Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 11 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 121 to 140 of 204

Thread: Mafia Trilogy

  1. #121 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Sper sa repare si remaster-ul de la Mafia II pana atunci, cu siguranta o sa vreau sa il joc imediat dupa ce dau gata prima parte.

  2. #122 SP
    Manager paul's Avatar
    La ora 18:00 se da voie pentru preview streaming la Chapter I:

    Mafia - Twitch

  3. #123 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Super, abia aștept. Am un hype incredibil pentru jocul ăsta.

    Wow, ce bine arată. Iar muzica aia de pe fundal, când discută la masă, e incredibilă.

    Dacă păstrează intactă povestea și arată așa în final build, am curaj să pariez că se bate cu șanse reale pentru titlul de GOTY 2020.

  4. #124 SP
    Member SeCeX's Avatar
    My Body Is Ready, lasand gluma , abia astept sa pun mana pe el.

  5. #125 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Preview si de la ACG

  6. #126 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Arata bine bine bineee!

  7. #127 SP
    Member KurtKnispel's Avatar

  8. #128 SP
    Member omega's Avatar
    Inafara de vocile lui Sam si Paulie care au un timbru ciudat (cel putin comparativ cu personajele originale) si faptul ca scenariul este putin modificat (ramane de vazut cat de mult va fi modificat) chiar este ceea ce trebuie. Pacat ca nu se mai fac astfel de jocuri. Sper sa vanda bine si sa schimbe directia in care merge industria acum.

  9. #129 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Doar sa nu cauzeze atat de mult rage quit cum a fost in jocul original...

    Mafia: Definitive Edition might have fixed the infamous racing mission, but it's still a massive pain in the ass

    https://www.gamesradar.com/mafia-def...in-in-the-ass/

  10. #130 SP
    Member omega's Avatar
    Eu nu inteleg treaba asta cu: facem remake si in mod expres punem si modul classic (pe care il tot promovam) despre care spunem ca este foarte dificil, aproape la fel ca originalul (de ce nu identic ?!). Apoi luam misiunea de racing si o facem mai usoara (de ce ?!). Ar fi fost dragut daca lasau si kilometrajul la masini.

  11. #131 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Misiunea respectivă n-aș numi-o grea, era pur și simplu nereușită, îți tăia total pofta de joc. Consoliștii știu cel mai bine despre ce e vorba.

  12. #132 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Misiunea respectiva era grea in sensul clasic, in care orice greseala = game over si trebuia sa reiei totul inclusiv acel cutscene unskipable de la inceput - lucru care a ramas in asta din ce am inteles (cu tot cu cutscene).
    Iar cursa era grea pentru ca si masina se controla greu.

    Btw @omega - a ramas setarea cu kilometrajul la masini. Exista mai multe optiuni - sa scazi nivelul de agresivitate de la politisti, astfel incat sa vina dupa tine doar ca la GTA, dupa ce lovesti ceva/pe cineva, sau si in functie de viteza si trecut pe rosu.
    Iar pentru limitarea kilometrajului este un buton pe care poti apasa in caz ca te urmareste politia pentru a-l debloca.

  13. #133 SP
    Member omega's Avatar
    Nu la asta ma refeream, dar wow, pana si pe alea le-au pus optionale (traiesc in generatia in care jocurile se joaca singure aproape). Ma refeream la faptul ca in fiecare masina in care te urcai iti arata cati km are parcursi masina iar numarul tot crestea pe masura ce mergeai cu ea. Cat despre acele optiuni sper ca nu sunt optionale pentru ca sunt prost implementate. In jocul original nu venea politia dupa tine cand treceai pe rosu sau loveai pe cineva decat daca era in zona si te vedea.

  14. #134 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ah da, ai dreptate cu kilometrajul masinii. Uitasem de optiunea asta si nu stiu daca exista sau lipseste aici.

    Cat de politie da, la fel e si aici din ce am inteles - doar daca te vede politia facand acele lucruri, vine dupa tine. Dar din ce am inteles, e destul de slab AI-u politistilor si te pierd destul de repede. Ramane de vazut

  15. #135 SP
    Manager paul's Avatar
    "A Life of Reward Too Big to Ignore" trailer:

  16. #136 SP
    Manager paul's Avatar
    Gameplay presentation:

    PC tech:

    IGN preview:

  17. #137 SP
    Banned ignognito's Avatar
    Sper sa includa si melodia asta.


    ---------- Post added 30-08-2020 at 12:57 ----------



    E atat de buna si iti da senzatie "mafiota ca am ascultat-o si in GTA IV cand il transporta Niko pe Pegorino.

  18. #138 SP
    Manager paul's Avatar
    Welcome to The City of Lost Heaven:

  19. #139 SP
    Manager paul's Avatar
    Life of a Gangster:

  20. #140 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    "Furthermore, the PS4 file size of the game is at 37.77 GB. It’s pretty standard for current-gen games to have an average of 30GB to 70GB due to how graphically demanding the games are with tons of assets included."

    https://sirusgaming.com/2020/09/14/m...ps4-file-size/

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 11 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mafia 3 By flavi_us in forum Console Club
    Replies: 464 Last Post: 25-07-2021, 13:40
  2. Mafia II By killlemalll3 in forum Console Club
    Replies: 1158 Last Post: 23-05-2020, 03:27
  3. Cumpăr Mafia 3 By Reyco in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 08-02-2018, 01:06
  4. Mafia II Videos By istrategie in forum Videos
    Replies: 33 Last Post: 12-11-2010, 23:32
  5. Replies: 12 Last Post: 03-09-2010, 13:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts