Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast
Results 61 to 80 of 83

Thread: Spoilere in jocuri

  1. #61 SP
    Junior Member Ciocan's Avatar
    Genul de oameni care cel mai probabil ar fi comentat si daca la final Ellie ar fi omorat-o pe Abby, atunci ar fi zis "au facut-o pe Ellie o psihopata, nu ar fi facut asa ceva niciodata Ellie din primul joc".
    Eu zic ca trebuie retinut totusi ca pana la final Abby nu doar odata, chiar de doua ori o lasa pe Ellie in viata cand ar fi putut sa o omoare lejer. (atat pe ea cat si pe Tommy/Dina)

  2. #62 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Nu era tac-su
    Minunat. Acu' mergi si bagā cateva bigot sandwich-uri, dacā tot te-ai umezit de atata admiraţie.

  3. #63 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Admiratie pentru ca Joel nu era tac-su desi tu asa crezi?

  4. #64 SP
    Member GoroMare's Avatar
    Vor face un DLC la joc in care veți putea sa jucati iar cu Joel. Cel omorât de Abby nu este altceva decât un android. Joel se afla pe o nava spațială și vom trebui sa evadam de acolo. Se va întoarce pe pământ “ exact ca in serialul 100” și de acolo continua aventura. In afara de de oameni și infectați va trebui sa omoram și extraterești . Bine-nțeles in fuga lui pune mâna și pe o arma ultra sofisticata.
    Abia aștept continuarea .

  5. #65 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu sper ca-n DLC, Joel sa se intalneasca cu Nathan Drake si sa putem sa-i controlam pe amandoi pe o harta gen aia din GTA V si sa schimba oricand intre ei

  6. #66 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    https://twitter.com/IsAnAccident/sta...72322045014016

    Ma amuz maxim cand vad ca un fan-fiction ca asta ar fi putut sa fie un deznodamant mai bun fata de cel original.

  7. #67 SP
    Junior Member Ciocan's Avatar
    Mie personal nu mi se pare mai bun.
    Ellie sa care dupa ea o crosa de golf.. sa il omoare pe Lev care nu are nici o legatura cu moartea lui Joel si mai este si motivul pentru care Ellie si Dina sunt in viata la final. Pentru mine personal ar fi distrus caracterul lui Ellie.

  8. #68 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Asta e si ideea. Bine, poti schimba crosa de golf cu orice alt melee weapon... Asa cum Abby l-a ucis pe Joel in fata lui Ellie desi a implorat-o sa nu o faca, asa si Ellie omoara ceea ce avea Abby mai scump (adica pe Lev). Tot au vrut ei dualismul asta intre Ellie si Abby. Cu asta spun povestea de "dark like never before and cycle of revenge" si o mai fac pe Ellie sa para o sociopata si pe player sa empatizeze in final, intr-o oarecare masura, cu Abby.

  9. #69 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mie mi s-a parea penibil ca mesajul intr-un joc de genu asta, sa fie ca e ok sa platesti cu aceiasi moneda ba mai mult, sa vezi ca intr-un final, personajul de care te-ai atasat a devenit un sociopat care ar face orice ca sa se razbune. Si tocmai asta am apreciat enorm la poveste si la joc.

  10. #70 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Pai mesajul de fundal ramane tot acela ca "revenge bad", tot se intoarce la ferma unde totul e pustiu si realizeaza ca faptul ca l-a omorat pe Lev sau pe ea nu o face sa se simta mai bine, din potriva o sa realizeze ca toata chestia a fost in zadar si ca razbunarea nu merita pentru ca uite: a murit Joel, dupa a murit Jesse, Tommy invalid, Dina a luat copilul si a parasit-o, s-a simtit aiurea c-a omorat o femeie gravida si acum e obligata sa traiasca cosmarul vietii ei aka sa fie singura pe lume etc. Eu cred ca ar fi fost un ending mai bun si care ar fi satisfacut pe multi altii.

  11. #71 SP
    Member Mishy's Avatar
    Nu merge asa, omori o mica armata de oameni pana ajungi la finalul jocului, daca pana aici nu e sociopat persoanjul inca un om in plus nu o sa faca o diferenta.

  12. #72 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    La fel poti spune la orice FPS. dar aici este o diferenta. Pacat ca nu toata lumea-si da seama de ea.

  13. #73 SP
    Member Mishy's Avatar
    Inteleg ce vrei sa zici, dar pentru mine nu face nici o diferenta.

  14. #74 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by KurtKnispel View Post
    Acum si cu tine, doar n-o fi cineva nebun dintre cei care si-au luat teapa cu TLOU2, sa recunoasca ca jocul e nasol in comparatie cu primul.

    Sa te lasi manipulat de Druckmann in halul asta, si sa afirmi ca jocul e bun (vorbesc in general), e de fapt definitia ultra subiectivismului si a conceptului fanboy.

    Odata ce-ai ajuns captiv emotional, e greu sa mai vezi lucrurile in mod detasat si realist.
    Cum mai exact si-a luat cineva teapa? Il joci, nu-ti place il vinzi iar daca iti place il poti pastra sau din nou spus il poti si vinde! L-am luat de pe OLX cu 180 si l-am vandut tot cu atata dar chiar si daca pierzi la el cativa zeci de lei nu vad unde e problema.

    Da, mie unul mi-a placut si ca si gameplay si ca si story, pentru mine este un joc bun! Druckman, cine-i ala? Cum sa ma manipuleze sa zic ca-i bun cand mult dintre noi sau majoritatea care il joaca habar nu au despre cine vorbesti!

    Problema ta este ca iei prea in serios jocul asta si scandalul ce se invarte in jurul lui!! Este doar un joc for fock sake!!
    Cred ca tu ar trebui sa vezi lucrurile mai realist!! Vorbesti de Joel un personaj fictiv ca a supravietuit nu stiu cat in nu stiu ce conditii si ca apoi a fost atata de naiv cat a ajuns sa moara dintro greseala stupida!
    Omule, trezestete la realitate, Joel nu exista, nu te mai lasa condus de emotii si nu te enerva pe joc, pe cei care au facut povestea asa si pe cei carora le-a placut jocul.
    Este un joc, o poveste fictiva, fi mai realist si nu mai lua atat de serios un joc!!! Ce comenturi citesc pe aici la unii, parca v-ar fi omorat cineva familia, jur!

    Nu are treaba nimeni pe faptul fictiv cum ca un cordiceps poate ataca si parazita oameni dar se leaga de ce ND l-a omorat pe saracu Jeol si de ce Ellie a ajuns sa o crute si ierte pe Abby. Daca nu iti dai seama de ce e asa povestea iti pot zice!

    Luati si jucati fara sa va faceti probleme pentru chestii non sens, jocul e bun, sunt chiar faze woow si merita jucat dar daca nu puteti trece peste niste prostii ok, nu va obliga nimeni la el!! Pentru ce ne jucam? Sa ne destindem si sa ne decuplam putin ca probleme sunt destule in viata reala asa ca de ce va bateti atat de mult capul si sunteti chiar revoltati pe o poveste habar nu am, nu pot sa imi dau seama.

  15. #75 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Mi s-a parut funny

  16. #76 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    BIG SPOILER!!!


  17. #77 SP
    Member Mishy's Avatar
    Ok, fiind unul dintre cei care nu i-au placut povestea, comparatia asta nu isi are locul, e ca si cum ai compara mere cu pere. Pana la urma am dat niste bani si am tot dreptul sa fiu "nervos" ca povestea nu a fost pe placul meu. Presupun ca ati fost la cinema vreodata la continuarea unui film pe care l-ati asteptat multa vreme doar ca sa fiti dezamagiti de ce ati vazut. Cam asa ma simt eu si o multime de lume.

  18. #78 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu e chiar acelasi lucru. Si pe mine m-au enervat multe situatii similare in seriale sau filme, dar dupa aia nu am fost pe forumuri sa dau cu el de pamant sau sa-i dau nota 0.
    Si in niciun caz nu am facut/as fi facut asta doar bazat pe niste pareri de pe internet, fara ca macar sa fie adevarate in totalitate.

    Asta e cea mai mare problema, de fapt.

    Surprinzator insa, numarul reviews-urilor pozitive (intre 8 si 10), de la oameni care chiar l-au jucat, a depasit numarul celor negative (nu ca ar conta, dar doar ca sa ne facem o idee de situatia reala a notelor).
    Attached Images Attached Images screenshot-2020-07-09-19.24.03.png

  19. #79 SP
    Member Mishy's Avatar
    Aici nici eu nu sunt de acord, reactiile unora sunt chiar de tot, mai ales cand actorii primesc amenintari cu moartea. Asta e internetul pana la urma, nu ai ce sa-i faci.

  20. #80 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Mishy View Post
    Aici nici eu nu sunt de acord, reactiile unora sunt chiar de tot, mai ales cand actorii primesc amenintari cu moartea. Asta e internetul pana la urma, nu ai ce sa-i faci.
    Tweet-ul respectiv era in referinta la acele persoane, nu la toti cei care nu au apreciat jocul.
    Si era doar o gluma, la fel ca celelalte meme-uri care au aparut pe seama jocului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 5 FirstFirst ... 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1 Last Post: 16-04-2020, 22:35
  2. Vand Nintendo Switch +accesorii+15 jocuri fizice +15 jocuri digitale By momi in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 3 Last Post: 28-12-2019, 11:50
  3. Vand 22 jocuri originale Nintendo DS / Renunt la colectie mare de jocuri de console By Dark Wadder in forum Bazar Nintendo: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 27-10-2019, 23:42
  4. Replies: 9 Last Post: 25-02-2013, 17:09
  5. Replies: 42 Last Post: 15-06-2011, 21:46

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts