Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: Microsoft Xbox 360 intrece Sony PS3

  1. #1 SP
    Senior Member Daniel's Avatar

    Microsoft Xbox 360 intrece Sony PS3

    Compania Microsoft face si alte produse in afara de software dupa cum stim, si se pare ca si ele se vand la fel de bine ca produsele traditionale ale companiei.
    In ultima saptamana Microsoft au reusit sa “doboare” doua recorduri, pentru ca pentru prima oara au depasit vanzarile Playstation 3 cu un raport de 3 la 1, si ca sa fie si mai frumos pentru ei s-a constatat ca Xbox este consola cu cele mai multe jocuri vandute pentru o bucata – adica fiecare dintre console are o medie de 8 jocuri originale cumparate.

    Pentru Microsoft reprezinta o crestere fata de vanzarile de anul trecut de 25 de procente, ceea ce inseamna destul de mult si in plus, de curand, au lansat si o noua revizie a Xbox Arcade denumita Jasper – fapt care face posibil pretul de 200 de dolari peste tot in lume.
    Noua revizie aduce in plus o memorie de 256MB accesibila utilizatorilor ( din care mai raman 214MB dupa instalarea sistemului de operare necesar consolei pentru functionare), si un consum de curent cu 25W mai mic decat generatia anterioara de Xbox.

    Mie unul Xbox-ul mi se pare mai bun chiar dak dupa parerea mea grafica este mai joasa decat cea a Ps3-ului In schimb are mai multe jokuri si parka arata si mai bine (cel putin Elite-ul )
    Astept si parerile voastre
    Attached Images Attached Images gal_mare_jasper-int.jpg ps3_vs_xbox_550x350.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Parerea mea e ca , are mai multe jocuri si se vinde mai bine dar la caitatea jocurilor e sub PS3 .
    Spune-mi tu un joc care poate intrece MGS4 sau Uncharted 2 . PS3-ul are mai multe exclusivitati care chiar merita : MGS4 . Uncharted 1 & 2 , Little Big Planet , Killzone 2 , inFamous , Flower , Ratchet and Clank , Motorstorm etc.
    Si ai putea lua in considerare RROD-ul .
    O parere pesonala : controllerul e mai slab , are stick-ul stanga asezat foarte incomod , trigger-ele sunt prea subtiri si butoanele ( A,B,X,Y ) sunt prea micute .

  3. #3 SP
    Member pijama35's Avatar
    @paunstefan Scuze ca ma bag dar LBP nu este exclusivitate pentru ca a aparut si pe PSP

  4. #4 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Parerea mea e ca , are mai multe jocuri si se vinde mai bine dar la caitatea jocurilor e sub PS3 .
    Spune-mi tu un joc care poate intrece MGS4 sau Uncharted 2 . PS3-ul are mai multe exclusivitati care chiar merita : MGS4 . Uncharted 1 & 2 , Little Big Planet , Killzone 2 , inFamous , Flower , Ratchet and Clank , Motorstorm etc.
    Si ai putea lua in considerare RROD-ul .
    O parere pesonala : controllerul e mai slab , are stick-ul stanga asezat foarte incomod , trigger-ele sunt prea subtiri si butoanele ( A,B,X,Y ) sunt prea micute .
    Daca nu faceai aceasta referire pluteam cu totii in vaga impresie ca acest mesaj a fost de cainele tau.

    Nu vad rostu acestui thread.

  5. #5 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Da dar vorbeam de jocuri care sunt pe PS3 si nu sunt pe X360 .
    Nu zic ca Xbox-ul nu are jocuri bune , dar PS3-ul are mai bune .

  6. #6 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Threadul asta este inutil.
    La numarul si calitatea exclusivitatilor PS3ul este peste, asta daca vorbim de adevarate exclusivitati ( jocuri care sunt lansate doar pe aceasta platforma).
    Concurenta face un mare bine jucatorilor, astfel beneficiem de servicii si produse mult mai bune.

  7. #7 SP
    Member Energizer's Avatar
    Eu zic ca cel mai bine este sa cumperi ambele console pentru ca fiecare consola are exclusivitatile ei.
    (Xbox-ul are Mass Effect, Halo, Fable, Crackdown, Gears Of War - PS3-ul are MGS, God Of War, Uncharted si altele.)
    Eu detin deocamdata doar un X360 si trebuie sa ii dau dreptate lui paunstefan. PS3-ul are exclusivitati mai bune dar asta este doar parerea mea.

  8. #8 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Eu am vrut doar sa vad si parerile altor oameni ...... Eu nu am spus ca xbox-ul este mai bun decat Ps3-ul , din contra eu detin amandoua consolele si Imi plak (ma bucur de ele) , amandoua au si plusuri si minusuri

    *paunstefan - Detii cumva un 360 ? si dak ar fi sa luam in considerare RROD-ul , atunci mi se pare corect sa luam in considerare si Blocul optic al Ps3-ului care mi-a cazut de 2 ori pana akum (probabil ca sunt ghinionist) Mie unul singura exclusivitate Xbox360 care ma cuprins cu adevarat este Gears Of War 1 si 2 care dupa parerea mea intrece Uncharted-ul (cel putin online)

    No Offence !

  9. #9 SP
    Member GuCOZA's Avatar
    Scuze sa iti spun chestia asta dar threadul este cam inutil, au fost n discutiipe tema PS3 vs. X360 si inca nu sa ajuns la o concluzie clare care e mai bun, cat despre partea software fiecare platforma are puncte slbae si puncte tari (X360-un sistem online foarte bun si jocuri multiplatform mai bune din punctul de vedere al performantei; PS3-foarte multe functii multimedia care fac din aceasta consola o experienta HD aproape completa si exclusivitati foarte bune

  10. #10 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Ok ! De acord cu tine ..... eu nu am deschis acest thread ca sa ne certam aici , fiecare isi scrie parerea iar noi o respectam
    Eu as fi pus si un pool numai ca nu pot

  11. #11 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    mereud- Mi-ai cerut o parere . Asta e parerea mea , daca nu iti convine ca altii au pareri diferite de a ta de ce ai mai intrebat ce credem noi ?

  12. #12 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Quote Originally Posted by mereud View Post
    *paunstefan - Detii cumva un 360 ?
    No Offence !
    Nu,dar s-a jucat pe unul,iti spun sigur!
    Parerile sunt impartite,fiecare se lauda cu ce are.Ma distreaza copii de pe la scoala ,care habar n-au ce e aia o consola,dar xbox360 este cel mai tare..rupe tot.
    Fiecare consola are plusurile si minusurile ei.
    De exclusivitatile PS3-ului nu ai ce sa spui,ce-i a lui e pus deoparte,la fel si la Xbox

    Thread inutil care nu va avea viata lunga

  13. #13 SP
    Senior Member SYZYGY's Avatar
    Topic de Xbox fanboy vs ps3 fanboy....useless.Cine stie sa aprecieze un joc / consola trebuie sa le aiba pe amandoua

    Si ca sa fiu on topic : PS3 RULZ / PWNS / OWNS / ...ca are butonasele touch si awesome ( sarcasm )

  14. #14 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Am vrut sa fac o comparatie ..ca-ntre masini lol lol

  15. #15 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Eu te-am intrebat daca detii un Xbox pentru ca ma gandeam ca poate ne intalnim pe Live

    Snoopz - Ma gandesk k la mine te-ai referit cand ai spus ''copii de pe la scoala'' ..... eu nu am spus ca xbox e cel mai tare , din contra am spus ca amandoua au plusuri si minusuri

  16. #16 SP
    Member Snoopz's Avatar
    Nu ..nu m-am gandit la tine , din cate stiu eu, nu invatam in aceeasi scoala

  17. #17 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Ok ! Uh ai Xbox ? Dak da lasa-mi si mie GT-ul tau (daca vrei)

  18. #18 SP
    la muncă bă! urioc's Avatar
    aaa, mai e fanboy-ismul la moda ?

  19. #19 SP
    Member St Mael's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Parerea mea e ca , are mai multe jocuri si se vinde mai bine dar la caitatea jocurilor e sub PS3 .
    Spune-mi tu un joc care poate intrece MGS4 sau Uncharted 2 .
    Mass Effect 2, fara doar si poate.

    Asta e genul de thread de care eu unul m-as feri ca de raie, dar am vrut sa scriu asta pentru ca sunt pur si simplu infatuat de jocul ala si insist sa fie spus faptul ca in niciun caz nu este sub alte jocuri ca MGS4 sau Uncharted 2, desi excelente de felul lor.

  20. #20 SP
    Member alexxx_862006's Avatar
    Mass Effect 2 superb joc dar este si pe Pc si a spus exclusivitati care sunt doar pe consola respectiva, si nu prea il poti compara cu Uncharted pentru ca este alt gen.
    mereud tu crezi ca daca ai sub avatar si Playstation Network ID si Xbox gamertag asta inseamna ca ai automat si PS3 si Xbox360?(nu ma refer la tine ci asa in general) Ce imi place mie de cei care au de la ambele console ID-uri dar ridica in slavi evident PS3 sau Xbox360 apoi ne mai arunca si replica asta: "Eu am ambele console asa ca sunt obiectiv..."
    Mai bine inchide cineva topicul ca nu va aduce nimic bun

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 43 Last Post: 04-02-2019, 17:06
  2. Playstation 3-ul intrece Xbox 360-ul la vanzari By paunstefan in forum Console News
    Replies: 57 Last Post: 11-02-2013, 17:38
  3. Replies: 35 Last Post: 29-10-2012, 10:07
  4. Replies: 53 Last Post: 05-03-2009, 23:43

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts