Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 19 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 ... LastLast
Results 301 to 320 of 363

Thread: Final Fantasy XV

  1. #301 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Mda, nu stiu cine a fost desteptul de a gandit ca controll "type A" sa fie default la jocul asta, insa mie mi se pare jalnic. Nu ai pic de contrul al camerei fiind in permanenta cu degetul pe sau pe sa te aperi sau sa ataci. Am trecut pe control "type C", unde ataci si te aperi pe triggere si e infinit mai bine, fiindca poti controla camera in permanenta. Daca nu ar fi fost schema asta de control nu stiu daca as fi putut continua prea mult jocul asta, devenise deja super enervant. Incercati controll Type C, cei care nu l-ati jucat inca sau sunteti pe la inceput, va garantez ca o sa aveti o experienta mult mai placuta de joc. A inceput chiar sa imi placa gameplayul, reusesc sa mai fac si eu niste link strike's, sa ma pozitionez in spatele inamicilor pt bonus dmg, etc. Inainte nu intelegeam absolut nimic fiindca nu vedeam mai nimic cu camera aia automata infecta.

  2. #302 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Intrebare, gameplayul: fighting style seamana cumva cu dragon age inquisition? Cel putin asa pare din trailere


    Sent from my iPad using Tapatalk

  3. #303 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu mai stiu cum era in Dragon Age, dar eu as zice ca FF XV are un stil unic in fighting. Nu cred sa mai existe ceva de genul.

    P.S. Eu nu inteleg totusi, de ce nu luati demo-ul sa vedeti cum e? Nu mai e disponibil pe store? Si oricum, fighting-ul e doar o parte din FF... nu cred ca si l-a luat cineva strict pt. asta.

  4. #304 SP
    ymy
    Member ymy's Avatar
    Monky, si eu as fi vrut sa joc demo-ul da nu l-am gasit nicaieri. Pe ps store, la rubrica games - demo, este demo-ul de la world of final fantasy, dar nici urma de FF XV

  5. #305 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    ... Si oricum, fighting-ul e doar o parte din FF... nu cred ca si l-a luat cineva strict pt. asta.
    Nu sunt total de acord cu tine in privinta asta. Eu mi l-am luat tocmai ca fightingul este asa cum e in acest joc. Adica action based nu timed based. Si cum jocul este cam peste 50% numai fighting, reprezinta o mare parte din joc, ca doar nu mi-am luat jocul sa ma plimb numai cu masinuta si sa stau de vb cu NPC's. Pe scurt, fightingul(gameplay-ul) este ok, dar nu cu schema de control default a jocului, cel putin d.p.m.d.v.

    @Andrew: as zice ca nu se prea aseamana cu DA, eu asa cum folosesc acum butoanele l-am facut sa semene cu Dark Souls, bine mult mai haotic si mai rapid decat DS, dar cam in acelasi stil il joc, cu L2 ma apar/dau evade si cu R2 atac. Pun lock on pe inamici ca la DS, etc. As zice totusi sa incerci un demo sau sa te uiti la niste gameplay inainte de a-l cumpara, cere putina acomodare fightingul in acest joc, dar e mult mai intuitiv as zice cu schema de control type C, ce o folosesc si eu acum.

    @ymy: salut man, iti dau un share play deseara daca vrei sa il incerci sa vezi cum e, nu stiam ca nu mai este demo pe store.

  6. #306 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca tu ai luat Final Fantasy pentru ca "fightingul este asa cum e", ai cam gresit un pic jocul. E ca si cand as spune eu ca mi-am cumparat CoD pentru ca-mi place soundtrack-ul.

    I-auzi OEE, seamana cu Dark Souls. Nu ti-l iei? Praise the Sun!

  7. #307 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Eu compar chestii reale, tu compari mere cu pere, n-are rost sa mai continuam discutia. Fiecare apreciaza ce vrea la un joc. Fiind primul meu FF de ce crezi ca l-am luat? Ca ma fascineaza universul FF, pt lore, sau ce? Da, sunt curios sa vad si eu pt prima data universul FF, dar daca avea acelasi tip de gameplay ca si precedentele nici nu ma uitam la el.

  8. #308 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Pe mine tocmai sistemul de lupta din jocurile precedente F.F. m-au fortat sa arunc prosopul. Am adorat povestea si personajele din F.F. 10/13 dar nu reuseam sa trec de anumiti inamici fiindca nu ma puteam obisnui cu sistemul de lupta.

  9. #309 SP
    Member LeicaBogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by eNHajeL View Post
    Pe mine tocmai sistemul de lupta din jocurile precedente F.F. m-au fortat sa arunc prosopul. Am adorat povestea si personajele din F.F. 10/13 dar nu reuseam sa trec de anumiti inamici fiindca nu ma puteam obisnui cu sistemul de lupta.


    aceiasi problema am avut si eu. daca tin sistemul asta de combat in continuare....tot o sa ma joc seria asta. ....mai am putin pana la platina...insa nu il voi lasa pana nu termin toate dungeon-urile sidequesturile de 3 zile ma joc incontinu la el am deja 45 de ore bagate in el.

  10. #310 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am luat demo si e stricat. Dau rotund pentru attack si nu se intampla nimic. Doar cu patrat se rostogoleste frezatul si cam atat. Wth?

  11. #311 SP
    Member sahara's Avatar
    Intrebare proasta, ai selectat arma?


    Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk

  12. #312 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai tudy, vorba lui sahara.... vezi ca daca incerci sa ataci fiind selectat un slot gol (unde fie nu ai arma, fie nu mai ai mana pt. spells), n-o sa se intample nimic. Foloseste sagetile up/down/left/right.

  13. #313 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Habar n-am sa joc FF, o sa incerc astazi ce mi-ati zis. Am zis sa joc intai demo sa vad daca e pentru mine, dar aparent deja ma depaseste

  14. #314 SP
    Member Mishy's Avatar
    Unde ai gasit demo? Eu nu il gasesc nicaieri pe store.

  15. #315 SP
    Junior Member Mrnej's Avatar
    Cauta platinum demo,nu apare in sectiunea demo.

  16. #316 SP
    Admin MonkY's Avatar

  17. #317 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    L-a platinat careva pana acum?

  18. #318 SP
    Junior Member randomguy's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    L-a platinat careva pana acum?
    eu,e usor de platinat

  19. #319 SP
    Member jacksonikus's Avatar

  20. #320 SP
    Member sahara's Avatar
    Trebuie sa ma axez pe plimbari si poze? Am inteles ca se face greu level 10

    Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 16 of 19 FirstFirst ... 6 14 15 16 17 18 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 03-07-2013, 09:43
  2. Replies: 5 Last Post: 21-03-2013, 19:43
  3. My Final Fantasy By ShpioOn in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 1 Last Post: 07-06-2010, 14:12
  4. Final Fantasy By AndRewqp in forum Apple
    Replies: 0 Last Post: 16-02-2010, 00:29

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts