Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 33 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast
Results 401 to 420 of 656

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #401 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai este doar o mecanica care sa te ajute, o drona din timpurile respective. Este ceva ce niciun alt joc, inafara de Ubisoft, are si ceva ce mi se pare foarte tare

  2. #402 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex Khan View Post
    Aia cu vulturul/corbul chiar e penibila, imprumutata dupa bufnita din Far Cry Primal...dar nah, asa poti sa faci misiuni de recunoastere in lumea antica pentru a identifica soldatii, prizonierii, cuferele cu bunatati si sa planifici tactici, sa vizualizezi obiectivele.
    Ca si cum asasinul e conectat telepatic la creierul si ochii vulturului si ce vede vulturul vede si asasinul.
    Sau de parca ar fi o drona cu camera video
    O aiureala....ma asteptam sa explice cumva ca asasinii au capacitati telepatice si vulturul ala e nemuritor, creat genetic de ISU.

    Am reusit sa trec peste acest impediment bucurandu-ma de alte elemente ale jocului precum explorarea si orasele frumos modelate.
    Mie imi place ca l-au downplayat mult mai mult aici si nu mai pune fix tinta pe obiectiv ci iti da asa o zona unde se afla + nu-ti mai marcheaza inamicii, tre' sa fii tu aware de surroundings sau sa dai cu Odin Vision. In Odyssey era prea OP vulturul, aici mi se pare mai ok.

  3. #403 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa este. Si mie-mi place lucru asta, ca in WD Legion. Trebuie sa "muncesti" putin ca sa iasa ok. Pacat de AI-ul inamicilor in schimb.

    Oricum overall mi se pare mult peste asteptari si cel putin de cand am ajuns in Anglia, arata fff bine dpdv peisaje, draw distance, samd.

    Ca gameplay, nu-mi plac raidurile pentru ca este un haos in combat, dar in rest, imi place foarte mult ca joc, mai ales pe partea de explorare.
    Rar folosesc calul.

    O chestie care nu-mi place, pe care tineam minte ca au zis ca au eliminat-o dar se pare ca nu au facut lucru asta, sunt acei mercenari care te vanau pe harta si care, cel putin in Oddysey, mi-au stricat multe misiuni sau momente de explorare.
    Aseara am intalnit unu pe harta, in Anglia, in timp ce exploram un templu si m-a omorat imediat.
    Nu gasesc pic de fun in asta si nu inteleg ce tot cauta pe acolo.

  4. #404 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Asa este. Si mie-mi place lucru asta, ca in WD Legion. Trebuie sa "muncesti" putin ca sa iasa ok. Pacat de AI-ul inamicilor in schimb.

    Oricum overall mi se pare mult peste asteptari si cel putin de cand am ajuns in Anglia, arata fff bine dpdv peisaje, draw distance, samd.

    Ca gameplay, nu-mi plac raidurile pentru ca este un haos in combat, dar in rest, imi place foarte mult ca joc, mai ales pe partea de explorare.
    Rar folosesc calul.

    O chestie care nu-mi place, pe care tineam minte ca au zis ca au eliminat-o dar se pare ca nu au facut lucru asta, sunt acei mercenari care te vanau pe harta si care, cel putin in Oddysey, mi-au stricat multe misiuni sau momente de explorare.
    Aseara am intalnit unu pe harta, in Anglia, in timp ce exploram un templu si m-a omorat imediat.
    Nu gasesc pic de fun in asta si nu inteleg ce tot cauta pe acolo.
    This ! Eu am tinut-o numai intr-o explorare ! Am dat si peste niste chestii noi , nemarcate pe harta , foarte interesant, misterios si addictive . Atmosfera este si ea misto, mai dark asa cum imi place mie . Partea de combat mi se pare cam naspa/OP, le dai cate un heavy hit din ala de sare AI-ul in sus cu tot cu scut! ii mai astepti si dupa colt unul cate unul si le dai bastarca de pe Targul Ocna. Astea sunt jocurile UBI , love or hate. Xbox one X-ul duce bine de tot jocul , nu ma asteptam la o asa rezolutie si detaliu .Cum si-au facut banii si Origins si Odyssey asa va face si asta ! PS: A trimis emag-ul si "Misiune bonus - The Way of the Berserker , In urma comenzii "
    Attached Images Attached Images origins.jpg odyssey.jpg

  5. #405 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Parerea mea dupa 8 ore de joc pe Xbox Series X este ca AV Valhalla este un pas inainte.
    Nu vreau sa intru in polemici cu alti colegi care sunt dezamagiti, este dreptul lor.

    Mie personal imi place foarte mult, povestea ma prinde iar dpdv grafic este sublim, arata intr-un mare fel pe Xbox Series X.
    A si da... este delicios sa pot juca un Assasin's Creed in 60 fps-uri, retrag parerea mea veche cum sa astfel de jocuri trebuie sa ramana in 30 fps.


    La negative, pot spune ca nu sunt un mare fan al stilului de combat, cum spune si colegu mai sus, le dai la aia cate un topor si sar precum popcorn-ul.
    Bine, este si foarte greu sa imi mai placa vreun combat vreodata dupa ce am jucat Ghost of Tsushima care dupa parerea mea trebuie sa reprezinte o referinta de acum incolo despre cum se face un combat minunat.

  6. #406 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    si da... este delicios sa pot juca un Assasin's Creed in 60 fps-uri, retrag parerea mea veche cum sa astfel de jocuri trebuie sa ramana in 30 fps.
    Am mai zis eu, nu știu daca si pe aici, ca ăștia care o țineți tare ca nu e nevoie de 60fps o faceți din cauză că nu ați avut ocazia sa vedeti diferența...

  7. #407 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by Xander Ro View Post
    Parerea mea dupa 8 ore de joc pe Xbox Series X este ca AV Valhalla este un pas inainte.
    Nu vreau sa intru in polemici cu alti colegi care sunt dezamagiti, este dreptul lor.

    Mie personal imi place foarte mult, povestea ma prinde iar dpdv grafic este sublim, arata intr-un mare fel pe Xbox Series X.
    A si da... este delicios sa pot juca un Assasin's Creed in 60 fps-uri, retrag parerea mea veche cum sa astfel de jocuri trebuie sa ramana in 30 fps.


    La negative, pot spune ca nu sunt un mare fan al stilului de combat, cum spune si colegu mai sus, le dai la aia cate un topor si sar precum popcorn-ul.
    Bine, este si foarte greu sa imi mai placa vreun combat vreodata dupa ce am jucat Ghost of Tsushima care dupa parerea mea trebuie sa reprezinte o referinta de acum incolo despre cum se face un combat minunat.
    Daca as avea AC Valhalla cu combatul din Tsushima si un sound mixing ok (care e absolut teribil in ACV), ar fi superb.

  8. #408 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Cei de la eMag au trimis codurile de precomandă, verificați-va mailurile.

  9. #409 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Alea 30fps-uri au farmecul lor , sunt mai ...cinematice , atmosferice . Sa pui God of War-ul sau ...The last of us la 60fps ar mai avea acelasi farmec ?Eu nu cred ! La fel si in filme 24fps vs 60fps
    Eu prefer cele 24fps-uri all day !
    Dar daca imi dai pe PC sa joc in 60fps-uri un COD MW, Apex sau Doom , mai bine nu . De la 100 in sus ,mai vb .

  10. #410 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    O sa vedem pe PS5 in TLOU2 si GoW 60fps in curand

  11. #411 SP
    Member dtancu's Avatar
    My comments după 2 zile:

    -in Norvegia te c..i pe tine de frig
    -e imens; sunt niște distante de nu-mi vine sa ma urc pe munții aia nici virtual
    -raidurile mi se par funny rău de tot, dpdv istoric; îți dai seama cum au ajuns ăștia cele mai avansate natiuni astazi: dand la capatana cu securile
    -inteleg ca erau vikingi da' varietatea armelor ma cam enerveaza; sa zicem ca ești fierar viking, vine la tine Eivor zice fa-mi o arma...ii faci o secure. Vine al doilea, faci iar o secure. FFS, înțeleg ca e buna securea ca pe vreme de pace tai copaci și în război tai căpățâni, dar ăștia de săbii n-au auzit?


    Sent from my Z Fold 2 using Tapatalk

  12. #412 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Pai na, cantitatea prea mare de arme si MaNaGeMenT-ul din Odyssey i-a suparat rau de tot pe snowflecși.


    Rezultatul se vede. Un dumb down total in ceea ce priveste varietatea de arme si build-uri.

  13. #413 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cateva tips interesante:


    Btw, a gasit careva o metoda/setare prin care putem schimba Odin sight sa fie pe o simpla apasare a manetei si sa nu mai tinem apasat 2-3s?

    Also, cum vi se pare jocul de zaruri? Mie mi se pare chiar interesant/addictive si ma oftic ca nu au bagat un concurs cu premii in joc, ca sa simti pentru ce joci (sau daca exista, nu l-am gasit eu)

  14. #414 SP
    Member dtancu's Avatar
    Bai, serios, e un munte in Norvegia, ala care are in vârf și un viewpoint....m-a deprimat când am început sa ma duc spre el. Am urcat vreo 10 min.
    Dafuq, cred ca vikingii erau triști rău de tot, tot timpul frig, zapada, noapte, mai babardeau și ei câte ceva dar pana mea, vikingele după cum se vede te bateau de-ti suna apa-n cap. Cred și eu ca se duceau in Anglia.
    Jocul de zaruri e mișto, m-a bătut o mamaie de mi-a sunat apa-n cap.

    Sent from my Z Fold 2 using Tapatalk

  15. #415 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Am ras

  16. #416 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu m-am catarat pe toti muntii de acolo, dar nu am luat mereu calea directa. Daca ocoleai, gaseai drumuri facute de ei, cu indicatoare si mai si mergeai prin zapada, mai gaseai o comoara, un animal.
    Altfel e boring daca doar urci asa random pe stanca, de parca esti Link din Zelda

  17. #417 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Jocul ala cu zaruri e addictive as f*ck, dar si greu. Am jucat ieri UN MECI de 40 de minute, nu se mai termina.

  18. #418 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Alea 30fps-uri au farmecul lor , sunt mai ...cinematice , atmosferice . Sa pui God of War-ul sau ...The last of us la 60fps ar mai avea acelasi farmec ?Eu nu cred ! La fel si in filme 24fps vs 60fps
    Eu prefer cele 24fps-uri all day !
    Dar daca imi dai pe PC sa joc in 60fps-uri un COD MW, Apex sau Doom , mai bine nu . De la 100 in sus ,mai vb .
    Chiar ar fi super sa fie GoW 60fps constant la ce combat rapid si fluid are. Nici măcar nu-l pot juca altfel decat pe modul performance. The Last of Us la 60 fps a avut fix acelasi farmec ca si pe PS3, doar ca evident, e mult mai plăcut de jucat.
    Sincer sper ca nu vorbești serios cu 24 fps..

  19. #419 SP
    Member dtancu's Avatar
    Raidurile au ceva de Angry Birds in ele
    Cred ca strigatele, alergi spre bisericile alea și striga toti un fel de iihihihiiihaa!

    Sent from my Z Fold 2 using Tapatalk

  20. #420 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Cele 24fps?...doar la filme ma refeream .Tin minte cand am vazut Hobbit-ul la 48fps-uri .Nu mi-a placut deloc , parca vizionam o piasa de teatru ! Se misca prea rapid, natural ! Sau poate sunt eu prea ...lent? si obisnuit sa blurez totul ! Scuze de off topic !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 33 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 31 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27
  3. Replies: 0 Last Post: 05-12-2011, 20:38
  4. Replies: 0 Last Post: 06-07-2011, 15:33
  5. Assassin's Creed 3 By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 17 Last Post: 26-06-2010, 20:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts