Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 34 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 679

Thread: Tekken 6

  1. #1 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar

    Tekken 6

    Intrucat pe aria de xbox nu exista nici un topic cu acest joc, ma gandeam sa-l deschid eu ca sa stim cine mai detine jocul.

    Pana acum suntem doar 2 cunoscuti, eu si Ronan.Avem GT-urile sub id.
    Poate ne mai gasim cativa sa dam niste meciuri zilele astea.
    Attached Images Attached Images tekken.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...sunt cam dezamăgit de modul online - mai exact de modul prin care se alege oponentul...

    Am jucat 2 meciuri...doamne...păi parcă aveam 2 fps - apoi a urmat al 3-lea, pe care l-am c�știgat, dar...n-am jucat liber. Mereu agăța...

    Nu-mi place chestia asta aleatorie c�nd vine vorba de online

    La SoulCalibur IV/Street Fighter IV macar se vedea...ping-ul, ca să zic așa, și știam la ce să mă aștept sau mă retrăgeam și dădeam search nou.

    Acum...e ca loto 6/49, grrr

  3. #3 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Si tocmai ce au scos patch sa "repare" acest mod.
    Si eu o sa ma rezum a juca cu pretenarii, mai ales ca sunt satul de plangeri "joci doar cu personajele x si y, faci doar schemele z si t, etc"
    pai nu te-ai saturat pana acum de d-astea? joci cu el si incepe cu scuze ca ai facut numai aia, ca ai jucat numai cu ala... d-asta nici nu prea-mi place. mai bine offlinc eu cu cine vine pe la mine

  4. #4 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    De aia pana acum cel mai mult fun l-am avut cu Dead or Alive 4. Mai putini ofticosi acolo.

    Din pacate o sa aman cu 1-2 saptamani cumpararea lui Tekken 6, insa avem tot timpul sa ne vedem pe live dupa.

  5. #5 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    De aia pana acum cel mai mult fun l-am avut cu Dead or Alive 4. Mai putini ofticosi acolo.

    Din pacate o sa aman cu 1-2 saptamani cumpararea lui Tekken 6, insa avem tot timpul sa ne vedem pe live dupa.
    Peste tot sunt ofticosi mane.
    Se pare ca lobby-urile pot avea doar 4 useri, mi se pare cam putin, in T5 incapeau 6.Btw, eu am un prieten cu care joc aproape zilnic, dar de obicei cu aceleasi personaje: eu cu Steve, el cu Jack-6.Se pare ca merge f bine, fara lag, iar timpii de incarcare sunt decenti.
    Vreo luna mai am de invatat cu noul Steve, dupa cum spuneam si aici.

  6. #6 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...mă enervează c-au apelat la: Endless possibilities to customize your character.

    Așa a fost și la VF5 și la SCIV - I hate it.

    După părerea mea...jocul �și peirde din identitate folosind aceste artificii

    Default costumes FTW!

    ...joc arcade, văd acolo Alisa (eu) vs. GI#EYFB&I (cpu) - wtf?!, ah da, personaj generat automat

    Partea online și-a revenit 95% - acum totul merge fin și no...

    Doamne cum e...Nightmare Train lol - �l trec eu...grrrr

  7. #7 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...mă enervează c-au apelat la: Endless possibilities to customize your character.

    Așa a fost și la VF5 și la SCIV - I hate it.
    Din fericire nu exista ENDLESS possibilities, sunt doar cateva costume la fiecare + combinatii de culori.Steve are vreo 3 tipuri de bluze si 3 tipuri de pantaloni, atat.
    SC4 era mult mult mai complex dp asta de vedere.

    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...joc arcade, văd acolo Alisa (eu) vs. GI#EYFB&I (cpu) - wtf?!, ah da, personaj generat automat
    Asta ma enerveaza si pe mine la culme, puteau sa zica si numele personajului.Mai ales cand e imbracat pana la refuz, nici nu-ti dai seama ce personaj e.

    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Partea online și-a revenit 95% - acum totul merge fin și no...

    Doamne cum e...Nightmare Train lol - �l trec eu...grrrr
    Online-ul merge decent, dar eu am incetat sa joc Ranked, tocmai pt ca m-am saturat de abuseri de 2-3 scheme.Si, la cate lovituri are fiecare caracter, nu stau sa retin ce counter are fiecare.
    La SF4 e clara treaba: esti mai bun, castigi, nu esti, pierzi.La SC4 si Tekken poti abuza de cateva lovituri (low in special) si sa castigi LA GREU.
    Joc doar Player Matches.

    Intrebare 1: vad ca ai facut 1000/1000 la el, ai invatat ceva din jocu asta, te-ai specializat pe vreun personaj?
    Intrebare 2: cum joc CAMPAIGN MODE la dubla?Am inteles ca se poate doar Online.

    10x

  8. #8 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Intrebare 1: vad ca ai facut 1000/1000 la el, ai invatat ceva din jocu asta, te-ai specializat pe vreun personaj?
    ...nu chiar.

    Personajul meu preferat era Yoshimitsu dar acum a fost �nlocuit de Alisa. �mi place că e instabilă și că mereu combină miscările...te miri ce iese la final lol (doar e creația lui Geppetto Boskonovitch).

    Ce interesant Geppetto - pinochio Alisa

    ...iar c�nd vreau diversitate �n stiluri �l iau pe Mokujin și gata.

    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Intrebare 2: cum joc CAMPAIGN MODE la dubla?Am inteles ca se poate doar Online.
    ...aici nu știu ce să-ți răspund. N-am jucat Scenario Campaign online. Am jucat �mpreună cu CPU (offline). E destul de deșteaptă Alisa, iar dacă ai grijă de ea...ea are grijă de tine. Se upgradează singură (Lv.10 max.). Item-urile sunt �n funcție de...dificultate. Spre final primești item-uri de rank A sau S.

    Pe parcurs...poți să-ți schimbi personajul principal. Am jucat cu Lars doar primele două misiuni. Mă cam enervează Lars...�nafară de freza lui...nimic nu-mi place la el.

    �n Scenario Campaign este un BUG destul de enervant c�nd vrei să-ți echipezi personajul (cel puțin eu �l văd ca pe un BUG). Nu prea știu cum să-l explic...dar așa pe scurt: dacă ai un item (un obiect vestimentar) puternic și vrei să-l schimbi...nu poți. Adică poți dar nu se contorizează puterea lui. Ți-l pune doar pe tine și salut...

    ...trebuie să tot dai default și să le schimbi. Și asta e aiurea c�nd ai O TONĂ de item-uri și le resetează pe toate și trebuie să iei de la 0 toată costumația + acel item mai puternic.

    E ca și la Quake...cum ai da peste un BFG, și ți-ar arăta doar skin-ul de BFG și-ar trage cu gloanțe de pistol...

    *p.s.

    Dacă vrei să joci Arcade Mode (Classic) trebuie să intrii �n Arena. Joci puțin Scenario Campaign, iar după c�teva misiuni (3 sau 4...nu mai rețin) o să vezi pe hartă Arena. Intrii acolo și gata...

    ...dar și așa...tot nu-i bine că nu poți șă joci cu Lars/Alisa...doar cu ceilalți.

    S-au cam axat pe Scenario Campaign...și asta nu-i chair un lucru bun. �n cazul ăsta puteau implementa un control scheme mai bun...

    ...eu unul preferam un versus storyline (mix.) mai complex, iar Scenario Campaign și fie așa....ca un bonus (ca �n Tekken 3).

    Dar e bine și așa

  9. #9 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Mersi pt explicatii mane, chiar ma intrebam cum naiba schimbi personaju, ca aia de pe youtube joaca cu mai multi, iar pe mine ma da doar cu Lars/Alisa.

    Da, Alisa e imprevizibila si are multe low-uri nesimtite.
    Yoshimitsu e un personaj extrem de greu, mai ales ca are cel putin 3 stance-uri.

  10. #10 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...acuma mi-a picat fisa. Ca o idee/notă personală

    Cei de la Namco/Bandai trebuiau să facă o continuare la Death by Degrees (un Tekken Force stand alone pentru PS2) pentru Wii și să nu mai pună Scenario Campaign �n Tekken 6.

    E exact faza cu SoulCalibur IV. De aia lipsește Edge Master Mode din joc...că l-au transformat �ntr-un joc Stand Alone pentru Wii pe nume Soul Calibur Legends. Nici nu trebuia să apară inițial pe Wii. Dar s-au g�ndit că no...

    Așa i-au mulțumit pe toți:

    PS3 - SoulCalibur IV (Vader)
    X360 - SoulCalibur IV (Yoda)
    Wii - SoulCalibur Legends (Ex. Edge Master Mode)
    PSP - SoulCalibur Broken destiny
    ...și așa trebuia făcut acum:

    PS3 - Tekken 6 (???)
    X360 - Tekken 6 (???)
    Wii - Death by Degrees/Tekken Force 2 (de ex.)
    PSP - Tekken 6

    Call me crazy...dar era o mișcare interesantă

    *p.s.

    ...intenționat n-am pomenit de Arcade...deoarece aia e o platformă neutră (cel puțin eu așa o văd). Iubesc la nebunie Arcade-urile dar aia e altă m�ncare de pește.

    *p.s. 2

    ...�n caz că urmează �ntrebarea: Dar ce legătură are seria Tekken cu Nintendo? Răspunsul: Păi are, că �n trecut a existat un Tekken pe GBA (Tekken Advanced). Deci nu e chiar...străină treaba.

    Gata, cred c-am acoperit tot lol

    ---------- Post added 15-11-2009 at 07:13 PM ----------

    Tu cum joci, cu stick? Eu nu pot să-l joc cu stick-ul - se mișcă super ciudat

    ---------- Post added 15-11-2009 at 07:30 PM ----------

    Mai ales �n Training mode...unde butoane-el saiurea.

    ---------- Post added 16-11-2009 at 12:12 PM ----------

    ...in the Korean version of the game, Alisa's chainsaws are changed into energy beams reminiscent of lightsabers
    ...și eu vreau așa!

  11. #11 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Mane da cum ai reusit sa strangi cele 5.000.000 pt achivementu respectiv?

  12. #12 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Mane da cum ai reusit sa strangi cele 5.000.000 pt achivementu respectiv?
    5 mil G? E simplu.

    Banii se contorizeaza de peste tot. Arcade, Online versus, etc. dar �n special Scenario. La �nceput iei 1.000G la un sac de bani dar dacă ești atent...la fiecare final de rundă (stagiu) �ți arată ce item-uri ai luat. Sunt unele item-uri ce-ți măresc valoarea banilor din sac cu 350%+...

    ...�ți dai seama

    Eu acum cred că am peste 137 de milG. Trebuie g�ndit cum joci Scenario. Dacă vrei să faci bani...atunci �ți pui item-urile ce măresc valoarea banilor...�n defavoarea item-urilor element (gheață, foc, electricitate...).

    Eu le-am combinat...iar după ce mi-am str�ns destui bani...am pus doar item-uri element + health. Nu prea se �mbină elementele...dar asta e...dec�t să arate bine și să facă damage minim...mai bine arată ca un crab uriaș cu pălărie...lol

    Indiferent c�ți bani ai...să nu-i arunci pe haine �n Scenario...că n-are niciun rost. Au putere 0 (ca să zic așa). Mai bine uită-te atent �n lista de haine(item-uri) și gata...dai Equip (iar apoi Sale...dacă vrei).

    Mai este și un fel de slot machine (la online versus) dar nu știu cum se declanșează...e ceva random. Oricum nu prea primești bani...10.000 (depinde de noroc). Dar cei mai mulți se c�știgă �n Scenario...mai ales �n nivelul lui Yoshimitsu (Kigan Island) unde faci lejer 2 mil G

    Stai liniștit că așa am reacționat și eu la �nceput...c�nd am văzut că Aura costă 10 mil G am zis...WTF?! P�nă fac eu at�ția...lol

    Oricum...eu după ce-am terminat Scenario...am dat Reset to Default. Mie-mi plac personajele default...așa cum le știu și cum am crescut cu ele.

    .(personajele noi nu intră �n discuție).

    ---------- Post added 16-11-2009 at 11:40 PM ----------

    De c�teva minute am intrat cu Alisa online...

    ...wooooo!

    �ncep să-i stăp�nesc apucăturile - O mai ia razna cu picioarele (așa-i comco-ul ) și se oprește ...pe undeva lol

    ---------- Post added 16-11-2009 at 11:41 PM ----------

    Combo* - stupid merge

  13. #13 SP
    Junior Member 360fan's Avatar
    daca tot e vorba despre SC4,eu personal il URASC online,peste tot vad kilik-ici care toata ziua stau la 5 metri distanta si fac aceeasi miscare,deci daca tot vreti sa jucati SC4 online,va recomand sa va luati o punga mare de nervi..ca o sa aveti nevoie

  14. #14 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by 360fan View Post
    daca tot e vorba despre SC4,eu personal il URASC online,peste tot vad kilik-ici care toata ziua stau la 5 metri distanta si fac aceeasi miscare,deci daca tot vreti sa jucati SC4 online,va recomand sa va luati o punga mare de nervi..ca o sa aveti nevoie
    //offtopic:

    Dacă știi juca...cei care-l aleg pe Kilik, și tot fac SPAM, n-au nicio șansă (sau mă rog...șanse minime) de c�știg.

    Am �nt�lnit și eu din ăștia...mai ales fete (silly girls). Mi-am luat-o de c�teva ori dar apoi...

    (din 20+ meciuri contra lui Kilik...am pierdut 2 sau 3)...

    Să-i vezi ce se disperă c�nd văd că nu le mai ies fazele lol

    M-am lăsat de SCIV (online) deoarece aproape după fiecare meci c�știgat primeam �njurături...și bad reputațion. N-am chef să răm�n fără GT din cauza unor looseri.

    La fel și cu DoA4, VF5, SFIV și presimt...Tekken 6. Din toate cele menționate, cel mai mult iubesc Tekken-ul. �mi fac GT nou dacă e cazul pentru el

  15. #15 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    La orice joc online se intampla asa.Eu de mult am incetat sa mai joc cu necunoscuti.
    Singurul joc in care adversarii erau good manner este Starcraftul, dar doar pe serverele asiatice.

    Eu dintre toate, iubesc SFIV, mi se pare si cel mai greu dintre ele. Oare e singurul fighter in care n-ai facut 1k/1k, Ronan?

  16. #16 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Taw View Post
    Oare e singurul fighter in care n-ai facut 1k/1k, Ronan?
    ...păi - sunt un milion de Titles and Icons - durează lol

    *p.s.

    Ai rezolvat cu banii la Tekken? Vezi că ți-am scris mai sus care-i faza

  17. #17 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...păi - sunt un milion de Titles and Icons - durează lol

    *p.s.

    Ai rezolvat cu banii la Tekken? Vezi că ți-am scris mai sus care-i faza
    Mersi de pont-uri, o sa rezolv.
    Din pacate vreo 2 sapt sunt prins cu niste chestii si nu prea am timp sa joc Tekken, decat dupa mos Nicolae.

  18. #18 SP
    Junior Member SPORTivu''s Avatar
    RonanN1 te astept la un tekken, ti-am dat add ieri.

  19. #19 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by SPORTivu' View Post
    RonanN1 te astept la un tekken, ti-am dat add ieri.
    ...n-am primit nimic - mai dă odată (eu deja am 100...poate de aia). Dă mesaj �nainte și eliberez un slot...

  20. #20 SP
    Junior Member SPORTivu''s Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...n-am primit nimic - mai dă odată (eu deja am 100...poate de aia). Dă mesaj �nainte și eliberez un slot...
    am uitat sa mentionez ca ti-am dat add de pe xbox.com si nu de pe consola...poate are si asta vreo importanta
    o sa iti mai trimit un friend request si daca tot nu-ti apare, Mike2467 e gamertag-ul meu...incearca tu sa-mi dai add

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 34 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Tekken 7 By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 287 Last Post: 14-01-2024, 19:45
  2. Replies: 0 Last Post: 22-07-2011, 18:08
  3. Replies: 0 Last Post: 01-07-2011, 14:38
  4. Tekken 6 By HeinekeN_ in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 10-10-2008, 13:18

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts