Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast
Results 61 to 80 of 113

Thread: Black Friday 2019

  1. #61 SP
    Member westy9009's Avatar
    am facut 3 comenzi la EMAG . 1 mi-a sosit cu ridicare din showroom in cateva ore . Comanda 2 si 3 - nici un status pana acum

  2. #62 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sunt in continuare praf pe partea de Black Friday. Si hai sa spun si de ce. Am comandat 3-4 chestii de Black Friday de la eMag - desigur, nu am primit nimic inca. In schimb, am comandat 2 alte chestii Sambata (in ideea ca le voi primi peste cel putin o saptamana, doua, cu haosul actual). Minune, le-am primit Duminica!!! Da, lucreaza curierii si Duminica, insa a e Cooperativa Munca In Zadar. Adica nu au o ordine, nu conteaza daca ai cumparat de Black Friday la ora 7:00 sau dupa 2 zile la ora 22:00... Statusurile sunt neschimbate de cand am comandat, deci nici nu cred ca au ajuns la curieri produsele...

    In schimb, ce am comandat de BF de la Flanco, PCG si alte 2 site-uri, am primit deja.

  3. #63 SP
    Member enemigo's Avatar
    eu cred ca am avut noroc. am prins vineri b8-ul, l-am comandat cu ridicare din showroom in timisoara si sambata mi-a ajuns.

  4. #64 SP
    Member westy9009's Avatar
    ca sa nu mai spun ca au bagat si tiganeala aia de taxa de 2.5 RON pentru transport ( chiar daca alegi sa il ridica din showroom ) . Cand ai pretentia sa pui o astfel de taxa desi in cursul anului ridicarea din showroom este gratuita macar fa pe dracu'n 4 - si adu produsul in 1-2 zile

  5. #65 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Sau 5 lei daca alegi plata ramburs cu livrare prin curier.

    Trimis de pe al meu SM-N960F folosind Tapatalk

  6. #66 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sunt in continuare praf pe partea de Black Friday. Si hai sa spun si de ce. Am comandat 3-4 chestii de Black Friday de la eMag - desigur, nu am primit nimic inca. In schimb, am comandat 2 alte chestii Sambata (in ideea ca le voi primi peste cel putin o saptamana, doua, cu haosul actual). Minune, le-am primit Duminica!!! Da, lucreaza curierii si Duminica, insa a e Cooperativa Munca In Zadar. Adica nu au o ordine, nu conteaza daca ai cumparat de Black Friday la ora 7:00 sau dupa 2 zile la ora 22:00... Statusurile sunt neschimbate de cand am comandat, deci nici nu cred ca au ajuns la curieri produsele...

    In schimb, ce am comandat de BF de la Flanco, PCG si alte 2 site-uri, am primit deja.
    Dubios dar nu ma mir ca ai patit asta
    Eu ti-am zis ca esti pe vreun black list, dar tu nu...Batman...Batman...

    Eu tot ce am comandat de la ei de BF am primit tot vineri sau sambata. Am avut o comanda cu ridicare din showroom Titan venita tot vineri si 2 comenzi destul de mari (una cu 2 saci de mancare de pisici de 12kg + alte balarii) pe care le-am primit sambata. Chiar am ramas uimit de lucru asta.

    La fel cu F64. Comandat joi seara, primit sambata dimineata.

    Chiar nu am ce sa reprosez anu asta din punct de vedere al livrarii.

  7. #67 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Nu va grabiti cu livrarea BF de la Emag ! anul trecut mi-au livrat in ultima zi ! si unde anume ! in showroom ! Aveau 5 produse pe stoc cand facusem comanda ,iar ei mi-au spus ca produsul pe care l-am comandat de BF trebuie sa soseasca cu un alt transport , e pe drum (din china probabil) desi aveau in stoc . Trecuse BF si ii intreb la o saptamana , pai bine dar produsul comandat este pe stoc si nu il livrati ! nup nu e asa cum zic eu ! produsul meu nu e acolo ! pai si daca anulez comanda si o fac din nou fara reducerea de 100 ron se livreaza ? DA!

  8. #68 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am comandat de la eMag un parfum vineri, cu ridicare de la poșta, a ajuns a doua zi. Comandat apoi un monitor și un desktop, sâmbătă, azi mi-a ajuns doar monitorul. Revin cu un update

  9. #69 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Facut comanda vineri la emag de blac fraidei, azi venit produsele.

  10. #70 SP
    Member dinamovistu's Avatar
    Eu am comandat cu livrare prin curier si plata ramburs, nici un semn pana acum. Estimare livrare 28 noiembrie. Tot Emag.

    Trimis de pe al meu SM-N960F folosind Tapatalk

  11. #71 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Am primit acest mesaj:
    Salutare,

    Ne bucurăm că am ajuns la tine cu produsele dorite de Black Friday și îți mulțumim că ai fost alături de noi pe tot parcursul evenimentului.

    Dacă am reușit să îți aducem și zâmbetul pe buze, pe lângă produse, povestește-ne cum a fost și dă-ne un tag pe Facebook. Vrem să aflăm ce ne-a ieșit bine ca să facem și mai bine anul care vine și la fiecare experiență pe care o vei avea cu eMAG.
    Cu viteza gândului bun,
    Echipa eMAG

  12. #72 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Eu am comandat un monitor vineri si duminica l-am primit si mai am o comanda data sambata mau sunat azi de la emag sa imi spuna ca il predă curierului si săpt asta vine

  13. #73 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Eu mi-am comandat un televizor vineri. Si nu am nici un stres pana pe 28 noiembrie

  14. #74 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din ce stiu din anii trecuti, obiectele mai mici dpdv dimensiune le livreaza primele, urmand ca TV-urile si frigiderele and co sa fie livrate la urma.
    Probabil e mai practic sa pui intr-un camion 1000 de comenzi mai mici, decat 100 de comenzi mai mari.

  15. #75 SP
    Junior Member cristi1910's Avatar
    Eu am cumparat un laptop de la Emag, cu ridicare din magazinul Titan. Cand am ajuns acolo, persoana de la livrari ma punea sa semnez un aviz de livrare in care se preciza ca am voie sa returnez produsul in 72 ore.


    Vreau doar sa semnalez aceasta practica ilegala a Emag. Conform legislatiei, returul este posibil in 14 zile de la livrare.

  16. #76 SP
    Member westy9009's Avatar
    stau dupa cele 2 pachete de cafea " de vineri - statusul acelasi " Plata acceptata ". Oricum - efectiv nu au nici o logica in livrari

  17. #77 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by cristi1910 View Post
    Eu am cumparat un laptop de la Emag, cu ridicare din magazinul Titan. Cand am ajuns acolo, persoana de la livrari ma punea sa semnez un aviz de livrare in care se preciza ca am voie sa returnez produsul in 72 ore.


    Vreau doar sa semnalez aceasta practica ilegala a Emag. Conform legislatiei, returul este posibil in 14 zile de la livrare.
    Din ce stiu, returul este posibil in 14 zile la comertul online. Daca-l ridici de undeva, unde il si desfaci si probezi, teoretic nu mai este acelasi lucru.
    Mai nou am inteles ca eMag deschide de fata cu tine produsele (cel putin de la Apple) pentru verificare/testare. Stiu de un Macbook Air si de AirPods.
    Probabil dupa celebrul caz cu plastilina in loc de iPhone, ceea ce este just dar te lipsesc de unboxing experience. Desi din ce am inteles, le poti spune ca-l desfaci tu de fata cu ei, deci tot e bine

  18. #78 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Quote Originally Posted by cristi1910 View Post
    Eu am cumparat un laptop de la Emag, cu ridicare din magazinul Titan. Cand am ajuns acolo, persoana de la livrari ma punea sa semnez un aviz de livrare in care se preciza ca am voie sa returnez produsul in 72 ore.


    Vreau doar sa semnalez aceasta practica ilegala a Emag. Conform legislatiei, returul este posibil in 14 zile de la livrare.
    Numai dacă cumperi online. Rezervarea in magazin nu e cumparare online.

  19. #79 SP
    Junior Member cristi1910's Avatar
    La emag nu poti rezerva in magazin.

  20. #80 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar
    Ce vorbesti?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 6 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 LastLast

Similar Threads

  1. Black Friday 2018 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 164 Last Post: 23-11-2018, 09:41
  2. Black Friday 2015 By Prototype93D in forum Console Club
    Replies: 632 Last Post: 06-02-2016, 18:20
  3. Black Friday 2014 By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 610 Last Post: 05-12-2014, 23:53
  4. Black Friday 2013 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 392 Last Post: 01-05-2014, 13:23
  5. Obiective pt Black Friday By calin_kalf in forum Foto & Video
    Replies: 13 Last Post: 22-11-2012, 15:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts