Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 83

Thread: Spoilere in jocuri

  1. #41 SP
    Member Rukax's Avatar
    ^Cred ca mai degraba invers (ea pe el) .

  2. #42 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Parerea mea este ca part 2 ar fi trebuit sa fie al 3 lea joc din serie . Iar a doua parte ar fi trebuit sa fie povestea lui Abby astfel incat sa o cunoastem mult mai bine si sa ne pese de ea si motivatiile ei .

    Sent from my moto g(7) power using Tapatalk

  3. #43 SP
    Junior Member Ciocan's Avatar
    Da ar fi fost probabil mult mai bine, a fost grabita povestea ei. Dar asta e pana la urma, este o lume post-apocaliptica si in part 2 arata si mai clar ca nu exista personaje pozitive si negative, sunt toti doar niste supravietuitori. Joel a facut ce a crezut ca e mai bine la finalul primei parti, Abby a facut ce a crezut ca e mai bine in part 2, that's it.

  4. #44 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Uneori e mult mai bine sa cunosti contextul pentru a aprecia continutul. Fac o paralela cu ultimul film a lui Tarantino: "Once upon a tine in Hollywood". Daca nu ai habar de cine era Charles Manson si Manson Family ti se pare un film incredibil de prost. Daca in schimb stii contextul si crimele facute de ei filmul devine foarte placut de vizionat. La fel consider ca si aici au dreptate colegii de mai sus si ca trebuia prezentat contextul lui Abby ca sa poti empatiza cu ea.

  5. #45 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Si totusi, nu are nimeni curaj sa vorbeasca despre calitatea execrabila a storytelling-ului.

    O explicatie argumentata despre cum a supravietuit Joel zeci de ani fiind ultra precaut si smart, si dintr-o data isi dezvaluie identitatea intr-o camera plina de straini precum ultimul papagal.

    Din pacate pt. ei, oricat ar relativiza fanboii faptele, asta va ramane pe veci o mostra dar si un exemplu de storytelling de foarte proasta calitate.

  6. #46 SP
    Junior Member Ciocan's Avatar
    Deci asta e marea problema legata de story ?
    Ca Joel s-a comportat ca un om real, nu ca un robot, precaut, atent si smart non-stop, 24/7 ?
    Oamenii mai lasa garda jos, mai fac greseli, uneori fatale.

    Nu zic ca este foarte bine cum a mers povestea, asa cum am zis si mai sus este grabita, dar nu este nici pe departe asa de rau pe cat vrei sa o faci sa para.
    Jocul este foarte bun imi pare rau sa te dezamagesc, nu sunt prea multi oameni care sa-l fi cumparat si sa regrete.

  7. #47 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Acum si cu tine, doar n-o fi cineva nebun dintre cei care si-au luat teapa cu TLOU2, sa recunoasca ca jocul e nasol in comparatie cu primul.

    Sa te lasi manipulat de Druckmann in halul asta, si sa afirmi ca jocul e bun (vorbesc in general), e de fapt definitia ultra subiectivismului si a conceptului fanboy.

    Odata ce-ai ajuns captiv emotional, e greu sa mai vezi lucrurile in mod detasat si realist.

  8. #48 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Teapa nu si-a luat nimeni care a luat jocul pt ca nu cred ca si-a luat nimeni de la gura ca sa cumpere jocul day 1. Cred ca toti care au cumparat se bucura de achizitie pt ca si-au dorit-o si admira fiecare ceea ce vrea la joc: grafica, gameplay, poveste. Cand cumperi un joc il iei ca sa il joci, daca vrei doar povestea lui te uiti pe youtube.

  9. #49 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Attached Images Attached Images ps3.jpg

  10. #50 SP
    Member deepjinx's Avatar

  11. #51 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Attached Images Attached Images okdvaua9ro551.png

  12. #52 SP
    Member Rukax's Avatar
    Mi se pare o insulta la adresa fanilor povestea jocului. Nu contest calitatea exceptionala a graficii sau a mecanicilor de joc. E fascinant, fara doar si poate, d.p.d.v. tehnic. Insa aspectele ce tin modul in care si cum decurge povestea lasa atat de mult de dorit. Am incercat sa vad dincolo de faptul ca iti este bagata pe gat propaganda tipica acestor vremuri insa nu reusesc. Am impresia ca cei care au terminat jocul si in continuare sustin ca este o capodopera, in ciuda finalului absurd sunt in stadiul acela in care inconstient incearca sa se convinga ca nu au pierdut 300 lei, degeaba. Trist este ca primul joc desi nu mi s-a parut WOW si revolutionar, a fost intr-adevar foarte bun si abia asteptam sa joc 2-ul, doar ca sa nu pot juca nici macar 10 minute cu Joel. Seems legit. Cat despre Abby...nici nu stiu ce as mai putea spune.
    Strict parerea mea, care poate conta sau nu.

  13. #53 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Tocmai aici e durerea, au irosit aiurea o grafica excelenta pentru o poveste penibila, marca Gross&Neil. O sa concureze in curand cu D&D, deja faimosii scenaristi ai GoT.

    Cat despre "fani", se afla doar intr-o perioada de negare, probabil trecatoare.
    Ori n-au jucat in viata lor TLOU, ori asa sunt ei din nastere, suferinzi de disonanţā cognitivā. N-ai cum sa fii "fan" TLOU si sa afirmi ca mizeria asta infestata cu ideologie politica si minoritara, e un joc bun.

    Nu mai zic de trailerele inselatoare in care era aratat Joel ca si cum ar fi personaj principal in poveste. Naughty Dog de data asta s-au facut de bafta rau de tot, o sa le ia mult timp sa-si spele imaginea proaspat creata, de corporatie mercantilista cu agenda proprie. Probabil ca-si doresc sa intre cat mai curand in cercul exclusivist condus autoritar de EA. Le urez succes.

  14. #54 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Am terminat si eu jocul pe Survivor.

    !ATENTIE SPOILERE MAJORE!

    Ce sa zic, povestea e foarte buna...


    !SPOILERE FINAL JOC!


    Avand in vedere cum s-a terminat povestea, mai mult ca sigur vom avea ceva dlc


    Abia astept sa ma pot juca si multiplayer!

  15. #55 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    LUL dar adevarat.
    Attached Images Attached Images oglukisyua651.jpg

  16. #56 SP
    Member mladin86's Avatar
    Povestea o ia pe aratura rau de tot in a doua parte ... nu incheie niciun capitolsi totul e in aer la final ... sa faca sequels, prequels , expansion ...
    Au facut o ciorba in partea a doua de in final te musti de degete .

    As fi vrut mai multe detalii despre Scars si Rattlers de ex si mai multe scene jucabile sau macar secvente cinematice demne de un blockbuster( cum am fost obisnuiti de ND ) . Era un potential imens in partea asta sa faca niste scene de lupta la nivel macro .

    Moartea lui Joel e socanta, bine regizata , e acolo in universul The Last of Us.
    Personal prima parte am fost total implicat in joc si in poveste 100% si aveam asteptari f mari pt finalul povestii oh boy!

    Finalul si modul in care se lasa povestea este nesatisfacator .
    Dar stim vor urma tv series cu The Last of Us si part III si add on si draci si laci.
    De asta raman atatea directi de urmat la final , altfel nu se explica scenariul plin de plot holes.

    Totusi asta era un joc asteptat de 7 ani de fani , nu un sezon de serial tv .
    Asa ca middle finger si de la mine ND.

  17. #57 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

  18. #58 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Pe mine unul ma doare la basca cat a vandut , din punctul meu de vedere povestea este repezita .

  19. #59 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Rezumat scurt la joc
    Attached Images Attached Images 105411261_2511686902476811_8877751111497087324_n.jpg

  20. #60 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    LUL dar adevarat.
    Nu era tac-su

    Also, daca ai fi jucat jocul, ai fi empatizat altfel cu povestea si personajele si ai fi inteles de ce a lasat-o sa plece. Dar nah, e mai usor sa urmezi turma. Probabil esti genul de om care se duce pe metacritic si da nota 0, pentru ca e cu "lezbiene si femei cu muschi"

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 16-04-2020, 22:35
  2. Vand Nintendo Switch +accesorii+15 jocuri fizice +15 jocuri digitale By momi in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 3 Last Post: 28-12-2019, 11:50
  3. Vand 22 jocuri originale Nintendo DS / Renunt la colectie mare de jocuri de console By Dark Wadder in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 27-10-2019, 23:42
  4. Replies: 9 Last Post: 25-02-2013, 17:09
  5. Replies: 42 Last Post: 15-06-2011, 21:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts