Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 19 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 ... LastLast
Results 281 to 300 of 363

Thread: Final Fantasy XV

  1. #281 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Salutare!
    A primit cineva pana acum Final Fantasy XV Deluxe Edition PS4 de la Altex?

  2. #282 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    De cand l-am luat, nu prea l-am mai lasat din mana. Am 17 ore de joaca, pana acum si pot spune ca este superb, la aproape toate capitolele. Imi place cam tot, de la grafica, la poveste, de la felul in care sunt realizate personajele si pana la alternanta zi/noapte, senin/soare/ploaie. Tinutul Eos, in care se desfasoara evenimentele, mi se pare spectaculos realizat, din toate punctele de vedere.

    Ceea ce m-a deranjat, uneori, pana acum, au fost cateva lupte/inamici pe care i-am intalnit. Uneori, apar cate unul-doi si ti se pare foarte simplu, ca dupa, in "the next encounter", sa intalnesti cate minim 10-15 inamici si lucrurile sa nu mai stea atat de simplu.

    Pentru fanii Final Fantasy, este un must have, bineinteles.

    Anyways, imi place la nebunie. Voiam doar sa va spun cateva cuvinte despre el. Back to it, now.

  3. #283 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Pfff.. am terminat jocul , sau cel putin povestea principala. Este un joc exceptional, chiar ca odata la 10 ani imi este dat sa joc o asa minunatie.

    Desi nu ii fura tronul lui Final Fantasy VII ca fiind cel mai bun joc ever cu siguranta este cel mai bun din 2016 .

    Raman totusi cu un regret, va trebui iarasi sa astept 10 ani pentru urmatorul Final Fantasy?

    P.S: Faceti-va un serviciu si uitati-va la Kingslave, altfel o sa aveti probleme mari cu povestea.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #284 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    aseara l-am inceput si eu....pur si simplu minunat jocul. am stat de m-am jucat pana la 7 dimineata la el . si acuma deabia astept sa scap de la munca, sa imi reaiau aventura

  5. #285 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu stiu cum va fi mai incolo (sper ca urca in nivel), dar pentru inceput story-ul pare a fi cel mai slab ever. Cel putin cele cateva ore jucate, in afara de story-ul gen "povesti pentru copiii" de la inceput, nu am prins nimic care sa ma faca sa zic wow. Exceptand story-ul (care repet, sper sa revina la ceea ce a consacrat seria FF), jocul arata foarte bine. As fi curios cum arata pe PS4 Pro... Nu stiu daca e din cauza ca am ales sa-l joc in engleza (aveam de gand sa-l rejoc in japoneza dupa), dar soundtrack-ul e chiar funny (melodii din TOP US Chart - lol).

    Btw, eu am luat si Season Pass-ul, dar nu imi apare pe nicaieri in joc, nimic. Se primeste automat in caz ca apare ceva, sau e vreo setare ascunsa prin meniuri?

    P.S. Ma omoara meniurile si textul la jocul asta. E totul atat de mic incat de multe ori trebuie sa ma ridic din fotoliu sa ma apropii de tv sa citesc. N-am gasit nimic care sa poata modifica asta...

  6. #286 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    eu am luat varianta deluxe edition aia care are seasons pass-ul, daca o ai tot pe asta vezi ca iti da niste iteme in plus verifica in inventory. cat despre dlc-urile care o sa apara cred ca o sa le bage automat in joc cum era la witcher.

  7. #287 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Merci! Eu din pacate am luat jocul fizic din .ro, iar Season Pass-ul de pe US (unde am contul). Intrebam ca sa nu ma trezesc ca nu functioneaza combinatia...

  8. #288 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    @Leica Varianta fizica are Season Pass sau te referi la versiunea digitala?

    ---------- Post added 05-12-2016 at 17:29 ----------

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Merci! Eu din pacate am luat jocul fizic din .ro, iar Season Pass-ul de pe US (unde am contul). Intrebam ca sa nu ma trezesc ca nu functioneaza combinatia...
    Pai vezi ca ai comis-o, nu o sa funcționeze. Conținutul extra este blocat pe regiuni, asa a fost mereu la PlayStation.

  9. #289 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Pai vezi ca ai comis-o, nu o sa funcționeze. Conținutul extra este blocat pe regiuni, asa a fost mereu la PlayStation.
    Pai eu ma joc pe US. Continutul extra este pe US (daca-l luam de pe UK si incercam sa ma joc pe US stiu ca nu mergea)... Stiu ca de obicei intram pe contul de UK, activam ceva (redeem codes and stuff) si le aveam si pe contul de US. De exp. in cazul de fata sabia aceea pe care am primit-o bonus (Masamune) la jocul luat din .ro. Am intrat pe contul de UK, am dat redeem, am intrat pe contul de US si in joc mi-a aparut sabia. So, what's wrong? N-ar trebui sa fie la fel si cu season pass-ul, si sa fie activ pe ce ma joc eu (adica US)?

  10. #290 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    UK, DE, FR, RO, BG si alte țări din Europa sunt zona 2, aceeași regiune, tu ai joc zona 2 si Season Pass zona 1, nu funcționează 100%. Dacă ai fi cumpărat Season Pass-ul de pe UK mergea fără probleme. Nu trebuie să mă crezi pe cuvânt, vorbește cu cei de la AskPlayStation pe Twitter si vei vedea.

  11. #291 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Un DLC cumpărat de pe store din zona 1 (US) nu e compatibil cu joc din zona 2 (UK). In schimb, un joc luat din z1 poate fi jucat cu cont facut pe z2. Doar dlc-urile nu sunt compatibile între zone, asa a fost mereu. Ce zici tu cu sabia, e altceva, era compatibil dlc-ul cu jocul pt ca si România si UK sunt zona 2.

    LE: Dant3 a fost mai rapid.

  12. #292 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    De obicei nu imi plac "leak-urile" si zvonurile, dar...

    Final Fantasy 30th Anniversary roadmap - VGLeaks 2.0

  13. #293 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Cum e mecanica de combat? Poate sa-mi explice cineva cate ceva despre gameplay in mod special? N-am jucat nici un FF pana acum si vreau sa stiu daca ma risc sau nu cu asta.

  14. #294 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Rasko: cel mai bine iei demo-ul si vezi daca-ti place. Combat-ul oricum e diferit de orice FF de pana acum (usually "turn based", acum e "active combat"). Ai putea spune ca este mai mult un "action game" decat ce stiai din clasicele JRPG-uri (in care asteptai sa-ti vina randul). Doar ca in spate ai acelasi sistem: fiecare inamic are weak points la un tip de atac / magie sau e imun la alt tip... tu controlezi in mare parte eroul principal si din cand in cand le dai celorlalti comenzi cu ajutorul carora faci un fel de combo-uri. In restul timpului, echipa se descurca si fara tine. Complet diferit de alte FF-uri e ca te poti feri, poti face counter-attack, poti sa "sari" oriunde vrei (daca ai suficient mp). Sper ca am explicat suficient de ok...

    P.S. Mai jos ai un video din tutorialul de la inceput:


  15. #295 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Este demo pe PSN UK sau US? Mersi.

  16. #296 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Da, full Game, nu mai fi nab si ia direct.

  17. #297 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Done. Finally finished it.

    Initial, am avut impresia ca este scurt si ramasesem un pic dezamagit. Insa am stat si m-am gandit mai bine si am realizat ca totusi cele aproape 39 de ore petrecute nu sunt chiar de "colea", cum s-ar spune. Si asta pentru ca am trecut efectiv prin el, prin story, nu m-am ocupat de side-quest-uri.

    Imi place ca iti ofera, la final, dupa ce il termini, optiunea de a te intoarce inapoi, pe continent si poti juca in continuare. Chiar te indruma, cei de la SquareEnix, la un moment dat, spunand ca "you might even find some treasures, right at your feet". Mi-au ramas chiar si toate quest-urile pe care le incepusem (activasem) si nu apucasem sa le termin, dintr-un motiv sau altul. Evident, ramai la level-ul cu care ai terminat jocul, cu toate armele, etc. Asta e un lucru bun, care m-a bucurat.

    Anyways, finalul este...frumos. Nu spun mai multe, evident. In orice caz, isi merita banii. Pe mine unul nu m-a dezamagit.
    Attached Images Attached Images 15392777_1403248799686368_5012375100358367784_o.jpg

  18. #298 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    L-am inceput si eu aseara, nu e rau, insa mi se pare mie sau camera e cam haotica in unele fight-uri cand sunt mai multi inamici? Nu prea reusesc sa inteleg ce se intampla cand sunt inconjurat de mai multi inamici fiindca nu vad care de unde ma ataca. Este vreo optiune prin meniuri de care nu stiu eu sa faca camera aia mai ok, sau sa-mi urmareasca inamicii mai apropiati cum trebuie, nu stiu, cate odata simt ca se focuseaza pe inamicii care nu trebuie.

  19. #299 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Stai sa vezi cand esti si prin vegetatie ce distractie e cu camera. Incearca sa joci cu fight-ul pe Wait mode.

  20. #300 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eeeeh, ce wait mode? Poate turbo nene!
    Anyway, e mult mai usor de urmarit toata treaba daca tii Lock On pe target (R1 parca).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 15 of 19 FirstFirst ... 5 13 14 15 16 17 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 03-07-2013, 09:43
  2. Replies: 5 Last Post: 21-03-2013, 19:43
  3. My Final Fantasy By ShpioOn in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 07-06-2010, 14:12
  4. Final Fantasy By AndRewqp in forum Apple
    Replies: 0 Last Post: 16-02-2010, 00:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts