Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 33 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast
Results 201 to 220 of 656

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #201 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar
    O comparatie intre Origins, Odyssey si Valhalla in ce priveste grafica.
    La fiecare am pus trailerul in care jocurile erau dezvaluite si cate un gameplay scurt.


    Ce observati diferit intre primele doua si al treilea?




    Origins






    Odyssey






    Valhalla


  2. #202 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnConstantine View Post
    Intrebare: daca jucati si pe PC, voi cum preferati? m&kb sau controller?
    Cu siguranta controller all the way pentru asa ceva, mai ales daca nu are arme de foc, ca sa spui ca e greu sa tintesti.
    Bine, eu joc exclusiv pe console, dar am mai folosit si M&K pentru Warzone

    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Sunt 90% sigur ca un programator a descoperit ca poa' sa te lase sa schimbi personajul on the fly si nu influenteaza cu nimic ca oricum o foloseau ca unealta de debug asa ca au zis why the hell not
    E posibil, dar daca este asa, sper sa nu mai ai de ales la inceput cu ce personaj vrei sa joci, iar partea de customizare, teoretic, ar trebui sa fie afectata, pentru ca sigur nu toate elementele sunt disponibile de la unu la altu (gen barba - sper ).

  3. #203 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Cu siguranta controller all the way pentru asa ceva, mai ales daca nu are arme de foc, ca sa spui ca e greu sa tintesti.
    Bine, eu joc exclusiv pe console, dar am mai folosit si M&K pentru Warzone



    E posibil, dar daca este asa, sper sa nu mai ai de ales la inceput cu ce personaj vrei sa joci, iar partea de customizare, teoretic, ar trebui sa fie afectata, pentru ca sigur nu toate elementele sunt disponibile de la unu la altu (gen barba - sper ).
    Pai nu stiu daca poti sa schimbi elemente gen par sau barba. In niciun AC nu puteai. Imbracamintea, armura, armele etc banuiesc ca se replica.

  4. #204 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ei parca asa au zis, ca este customizabil inclusiv parul, dar e posibil sa fi retinut eu prost

    LE: da, am retinut corect:
    Assassin’s Creed Valhalla Features Best Character Customization Yet
    Assassin's Creed Valhalla game director Ashraf Ismail talked about the different customization options players will have with the game's protagonist, Eivor. Not only will players have the option of customizing Eivor's tattoos and war paint, but they'll also be able to customize their hair. That includes facial hair for those playing male Eivor.

  5. #205 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Well, probabil parul facial nu se transmite mai departe, iar parul de pe cap oricum cred ca la ce stiluri aveau vikingii sunt la comun

  6. #206 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar
    WOW, suntem in 2020 si Ubisoft abia a descoperit ca pot introduce o optiune pentru customizarea parului/barbii in Assassin's Creed.

  7. #207 SP
    Member JohnConstantine's Avatar

  8. #208 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mi se pare ca nu se potriveste deloc vocea cu felul in care arata personajul. As fi mers pe ceva mai gros, mai ragusit, graspy, nu stiu cum sa zic, ceva mai..."manly"

    Cat de joc, vad ca are un depth of field interesant, cam oricand joci, in care focuseaza mai mult pe jucator iar ce e la departare vedem putin in ceata.

    UI-ul pare dezastru, mai ales in meniu, asa cum zice si ACG, iar skill-urile sunt mult prea departate unele de altele. Cam asta e problema si la Origins/Odyssey/Breakpoint, nu neparat faptul ca sunt prea departate, cat faptul ca sunt prea multe si nu stii ce sa deblochezi, ce poti sa deblochezi si ce conteaza sau nu.

  9. #209 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar
    Ubisoft in 2020 about Valhalla : We introduce new moves, new combat, new parkour mechanics and next gen animations!


    Cancelled Prince of Persia Redemption from 2010
    : HEY , VIKING, HOLD MY SWORD!


  10. #210 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by GameSpot
    The Assassin's Creed series has always been filled with side quests to complete alongside the main storyline, and these have grown especially prominent in the recent role-playing games like Origins and Odyssey. For Assassin’s Creed Valhalla, however, Ubisoft has completely changed its approach to side quests. In fact, they aren’t really in the game at all.

    Speaking to GameSpot just before Ubisoft Forward, narrative director Darby McDevitt explained that “world events” are included in Assassin’s Creed Valhalla, but the traditional side quest is “almost nonexistent.” There are longer story arcs to complete as part of the main questline, but extra activities you complete will happen more spontaneously and won’t necessarily be quests you have to seek out.

    This approach was chosen to fit the narrative, as the protagonist Eivor arrives in England as an invader rather than a native. Having quest-givers left and right would not make sense, as you’re still actively trying to make alliances.
    Assassin’s Creed Valhalla Will Have Almost No Side Quests - GameSpot

  11. #211 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai World Events sunt tot side quests dar cu alta denumire. Tot va fi nevoie, ca sa ajutam pe cineva sau sa ne ajute cineva, sa facem ceva extra (tocmai pentru facut acele aliante care sigur nu se vor face fara sa facem noi ceva pentru ei intai), sa mergem sa furam ceva, sa omoram pe cineva, samd si se va ajunge tot la side quests.

    Altfel vom avea o lume moarta, in care avem doar o misiune principala si atat.

    Sper sa nu fi eliminat si acele side quests care o dau din poveste in poveste in poveste, gen Witcher 3, misiuni pe care le-am apreciat si in Origins, chiar daca nu au avut acelasi nivel.

  12. #212 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Tbh incepe sa se fumeze ideea de NPCi cu semne de exclamare deasupra capului. Sper cumva sa tranzitionam spre altceva usor-usor, chiar daca e fix acelasi sistem, devin obositoare momentele astea specifice RPG-urilor cand intri intr-un hub si BAM 10 insi cu semne de exclamare, ma simt ca un errand boy alergand de la om la om sa le trec pe lista.

  13. #213 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Pai asta esti, practic

    E un fel de "You drive, CJ", in perioade de mult apuse.

  14. #214 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Pai da dar incepe sa devina asa "fals", ca alergi dupa iconografie practic Mi-ar placea metode mai efervescente si naturale de a descoperi questuri.

  15. #215 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar
    De ce acum in 2020 inca nu avem un AC cu mod co-op ca jocul A Way Out sau Borderlands?
    Sau cu personaje multiple ca in GTA V cu switch intre ele?

    Au implementat un mod co-op in Unity, dar de atunci nu au mai bagat.


    Mi-as fi dorit in Odyssey si in Valhalla sa fi avut un mod co-op cu doi jucatori: de exemplu in Odyssey putea fi jucat lejer de un cuplu : barbatul il alege pe Alexios, iar nevasta'sa/iubita o alegea pe Kasandra.
    Si fiecare facea obiectivele lui, mai se intersectau in unele obiective, ar fi facut povestea mai palpitanta.
    Si era si un remediu bun pentru cupluri in care se instaleaza monotonia in relatie sau intre care exista certuri conjugale.

  16. #216 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Daca era asa cum spui tu in odyssey ,se numea Alabama Creed.

  17. #217 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar
    Pai nu-i mai faceau frate si sora.

    Faceau o poveste despre cum un grec isi cauta nevasta/o grecoaica isi cauta barbat.

  18. #218 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Nu as vrea sa bage mod co-op, prefer sa explorez lumea in liniste, in ritmul meu fara sa ma distraga sau grabeasca cineva.Ma bucur ca au renuntat la multiplayer.

  19. #219 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Stop feeding the troll.

  20. #220 SP
    Banned GamblerRambler's Avatar
    Quote Originally Posted by ConuGeo View Post
    Nu as vrea sa bage mod co-op, prefer sa explorez lumea in liniste, in ritmul meu fara sa ma distraga sau grabeasca cineva.Ma bucur ca au renuntat la multiplayer.
    N-am zis ca ar trebui sa fie obligatoriu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 33 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27
  3. Replies: 0 Last Post: 05-12-2011, 20:38
  4. Replies: 0 Last Post: 06-07-2011, 15:33
  5. Assassin's Creed 3 By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 17 Last Post: 26-06-2010, 20:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts