Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 50

Thread: Resident Evil 3 Remake

  1. #21 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cu tot hate-ul pe care o sa-l iau, mie mi se pare ca arata absolut normal pentru perioada asta, cu nimic wow sau special la el. Doar ca de data asta au nimerit HDR-ul de la inceput, spre deosebire de RE2.

  2. #22 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    De la mine ti-ai luat deja hate

  3. #23 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Voi cumpara fie Resident Evil 2 fie 3 remake in perioada urmatoare.
    Astept de la voi sa imi spuneti care e mai bun si adaug in cos .

  4. #24 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Probabil e mai ok sa iei 2 ul acum, e si mai ieftin si mai lung.Eu am facut precomanda la 3 , dar ti as recomanda sa platesti pretul de la lansare pentru el doar daca esti convins de 2.

  5. #25 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Clar 3-ul e mai bun

  6. #26 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Ironie? Sau vorbesti serios? Nu mi dau seama

  7. #27 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Voi cumpara fie Resident Evil 2 fie 3 remake in perioada urmatoare.
    Astept de la voi sa imi spuneti care e mai bun si adaug in cos .
    Sunt destul de diferite dpdv gameplay. Dar parerea mea e sa mai astepti putin. Acum de pasti sigur vom vedea iar RE2 la ~15 euro, iar 3-u nu consider ca merita mai mult de atat, pentru acele 5-6h de gameplay.

  8. #28 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    Ironie? Sau vorbesti serios? Nu mi dau seama
    De ce ar fi ironie ? Prefer RE3. Ori nu am dreptul de a alege ?

  9. #29 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Ai foarte multe drepturi, e democratie, pur si simplu nu mi dau seama pe ce criterii spui ca e mai bun 3 ul, avand in vedere ca nu l ai jucat inca, de asta suspectam ironie in comentariu.

  10. #30 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Toate ca toate dar il au pe motor grafic si nu cred ca poate nega cineva asta ! Prinzi niste cadre de un photorealism (4k, maxed out) care te lasa gura-casca ! Ca prima impresie ambele RE2 si RE3 se joaca diferit, unul mai slow altul mai fast , depinde de gusturi ! Cum imi plac ambele , parca i-as da un plus lui RE2 , dar oricum ramane si acesta instalat permanent alaturi de RE2! La final, un screenshot cat o mie de cuvinte !
    Attached Images Attached Images 20200403094137_1.jpg

  11. #31 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu este niciun fotorealism acolo. Tot jocul arata a banda desenata (fa o comparatie cu The Last of Us Part 2 sa vezi ce inseamna iluminare buna desi nici ala nu e realism), iar cel putin in poza ta, daca te uiti mai bine, observi o gramada de probleme (pe care, desigur, nu le observi in joc in timp ce esti in miscare).

    Dar la o prima vedere, ambient occlusion este 0, low poly pt mediul inconjurator si supra-saturat dpdv culori.

  12. #32 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Quote Originally Posted by SeCeX View Post
    Ai foarte multe drepturi, e democratie, pur si simplu nu mi dau seama pe ce criterii spui ca e mai bun 3 ul, avand in vedere ca nu l ai jucat inca, de asta suspectam ironie in comentariu.
    Raspund din nou, pt ca mi-a fost sters comentariul : Mi-a placut RE3-ul original mai mult decat RE2-ul original.Mai detaliat nu pot sa-ti explic.

    ---------- Post added 03-04-2020 at 12:50 ----------

    Acum cu carantina......


  13. #33 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  14. #34 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu este niciun fotorealism acolo. Tot jocul arata a banda desenata (fa o comparatie cu The Last of Us Part 2 sa vezi ce inseamna iluminare buna desi nici ala nu e realism), iar cel putin in poza ta, daca te uiti mai bine, observi o gramada de probleme (pe care, desigur, nu le observi in joc in timp ce esti in miscare).

    Dar la o prima vedere, ambient occlusion este 0, low poly pt mediul inconjurator si supra-saturat dpdv culori.
    Cand o sa pot juca tLoU part 2 o sa fac comparatia ! Promit !

  15. #35 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Nu mi se pare deloc low-poly.De unde aberatia asta ?
    Abia astept sa scada pretul si ma infig in el.Intradevar @razvanrazy a avut dreptate, e al naibii de scurt jocul.E mai scurt decat originalul, asta pt ca au taiat o gramada de elemente din poveste.Desi nu inteleg de ce.

  16. #36 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt curios daca mode-u asta (Nude Jill mode) a "scapat" de la ei sau a fost facut de cineva atat de repede si lansat neoficial. Pentru ca e mult prea "bine" facuta

    IsNotMe, nu e vorba de comparat un joc aparut acum cu un joc inca neaparut. E vorba strict de cum arata jocul asta si arata ok, normal pentru perioada asta, dar in niciun caz nu e vorba de fotorealism sau cine stie ce "wow factor".

    Anumite lucruri arata bine (personajele), iar altele sunt sub orice critica (vezi cat de urat se vad obiectele alea puse acolo de zici ca leviteaza, fara o simulare de ambient oclusion, sau cat de plat pare in dreapta jos, unde se presupune ca sunt niste lemne cu diferite nivele de adancime).

    Eu nu incerc sa-ti stric tie experienta. Enjoy it. Sunt sigur ca in miscare arata mult mai bine decat in poze. Have fun acolo

  17. #37 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Acum cateva minute vorbeam cu un tip pe Youtube (pe acel clip) care sustinea ca ta-su lucreaza la Capcom.Bineinteles ca i-am dat cu flit.Ideea e ca îi raspunsese unui tip care intrebase cum accesezi modul.A explicat el ceva acolo, da' nici dracu' nu-l crede
    Si totusi....

    ---------- Post added 03-04-2020 at 16:26 ----------

    Presupun ca modelul a fost lasat in filele jocului.

  18. #38 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Salut.
    A facut cineva preorder la jocul asta pe PS4 in varianta fizica? Stiti cumva cum accesam preorder bonus? Am cumparat de pe Shopto.net

  19. #39 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Teoretic trebuia sa primim un mail de la seller, eu l am luat de pe jrc si nu au promis preorder bonus...

  20. #40 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Am luat legatura cu cei de la Shopto si la fel au zis, ca ei nu au promis preorder bonus. Fac foarte rar preorder la jocuri si nu stiam ca trebuia sa promita bonus, credeam ca primesti in mod implicit pentru ca ai facut precomanda.
    In fine, macar a fost mai ieftin pe shopto.
    Acum joc de vreo 2 ore si am inceput direct pe hardcore. Sunt putin socat ca nu mai exista ink ribbons, ce o fi fost in capul lor...?
    Nici macar nu am bagat in seama acel typewriter pt ca am zis ca nu am ink ribbons sa salvez, dupa vreo ora si ceva mi-am propus sa ma duc totusi la el si cand vad ca pot sa salvez la infinit.
    Nemesis pare cam lache.
    Jocul nu prea merita pretul intreg de lansare, dar pentru fanii resident evil ca mine este okish.
    Imi pare rau ca au renuntat la mercenaries si au bagat acel mod online in care nici macar nu o sa intru.
    Voi ce parere aveti?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Resident Evil 2 Remake By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 38 Last Post: 15-06-2023, 12:56
  2. Cumpar Resident Evil 2 remake/ Mortal Kombat XI (11) By mixedbi in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 12 Last Post: 25-12-2019, 13:22
  3. Resident Evil 6 By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 203 Last Post: 03-04-2016, 21:50
  4. Resident evil 2 remake online petition By darkr3surrecter in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 18-12-2012, 02:01
  5. Resident Evil 5 By istrategie in forum Console Club
    Replies: 539 Last Post: 29-08-2012, 18:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts