Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 25

Thread: Steelrising

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    Steelrising


    Quote Originally Posted by Nacon
    Subscribe to Steelrising newsletter: https://www.steelrising.org

    King Louis XVI's automata army is terrorising the citizens of Paris. Join the Revolution as Aegis and fight against this reign of terror to try and change the course of history!

    Steelrising will be available on PC and next-gen consoles.
    Attached Images Attached Images steelrising-teaser.jpg

  2. #2 SP
    Manager paul's Avatar
    The Uprising trailer:

  3. #3 SP
    Manager paul's Avatar
    Iunie 2022.
    Gameplay trailer:

  4. #4 SP
    Manager paul's Avatar
    TGA 2021 cinematic trailer:

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ELEGANT!


  6. #6 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Asta va fi cev joc gen Demonborne Eldensouls?

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  8. #8 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  9. #9 SP
    Senior Member dark18's Avatar

  10. #10 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar

  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Au inceput sa iasa reviews:
    ACG:

    IGN:


  12. #12 SP
    Member Antiohh's Avatar
    eu initial credeam ca lies of P si jocul acesta sunt acelasi lucru

  13. #13 SP
    Member codpin's Avatar
    Sony practica niste preturi de bisnita pe magazinul lor. Nu poti sa pui jocul la 290 de lei pe store cand el fizic e 220, ba chiar a fost si la 180 la gamers.

    ---------- Post added 07-09-2022 at 19:38 ----------

    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    eu initial credeam ca lies of P si jocul acesta sunt acelasi lucru
    Seamana foarte mult ca si setting, poate din cauza asta.

  14. #14 SP
    MMG
    Junior Member MMG's Avatar
    Quote Originally Posted by codpin View Post
    Sony practica niste preturi de bisnita pe magazinul lor. Nu poti sa pui jocul la 290 de lei pe store cand el fizic e 220, ba chiar a fost si la 180 la gamers.
    Aha. Dar pe Xbox Store e ok la pretul de 50 de dolari/lire/euro? Sau acolo nu ne mai uitam si facem circlejerk cu Sony?

  15. #15 SP
    Member codpin's Avatar
    Pai nu ma uit ca nu am Xbox. Sunt in tabara Sony din 2006. Probabil ma confunzi cu vreun fanboy...

  16. #16 SP
    MMG
    Junior Member MMG's Avatar
    Iti zic eu atunci, daca nu te uiti tu, este in regula.

  17. #17 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by MMG View Post
    Iti zic eu atunci, daca nu te uiti tu, este in regula.
    Si totusi, la Sony de ce e mai scump?

  18. #18 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Ma distreaza cand vad toti nenorocitii in reviews cum spun 'Steelrising is a decent soulslike with a great setting, but it does little else to rise above so many others like it.' => pac nota 6.

    L-as intreba amical, fara ton, la o cafea, "dar remasterul la remaster ala care a fost PS3-PS4-PS5 acelasi joc cu alte texturi, ce Pastele matii face 'to rise above' ma jigodiilor de i-ati dat 88 si 90 si 95?"

    Sar toti cu note de 6 si 7 pe un joc care intr-un fel sau altul aduce ceva nou, cat de cat, un setting interesant (inteleg ca reprezentarea Paris-ului este super ok ca level design).

    Sunt scarbit.. si cica sa mai ai initiativa ca si studio mai micut sa scoti IP-uri noi.
    Pai pentru ce sa se chinuie fratilor oamenii sa scoata IP-uri noi, ca sa le dea astia cu 6 in cap? Nu mai bine luam un joc care acum 15 ani a luat nota 10 si ii facem re-re-re-re-mastere pana il ia dracu?

    Ne intrebam de ce ne vor invada astia cu mizerii de live service-uri? Pentru ca one way or another acolo ii cam doare in c** de nota si de reviews, isi scot cumva banii pe parcurs dar asa... cand te chinui sa faci un joc nou Single Player si vine nenorocitu si iti da 6, cine ti-l mai cumpara?
    Stiti foarte bine ca o patura masiva din piata cumpara si in functie de reviews...

  19. #19 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Si totusi, la Sony de ce e mai scump?
    Publisherii decid preturile de pe store, nu Sony.

    @Xander RO
    Nu cred ca originalitate si setting-ul sunt singurele chestii care conteaza atunci cand evaluezi un joc.
    Dupa ce am vazut cateva review-uri, un metascore de 73 mi se pare chiar decent pentru jocul asta; eu nu i-as da mai mult de un 7.

  20. #20 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Eu n-am o problema cu aia care ii dau 7-8, am o problema cu aia care ii dau nota 6 sau sub 6 si motiveaza asta prin faptul ca 'nu se ridica deasupra lui X'.

    Nota 6 este o nota mica, o dai unui joc banal, eventual cu ceva probleme tehnice.
    Poate gresesc eu..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts