent redus la 30-40$.
    De aceea jocul pe disc poate fi vândut dar codul din interiorul său ar fi nefuncțional.

  16. #116 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by codpin View Post
    A stai ca e super simplu si de pe telefon de facut: intri in cont - > 2x diferenta - > alegi comanda - > bagi link catre jrc - > Done!

    Sa vedem ce zic.
    Nu functioneaza chiar asa, citeste bine acolo. Sunt niste termeni si conditii stricte care trebuiesc indeplinite.

    De exemplu, sa aiba stoc magazin, sa poti plati in rate, etc, etc

  17. #117 SP
    Member codpin's Avatar
    Eu inteleg ce zici. Am citit regulamentul. Eu vorbeam strict de procesul necesar pentru a trimite formularul.

    Eu l-am trimis. Daca e ok si imi dau diferenta e super, daca nu oricum nu aveam ce sa fac in plus. Deci nu ma stresez.

  18. #118 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by ReedV View Post
    Jocurile ca atare sunt region free dar codurile PSN nu, cum ar fi să luăm PS Plus din US unde prețul pe un an e frecvent redus la 30-40$.
    De aceea jocul pe disc poate fi vândut dar codul din interiorul său ar fi nefuncțional.
    Se pot folosi mai multe conturi pe o consola. Eu am cont principal de SUA, insa cumpar jocuri digitale/activez DLC pe contul de UK.

  19. #119 SP
    Junior Member opincarul's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    JRC e magazin din Cehia, nu polonez, si cu siguranta cat timp vand online pe un domeniu .ro sunt inregistrati oficial in Romania ca si firma romaneasca, asa ca orice masura legala li se aplica.
    Domeniile .ro se pot inchiria contra sumei de 8.49 euro/an. In zilele noastre nu mai are relevanta domeniul, din punctul asta de vedere

  20. #120 SP
    Member codpin's Avatar
    Sa ai un site .ro e simplu, corect. Sa faci comert pe un site .ro e alta. Iti trebuie CUI de romania si atunci te aliniezi la regulile din RO.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 8 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 LastLast

Similar Threads

  1. Discutii despre box (pugilism) By tudyniuz in forum Health, Food & Sports
    Replies: 195 Last Post: 29-08-2017, 09:37
  2. Discutii generale despre scoala By AndRewqp in forum Offtopic
    Replies: 1401 Last Post: 07-07-2015, 18:26
  3. Discutii despre SSD-uri By MonkY in forum Hardware
    Replies: 14 Last Post: 05-12-2014, 22:17
  4. Discutii despre Electronic Arts By GS0Ls in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 21-07-2011, 18:03
  5. Discutii generale despre fete By Malach HaMavet in forum Offtopic
    Replies: 26 Last Post: 01-06-2011, 11:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts