Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: Idee achizitie CG pentru intalniri

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Idee achizitie CG pentru intalniri

    Ca urmare a intalnirii de la Nautilus a membrilor CG... mi-a traznit urmatoarea idee. Ce-ar fi sa facem intalnirile si mai interesante ? Si-anume sa trantim un karaoke (Singstar, Lips), eventual un Dj Hero, Rock Band... poate chiar si mici campionate sau cateva partide de Wii... Cum insa nu s-a agitat nimeni sa ne imprumute un proiector, consola, tv... ceva... Am zis "wth, why not have our own kit ?". Mai ales ca probabil vom continua sa ne intalnim la Nautilus... unde putem sa ne vedem linistiti de treaba

    Asa ca ma gandeam sa incepem sa facem un mic colind pe la consolisti... poate strangem de un proiector, o consola si un kit de SingStar or something. Bine, cu jocurile nu ar fi problema... ca venim noi cu ele. Poate si cu consola ne-am descurca... problema mare este proiectorul, care este destul de expensive. Mai ales ca ne-ar trebui ceva 1280 x 720 nativ, minim 2500 ANSI (poate chiar mai sus, pentru ca e destul de multa lumina acolo), cu intrare HDMI.

    Ce ziceti, "ne bagam" ? Poate ajuta si sponsorii... mai donam si noi... Oricum daca luam, va fi ceva nou, cu garantie... ca sa nu avem probleme cel putin 2 ani or so.

    P.S. Daca aveti recomandari, idei... let us know. Ma gandesc ca la cati suntem, daca punem fiecare cate putin, in o luna achizitionam jucariile pt. CG. I hope

  2. #2 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Super idee , just give us a Donation Bar and we'll start the payments

  3. #3 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Ideea e buna, dar momentul in care sa o punem in aplicare mi se pare un pic aiurea. E luna cadourilor si a cheltuielilor, dupa care vine ianuarie - luna depresiilor si a falimentarism-ului.

    Nu spun NU ideii, mi-ar face placere sa particip intr-o astfel de strangere de fonduri si in astfel de concursuri. Dar cel putin dupa planul meu financiar, sunt indisponibil ca donator pana in februarie

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Khan, stai linistit... incet incet... Nu trebuie sa luam luna asta. Mai ales ca anul acesta nu mai facem intalniri. Nu ne grabeste nimeni. Doar ca incet incet, luam ceva care sa fie al nostru... poate stabilim si cu Nautilus sa fie locsorul nostru de intalniri... si uite asa Clubul CG ia viata. Darkie zicea ceva de un TV pt. ca ar fi mai ieftin... dar ar fi un chin sa ne caram cu el de fiecare data, plus ca-i greu, avem sanse sa-l spargem... Un proiector e micut, il iei in gentuta si gata.

    Ce ziceti de asta: BenQ Global - Consumer Electronics ?

  5. #5 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Eu recomand Epson la proiectoare, din cite am vazut mi s-au parut cele mai fiabile. Acum depinde si de finante ca-s ceva mai scumpe decit restul.

    Daca va incinta cu ceva, pot sa va ajut cu niste preturi de furnizori, eventual consultam mai multe oferte.

  6. #6 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Suna frumos dar eu cred ca banii aia ar prinde mai bine la hosting..Poate cineva care are deja un proiector acasa ar putea sa il aduca..

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tiberiu_sim, avem si noi acces la reseller... Si eu recomand Epson, insa nu putem exagera. Daca un W600 de la Benq (720p, 2600 ANSI si 3000:1) se duce pe la 3000 RON, cel mai ieftin Epson 720p sare de 4000 RON, si e la doar 1200 ANSi daca nu ma insel...

    ---------- Post added 22-12-2009 at 08:27 PM ----------

    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    Suna frumos dar eu cred ca banii aia ar prinde mai bine la hosting..Poate cineva care are deja un proiector acasa ar putea sa il aduca..
    Eeeh, proiectorul e o nimica toata pe langa hosting

  8. #8 SP
    Member Dark Wadder's Avatar

    parere

    ideea e excelenta. dar ce ar fi sa scapam de problema cu hostingul urmator si apoi sa punem de proiector? oricum in ianuarie caut prin tolba si vad ce gasesc de donat. poate si ceva cash. oricum ptr proiector o sa pun deoparte 50 ron. atata imi permit, atat dau.
    P.S. vreau un campionat de tenis wii.

  9. #9 SP
    Member JamiroQuai's Avatar
    Mie mi se pare o idee foarte buna.

  10. #10 SP
    VIP Member Donely's Avatar
    Da o idee buna.

  11. #11 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Daca imi promite Greyhound ca o sa faca karaoke, I'm in.

  12. #12 SP
    Ex: phat_sua amermofo's Avatar
    va imprumutam eu proiectorul cu mare drag insa mi-a picat si lampa la el si am bulit si imput-ul pe HDMI.
    ca recomandare mi-ai luat o inainte monkey , benq w600 vroiam sa va recomand si eu .. tocmai ce si-a luat un prieten acum o luna unul si e foarte ok proiectorul. eu am avut si un benq w100 si am fost multumit de el.

    la benq ai suport super ok pt ca sunt prezenti in RO si gasesti sa iei si lampa usor .. momentan daca nu puteti sa importati ceva din State at w600 este best buy pt RO

  13. #13 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Mika View Post
    Daca imi promite Greyhound ca o sa faca karaoke, I'm in.
    Iti promit ca-ti demonstrez live pe tine niste tehnici de caft

  14. #14 SP
    Member winkus's Avatar
    Dupa ce o sa fie proiector eu ma ofer de pe acum sa vin la intaliniri cu o chitara,tobe si microfon de Rock Band.

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Uite si asa se incropeste de super parties... Poate accepta cei de la Nautilus sa avem seara oficiala dedicata consolistilor... Macar o seara la doua saptamani... Mbon, pai sa fac niste calcule... si sa vedem cum facem cu donatiile... eu din start depun un 10%... asa ca, las greul pe umerii vostrii

  16. #16 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Nice idea. Ar fi fain sa jucam un Rock Band sau un Guitar Hero la o eventuala intanire. Daca mai e nevoie mai aduc si eu o chitara de Guitar Hero (WT, cred).

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bineinteles ca nu vor lipsi jocurile de Wii... niste campionate de tenis ar fi dementiale. Sau, un campionat de Street Fighter, Tekken...

  18. #18 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    ... si Mortal Kombat poate .

  19. #19 SP
    Member Webpredator's Avatar
    Great move, i'm (almost) certainly in , desi nu sunt un mare gamer myself , SingStar / FIFA rulz for me
    In caz ca vor fi alte jocuri "active" , voi fi suporterul cuiva

  20. #20 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    juniorul a zis ca doneaza si el numai sa faca un GH/RB cu baietii la intruniri

    acum ramane de vazut suma si bara de donatii

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Intalniri pe Live By Dj Mo in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 59 Last Post: 05-01-2015, 16:55
  2. Sfat Achizitie Tv pentru PS3- PLS By Emperor in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23 Last Post: 24-06-2012, 01:38
  3. Achizitie volan second-hand pentru xbox By nica.mihai in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 20-06-2011, 16:12
  4. Sfaturi pentru achizitie a unui Monitor By zaice in forum Hardware
    Replies: 2 Last Post: 02-04-2010, 19:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts