Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 17 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast
Results 61 to 80 of 325

Thread: Call of Duty: Warzone

  1. #61 SP
    Member zoli86's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    @cosminbad Asta stabilisem deja, noi discutam despre a scoate PC din cross-play si a juca doar intre platformele de console.
    Nu cred ca este nevoie sa scoata cross-play cu cei de pe PC. Pana acuma nu demult SONY era luat la suturi pentru ca nu permite cross-play-ul intre diferite platforme, acuma ca este permis toata lumea cere inlaturarea acestuia.
    Dar pe de o parte sunt de acord cu tine, personal as vrea sa fie o optiune unde sa selectezi cu cine sa faci cross-play, de ex. PS4-XBOX, PS4-PC.

  2. #62 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Nici eu nu cred ca ar trebui sa il scoata, departe de mine acest gand. O separare mai buna in playlists ar fi, totusi, ideala. Nu cred ca se va intampla, dar poate cine stie, peste vreo generatie, doua, o sa asculte Sony din nou de oameni, in caz ca li se cere asta. Din motive enumerate aici pe thread, eu raman sa joc cu astia "in house", ca sa zic asa, pe platforma mea, macar stiu o treaba. Cel mult dau de unii cu M&K, sau foarte rar vreun codat, in rest totul e ok.

  3. #63 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Desigur ca cross play e ceva super bun si ceva ce sper sa nu lipseasca de la niciun joc pe generatia viitoare de console, dar faptul ca PC-ul este atat de modabil, deci toxic jocurilor, ar trebui sa faca developerii sa acorde o mai mare importanta alegerii platformelor cu care sa joci.

    Deja nu mai vorbim de PS, Xbox si PC. Deja avem si Nintendo Switch, Google Stadia si alte servicii ce vor aparea in viitorul apropiat.

    Asa ca bife pentru fiecare ar fi lucrul firesc.

  4. #64 SP
    Member zoli86's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Nici eu nu cred ca ar trebui sa il scoata, departe de mine acest gand. O separare mai buna in playlists ar fi, totusi, ideala. Nu cred ca se va intampla, dar poate cine stie, peste vreo generatie, doua, o sa asculte Sony din nou de oameni, in caz ca li se cere asta. Din motive enumerate aici pe thread, eu raman sa joc cu astia "in house", ca sa zic asa, pe platforma mea, macar stiu o treaba. Cel mult dau de unii cu M&K, sau foarte rar vreun codat, in rest totul e ok.
    Si eu prefer sa joc fara cross-play, dar ca ironie coechipieri mei pe PS4 folosesc MK, si vorba aia ,,se simte" nu cred ca se considera cheating.
    Ieri am jucat 2 meciuri cu un prieten care era pe PC, evident cross-play activat, am murit de unul care a tras prin pereti de beton, era clar ca buna ziua pe replay, i-am spus prietenului meu sa isi ia PS4.

  5. #65 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Atat timp cat sunt permise/promovate, nu este cheating, asa este. Aici cred ca este vorba mai mult de o chestie "morala" fata de ceilalti jucatori. Partea buna pe console va fi intotdeauna posibilitatea mai mica de a avea cheateri (in shootere). Ca asa, exista cheateri pana si in jocuri ca PES/FIFA, chiar si pe console.

  6. #66 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by AngelOfPain View Post
    Nu te obliga, iti recomanda pentru a avea un mm mai rapid .
    Joc jocul pe PS4 si pe XONE. Pe PS4 este doar recomandat sa activezi CrossPlay, pe XONE te obliga, joc numai cu Gamepad deci nu-i vorba ca joc cu MK.

    Imi place tare mult jocul, in special in Solo. Am vreo 25 - 30 de meciuri si o singura victorie, victorie avuta pe Xbox cu crossplay activat.

    Intrebare pentru cei care au jocul full cumparat pe Xbox, puteti dezactiva crossplay in WZ si celelalte moduri de joc MP ?

  7. #67 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Am jucat numai PS4, jocul este bun dar implementarea proastă, Lag cât China.

  8. #68 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Lag-ul este dat de servere si de internet connection, nu de joc. Sunt zile si zile. Am zile cu 2-3h de joaca in care nu am pic de lag, si am zile cu 30m de joaca in care are rubber banding la greu sau alte balarii enervante.

  9. #69 SP
    Member rockybt18's Avatar
    Am incercat jocul pe ambele console PS4 Pro si One X. Dpdv grafic am remarcat ca pe Pro nu se încarcă texturile la timp, dureaza ceva pana sunt toate la locul lor. Pe One X totul e smooth la fel ca pe PC. O fi de la mine sau asa e la toata lumea? Si in meniu e cam la fel cand vrei sa modifici armele in loadout, din nou delat in a afișa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  10. #70 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    https://www.theverge.com/2020/4/10/2...ion-activision

    Call of Duty: Warzone, the new battle royale (BR) mode from developer Infinity Ward, now has more than 50 million players, publisher Activision announced on Friday. The milestone, which Warzone reached just one month after its release, makes the game one of the fastest-growing free-to-play titles in the game industry. Warzone previously hit 30 million players just under two weeks after launch.

  11. #71 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    #1 Thing Pros Do that You Dont - How to Run Faster in Warzone





  12. #72 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    https://www.polygon.com/call-of-duty...ters-70k-april


    “We’ve now issued over 70,000 bans worldwide to protect #Warzone from cheaters,” Infinity Ward tweeted. “We’re continuing to deploy dedicated security updates and work continues on improving in-game reporting. We’ll share more details soon. We are watching. We have zero tolerance for cheaters.”

  13. #73 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    De asta nu mi-se pare o idee buna Cross cu pc, realizezi ca sunt 30 de milioane de jucători și ei au o echipă care revizuiesc cazurile manual, nu au un soft care să facă asta.

  14. #74 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Pentru cine cunoaste, le-ar fi greu sa implementeze console crossplay sau pur si simplu ignora treaba asta ?
    Intreb de curiozitate pentru ca pana acuma nu cred sa fi intalnit vreun cheater cand joc cu prietenii. We are bad

  15. #75 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu sper sa nu taie crossplay, joc cu prietenii care au PS4 și niciunul nu se plange, mai ales că unii și-au legat consola la un monitor cu m&k

  16. #76 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu trebuie sa taie nimic, doar sa bage un buton care sa lase cross play doar PS cu Xbox sau PS/Xbox/PC.

    Personal as renunta instant la jucatorii de pe PC. De prea multe ori am murit pentru ca am fost omorat de cineva de la 7-800m, sau a tras prin pereti, copaci, garduri de caramida. Si de prea multe ori in Gulag ala ma vedea prin pereti si stia exact unde sunt deci nu aveam nicio sansa reala - timp pierdut.

    Iar 70.000 de bans la 50.000.000 players, mai ales la un joc gratis, deci facut cont nou si luat de la capat (probabil unii din aia 70.000 au luat de mai multe ori ban) e = ZERO.

  17. #77 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Legat de numarul de bans vs cati playeri sunt, e gresit sa gandesti asa, pentru ca presupui ca o majoritate covarsitoare din acele 50 de milioane ar fi formata din codati, ceea ce nu este real, realistic vorbind. (pe langa faptul ca alea 50 de milioane sunt all time, nu activi in acest moment => cifre mai mici)

    Desigur, 70k este putin, dar este un inceput. Important este sa ai un estimate pe cei care folosesc cheaturi, atunci vei stii cum stai cu adevarat.

  18. #78 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    sau PS/Xbox/PC.
    Păi nu asa e acum?

  19. #79 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ba da. Dar lipseste cealalta optiune.

    Asta ziceam, sa fie un buton in care sa ai doar PS cu Xbox sau PS/Xbox/PC.

  20. #80 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Am înțeles, da ar fi fain sa ai doua opțiuni.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 17 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Call of Duty: WWII By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 105 Last Post: 22-09-2020, 15:37
  2. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 17:59
  3. Call Of Duty 8 By Nash in forum Console Club
    Replies: 24 Last Post: 14-01-2011, 12:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts