Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 47

Thread: Mass Effect: Legendary Edition

  1. #1 SP
    Manager paul's Avatar

    Mass Effect: Legendary Edition

    E oficial:
    Quote Originally Posted by BioWare
    For many months now, our team at BioWare has been hard at work updating the textures, shaders, models, effects, and technical features of three enormous games. Our goal was not to remake or reimagine the original games, but to modernize the experience so that fans and new players can experience the original work in its best possible form. It’s been amazing to see the adventures of Commander Shepard take on new life in super-sharp resolution, faster framerates, and beautiful visual enhancements. As game developers, we always hope that our games will transcend their original platforms. Having the opportunity to remaster the trilogy means that the fruits of a decade of our work will live on, and will be experienced better and clearer than ever before.

    Mass Effect Legendary Edition will include single-player base content and DLC from Mass Effect, Mass Effect 2, and Mass Effect 3, plus promo weapons, armors, and packs – all remastered and optimized for 4k Ultra HD. It will be available in Spring 2021 for Xbox One, PlayStation 4, and PC, with forward compatibility and targeted enhancements on Xbox Series X and PlayStation 5. More information to come in the new year!
    Happy N7 Day! – BioWare Blog

    - ME + ME 2 + ME 3
    - single-player base content and DLC
    - promo weapons, armors and packs
    - remastered, optimized for 4K
    - PS4, XONE, PC - spring 2021
    - PS5, XS - later
    Attached Images Attached Images me-section-bg-mele-keyart-logo-blog-xl.jpg mele-screenshot-femshep-logo.jpg mele-thane-3840x2160-logo-legendary.jpg mele-feros-3840x2160-logo-legendary.jpg mele-mordin-logo.jpg mele-screenshot-garrus-logo.jpg mele-screenshot-reveal-3840x2160-clean-01.jpg mele-screenshot-reveal-3840x2160-clean-02.jpg mele-screenshot-reveal-3840x2160-clean-03.jpg mele-screenshot-reveal-3840x2160-clean-04.jpg mele-screenshot-maleshep-logo.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Si un teaser .


  3. #3 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Cred ca doar Mordin si Thane arata a "remaster".

  4. #4 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    M-am reapucat de jucat trilogia din nostalgie.


    Si imi vine o intrebare: de ce in anul 2183 nu vad oameni care sa poarte brate bionice, picioare bionice, ochi bionici (exceptand Illusive Man)?
    Nici extraterestrii de altfel.

    In Deus Ex Human Revolution si Cyberpunk 2077, amplasate in secolul 21, vad cyborgi la greu, de am impresia ca oamenii isi amputeaza bratele si picioarele si isi pun proteze ....for fun.
    Si vad cam toata populatia purtand minim un implant.


    Dar in secolul 22 nu vad pe nimeni cu implanturi , poate doar cu decat interne (si doar cativa luptatori de elita ). Nici macar nu au cipuri cu care sa faca plati, au doar un omni-tools atasabil pe brat.
    Nu vad un cyborg cu brat mecanic, picior mecanic....poate si pentru ca au medicina mai avansata fiindca pot recrea oamenii in laborator, chiar si tesuturile, daca ne uitam la inceputul din Mass Effect 2.


    Inclusiv in Star Trek nu vezi cyborgi, iar in Star Wars cel mult maini bionice.

  5. #5 SP
    Member mladin86's Avatar
    Star Wars e fantasy nu e Sci-Fi )

  6. #6 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    LoL, e vorba de viziunea fiecăruia dintre noi asupra viitorului. În primele filme Star Wars piloții aveau căști cu fir asta așa ca exemplu, iar membrele bionice pot fi lejer mascate cu piele sintetică printată 3D. Cum i-au făcut lui Luke, pe când Anakin avea mâna bionică la vedere.

  7. #7 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Conform catorva retaileri, data lansarii va fi 23 februarie.


    https://www.aroged.com/2020/12/28/ma...he-collection/

  8. #8 SP
    Junior Member Demigodesss's Avatar
    Quote Originally Posted by Alex Khan View Post
    M-am reapucat de jucat trilogia din nostalgie.


    Si imi vine o intrebare: de ce in anul 2183 nu vad oameni care sa poarte brate bionice, picioare bionice, ochi bionici (exceptand Illusive Man)?
    Nici extraterestrii de altfel.

    In Deus Ex Human Revolution si Cyberpunk 2077, amplasate in secolul 21, vad cyborgi la greu, de am impresia ca oamenii isi amputeaza bratele si picioarele si isi pun proteze ....for fun.
    Si vad cam toata populatia purtand minim un implant.


    Dar in secolul 22 nu vad pe nimeni cu implanturi , poate doar cu decat interne (si doar cativa luptatori de elita ). Nici macar nu au cipuri cu care sa faca plati, au doar un omni-tools atasabil pe brat.
    Nu vad un cyborg cu brat mecanic, picior mecanic....poate si pentru ca au medicina mai avansata fiindca pot recrea oamenii in laborator, chiar si tesuturile, daca ne uitam la inceputul din Mass Effect 2.


    Inclusiv in Star Trek nu vezi cyborgi, iar in Star Wars cel mult maini bionice.
    Mă gândesc că nu vezi implanturi bionice pentru ca vor fi fost deja depășite pina atunci.
    Că tot ai adus aminte de timeline-ul Deus Ex. Human Revolution are loc în 2027. Deja în jocul original care are loc în 2052, JC Denton și alți câțiva oameni mai avansați au nano implanturi, iar cei cu augmentări mecanice sunt deja obsolete.

  9. #9 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Demigodesss View Post
    Mă gândesc că nu vezi implanturi bionice pentru ca vor fi fost deja depășite pina atunci.
    Că tot ai adus aminte de timeline-ul Deus Ex. Human Revolution are loc în 2027. Deja în jocul original care are loc în 2052, JC Denton și alți câțiva oameni mai avansați au nano implanturi, iar cei cu augmentări mecanice sunt deja obsolete.
    Cred si eu la fel.
    In Mass Effect au implanturi numite biotics ce le confera super-abilitati precum crearea de scut de camp magnetic , telekinezie si descarcari electrice.
    Miranda Lawson cica era in mare artificiala, plina de implanturi, ca asa a vrut tatal ei, sa devina perfecta.

    Nano-implanturile interne chiar isi au folosul pentru imbunatatirea conditiei.

    Dar tot nu raspunde si la cealalta intrebare: de ce atatia oameni ajung sa-si taie membrele si sa-si puna brate si picioare bionice in Deus Ex HR si in Cyberpunk 2077, de parca ar fi o generatie intreaga de oameni amputati si mutilati intr-un razboi mondial?
    Nu vreau sa cred cealalta varianta, aia in care oamenii efectiv innebunesc incat ajung sa-si taie membrele naturale ca sa-si puna proteze ....doar pentru ca asa e trendul.

  10. #10 SP
    Member Mishy's Avatar
    Poate pentru ca e un joc si nu totul trebuie sa aiba vreo logica sau pentru ca asa au vrut creatorii jocului? Discutia nu isi are rostul.

  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Lansare pe 14 Mai.
    -4K, HDR, 60FPS* (*PS5 & Series X)
    -Redone character models, improved textures, shaders, shadows, VFX
    -ME1: Updated UI, improved camera, aiming, Mako, etc
    -Iconic Femshep (ME3) now default in ME1/2
    -New hair, makeup, skin tones

  12. #12 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    - BioWare’s decision not to use Unreal Engine 4 is emblematic of its approach to Mass Effect: Legendary Edition, which aims to modernize the trilogy for PlayStation 4, Xbox One, and PC without completely rebuilding it.

    - BioWare’s decision to stick with Unreal Engine 3 rather than move to the more modern and powerful Unreal Engine 4.

    Articolul : https://www.ign.com/articles/mass-ef...basic-remaster

    Cand vad UE3-ul imi vine sa ... .Mai este si 60eur. Cashgrab precum NFSHP din partea mea ! Daca tot va apucati de treaba, faceti in ...

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar

  14. #14 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Gameplay snippet: https://media.contentapi.ea.com/cont...eo-me1-le.webm .
    Cam aceeasi zona in jocul original: https://youtu.be/Vywg4DxJWoA?t=477 .


    Nu pot sa zic ca sunt impresionat, dar tot va fi cea mai buna metoda de a le rejuca.

  15. #15 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cateva detalii extra:

  16. #16 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Pe scurt :
    1. NU AM VRUT sa folosim UE4 pt ca era prea mult de munca (insemna sa facem un Remake) dar noi ne-am multumit doar cu ...remaster .
    2. Am preferat sa folosim AI-ul pt a remasteriza texturile la 4k(si alea copy/paste), pt a scuti timp si munca.
    3. Am vrut ca prin ME:LE jucatori noi sa experimenteze jocul cat mai aproape de cel original ! (buhahahahah!)
    4. Nu am vrut includerea Multiplayer -ului din 3 pt ca depasea bugetul /timpul alocat !
    5. Am reparat liftul din Citadel si am facut un launcher comun pt toate 3 ! (asta chiar e OK)
    6. No next gen impovements !
    7. 60€ ! Ce-am mai muncit ! Scoate banul !
    Pacat . Oportunitate pierduta . Alta nu mai vedem !

  17. #17 SP
    Member codpin's Avatar
    Asta e genul de colectie care o sa fie ori la PS+ intr-un an ori redus cu 75% la toate sale-urile de peste 6-9 luni incolo.

    Deci nu disperati cu pretul de 60 ca o sa fie mai ieftin. Si nu cred ca e nici o graba sa joci acum niste jocuri vechi de nush cati ani...

  18. #18 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Din curiozitate si nostalgie, am intrat in MP-ul lui ME3 ! Am gasit instant echipa! Alti nebuni ca mine de lvl mic ! Priviti setarile astea grafice ingame ce laborioase erau . Oricum MP este mai tactic decat Horde Mode-ul din Gears 4/5 . Au chiar si o oferta dragutii de ei daca detineti ME3-ul . Dar partea cea mai interesanta vine pe STEAM : Purchase of this bundle(ME3+ME:LE) will not remove Mass Effect 3 from your library — if you’ve bought it, it’s yours to keep Ehh, na !
    Attached Images Attached Images 20210203171244_1.jpg 20210203171138_1.jpg

  19. #19 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    check this out ! OMG ! Collectors item ! pacat ca nu livreaza in RO ! dar...port negocieri pt UK !

  20. #20 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Mda, alt "remastered" la misto doar ca sa mai stoarca niste bani. Un modder pasionat facea o treaba mai buna printr-un mod oferit gratuit pe Nexus.
    Voi rejuca trilogia poate prin abonamentul EA Play, desi am presimtirea ca ma voi lovi de niste glitch-uri urate.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 19-06-2011, 21:23
  2. Mass Effect 3 N7 Collector's Edition detaliat By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 19-06-2011, 00:29
  3. Replies: 7 Last Post: 01-07-2010, 17:08
  4. Mass Effect 2 Collectors Edition By erik95 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 06-11-2009, 05:41
  5. Mass Effect: 2-Disc Edition - 10 Februarie By Mika in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 18-02-2009, 13:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts