Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 65 of 88 FirstFirst ... 15 55 63 64 65 66 67 75 ... LastLast
Results 1,281 to 1,300 of 1757

Thread: Clubul colectionarilor

  1. #1281 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    fiecare cu ale lui, unor le plac hainele, altora jocurile, unii dau 3 mil pe o sticla de vin, altii pe o editie de colectie a unui joc, fiecare cu placerile lui, nu trebuie sa-ti pese de ce zic altii, daca pe tine te bucura sa te joci fa asta

  2. #1282 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Stai linistit ca nu esti singurul,eu de exemplu am un coleg la facultate care imi spune asa:
    -Ce dai ma 250 lei pe un joc? Nu il poti lua "dupa net"? Esti fraier! Cu banii aia ma duc in club si ma imbat ca un porc, si in plus de asta ma simt bine. Tu ce intelegi cand dai 250 lei pe un joc? De ce ii dai.
    La care eu ii raspund:
    -Pentru ca ma relaxez jucandu-ma un joc.. Si in plus de asta ajut developerii in contruirea unor noi jocuri.
    Iar eu il mai intreb: Tie ti-ar placea sa muncesti degeaba?
    La care el numai zice nimic....
    Asa ca fie din pasiune, hobby sau pur si simplu ca iti place sa te relaxezi la un joc, nu inseamna ca nu merita sa dai 250 lei pe un joc.
    Sfatul meu zi ca ei si fa ca tine!
    Eu unul asa fac!

  3. #1283 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    beugen .. desi intrebarea ta poate fi categorisita ori ca flame / ori ca trollism (puteai sa deschizi un thread separat in care sa iti expui parerile / sau sa discuti despre arta colectionatului) nu trebuie sa dai nimanui explicatii despre ceea ce faci si nici sa il judeci, pur si simplu daca cineva nu te intelege/accepta rupi sau racesti relatiile - in caz ca exista asa ceva, in caz ca discutille se poarta pe net ... nici n-are rost sa fie justificate, fiecare face ce vrea si banii lui.

    later: uite unul dintre lucrurile care pe mine ma bucura si ma fac fericit
    Attached Images Attached Images dsc_0036.jpg dsc_0034.jpg dsc_0033.jpg dsc_0032.jpg

  4. #1284 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Darkone, ce ai tu acolo...omg. Te-ai gandit vreodata sa-ti faci un muzeu? Eu l-as vizita zi de zi (chiar si contracost)

  5. #1285 SP
    Member ramonski's Avatar

  6. #1286 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Arrgh, me gives the whife, a bottle of fine rom, half an arm and me leg for dem God of War Collector's

  7. #1287 SP
    Junior Member Broodstar's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    Cum va justificati faptul ca sunteti colectionari de jocuri/console/action figure etc . Nu vi se spune ca sunteti infantili ? Sa vi se scoata pe ochi ca de ce dati banii pe asa ceva , oameni fara minte ,nu de alta dar am asemenea anturaje care-mi scot ochii desi pentru mine il vad ca un hobbiu si e o placere .
    Psihologic vorbind omul modern are nevoie de hobby-uri pentru a supravietui vietii de zi cu zi. Muncesti 8-9 ore pe zi, plus drumurile ajungi la 10 ore in care nu faci nimic pentru tine, asta nemaipunand la socoteala treburile casnice sau alte obligatii. E normal sa te agati de un hobby ca sa simti ca-ti hranesti sufletul Noi am ales gaming-ul (altii bautura, femeile, petrecerile, sau coelctionatul de cutii de cola).

    Si-ti mai dau un stalp bun de sprijin gaming-ul: tot demonstrat psihologic jocurile sunt ca o terapie. Te ajuta sa stergi din minte lucrurile ce te incarca. te ajuta sa evadezi, sa-ti descarci frustrarile intr-un mediu sigur, non fizic. Bineinteles nu aducem in discutie abuzurile de genul 6-8 ore pe zi te joci, nu vorbesti cu familia, etc.

    Consumat fara abuzuri, hobby-ul iti hraneste sufletul, te ajuta psihic sa treci peste greutati si-ti da un sprijin in viata

  8. #1288 SP
    Member paulone's Avatar
    Quote Originally Posted by Storm78 View Post
    Uau! Nu te supara dar ce varsta ai? Nu este o insulta doar incerc sa ma incurajez. Eu merg pe 36 de ani si incerc sa ma feresc sa spun celor din jur ca ma joc :-)). Si pe urma imi fac auto mustrari ca ar trebui sa ma maturizez :-). As veni si ti-as pupa vitrinele :-)).
    tu la 36 iti faci probleme ca ar trebui sa te maturizezi???
    pai man eu am 45 si ma joc ca la 30, colectionez figurine, am PS2 si PS3 si in curand si PS4, ultima achizitie a fost o statueta de 80cm Darth Vader....
    eu chiar ma mandresc cu faptul ca sunt inca un copil.... si guess what? nu ascund nimanui asta....

  9. #1289 SP
    Member ramonski's Avatar
    Quote Originally Posted by Broodstar View Post
    Psihologic vorbind omul modern are nevoie de hobby-uri pentru a supravietui vietii de zi cu zi. Muncesti 8-9 ore pe zi, plus drumurile ajungi la 10 ore in care nu faci nimic pentru tine, asta nemaipunand la socoteala treburile casnice sau alte obligatii. E normal sa te agati de un hobby ca sa simti ca-ti hranesti sufletul Noi am ales gaming-ul (altii bautura, femeile, petrecerile, sau coelctionatul de cutii de cola).

    Si-ti mai dau un stalp bun de sprijint gaming-ul: tot demonstrat psihologic jocurile sunt ca o terapie. Te ajuta sa stergi din minte lucrurile ce te incarca. te ajuta sa evadezi, sa-ti descarci frustrarile intr-un mediu sigur, non fizic. Bineinteles nu aducem in discutie abuzurile de genul 6-8 ore pe zi te joci, nu vorbesti cu familia, etc.

    Consumat fara abuzuri, hobby-ul iti hraneste sufletul, te ajuta psihic sa treci peste greutati si-ti da un sprijin in viata
    Aprob
    Inainte de orice examen as fi avut, jucam counter strike

  10. #1290 SP
    Junior Member TheQuen's Avatar
    Cand ma uit la ce aveti voi imi spun in gand ca poate asa voi avea si eu

  11. #1291 SP
    Member eastbason's Avatar
    Update.
    Jocurile de ps3 sunt puse pe 2 rânduri din lipsa de spațiu.
    Problema e ca oricât de mult le`as aranja sau muta...mereu mi se pare ca ceva nu sta bine, ca nu se vede cum trebuie sau ca nu au loc.
    Attached Images Attached Images 20131226_130450.jpg 20131226_130500.jpg 20130520_094645.jpg 20131101_192200.jpg 20131217_112246.jpg

  12. #1292 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    eastbason if u dont me asking, de unde ai cumparat raftul din poza 2? si daca poti sa-mi spui un estimat

  13. #1293 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    @sekhemet din ikea cred ca e luata, cam 250 de ron cred, nu mai stiu linkul, daca il gasesti lasa si tu aici te rog

  14. #1294 SP
    Member eastbason's Avatar
    DETOLF Corp uşă de sticlă - aspect fag - IKEA
    Am fost acum ceva timp la Bucuresti si am zis ca e pacat sa nu plec cu asa ceva de acolo.
    Ca si o parere personala, sunt cei mai bine 229 RON investiti de pana acum ( lasand la o parte colectia ).

  15. #1295 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    @eastbason e rezistenta? ca eu am 2 pisici si imi cam frica cu atata sticla

  16. #1296 SP
    Member eastbason's Avatar
    Da...cel puțin eu pana acum nu am avut probleme deloc.
    Sticla este destul de groasa iar cadrul metalic din interior pare și el destul de rezistent.
    Suporta maxim 6 kg pe raft...și nu cred ca ai cum sa o încarci mai mult daca vrei sa expui numai CE sau figurine.

  17. #1297 SP
    Senior Member sekhemet's Avatar
    merci mult

  18. #1298 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Colectia mea de jocuri PS3 la sfarsitul lui 2013.
    Attached Images Attached Images 200_44111.jpg 2013_43726.jpg

  19. #1299 SP
    Member adistir90's Avatar
    Adaug si colectia de Super Nintendo. Desi imi lipsesc destul de multe titluri pe care le-as vrea in colectie, am considerat ca merita o poza (sau 4). Din pacate, preturile la SNES au crescut enorm in ultimul timp (nejustificat as putea spune) iar ofertele bune se gasesc din ce in ce mai greu.
    Attached Images Attached Images photo-1.jpg photo-2.jpg photo-3.jpg photo-4.jpg

  20. #1300 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Jocuri bune si foarte bune ... congrats. Eu nici nu-mi aduc aminte cand am cumparat ultimul joc de SNES - acum FOARTE multa vreme.

    Ma gandesc serios sa ma reprofilez - de ex sa fac full set de PS3 (se gasesc jocuri aici in PL cu ~ 25 ron bucata ... evident filler titles - dar marea majoritate a titlurile de top le am deja) si oricum cred ca nu sunt mai mult de 6-700 titluri in total (eu sunt undeva la jumatate am vreo 300-320 titluri deja).

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 65 of 88 FirstFirst ... 15 55 63 64 65 66 67 75 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  2. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57
  3. Clubul de narghilea By Uziwood in forum Offtopic
    Replies: 36 Last Post: 25-10-2015, 20:11
  4. Clubul F.C. Steaua By octav in forum Health, Food & Sports
    Replies: 366 Last Post: 21-10-2011, 00:19
  5. Retro - Topul colectionarilor By rageone in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 22 Last Post: 07-08-2009, 23:52

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts