Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 8 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 145

Thread: Discutii despre JRC.RO

  1. #1 SP
    Member lukecelmare's Avatar

    Discutii despre JRC.RO

    As vrea sa pun o precomanda pentru Cyberpunk la ei si as avea cateva intrebari pentru cei care au comandat de la ei .


    Produsele ajung in ziua lansarii ? La Altex si Emag lucrul acesta nu se intampla tot timpul .


    Limba de pe carcasa este engleza sau ceha/poloneza/maghiara ?


    In cazul unei precomenzi plata se face atunci sau la lansare ?


    P.S. Pana pe 31.10.2019 la orice cumparat de pe site au 5% reducere folosind codul JRC5 .
    Attached Images Attached Images jrc_gamecenterro.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Eu am luat de la ei doar cu ridicare din magazin , prefer asa .

    Limba depinde de la joc la joc, pot fi si in limbi mai "exotice"

    La precomenzi poti opta atat pentru plata la livrare cat si online cu card , eu am preferat sa platesc la livrare .

  3. #3 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Sunt serioși am luat de mai multe ori de la ei și cu ridicare din magazin și cu livrare. Dar nu am avut pre-orders până acum. Am plătit și cu cardul online - all good.

    Unele jocuri au avut spatele copertei în mai multe limbi (ceha, maghiară, italiană, etc) dar jocul este full english mereu.

    Având în vedere că fac parte dintr-un lanț mare est european, prezintă credibilitate. Cu toate că mai au mult de lucrat la site-ul lor.

  4. #4 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Mersi de raspunsuri , le-am dat o sansa si am facut precomanda , 266 de lei .

  5. #5 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    La ce ti-ai dat precomanda ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #6 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Cyberpunk 2077 , au si ceva steel books care ei spun ca ar fi exclusive JRC

  7. #7 SP
    Member killlemalll3's Avatar
    Sunt foarte seriosi. La precomenzi am primit in ziua lansarii sau imediat urmatoarea zi. Livrarea se poate face prin Fancourier ceea ce este un lucru bun, deasemenea primesti awb. Ultima comanda a fost recent la Wreckfest cand nu se gasea nicaieri in tara, precomanda veche de 1 an la Altex fiind efectiv ignorata. In rest, cum s-a zis si mai sus.

  8. #8 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Vad ca o iau in sus peste noapte si preturile de la JRC...50 de lei in plus la Switch lite ( e 1100 lei acum )...20 de lei in plus la Hori D pad joy con ( 140 lei de la 120 ) ...Preiau si ei din tactica celorlalti retaileri de la noi ?

  9. #9 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Preiau din tactica cerere si oferta.

  10. #10 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Quote Originally Posted by mario_1303 View Post
    Vad ca o iau in sus peste noapte si preturile de la JRC...50 de lei in plus la Switch lite ( e 1100 lei acum )...20 de lei in plus la Hori D pad joy con ( 140 lei de la 120 ) ...Preiau si ei din tactica celorlalti retaileri de la noi ?

    Au o promotie cu 5 % discount la orice de pe site pana in 31.10 daca bagi JRC5 . Cu el ajungi exact la pretul anterior .

  11. #11 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    lukecelmare...la tactica asta ma refeream La unele produse chiar cu reducerea de 5% iesi tot mai scump...cazul d-pad joy con Hori sau a seturilor de joy cons crescute cu 10%. Eu speram sa se ia ceilalti dupa ei nu invers

  12. #12 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Au scumpit si la alte lucruri ? De ex la consolele Xbox vad ca e acelasi pret ca saptamana trecuta . Oare chiar asa mare succes are Switch si Switch Lite in Romania de poti creste pretul cu 10 % la accesorii ?

  13. #13 SP
    Senior Member mario_1303's Avatar
    Nu stiu daca au mai scumpit si alte platforme . Switch-ul OG V2 vad ca nu l-au scumpit ...tot 1499 lei costa . Trend ul Switch e in crestere dar nu stiu cum justifica o crestere a preturilor la accesorii mai vechi...

  14. #14 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Jocurile de switch sunt foarte scumpe.

  15. #15 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am facut precomanda la ei pentru Concrete Genie cu ridicare din magazin (ca sa evit curierii) in ideea ca il pot ridica day one (adica azi) si se pare ca azi nu le-a ajuns si mi-a zis tipu din magazin ca ei nu stiu sa mai vina vreun alt transport saptamana asta, poate doar sa vina ceva direct de la Sony.

    O sa intreb si maine, poate am mai mult noroc.

    Sunt curios, in schimb, cum sunt cu precomenzile non sony exclusive.

    In schimb, mi-a zis ca au venit ieri CE-urile de la WoW 15th anniversary, deci alea au ajuns day one.

  16. #16 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Au cel mai idiot sistem de a expedia ceva , am facut o comanda luni dimineata cu livrarea prin Fan Curier , JRC a predat coletul celor de la Coletaria.ro care l-au tinut 2 zile , care apoi l-au predat celor de Fan care si ei l-au tinut o zi . AWB-ul primit nu arata nimic pe site-ul Fan , dupa ce am asteptat 30 de minute la telefon am aflat ca il voi primi maine .


    Nu am avut nici o optiune sa platesc extra si sa il primesc a doua zi .

  17. #17 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    La metode de livrare apare DPD si Fan Courier. Care ziceti ca ar fi mai recomandat pentru ca sa am o sansa in a primi Modern Warfare in weekendul lansarii? E prima data cand comand de la ei.

  18. #18 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by TravisPastrana View Post
    La metode de livrare apare DPD si Fan Courier. Care ziceti ca ar fi mai recomandat pentru ca sa am o sansa in a primi Modern Warfare in weekendul lansarii? E prima data cand comand de la ei.
    Fan parca livrează și în weekend spre deosebire de dpd. Verifică în call center la ei

    Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

  19. #19 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Mersi frumos. O sa verific maine si apoi pun comanda.

  20. #20 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Fan sigur livreaza sambata dar trebuie specificat acest lucru de expeditor . DPD nu stiu sigur dar la urmatoarea comanda ii voi alege pe ei .


    Sa ne spui daca iti primesti comanda la timp , cunosc pe cineva caruia in ziua lansarii i-a fost generat AWB-ul , nici pomeneala de a primi jocul .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 8 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Discutii despre box (pugilism) By tudyniuz in forum Health, Food & Sports
    Replies: 195 Last Post: 29-08-2017, 09:37
  2. Discutii generale despre scoala By AndRewqp in forum Offtopic
    Replies: 1401 Last Post: 07-07-2015, 18:26
  3. Discutii despre SSD-uri By MonkY in forum Hardware
    Replies: 14 Last Post: 05-12-2014, 22:17
  4. Discutii despre Electronic Arts By GS0Ls in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 21-07-2011, 18:03
  5. Discutii generale despre fete By Malach HaMavet in forum Offtopic
    Replies: 26 Last Post: 01-06-2011, 11:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts