Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 83

Thread: Spoilere in jocuri

  1. #21 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Ba, putea fi si campioana mondiala la UFC si lidera tuturor organizatiilor, n-ai cum, ca si femeie, sa bati DOI masculi frati deodata, nu doi masculi care au si ei habar despre ce e vorba.

  2. #22 SP
    Member Mishy's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Ba, putea fi si campioana mondiala la UFC si lidera tuturor organizatiilor, n-ai cum, ca si femeie, sa bati DOI masculi frati deodata, nu doi masculi care au si ei habar despre ce e vorba.
    Daca e vorba de DOI MASCULI si pe langa asta si frati, ai dreptate. Pai sti cum e aia, cand e frate langa frate.

  3. #23 SP
    Member Rukax's Avatar

  4. #24 SP
    Junior Member cartus's Avatar
    Gameplay nou la TLOU 2


    Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

  5. #25 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    E clar. TLOU2 are fracturi de intriga atat de mari, incat recenziile aparute pana acum incep sa miroase a rahat sponsorizat din greu.

    Crap storytelling at it's finest. Pentru cine a vazut leak-urile imense de azi.

    https://www.reddit.com/r/TheLastOfUs..._this_****ing/

  6. #26 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Fără malițiozități sau spoilere, atât am de zis: am citit în detaliu toată povestea. Jocul va fi probabil cea mai mare dezamăgire a generației actuale în ceea ce privește intriga, dar mai ales raportat la așteptările fanilor. În comparație cu prima parte, va fi o pată de rușine pe obrazul celor de la ND. Jucătorii așteptau cu totul altceva de la un asemenea dezvoltator.

  7. #27 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar


    https://twitter.com/SkillUpYT/status...90152152244224

    ^ Asta vine de la persoana care a dat unul dintre putinele review-uri negative.

  8. #28 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Normal. Cand a vazut ca e groasa, a dat-o la intors. Mai mult ca sigur c-a primit ceva emailuri de la Sony sa-si tina gura. Clipul are peste 1 mil. de vizualizari, are un (eventual) damage potential foarte mare.

    O chestie care ar trebui sa dea de gandit. De ce sa faci review unui joc (ma refer la publicatii), cu un asa embargo draconic impus de Sony? Mie imi miroase a manipulare ordinara. Adica recenzii facute cu o saptamana inainte, insa gamerilor li se ascunde adevarul despre joc si poveste.
    Lol.

    Daca te numesti Sony si crezi ca esti bun, fa nene recenzie serioasa, fara sa ascunzi sub pres povestea si personajele.

    Astept recenziile pe bune, nu campaniile de PR marca Sony.

  9. #29 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Nu te forteaza nimeni sa cumperi. E complet decizia ta, voteaza cu portofelul.

  10. #30 SP
    Junior Member Ciocan's Avatar
    Poti macar sa dai un motiv concret pentru care sa ai o parere atat de negativa pentru un joc care nici macar nu a fost lansat oficial si nu l-ai jucat ?
    Sau doar pentru ca asa spune majoritatea pe internet ? Pentru ca "este la moda" sa urasti Naughty Dog si The Last of Us 2 si mergem cu turma ?

  11. #31 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Esti in uma cu stirile. Primele 3 ore au fost leak-uite deja intr-un video walkthrough + finalul. E dezastru total. Mai vorbim vineri sau sambata. Nici cei mai inraiti fani nu stiu ce-i asteapta. Imi place sa cumpar un produs caruia ii cunosc "interiorul", nu marfa stricata si parfumata cu deodorant.

  12. #32 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Poate unora dintre noi le place sa joace jocurile si sa-si formeze singuri opiniile dupa ce au jucat, nu doar sa se uite la leak-uri.
    Si daca povestea e asa groaznica cum zici, eu tot voi incerca sa apreciez jocul pentru toate celelalte lucruri la care execeleaza.

  13. #33 SP
    Junior Member Ciocan's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Esti in uma cu stirile. Primele 3 ore au fost leak-uite deja intr-un video walkthrough + finalul. E dezastru total. Mai vorbim vineri sau sambata. Nici cei mai inraiti fani nu stiu ce-i asteapta. Imi place sa cumpar un produs caruia ii cunosc "interiorul", nu marfa stricata si parfumata cu deodorant.
    Nu sunt in urma cu stirile, stiu de toate leak-urile inca de cand au aparut. Sunt dezamagit doar ca stiu o mare parte importanta din poveste dar nu sunt dezamagit de ce am vazut. Sexul si orientarile personajelor nu ma intereseaza absolut deloc si nu inteleg de ce ar strica experienta unui joc video pentru oricine, nu sunt nici eu un mare fan "politically correctness" si "social justice warriors" dar tot pot sa trec peste ce am vazut in joc in sensul asta. Sa mai adaug faptul ca mie chiar imi place cum story-ul a luat o directie mult mai dark.

    In fine asta poate este doar parerea mea, sper doar ca parerea ta sa fie chiar a ta si nu influentata de tot ce ai vazut pe internet in ultimul timp "la gramada".

  14. #34 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Abia aștept de la jumătatea jocului sa joc cu femeia cu brațele cât ale mele , nu stiu dacă sa rad sau sa plâng.
    Apropo , un articol din Forbes unde se discuta și de violenta din joc și despre review-urile despre joc. Din ce am citit și am vazut in spoilere, parca vad execuții in stil columbian între cartelurile de droguri. Violenta este dusă la extrem, așa ca aveți grija când vă jucați să nu fie vre-o odraslă in preajmă !!!
    https://www.forbes.com/sites/erikkai...ew-scores/amp/

  15. #35 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Ciudatenia numita Abby ar fi sa zicem la limita tolerantei. Dar problema e doza in care e indesata pe gat gamerilor. Cum sa joci fraţicule cu femeia-barbat juma' de joc, si sa crezi ca 2-ul se ridica la nivelul primei parti? Prim joc care exceleaza fix la STORY si partea de legatura afectiva Joel-Ellie.

    Cum s-a pus problema si-n cazul lui Joel. ND au dovedit cat de jos poti ajunge calitativ in conceperea unui scenariu.

    Joel Miller a supravietuit 25-30 de ani fiind un ultra badass foarte precaut, si brusc intra intr-o camera cu 5 necunoscuti, dupa care imediat isi dezvaluie numele, si-l omoara tocmai guess who. Iar asta se intampla doar din cauza unei tute pe numele ei Gross (narrative lead) care i-a luat mintile lui Druckmann. Aparent, ea a inventat moartea lui Joel. Barbatii nu mai sunt la moda, viitorul apartine femeilor mutant.

  16. #36 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Cred ca nu ma deranja sa joc cu o femeie mutant, sau eunuc, dacă stiam ca jocul este despre el și/ sau așa începeam un joc. Aici e vorba de TLOU și exact faptul că Strici povestea și emoția cel mai mult. Din punct de vedere grafic este superb, mecanica jocului este la fel la superlativ. Am citit ca și sunetul se ridica la un nivel foarte bun. Pt astea, voi juca jocul, dar după ce il termina colegii după forum și il iau din bazar. Refuz sa dau bani lui ND. Părere personală

  17. #37 SP
    Junior Member cartus's Avatar
    Câteva scene de joc pe care nu le-am mai văzut în clipurile oficiale


    Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

  18. #38 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    A aparut si mirobolantul final al jocului. God help us all! Asa ceva...

    https://www.reddit.com/r/TheLastOfUs...nding_for_you/

  19. #39 SP
    Junior Member cartus's Avatar
    Walkthrough pe YouTube deja pentru ca în noua Zeelanda deja poți juca TLOU 2

    Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

    ---------- Post added 19-06-2020 at 02:56 ----------

    După primele 50 min de jucat: arata minunat, mici probleme de camera și sunet, ecrane de încărcare în joc aproape inexistente pe Ps4 slim. Superb joc.

    Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

  20. #40 SP
    Member GoroMare's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 16-04-2020, 22:35
  2. Vand Nintendo Switch +accesorii+15 jocuri fizice +15 jocuri digitale By momi in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 3 Last Post: 28-12-2019, 11:50
  3. Vand 22 jocuri originale Nintendo DS / Renunt la colectie mare de jocuri de console By Dark Wadder in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 27-10-2019, 23:42
  4. Replies: 9 Last Post: 25-02-2013, 17:09
  5. Replies: 42 Last Post: 15-06-2011, 21:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts