Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 33 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast
Results 61 to 80 of 656

Thread: Assassin's Creed Valhalla

  1. #61 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Interesant mod de a face teaser pt un joc, n-am ce zice

    Era totusi mai fain daca el si desena tot, nu folosea assets deja facute (de el sau echipa ubisoft) si el doar descoperea unele chestii (transparency) sau le adauga bucati. Dar nah, mai bine cum a facut decat deloc

    Am modificat si numele thread-ului.
    Multe astfel de concept art pieces folosesc assets. Rar deseneaza cineva de la zero, mai ales cand ai atatea asset-uri la dispozitie.

  2. #62 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pana la urma o sa fie in Anglia, dar cu Vikingi

    Partea asta in schimb nu ma atrage deloc:
    GROW YOUR SETTLEMENT
    Grow and customize your own settlement by recruiting new clan members and building upgradable structures. Get better troops by constructing a barracks, improve your weapons at the blacksmith, discover new customization options with a tattoo parlor, and much more.
    Si nici asta:
    SHARE YOUR CUSTOM RAIDER
    Create and customize your own mercenary Vikings to share online, and reap the spoils when they fight alongside your friends in their own sagas. Recruit mercenaries created by other players, and add their strength to your forces.
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Sper ca jocul sā nu fie doar un simplu "skin" de Odyssey(superb dealtfel), si sā aducā ceva nou. Parcā n-as mai vrea sa iau parte la lupte nesfârsite intre puteri inamice.
    De ce zici ca-i Odyssey cu skin? De ce nu Origins cu skin, pentru ca Odyssey a fost Origins cu skin. De fapt, de ce nu alt AC cu skin?

    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Multe astfel de concept art pieces folosesc assets. Rar deseneaza cineva de la zero, mai ales cand ai atatea asset-uri la dispozitie.
    Nu ma refer la assets luate de pe net sau de nu stiu unde, aici a folosit strict assets facute speciale pt jocu asta, aceleasi armuri, arme, texturi pentru scut, panze, barci, samd, facute de cineva sau chiar de el, inainte de stream.
    Nu e un lucru rau, ziceam doar ca daca tot au avut stream de 8h, putea desena totu de la 0 si nu sa se joace cu adaugat, scos, modificat, adaugat din nou, samd, cand putea efectiv sa deseneze totu de mana.

    Oricum am observat ca el nu este painter, el efectiv face "chestii" cu imagini desenate de altii, deci e ok ce a facut.

  3. #63 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Sper ca jocul sā nu fie doar un simplu "skin" de Odyssey(superb dealtfel), si sā aducā ceva nou. Parcā n-as mai vrea sa iau parte la lupte nesfârsite intre puteri inamice.

    LE: Acum vād postarea de mai sus. Mda, deci fix asa va fi. Eh, merge.
    I mean, o parte destul de importanta din istoria vikingilor sunt raidurile si bataliile "team vs team" . Mie-mi placeau alea in Odyssey, mai ales ca nu ma forta sa le joc, era doar daca am eu chef si vreau sa tin de-o regiune. Daca nici asta nu ma forteaza, I'm fine with it.

  4. #64 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Timeline-ul va fi undeva intre 830-860/870 cred.

    "Curajul și cruzimea lor în luptă sunt binecunoscute, însă trebuie menționat că vikingii aveau și ocupații pașnice, precum comerțul și construirea de așezări (colonizare)."

    Probabil de aceea au bagat treaba cu settlement.

  5. #65 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din imagini arata...normal pentru current gen. Sa vedem si ce vom avea in plus pe next gen.

    Eu sper totusi sa nu mai existe sau daca exista, sa nu fiu obligat sa fac nici macar o misiune de batalie navala, nici macar un tutorial. Efectiv imi e scarba de ele si nu le mai suport si asta e motivul pentru care nu am putut continua Odyssey.

    Statueta de la editia de colectie e cu personajul feminin...iar numele personajului o sa fie Eivor indiferent de sex?
    Attached Images Attached Images screenshot.jpg

  6. #66 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Un trailer cinematic bun, dar astept si actual gameplay. Eu nu imi fac sperante sa fie cu mult mai diferit fata de ultimele doua AC-uri. Mecanicile de baza vor fi tot alea, de la fighting la crafting, iar te sui pe cladiri sa inlaturi norii si sa vezi teritoriul, iar o sa te oblige sa faci misiuni extra pentru a avansa in poveste, harta acoperita de tot felul de misiuni si misunici care sa iti dea la OCD, Ubisoft 101.

    Nu ma declar fan AC (astea noi), dar este o experienta buna de gameplay, pana nu devine repetitiv si obositor. O sa il iau la un pret rezonabil, cu siguranta.

  7. #67 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    @razvanrazy: Eivor, Eivør or Øyvor is a female given name in the Nordic countries.

  8. #68 SP
    Member morphine's Avatar
    Ce-a fost assasin’s creed si ce a ajuns ii poarta doar numele. Anyway, e atractiv si are un trailer misto.

  9. #69 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by dark18 View Post
    @razvanrazy: Eivor, Eivør or Øyvor is a female given name in the Nordic countries.
    In jocu asta o sa avem Male Eivor si Female Eivor, la asta ma refeream.

  10. #70 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Cam da. Vor folosi un singur nume, indiferent de sex.

    Playable as female or male, Eivor leads a clan of Norse people across the icy North Sea to flee Norway’s endless war and dwindling resources.

    https://www.ubisoft.com/en-us/game/a...-viking-raider

  11. #71 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    De ce zici ca-i Odyssey cu skin? De ce nu Origins cu skin, pentru ca Odyssey a fost Origins cu skin. De fapt, de ce nu alt AC cu skin?
    Simplu. Pentru cā se presupune ca fulosesti asseturile ultimului joc. Nu pe ale jocului de acum 4, 5, sau 10 ani. Hai cā nu e greu de priceput.

  12. #72 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai Odyssey a folosit assets de la Origins. De fapt, cam tot. Pentru mine a fost doar un fel de dlc prost facut si lungit artificial cu o harta unde 80% era apa...

    Ideea e ca ce spui e stupid. Asa sunt toate jocurile AC. Acelasi joc, alt setting.

  13. #73 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Ca sā pricepi despre ce e vorba în Odyssey, îţi trebuie un minim bagaj cultural, pe care fie vorba între noi, se pare cā nu-l deţii.

    Am o vagā presimţire cā discuţiile cu Socrate te-au plictisit teribil. Am dreptate?

  14. #74 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu vrei tu sa o lai mai usor cu jignirile si sa spui ce ai de spus despre joc?

  15. #75 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Superb trailer intr-un setting extrem de atractiv pentru mine.
    Abia il astept! Chiar nu vazusem de mult un trailer bun...

  16. #76 SP
    Senior Member dark18's Avatar
    Oare vor face o surpriza si vor adauga la Season Pass si AC 1? Asa cum s-a intamplat cu AC III in Odyssey.

    "thanks to a visceral new combat system that lets you bash, dismember, and decapitate your foes" - suna destul de bine.

  17. #77 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu vrei tu sa o lai mai usor cu jignirile si sa spui ce ai de spus despre joc?
    Ia vezi cine a jignit primul. Citat din tine: "Ideea e ca ce spui e stupid"

  18. #78 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Assassin's Creed Valhalla

    Pai eu spun ca e stupid ce spui referitor la subiectu asta si tu ma faci prost?
    Si o mai faci si mega pe fata.

    Ideea e ca nu povestea m-a plictisit in Odyssey, ci lumea, harta prea mare, prea multa apa, prea multe lucruri inutile si oe care trebuia sa le fac ca sa pot avansa, samd.

  19. #79 SP
    Member Mishy's Avatar
    O gramada de personaje din trailer seamana foarte bine cu cei din serial. Nu stiu daca e coincidenta sau nu.

  20. #80 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Assassin's Creed Valhalla

    Assassins Creed Valhalla supports Smart Delivery on Xbox Series X.

    Deci update automat si gratuit la next gen

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 33 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 12-09-2012, 20:56
  2. Replies: 0 Last Post: 29-08-2012, 22:27
  3. Replies: 0 Last Post: 05-12-2011, 20:38
  4. Replies: 0 Last Post: 06-07-2011, 15:33
  5. Assassin's Creed 3 By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 17 Last Post: 26-06-2010, 20:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts