Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 17 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast
Results 161 to 180 of 325

Thread: Call of Duty: Warzone

  1. #161 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Abia astept maine, dupa o pauza de 2 zile de MW si Warzone trebuie recuperat cumva.

    Oare poti muta postarea in topicul COD Modern Warfare 2019 si Warzone pentru ca nu are legatura cu Cold War momentan ?

  2. #162 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Nu prea am folosit mai deloc pana acum buncarele in WZ. Am gasit o harta a VRDNSK si am adaugat cateva indicii spre buncarele cu card si cele cu coduri.

    Nu am gasit niciuna pe net care sa fie completa, asa ca am editat una rapid in paint cu totul, eventual se poate si printa.

    Mi-a scapat vreun cod la buncar sau vreunul care sa se deschida cu cardul?
    Attached Images Attached Images buncar-final.jpg

  3. #163 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Super!
    Eu foloseam/folosesc siteul asta:
    https://doxylamin.pro/wzmap/[COLOR="Silver"]

  4. #164 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Good to know, am facut acea harta pentru a fi mai simplu de printat, mi se pare utila sa fie in versiune fizica, mai ales ca trebuie sa operam cu ambele maini gamepad-ul.


    LE: Am reuploadat-o, acum locatiile cu card se vad mai bine si am mai adaugat una la buncarul 0, conform hartii tale si acela se poate deschide cu cardul rosu.
    Attached Images Attached Images buncar-versiune-finala-.jpg

  5. #165 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Si mai bine acuma cu harta ta. Am si facut printscreen si intru direct la poza unde sunt toate detaliile. Super! Good job.

  6. #166 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    CoD: Black Ops Cold War And Warzone Integration Starts This December

    "All the awesome new Black Ops Cold War weapons and operators you unlock and your level 1 to 255 progression will be usable in Black Ops and in Warzone,"
    "One cool feature that players will see is that they'll be able to choose either their Black Ops Cold War loadout or their Modern Warfare loadout in Warzone for their gameplay," Kostich said. "And this is just one example on how Warzone can expand and evolve over time."

    Par bune aceste vesti, vestea cu loadout specific MW sau BO mi se pare interesanta.

    Poate mi-a scapat mie vreo stire, ati mai auzit ceva despre Warzone NextGen?

    Eu imi doresc optiunea de Crossplay OFF pe Xbox si 120fps.

  7. #167 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    E frumoasă ideea cu armele din noul joc însă știm toți că lumea va folosi ce arme sunt bune pe Warzone, asta ma și enervează oarecum că nu sunt armele echilibrate astfel încât să joci cu ce arme vrei tu.

  8. #168 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si eu sper sa avem cross play off pe Xbox cu PC-ul si sa putem juca doar contra PS, dar exista solutii si de cheating pe console, deci nu am scapa de cheateri nici asa.


    La ultimul meci care mi-a pus si capac si efectiv nu ma voi mai atinge de joc o perioada, am dat pentru un grup de cheateri super nesimtiti, cu toate assist-urile on. La momentul respectiv, cand inca nu ajunsesem jos cu parasuta, aveau deja 5-7 kill-uri, iara mai apoi cand m-au omorat din nou, aveau peste 30 fiecare (eram in modul Zombie). Efectiv aveau lock, lipsa recul si puteau vedea dar si trage prin orice suprafata
    Nu inteleg care-i placerea

  9. #169 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Am văzut și eu pe YouTube device-ul ala însă nu e chiar asa cum crezi, dacă ești boot și efectiv nu te descurci pe controller te ajută, dacă ești cât de cât ok nu ai nevoie. Orice ai face are puțin delay față de controller. Eu joc cu Cross play off PS4.

    MS sigur nu vor scoate Cross play off pentru Xbox, pe ei îi interesează să fie în același ecosistem Xbox cu PC.

  10. #170 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stiu, dar din pacate este foarte toxic pe PC. Ar trebui sa ofere optiunea, nu sa o scoata de tot. Si asta cu siguranta se poate face.

    Problema la mine e ca joc cu cineva de pe PS4, deci nu as putea opri complet cross play momentan. Dar nah, mai discutam dupa ce vine PS5 si voi trece si eu sa joc de pe PS si adio cross play.
    Sper doar sa suporte k&m day 1 PS5-ul, cum suporta PS4.

  11. #171 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Eu nu m-am mai atins de versiunea de Xbox decat pentru battlepass, cand ajung la casuta cu 100 de puncte bonus, joc imediat de pe xbox fiindca acolo am deja vreo 2000 de puncte si nu vreau se imparta COD points intre PS si XBOX.

    Legat de cei care triseaza cu acele device-uri, prea putin conteaza, sunt extrem de putini si oricum nu se compara cu mizeriile de wallhack si autoaim de pe PC. Plus de asta, mereu a fost mai greu sa trisezi cand ai nevoie de un obiect fizic decat de instalarea unui soft.

    Legat de echilibrarea armelor, este imposibil sa faci un mediu in care toata lumea sa fie multumita iar developerii incearca sa echilibreze cat mai mult acest lucru. Si mie mi se parea frustrant ca trebuia sa joc cu Grau in perioada in care tragea la 150m fiindca altfel erai foarte dezavantajat.

    In ultimul timp am descoperit acest site https://truegamedata.com/ . Pe full-comparision puteti selecta armele si accesoriile cu care jucati iar la sfarsit ei fac un grafic Time-To-Kill.
    Attached Images Attached Images true-game-data-2.jpg true-game-data.jpg

  12. #172 SP
    Member morphine's Avatar
    Blueprintul de la grau, pumpkin smasher parca, ala de-l primesti cand deschizi toate cutiile de halloween mi se pare ca e cam grau de dinainte sa fie nerfuit.



    De curiozitate, voi ce setari folositi la sensibilitate, aim assist si aim response curve?


    PS: ce inseamna sprint to fire?

  13. #173 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Pe XONE folosesc 9 iar pe PS4 am 6 la sensibilitate.

    Aim assist standard iar la response curve am dynamic, este clasicul reverse S-curve.

    Pe scurt, el face ca miscarile centrale ale analogului sa fie mai precise iar dupa ce trece de ~jumatate, sensibilitatea creste brusc. Asta iti permite sa faci ajustari centrale fine iar in acelasi timp poti sa faci si miscari rapide / bruste cand ajungi la granita stick-ului.

    Este cea mai apropiata reprezentatie digitala a tehnologiei ''adjustable tension stick'' care este folosita in gamepad-urile premium.


    sprint to fire este impartit in doua chestiuni:

    a) delay-ul din momentul in care alergi si cel in care tragi. Daca stai pe loc sau mergi incet si tragi, focul va tasni instantaneu insa atunci cand alergi si tragi, va fi un timp de cateva zeci sau sute de milisecunde.

    b) tactical sprint, cand alergi cu arma si o tii intr-o singura mana, aici sprint to fire este mai mare decat in cazul precedent.

  14. #174 SP
    Member morphine's Avatar
    E valabil doar pentru hip fire sau si cand pui aim down sight ?

  15. #175 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    In mod normal nu ar trebui sa afecteze fiindca sunt chestiuni independente. Stand pe loc tu poti sa tragi in absolut orice moment, hip-fire, ads sau in timp ce pui arma la ochi. Nu ar trebui sa influenteze, nici nu stiu daca a testat cineva aceasta chestiune.

    ---------- Post added 01-11-2020 at 02:07 ----------

    Ați jucat Warzone în seara asta?

    Aveam lipsa pachete la fiecare câteva minute. Mergea bine în 60ms ping și 2-3 secunde era fără semnal la ping și packet loss 100%.

    Nu știu dacă este de la serverele lor sau de la netul meu.

  16. #176 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Puteti obtine un blueprint la AK47 plus alte cateva bonusuri pentru warzone, Black Ops si COD Mobile.

    1. Intrati aici http://pawntakespawn.com/colorbound


    2. Dupa ce va logati sau va faceti contul, o sa apara o casuta unde trebuie sa scrieti acest cod 1PIECES9IN8PLAY1 .


    3. O sa vedeti un filmulet iar ulterior o sa va apara cele trei coduri de reedeem pentru bonusuri.
    Attached Images Attached Images warzone.jpg

  17. #177 SP
    Member morphine's Avatar
    A facut swagg 40 de killuri cu el intr-un meci. Nu inteleg cum naiba reusesc unii.

  18. #178 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    https://www.callofduty.com/blog/2020...Duty-Warzone-1

    Foarte clar totul explicat. Numai vesti bune, jocul va primi o groaza de content nou în viitor.

    Doua lucruri nu au precizat, dacă Warzone va rula 120fps pe next gen și care va fi politica cu Console Cross Play.

  19. #179 SP
    Member morphine's Avatar
    Mi se pare mie sau jocul a devenit mai dificil? sau eu mai slab. Dar castig foarte rar cu echipa. Ma gandesc ca poate s-a mai cernut din jucatori si au ramas cei mai buni sau au cronusmax multi din ei.

  20. #180 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Depinde pe ce joci. Eu am avut acelasi sentiment cand am revenit in joc dupa ~2-3 luni de pauza, desi colegii de echipa au continuat sa joace.
    Dar asta si pentru ca lumea s-a schimbat, s-au schimbat modalitatile de joaca, locurile unde sareau, armele folosite, samd.

    Dar si pentru ca este absolut plin de cheaters si e imposibil sa nu ma omoare cel putin unu pe meci si sa vad ca desi fugeam, tinta era locked pe mine in acelasi loc sau alte mizerii de genu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 17 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Call of Duty: WWII By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 105 Last Post: 22-09-2020, 15:37
  2. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 17:59
  3. Call Of Duty 8 By Nash in forum Console Club
    Replies: 24 Last Post: 14-01-2011, 12:06

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts