Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 8 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 156

Thread: Marvel's Avengers

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Marvel's Avengers

    Square Enix, Marvel announce Avengers games • Eurogamer.net
    Surprise! Square Enix and Marvel are developing multiple games together, with the first based around The Avengers.
    Development work is being handled by both Tomb Raider studio Crystal Dynamics and Deus Ex developer Eidos Montreal.
    Attached Images Attached Images welcome-day.jpg

  2. #2 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Suna bine, poate avem si noi jocuri bune in sfârșit, in trecut numai mizerii au fost.

  3. #3 SP
    Member Kratos666's Avatar
    Pfff... sper sa faca un joc bun, daca se ridica la nivelul filmelor... o sa fiu foarte multumit

  4. #4 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Marvel’s Avengers is currently in the works at Crystal Dynamics and Eidos Montreal
    Astept de mult un trailer.
    Eu sper sa nu fie in genul Marvel Ultimate Alliance ca si camera sau first person.As vrea precum X-Men Origins Wolverine sau AC.
    Attached Images Attached Images marvels-avengers-pe-twitter.png

  5. #5 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pare interesant...pe hartie. Astept ceva gameplay, daca tot au zis ca au la booth. Nu inteleg de ce au ales sa nu prezinte in show.

    Sper sa nu fie chiar atat de cinematic si sa fie totusi jucabil, fara schimbari de cadre in cinematic camera.

  7. #7 SP
    Banned CowboyBill's Avatar
    Cam prea putini supereroi....
    Unde sunt Hawkeye, Spider-Man, Dr. Strange, Ant-Man, Black Panther ? De Captain Marvel ne putem lipsi, dar cei mai interesanti supereroi cu cele mai tari puteri ce ar fi facut jocul super epic lipsesc.
    Mai rau e ca il omoara si pe Captain America din start intr-un mod anticlimatic.

    Ce vor face? Ii vor introduce in viitoarele DLC-uri si expansionuri?

  8. #8 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da. Exact asta au zis. Dar toate DLC-urile vor fi gratuite.
    In schimb sunt curios cum vor introduce toate astea in poveste. Dar cred ca explica baietii de mai jos toate astea.

    Totodata, asta cred ca este motivul pentru care nu au aratat mai mult la E3 (desi inca astept un hands on video de la cineva de acolo care pune mana pe joc)


  9. #9 SP
    Junior Member Zetrix's Avatar
    Uite-l pe Antman.


  10. #10 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar




    Avem si putin leaked gameplay (desi nu prea inteleg cum vine treaba, pentru ca jocul este jucabil on the floor at E3, cel putin asa au zis ei in conferinta...) si pare ceva...mega scriptat. Devine ceva mai vizibil de pe la jumatate.


  11. #11 SP
    Member mladin86's Avatar

  12. #12 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

  13. #13 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Demo (Comic Con 2019)


  14. #14 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mi se pare penibil sincer. Gameplay de 2008. Mai multe cinematics-uri decat joc efectiv.

    Oricum au zis ca lanseaza ei gameplay demo dupa ce comic con 2019 parca.

  15. #15 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar


    LE: avem si intregul gameplay video


  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mie imi place. Nu e el vreo capodopera, dar pentru un fan Marvel, merge.

  17. #17 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Are momente cand arata senzational (gen cand e black widow pe ala si zboara, cand vezi o imagine foarte aglomerata cu tot felul de obiecte/detalii si nu exista pop-in deloc) dar si momente cand zici ca te uiti la un joc de generatia trecuta, inclusiv la cum ataca doar cate 1 inamic odata, sau cand vezi doar 2-3 inamici pe ecran si restu blocat de geometrie inutila, sau chiar cand treci din cinematic in cinematic.

    Cumva e normal sa fie anumite discrepante, lucru valabil in absolut orice joc (RDR2 included) dar mi se pare ca aici e prea mare diferenta.

    Iar faza cu mini pauzele alea de ~1 secunda la loviturile lui captain america sau thor, este absolut frustranta si penibila si in mod clar nu ai cum sa joci asa ceva.

    Oricum, din ce am inteles, au adus oameni din diverse studiouri (gen tipu care a lucrat fix la toporul lui Kratos), sper sa fie vorba si de cineva care a lucrat la combat in jocurile Batman, poate chiar si cineva care a lucrat la sistemul de zburat din Anthem pentru Iron Man, deci daca ar comasa cumva cateva lucruri facute bine din toate jocurile anterioare, ar iesi cu adevarat genial.

    Dar cumva, cristal dinamic nu au facut pana acum jocuri senzationale. Doar putin peste medie. In perceptia mea, desigur.
    Iar acum sigur nu va fi vreo exceptie.

    Poate daca lucra un studio cu adevarat bun la asa ceva, ar fi fost ce ne doream cu totii.

    Oricum, mai e putin pana iese. Cel putin in forma finala din ziua lansarii. Vedem dupa aia DLC dupa DLC.
    Iar din ce pare, mai au fff mult de lucru la el. Si nu ma refer doar la finisaje...

    ---------- Post added 21-08-2019 at 11:58 ----------


  18. #18 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Asta e un joc decent ce o sa-l cumpar la o reducere cel mai probabil sau cand nu am altceva de jucat si trebuie sa pierd vremea cu ceva, nefiind fan marvel nu prea m-a dat pe spate la ce am vazut.

  19. #19 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Kamala Khan (Ms. Marvel)



    Un nou supererou



  20. #20 SP
    Manager paul's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 8 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 18-03-2012, 11:00
  2. Replies: 0 Last Post: 05-03-2012, 08:32
  3. Replies: 0 Last Post: 04-03-2012, 12:45
  4. Replies: 0 Last Post: 16-01-2012, 18:10
  5. Replies: 0 Last Post: 24-11-2011, 17:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts