Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 12 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 229

Thread: FIFA 21

  1. #41 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai ala e un joc complet diferit care nu este pentru oricine. Probabil si ala este un simulation game in universul lor.
    Cand eram mic pusesem mana pe o caseta galbena cu un joculet asemanator - ori ceva mai vechi din serie, ori ceva in genul asta - si stiu ca mi-a super placut si invatasem fiecare schema.
    Acum nu ma mai atrage deloc genul, dar tot mi se pare misto realizat joculetu.

  2. #42 SP
    Manager paul's Avatar
    E evident din ce a scris autorul, emoticonul folosit de mine si continutul in sine, ca e o postare pentru amuzament. Consider ca e potrivit sa o postez aici. Why so serious?

    Captain Tsubasa e o manga series de succes in Japonia despre fotbal. Genul jocului ar fi manga arcade soccer.

  3. #43 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da da, mi-am dat seama ca-i gluma, dar am simtit nevoia totusi sa spun ca cel mai probabil jocul ala e vazut ca un simulator (spre deosebire de FIFA) in lumea aia (pentru ca simuleaza stilul lor), deci cel mai probabil e mai bun in ceea ce face

  4. #44 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai ala e un joc complet diferit care nu este pentru oricine.
    Nu s-a inteles pentru ca asa ai inceput. Tocmai asta era faza, FIFA, pe care EA nu reuseste sa o faca in felul in care isi doresc fanii, langa absurditatile de manga.
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Acum nu ma mai atrage deloc genul, dar tot mi se pare misto realizat joculetu.
    Looks fun, dar din pacate nu are demo si e full-priced.

  5. #45 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Asta e GOAT cand eram mic.



  6. #46 SP
    Manager paul's Avatar
    No demo:

  7. #47 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Logic. Pentru ca, dupa cum ziceau si cei care au avut acces la acel beta - este absolut identic cu FIFA 20 si nu se simte nicio imbunatatire/adaugire pe nicaieri.

  8. #48 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Sunt un pic suparat, chiar voiam sa ma joc cu fratele meu acest demo, dar privind partea plina a paharului, pot sa ma joc linistit Mafia Definitive Edition (Mafia I remake).


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #49 SP
    Member bdevil's Avatar
    Pacat. Dupa ce-am jucat demo-ul trecut am putut sta linistit pana cand pretul jocului ajunge la cel meritat, si ca drept dovada spre sfarsitul anului l-am achizitionat la 50 % reducere (rareori prinzi un joc lansat in septembrie si in decembrie sa-l iei la 50%), demo-ul mi-a prins bine sa vad cat de "mult" s-au implicat EA Sports in noul joc de pe-atunci. Acum cred ca voi face gamesharing cu cineva. Nu dau banii pe ceva ce nu pot sa joc in avans cand vine vorba de EA Sports. Iar motivul ala invocat mi se pare penibil... de parca un demo ar necesita munca de la zero pentru acelasi joc... EA Sports.

  10. #50 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eh, tot va avea acel 10h trial in EA Access

  11. #51 SP
    Member ymess's Avatar
    @bdevil Te contrazic aici.

    Ma asteptam sa se intample asta. Am prieteni care lucreaza in industrie si e mult mai mult de munca decat pare pentru un demo.
    Demo-ul e jucat de milioane de oameni, orice bug / crash / glitch are consecinte uriase.

    La joc il mai patchuiesti intr-o zi, doua, dar la demo nu se intampla asta.
    Multi zic ca "de ce jocul X are demo de Y giga bytes?". Tehnic e greu sa acoperi toate cazurile, sa faci packaging, logica, doar pentru un demo.

    Destul de sigur ca problema principala e lucratul de acasa. Majoritatea firmelor de IT au productivitatea nu la pamant, dar simtitor afectata. Cu atat mai mult si in game dev.
    La ce sa ne asteptam: multe features cand nu sunt rezolvate la timp sunt amanate pentru la anul. Nu prin patch / updates.
    Eu as baga mana in foc ca PES 2021 Season Update nu a fost planuit, decat prin primavara.
    Speranta mea e ca au avut devkituri next-gen de mai mult timp si ca macar grafic primim un upgrade major, ca la gameplay nu mai am sperante decat pentru 1-2 chestii importante.
    EA cu bune cu rele ma astept sa se descurce, dar din auzite de la Ubisoft, jocurile erau miraculos facute cu cateva luni inainte de lansare. Daca i-a lovit pandemia, i-a lovit in mare stil. Dar sa vedem

  12. #52 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Raman cu demo 20 ca fifa oricum nu cumpar, ce contine demo e destul pentru niste meciuri cu prietenii, in rest saracii care mai dau bani pe jocul asta sunt spalati pe creier de ani buni, dar csf asa sunt ei.

  13. #53 SP
    Member bdevil's Avatar
    Sunt curios ce o sa iasa ymess. Si asa, imi pun sperante ca vor avea un free gameplay de 1-2h daca nu fac demo. Posibilitati sunt. Nu stiu daca adevaratul motiv pentru a nu lansa demo a fost chiar cel insinuat dar sper sa gaseasca o varianta pentru a-l lasa free to play o perioada scurta pentru cei greu de convins ca mine.

    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Raman cu demo 20 ca fifa oricum nu cumpar, ce contine demo e destul pentru niste meciuri cu prietenii, in rest saracii care mai dau bani pe jocul asta sunt spalati pe creier de ani buni, dar csf asa sunt ei.
    I don't know, pe mine Ultimate Team m-a prins o perioada buna si mi-a facut placere sa joc Weekend League and stuff pana cand calitatea gameplay-ului si-a pus amprenta pe sanatatea mea mentala si am renuntat complet la joc.

  14. #54 SP
    Member ymess's Avatar
    Parerea mea, cine e fan Fifa, va cumpara si editia aceasta, chit ca sunt sanse sa fie un pic mai saraca in features.
    Cine e indecis, jucator de Fifa de ocazie, eu as recomanda doar cu consola next-gen, ca sa fie ceva imbunatatiri serioase.
    Asa de ocazie, pe current gen, nu cred ca merita...
    LE: Si da, cand zic next-gen includ si Series S (consola de 3x mai puternica pe hartie + alte nebunii hardware).

  15. #55 SP
    Senior Member Khufu's Avatar

  16. #56 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Eu îl iau sa mai fac câțiva bani din coinsi
    Ps. Cine vrea sa vadă cum e sa își cumpere EA acces și poate sa joace 10h începând cu data de 1 octombrie ora 20 00

  17. #57 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Web App pentru FIFA 21 este online:
    https://www.ea.com/fifa/ultimate-team/web-app/
    urmeaza companion

  18. #58 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    L-am luat aseară pt ps4 cu ea access un pic mai repede. Din păcate serverele sunt cam praf. Unul din două jocuri are lag...

  19. #59 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am jucat 2 meciuri dupa o pauza de vreo 7-8 luni de FIFA cu totu. De mentionat ca am jucat SP pe Proffesional. Nu ma mai bag in F.U.T. prea curand.
    Pacing-ul este putin mai slow, nu se mai ataca incontinuu si asta face intalnirile 1 la 1 putin mai interesante, dar si pasele in semicerc/inapoi mai dese.
    Fazele gen ping pong au ramas desi ziceau ca le-au imbunatatit/eliminat.
    Suturile si pasele mi s-au parut la fel si lobul este tot cumva OP. Am dat in primul meci 2 goluri din 3 asa.

    Am incercat si putin Volta dar again, ca in 20, nu am putut termina nici macar 1 meci.

  20. #60 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Quote Originally Posted by Spike View Post
    L-am luat aseară pt ps4 cu ea access un pic mai repede. Din păcate serverele sunt cam praf. Unul din două jocuri are lag...
    Am încercat din nou jocul după-masă. De data asta nu au mai fost probleme. Totul fără lag

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 12 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand cont origin cu FIFA 19 si FIFA 18 By RobertM95 in forum Software
    Replies: 0 Last Post: 05-07-2019, 22:30
  2. FIFA 18 By Melo in forum Console Club
    Replies: 236 Last Post: 02-08-2018, 20:47
  3. Vand Fifa 16 + Fifa 17 - PS4 By mihaixpp in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 10-11-2017, 12:02
  4. Replies: 0 Last Post: 23-12-2014, 19:45
  5. Licitatie: FIFA 05 si FIFA 06 GBA By Khan in forum Licitatii
    Replies: 3 Last Post: 14-06-2009, 20:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts