Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 17 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 325

Thread: Call of Duty: Warzone

  1. #21 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am jucat aseara 2 meciuri.

    1st of all, nu e de mine, pentru ca e mult prea rapid si mi se face rau.
    2nd, jucat cross play vs PC players, consolele au un mare dezavantaj si nu vad cum ai putea castiga un meci de BR asa. Asa ca nu-l vad un avantaj sa lasi si PC players chiar daca ai un matchmaking mai rapid.

  2. #22 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    L-am incercat si eu aseara. Pana la urma am putut sa intru, dupa ce am dat "Retry" de vreo 9 ori. Cum zice Razvan, este destul de greu sa ai vreo sansa de pe consola versus PC, in special cum sunt squaduri de cate 3, daca nu dai fill si ramai singur, aproape ca nu ai nicio sansa, numai daca stai si campezi.

    Este foarte mare harta si cum sunt multi jucatori, vin din toate partile. Daca la Modern Warfare normal, poti face fata chiar cu brio la meciuri, pentru ca stii hartile, poti anticipa jucatorii, find maxim 6 in echipa adversa aici lucrurile stau alfel.

    Daca mai joc cred ca o sa dau disable la "Crossplay" ca este destul de frustrant.

  3. #23 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ăsta e Battle Royale, nu ai cum sa aplici aceleași tactici ca intr-un TDM 6v6 pe o hartă mică. Aici esti cu squad-ul împotriva altor 147 de jucători, trebuie mult mai multă atenție, n-ai cum sa anticipezi toate mișcările inamicilor.
    Iar in ceea ce privește matchmaking-ul cu PC, nu e chiar asa gravă treaba. Am jucat aseară cu nevasta pe PS4 cu controllere doar noi in squad si am terminat pe locul 2, fiecare cu cateva kill-uri. Si ea nu se descurca prea grozav la shootere. E plin de noobi si pe mouse.

  4. #24 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by TravisPastrana View Post
    L-am incercat si eu aseara. Pana la urma am putut sa intru, dupa ce am dat "Retry" de vreo 9 ori. Cum zice Razvan, este destul de greu sa ai vreo sansa de pe consola versus PC, in special cum sunt squaduri de cate 3, daca nu dai fill si ramai singur, aproape ca nu ai nicio sansa, numai daca stai si campezi.

    Este foarte mare harta si cum sunt multi jucatori, vin din toate partile. Daca la Modern Warfare normal, poti face fata chiar cu brio la meciuri, pentru ca stii hartile, poti anticipa jucatorii, find maxim 6 in echipa adversa aici lucrurile stau alfel.

    Daca mai joc cred ca o sa dau disable la "Crossplay" ca este destul de frustrant.

    Nu te lasa sa intri in modurile de joc BR pana nu activezi Crossplay, acea optiune este probabil doar pentru modurile clasice de MP.

  5. #25 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Esti sigur? Stiu ca la Groundwar trebuie sa ai crossplay activat, dar si la BR? Lasand la o parte ca este stupid sa fortezi oamenii sa joace asa (chiar si cu scuza unui matchmaking mai rapid). Mi se pare ca nu ar avea sens, este un handicap pentru majoritatea jucatorilor de pe consola care nu stau cu xim si alte mizerii.


    How To Disable Crossplay

    If you don’t want to matchmake with players on PC / PS4 / Xbox One and only want to stick to players on the same platform as you, you can disable crossplay in the settings. Crossplay is on by default.

    In-game, access the Options menu.
    Go to Account -> Crossplay
    Toggle Crossplay to ‘Disabled’
    Save your change and exit, and from now on you’ll only matchmake with players on your current platform. PC will stick to PC, PS4 to PS4 and Xbox One to Xbox One.

  6. #26 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Am incercat aseara cu cele doua moduri, BR si Plunder, din WarZone si la ambele ma obliga sa activez Crossplay pentru a continua.

  7. #27 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Nu te obliga, iti recomanda pentru a avea un mm mai rapid .

  8. #28 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Pana la urma are Achievements/Trophies noi?

  9. #29 SP
    Manager paul's Avatar
    Nu. Conform Xbox.com avem Call of Duty®: Modern Warfare® (Xbox One) - 1050G si Call of Duty: Modern Warfare (PC) - 0G.

  10. #30 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar


    ---------- Post added 13-03-2020 at 23:32 ----------

    Hai ca am gasit un workarround. Se pare ca daca joc cu mouse, nu mai am raul ala de miscare.
    Am descoperit ca nu miscarea personajului, cat miscarea capului/camerei imi provoaca acel rau de miscare.

    Probabil faptul ca atunci cand rotesti camera din controller e efectiv o rotatie ca si cum ai fi tu invartit, cu viteza constanta, ca si cum ai fi intr-un din ala in parc. Pe cand cu mouse-ul cred ca faci miscare tip smucitura, gen asa dintr-o data un swipe (cel putin eu asa am observat ca imi misc mana). Si se pare ca ajuta.

    Asa ca am reusit sa joc cu un prieten vreo 8-10 meciuri azi si mi-a placut foarte mult. E misto facut si a introdus niste elemente foarte misto (gen arena aia cand mori, ca sa mai ai o sansa sa te intorci pe harta, sau faptul ca poti deschide si inchide parasuta de cate ori vrei in timpul unei coborari).
    Inca nu ma pricep prea bine la aiming cu mouse-ul (deh, atatia ani de jucat doar cu controller) si inca-mi este fff greu sa gasesc butoanele (si mi se pare mega complicat sa am 1000 de butoane, in loc sa am 2-3-5 si diverse combinatii ale lor - desi cred ca pot sa le mapez eu, dar ar fi prea mare pierdere de vreme).

    Overall, foarte bun jocul si ma bucur ca i-am mai dat o sansa

  11. #31 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Imi poate spune cineva pls ce face/aduce extra Battle Pass-u?

  12. #32 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Cosmetice. Daca intri pe el vezi rapid ce are fiecare tier. Si cod points. Daca-ti cumperi un Battle Pass si faci toate tiers ai destui banuti si pt următoru.

  13. #33 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by Call of Duty
    Unlock up to 100 Tiers of exciting new content and earn up to 1,300 Call of Duty Points, as well as instantly unlock Ghost, the legendary Special Forces Operator.
    Call of Duty®: Warzone | Battlepass

  14. #34 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Da parcă te durea capul de la el.

  15. #35 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, jucat cu controller e nasol. Am scris si mai sus ca am trecut la M&K si se pare ca este ok. Am deja ~10 meciuri si totul este ok.
    La controller nici macar tutorialul n-am reusit sa-l termin fara stare de rau.

  16. #36 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Merge crossplay doar cu console? Daca -l activez, vad ca intra si jucatori de pe PC.

    Deocamdata am jucat de pe ps4 pro si pare mult mai diferit fara de multiplayerul normal.


    Pe x1x am incercat sa l joc dar nu reusesc sa fac unlink la un cont. si nu ma pot loga.

    Am intrat la support chat si aveam 186 in coada la asteptat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #37 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Daca dai ok atunci cand te intreaba de enable crossplay, e normal sa bage si jucatori PC, ca asta inseamna. Da-i mereu No si o sa ramai doar pe platforma ta. Nu am vazut vreo optiune din care sa elimini PC-ul, dar sa poti sa ramai cu cei de PS si Xbox. Deci, fie ii dai enable si joci cu toti, fie ramai cu ai tai. Un ghid cum sa adaugi prieteni (de pe alte platforme) in joc, aici: https://dotesports.com/call-of-duty/...rossplay-guide

    Pe mine ma enerveaza ca te tot intreaba daca vrei sa dai enable, pentru ca nu gaseste imediat joc si dau de vreo 4 ori NO per sesiune, si atunci cand gaseste, aproape mereu ma baga pe un server cu ping destul de mare. Imi vine greu sa cred ca nu se gasesc ~150 de jucatori la fiecare sesiune pe PS in relativa apropiere, mai ales ca a fost downloadat de milioane de oameni, literally. Ceva e ciudat in ecuatia asta si se si simte asta in gameplay, am momente de stutter/lag.

    Cat despre joc, se aseamana cu Blackout BR, au bagat toate componentele necesare unui BR (ping items, ping enemy/danger, redeploy teammate - Multumim, Apex!). TTK este asa si asa, as zice ca ar trebui putin ajustat. Parasuta mereu este nice to have. Oamenii nu prea comunica, sau cel putin nu prea am intalnit eu oameni cu mic care sa vorbeasca. Oricum, cu randoms este greu sa ajungi in end game, poate doar cu noroc. Faza cu Gulagul este ceva nou si chiar mi se pare ca aduce un plus. Faptul ca merge progresia spre caracterul tau overall este iar dragut, nu mai intrasem in joc de cand se lansase Season 2. Nu ma prea incanta treaba cu Killstreaks, mi se pare o chestie foarte "CoD" la care puteau sa renunte si sa lase BR normal, ca si asa are vehicule.

  18. #38 SP
    Member morphine's Avatar
    @razvanrazy , ai incercat sa scoti blur-ul din setari ?

  19. #39 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da. Am incercat toate posibilitatile in foarte multe jocuri si nu a mers nimic pana acum la M&K. Dar e ok. Momemtan ma bucur de asta si sper sa ofere suport pentru ele si la alte FPS-uri, nu doar la astea online. Spre exemplu, sper sa aibe suport si Cyberpunk 2077, ca sa-l pot juca si eu

  20. #40 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Sunt super mare fan al noului Modern Warfare si fan in general al PVP-ului, pot spune categoric ca modul de Battle Royale e mediocru, iar Plunder este doar prost. Back to Shoothouse baby <3

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 17 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Call of Duty: WWII By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 105 Last Post: 22-09-2020, 15:37
  2. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 17:59
  3. Call Of Duty 8 By Nash in forum Console Club
    Replies: 24 Last Post: 14-01-2011, 12:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts