Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 165

Thread: Resident Evil Village

  1. #21 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Slab rau dpdv grafic acest demo. Da, e multa geometrie pe ecran, dar texturile sunt de rezolutie mica, lanterna nu "face" umbre, iar ce au facut ei ca sa simuleze aceste umbre este pur si simplu penibil

    Dupa ce renuntam la lanterna si intram in casa, avem niste lumini precalculate care ofera o atmosfera mai buna, dar totul este super static. Tu nu ai corp, nu ai reflexii sau umbra, nu poti interactiona decat cu 2-3 chestii

  2. #22 SP
    Manager paul's Avatar
    PS5 demo pe PSN: Maiden (US), Maiden (UK), Maiden (RO).

    Jocul se lanseaza pe 7 mai pe PS4, PS5, XONE, XS, PC (Steam).

    Resident Evil Re:Verse, jocul de 4-6 online multiplayer, nativ PS4/XONE/PC (Steam), backward compatible pe PS5/XS, vine gratuit cu Village:

    Resident Evil Village:
    COLLECTOR'S EDITION

    Contents:

    ・Resident Evil Village
    ・Trauma Pack DLC
    ・Chris Redfield Figure
    ・64-Page Hardcover Art Book
    ・Reversible Microfiber Cloth Map
    ・SteelBook®
    Attached Images Attached Images resident_evil_village_collector_s_edition_contents_img02.jpg resident_evil_village_collector_s_edition_contents_img03.jpg resident_evil_village_collector_s_edition_contents_img04.jpg resident_evil_village_collector_s_edition_contents_img05.jpg

  3. #23 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Am terminat demo-ul, fiind un fan al seriei RE. Din pacate, sper ca jocul final nu va arata asa fiind un joc marketat in principal pentru noile console.


    Iluminarea nu este dinamica, umbre (care umbre?), texturile sunt de slaba calitate, controlul este ciudatel (poate asa se vrea), scaderi de FPS simtitoare pe PS5 in momentul in care cobori scarile in sala principala. Atmosfera este acolo, dark, scary.. samd DAR, pentru ca tacamul sa fie complet, avem nevoie de iluminare realtime, texturi mai bune samd.


    Nu ma mai arunc la preorder la 340 RON, astept sa vad daca jocul final va arata exact ca demo dpdv al fps-urilor/texturilor/iluminarii. Daca, da, atunci voi astepta reduceri, nu se merita. Momentan, arata fix ca un joc de PS4. Nu vad diferente majore intre RE8 si RE7 dpdv grafic iar de la jocuri marketate "nextgen", am pretentii.

  4. #24 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    “Resident Evil 8 Demo Runs at Native 4K and 60 FPS On PS5 With Ray-Tracing“
    https://twistedvoxel.com/resident-ev...on-frame-rate/

    Va mai aduceți aminte când se spunea ca acest joc se chinuie sa meargă in 1080p pe PS5?!

  5. #25 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai la cum arata, ma mir cum de nu merge in 8k cu 120fps sincer Cel putin in dungeon e joc de PS3.
    Si cum intra in scena primul personaj, scade fps-ul

    Also, sunt curios la ce folosesc RT, pentru ca din demo nu pare ca folosesc la nimic. Umbre nu exista, reflexiile sunt SSR din cate am vazut (lumina care se reflecta in parchet) si era un geam unde era folosit un cube map si unde personajul tau nu se reflecta (pentru ca deh, nu exista - nici nu te poti uita in jos sa-l vezi).

  6. #26 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Eu înțeleg ca jocul nu arată prea bine, am zis încă de când a fost dezvăluit. Arată la fel de de rău grafic, precum noul joc FF Remake (15 cred).
    Totuși era o remarca cu privire la aluzia respectiva...

  7. #27 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Stati putin. Foloseste RT? O sa mai intru odata in demo sa caut si eu RT-ul...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #28 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    JohnnyUSA
    Momentan nu avem nici un joc cu adevărat nextgen, probabil GG, SSM sau ND vor da startul ca de fiecare data. Pana atunci ne păcălim cu jocuri Crossgen care mai au un RT pe ici pe colo și niște iluminări ceva mai bune, in rest, nimic impresionant.
    Eu încă aștept un joc care sa arate mai bine decât TLOU2

    //
    Analiza DF
    https://youtu.be/bP4p_unwBPA

  9. #29 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Din partea mea sa nu-i bage RT deloc. I can live with it dar, fa ceva cu texturile, iluminarea si dropul de fps-uri.

    Ce-i drept, am inteles ca RE Engine nu e prea... stralucit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #30 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Nu pare asa infricosator ca RE7 Biohazard.

  11. #31 SP
    Member codpin's Avatar
    Deci asta il numesc ei VISUAL demo? Wth? Nu arata a joc de 2020, nu mai zic ceva next gen. Singurul lucru next gen e loading-ul...

    Si nici sunetul nu m-a dat pe spate. Pentru un joc de atmosfera, sunetul ar trebui sa fie mai important decat grafica din pmdv.

  12. #32 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cred ca-l numesc visual demo pentru ca nu are actiune deloc si doar mergi si te uiti pe acolo

    Pacat ca este totul atat de static. Ma simteam ca intr-un joc Myst

  13. #33 SP
    Member codpin's Avatar
    Pai am inteles asta. Ok, nu e combat, dar macar pune ceva care sa uimeasca din punct de vedere visual. In dungeon acolo pare joc de anul 2015.

    Adica eu ca si dev as fi pus o zona care sa te dea pe spate ca si visual si sa te faca sa cumperi jocul chiar daca nu esti fan horror. Aici e fix exemplul meu, nu am jucat nici un RE pana acum da am zis sa descarc demo sa vad ce e de el fiindca si asa e lipsa mare de jocuri current gen. Si nu m-a impresionat deloc...

  14. #34 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Complet de acord. Vezi prima postare de pe pagina asta cu parerea mea despre demo. Dar umbrele alea totusi...

  15. #35 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    Resident Evil Village

    Cand ajungi in Main Hall, arata bine, din punctul meu de vedere dar si fps-urile scad. In dungeon, nu vad diferente fata de RE7 (pe care m-am apucat sa-l rejoc recent).

    PS: din ce tin minte la RE7, au fost mai multe demo-uri, nu?

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #36 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    What the f man... "Resident Evil 8: Village Actress Has Passed Away" :/ asta-i chiar culmea



    https://gamerant.com/resident-evil-8...wrJekvhbkvNzSs
    Attached Images Attached Images 144508957_10219444182641914_7827618243969666112_o.jpg

  17. #37 SP
    Member morphine's Avatar
    Vad ca si lead designerul de la Horizon Zero Dawn a murit. 36 de ani.

  18. #38 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Are cineva idei de unde as putea lua un CE?

  19. #39 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Și pe mine mă interesează CE.

  20. #40 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Tot am verificat amazon.de/fr/uk. Momentan este la game.co.uk care nu livreaza in ro...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Resident Evil 4 Remake By memwarrior in forum Console Club
    Replies: 61 Last Post: 15-09-2023, 05:08
  2. Resident Evil 2 Remake By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 38 Last Post: 15-06-2023, 12:56
  3. Resident Evil 6 By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 203 Last Post: 03-04-2016, 21:50
  4. Resident Evil: Revelations By Nash in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 10 Last Post: 22-01-2013, 22:24
  5. Resident Evil 5 By istrategie in forum Console Club
    Replies: 539 Last Post: 29-08-2012, 18:49

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts