Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 12 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 LastLast
Results 181 to 200 of 229

Thread: FIFA 21

  1. #181 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Pe teren nu e cine stie ce diferenta si se misca prost varianta next gen, lag si frame drops la greu in online.

  2. #182 SP
    Member ymess's Avatar
    Băieții care joaca Ultimate team. Imi puteti recomanda niște jucători fun to play si cat de cat accesibili, până în 100-200k nu neapărat meta.
    Am jucat recent cu David Silva și Fabregras record breakers si sunt super fun to play. Base icon Raul si el e super bun desi are low pace.
    Nu de alta dar mi-e rușine să joc cu Promes și Dembele.

  3. #183 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar

  4. #184 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu am renunțat la UT PS5 este un bounce fest la fel ca și la PS4, în prima zi a mers bine 9 dec, după lansarea oficiala au început iar să facă două atingeri atât cât să pierzi mingia, aleargă aia de zici că sunt la patinoar, se vede că este de la EA din moment ce a mers bine în prima zi apoi au dat drumul la DDA.

  5. #185 SP
    Member ymess's Avatar
    Nu stiu daca a mai sesizat cineva dar foarte recent (in acest Weekend League) a fost adaugat un patch. Suturile au mai fost nerfuite. Daca inainte 14/15 suturi erau pe poarta, paradoxal vad ca se mai dau si rateuri, ceea ce e un plus urias.

    Partea care strica tot cheful e ca toata lumea foloseste aceiasi jucatori. Rashford, Martial, Rodrigo, Adama, Saint Maxim, deci e imposibil sa nu dai de aceeasi echipa de BPL si mendy cu varane in aparere. Foarte rar gasesti oameni cu echipe diverse.

    Intre timp shareuiesc niste jucatori mai rar intalniti dar cred ca sunt super fun to play si accesibili:
    - David Silva, Fabregras, Falcao - rulebreakers. Pe primii doi ii am, Fabregras cel putin e cel mai bun CM de creatie pe care l-am folosit
    - Nani, Marquinios - Freeze.
    - Romagnoli in form: doar 30K si e aproape meta
    - Donnaruma: 10K base card, mi se pare ca e mult peste Neuer din ce am incercat
    - Elvedi: doar 12K, are si pace suficient si e super folosibil
    - team of the group stage Morata, 14K maxim, e un striker super okay, pozitionarea si finalizarea e mai mult decat decenta
    - Nicolas Pepe, team of the group stage - doar 40K, daca faci abstractie de la WF e genial
    - Modric - excelent cm / cam. L-am luat initial pt chemistry, dar a fost unul din cei mai buni jucatori pe care i-am incercat. Ignorati pace-ul, e foarte bun.
    - Sterling, team of the group stage - sub 200K. Probabil unul din cei mai buni LW la ora actuala
    - Benzema IF: a fost mult mai eficient pentru mine decat alti atacanti "meta". E mai slow, dar e foarte solid la minge. E foarte bun si cu engine si cu hunter.
    - totgs Keylor Navas, e doar 30 si ceva de K. E un portar bun, nu cel mai bun dar la pretul asta e deal fantastic.
    - Icons: Raul de 86 e cel mai bun icon pe care l-am folosit. Desi are pace mic, e super solid, si e cel mai reliable jucator sa suteze cu stangul. Si cand apuc sa sutez prost el tot da o multime de goluri. Am mai folosit apoi Hagi de 85. Desi nu e neaparat cel mai bun marcator, e cel mai bun CAM pe care l-am folosit. Si e folosibil si pe aripi. Ma uit in continuare poate reusesc sa il iau pe Crespo. Am folosit si 87-rated JJ Okocha, dar nu e incantator. Degeaba are 5 stars skills si weak foot, fizicul lui e destul de slab. Depinde fiecare dupa stil.

    Jocul e destul de fun daca stii sa te limitezi. Div 4, cu apucaturi de div 3 si dupa ce ajung gold in WL dupa 20 de meciuri pentru mine e suficient, altfel m-as enerva prea de tot. Sunt impacat cu ideea ca e sub demnitatea mea sa joc cu Klosterman, Promes, Dembele, Rodrigo, Lucas, Rashford, Martial, Sisoko, Varane, Mendy - daca jucati cu unul din acesti jucatori ar trebui sa vedeti cat de departe de fotbal a ajuns acest joc.

    PS: nici nu ma gandesc sa fac icon swaps. Nu am timp si nici chef mental sa joc atatea meciuri. Daca reusesc sa imi iau un baby icon a unui jucator care imi place atunci eu sunt happy.

    gamertagul meu de Xbox One e goalexboxer. Daca vreti sa jucam ultimate team, versus sau coop, puteti sa imi dati add.

  6. #186 SP
    Member awaytokill's Avatar
    Quote Originally Posted by ymess View Post
    Nu stiu daca a mai sesizat cineva dar foarte recent (in acest Weekend League) a fost adaugat un patch. Suturile au mai fost nerfuite. Daca inainte 14/15 suturi erau pe poarta, paradoxal vad ca se mai dau si rateuri, ceea ce e un plus urias.

    Partea care strica tot cheful e ca toata lumea foloseste aceiasi jucatori. Rashford, Martial, Rodrigo, Adama, Saint Maxim, deci e imposibil sa nu dai de aceeasi echipa de BPL si mendy cu varane in aparere. Foarte rar gasesti oameni cu echipe diverse.

    Intre timp shareuiesc niste jucatori mai rar intalniti dar cred ca sunt super fun to play si accesibili:
    - David Silva, Fabregras, Falcao - rulebreakers. Pe primii doi ii am, Fabregras cel putin e cel mai bun CM de creatie pe care l-am folosit
    - Nani, Marquinios - Freeze.
    - Romagnoli in form: doar 30K si e aproape meta
    - Donnaruma: 10K base card, mi se pare ca e mult peste Neuer din ce am incercat
    - Elvedi: doar 12K, are si pace suficient si e super folosibil
    - team of the group stage Morata, 14K maxim, e un striker super okay, pozitionarea si finalizarea e mai mult decat decenta
    - Nicolas Pepe, team of the group stage - doar 40K, daca faci abstractie de la WF e genial
    - Modric - excelent cm / cam. L-am luat initial pt chemistry, dar a fost unul din cei mai buni jucatori pe care i-am incercat. Ignorati pace-ul, e foarte bun.
    - Sterling, team of the group stage - sub 200K. Probabil unul din cei mai buni LW la ora actuala
    - Benzema IF: a fost mult mai eficient pentru mine decat alti atacanti "meta". E mai slow, dar e foarte solid la minge. E foarte bun si cu engine si cu hunter.
    - totgs Keylor Navas, e doar 30 si ceva de K. E un portar bun, nu cel mai bun dar la pretul asta e deal fantastic.
    - Icons: Raul de 86 e cel mai bun icon pe care l-am folosit. Desi are pace mic, e super solid, si e cel mai reliable jucator sa suteze cu stangul. Si cand apuc sa sutez prost el tot da o multime de goluri. Am mai folosit apoi Hagi de 85. Desi nu e neaparat cel mai bun marcator, e cel mai bun CAM pe care l-am folosit. Si e folosibil si pe aripi. Ma uit in continuare poate reusesc sa il iau pe Crespo. Am folosit si 87-rated JJ Okocha, dar nu e incantator. Degeaba are 5 stars skills si weak foot, fizicul lui e destul de slab. Depinde fiecare dupa stil.

    Jocul e destul de fun daca stii sa te limitezi. Div 4, cu apucaturi de div 3 si dupa ce ajung gold in WL dupa 20 de meciuri pentru mine e suficient, altfel m-as enerva prea de tot. Sunt impacat cu ideea ca e sub demnitatea mea sa joc cu Klosterman, Promes, Dembele, Rodrigo, Lucas, Rashford, Martial, Sisoko, Varane, Mendy - daca jucati cu unul din acesti jucatori ar trebui sa vedeti cat de departe de fotbal a ajuns acest joc.

    PS: nici nu ma gandesc sa fac icon swaps. Nu am timp si nici chef mental sa joc atatea meciuri. Daca reusesc sa imi iau un baby icon a unui jucator care imi place atunci eu sunt happy.

    gamertagul meu de Xbox One e goalexboxer. Daca vreti sa jucam ultimate team, versus sau coop, puteti sa imi dati add.
    pai nu poti sa joci competitiv fara jucatorii aia meta. pentru mine, cel mai bun jucator e Bernardo Silva de 87 cu Hunter. 93 stamina, foarte agil, cu hunter ajunge la 90 pace. Insa nu poti juca fara Gomez, Mendy, Kounde in aparare, fara Pogba si Sissoko la mijloc. Sunt ieftini si foarte buni. Daca asta e meta, nu ai ce face.

  7. #187 SP
    Member ymess's Avatar
    Asa e, e un jucător de dribbling foarte bun. Părerea mea e ca poți juca competitiv și cu jucători la limita metaului, doar că din păcate unii jucători de mare clasă rămân imposibil de folosit, Toni Kroos, Muller, Fifa e mult în urma la capitolul fotbal. Sa joci competitiv UT e un joc care se îndreaptă departe de fotbal. Dar repet, daca nu vrei sa ajungi mai sus de elite, poți juca și non meta.

  8. #188 SP
    Junior Member cnv23's Avatar
    Salut, chiar nu stiu ce sa mai fac, nu reușesc sa ii fac upgrade la versiunea de ps5 al jocului. Apăs pe cele 3 puncte din dreapta play și îmi cere bani pt upgrade.

  9. #189 SP
    Junior Member EzPzTy's Avatar
    Asa am patit si eu la varianta disc cu cont de US. Solutia a fost sa ma loghez cu un cont de RO, am instalat update-ul acolo apoi am trecut iar pe contul de US si acum merge perfect.

  10. #190 SP
    Junior Member cnv23's Avatar
    Quote Originally Posted by EzPzTy View Post
    Asa am patit si eu la varianta disc cu cont de US. Solutia a fost sa ma loghez cu un cont de RO, am instalat update-ul acolo apoi am trecut iar pe contul de US si acum merge perfect.
    Vad ca pe CD e scris tot în franceza, deși e cumpărat din magazin în ro. Sa încerc poate cu un cont de Franța?

  11. #191 SP
    Junior Member EzPzTy's Avatar
    Yup. Cei de la support mi-au spus ca update-ul e region locked insa dupa ce il ai instalat pe consola merge si pe contul original.

  12. #192 SP
    Junior Member cnv23's Avatar
    Quote Originally Posted by EzPzTy View Post
    Yup. Cei de la support mi-au spus ca update-ul e region locked insa dupa ce il ai instalat pe consola merge si pe contul original.
    Mulțumesc mult, încerc și revin cu un feedback

    ---------- Post added 19-12-2020 at 23:36 ----------

    Quote Originally Posted by cnv23 View Post
    Mulțumesc mult, încerc și revin cu un feedback
    A mers, sa trăiești 1000 de ani

  13. #193 SP
    Junior Member EzPzTy's Avatar
    Nice, ma bucur ca a mers. De toata jena politica asta oricum, mai ales cand se aduc discuri de peste tot...

  14. #194 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Mai are cineva framerate drops pe PS5 când joaca FIFA? In alte jocuri nu am întâlnit, doar la FIFA.

  15. #195 SP
    Junior Member seba890's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    Mai are cineva framerate drops pe PS5 când joaca FIFA? In alte jocuri nu am întâlnit, doar la FIFA.
    Am eu frame drops, 90% din ele se întâmplă când fac tackle la minge

  16. #196 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    După mii de înjurături și nervi în sfârșit am găsit cum sa faci sa se miște jucătorii cum trebuie ca la aia pro
    Treaba e sa spamati cancel move ala la greu (L2R2)
    Exemplu
    Preluare apoi l2r2 fără sa mișcări jucătorul pasa- se duce pasa mult mai bine
    Dribling apoi iar l2r2 - tine mult mai bine de minge
    Șut l2r2 cu o fracțiune de secunda înainte și nu mai ratează și tot asa
    Din ce am observat e bine sa nu apăsați pe direcții fracțiunea aia de secunda cât faceți cancel move și sa apăsați în același timp pe amândouă

  17. #197 SP
    Member ymess's Avatar
    Eu folosesc L2R2 cand schimb ritmul in dribbling. Sau e bun ca sa faci protect la minge când aștepți un coechipier. Părerea mea e ca dupa update s-a schimbat destul de mult metaul.
    Nu se mai dau atâtea goluri cu jucători low rated. Ai nevoie undeva la 90 shooting sa fie consistent. Eu nu ii mai înțeleg pe milioanele de jucători cu Martial in atac, acum Aguero mi se pare 10 clase peste după update.
    La portari e foarte important acel trait save-with-feet. Am încercat Pope dar nu a fost foarte bun, in schimb folosesc Baumann, e cel mai bun portar cu care am jucat. Dacă vreți portari buni: Ederson, Oblak, eventual Neuer, Lloris sau Donnaruma. Cred că ter Stegen e catastrofa, la fel și K Navas.
    Alte observații:
    - SBC-ul cu Robben a fost senzațional. L-am luat cu ochii închiși, e extreme de bun si cu 2 star wf daca il joc LM.
    - dupa update foarte util mi se pare engine ca chem style. Nu prea mai e la fel de util hunter.
    - sunt in sfârșit opțiuni de fundași affordable. 84 SIF Denayer, eventual cu Volland objectives, au fost game changer pentru mine.
    - in loc de pogba sissoko la mijloc eu joc Goretzka Kimmich. Never looked back.
    Si la jucători e f important Agility si Balance. Folosiți orice chem style care rezolvă problema asta.

    ---------- Post added 09-01-2021 at 21:31 ----------

    Btw, recomand SBC-ul cu 84+ player pick. Mie mi-a cazut Headliners Goretzka. Si vad ca multora le pica jucatori buni, plus e destul de usor de facut.

  18. #198 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    'e-Naționalele României și Norvegiei se întâlnesc joi, 28 ianuarie, de la ora 21:00, într-un duel în FIFA 21 contând pentru eNations Series.'

    https://www.frf.ro/recomandate/natio...e-28-ianuarie/

    Ovvy s-a lasat sau sunt baietii astia tineri mai buni decat el?

    Multa bafta joi!

  19. #199 SP
    Member ymess's Avatar
    Jucătorii de UT, faceți cate SBC-uri posibile de 81+ player pick puteți, e absolut broken. Mai e valabil 5 zile. Eu tocmai am primit Mbappe

  20. #200 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    FIFA 21 rocked by "EAGate" scandal after company employee is alleged to have sold coveted Ultimate Team cards for thousands of pounds

    FIFA is currently embroiled in one of the biggest scandals to ever hit the game after an EA employee was alleged to have sold coveted Ultimate Team cards for thousands of pounds.

    Unconfirmed direct messages appear to show a company employee selling Icon cards in packages priced 750-1000 euros. In one WhatsApp message, three Prime Icon Moments cards are offered for 1700 euros.

    https://www.eurogamer.net/articles/2...ands-of-pounds



Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 12 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 LastLast

Similar Threads

  1. Vand cont origin cu FIFA 19 si FIFA 18 By RobertM95 in forum Software
    Replies: 0 Last Post: 05-07-2019, 22:30
  2. FIFA 18 By Melo in forum Console Club
    Replies: 236 Last Post: 02-08-2018, 20:47
  3. Vand Fifa 16 + Fifa 17 - PS4 By mihaixpp in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 10-11-2017, 12:02
  4. Replies: 0 Last Post: 23-12-2014, 19:45
  5. Licitatie: FIFA 05 si FIFA 06 GBA By Khan in forum Licitatii
    Replies: 3 Last Post: 14-06-2009, 20:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts