Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 32 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 ... LastLast
Results 421 to 440 of 632

Thread: LA Noire

  1. #421 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    plin de "fanboy-isme" la ora asta tarzie in noapte...

    du-te si te culca.

  2. #422 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Nefraim View Post
    Bla bla bla
    Baiatu, nu te supara, te-a bagat cineva in seama ? Te deranjeaza ceva ? tu joci jocul ca sa vezi felinare la 2km distanta ? Stai in banca ta si nu mai vorbi aiurea.


    On: Pentru cine este interesat si are iPhone sau iPad, am gasit acum o aplicatie care va paote ajuta sa gasiti Rolele de film, masinile ascunse si landmark-urile:

    BradyGames Officla LA Noire App

  3. #423 SP
    Member theste99's Avatar
    Era sarcastic, da pe vo nu va duce capu.

  4. #424 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Baiatu, nu te supara, te-a bagat cineva in seama ? Te deranjeaza ceva ? tu joci jocul ca sa vezi felinare la 2km distanta ? Stai in banca ta si nu mai vorbi aiurea.


    On: Pentru cine este interesat si are iPhone sau iPad, am gasit acum o aplicatie care va paote ajuta sa gasiti Rolele de film, masinile ascunse si landmark-urile:

    BradyGames Officla LA Noire App
    Baiatu, eu am incercat sa ii spun lui sirandrew ca nu ne intereseaza ce are el acasa si ce considera el superior, faptul ca vezi un felinar la 2km distanta sau ca bordul unei masini are luciu este fix pielea.... intr-un joc. Si ghici ce, el a venit si a ras de voi cand ati spus ca nu sunt diferente si tot eu mi-am luat avertisment pe motiv de trolling.

  5. #425 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by Nefraim View Post
    Baiatu, eu am incercat sa ii spun lui sirandrew ca nu ne intereseaza ce are el acasa si ce considera el superior, faptul ca vezi un felinar la 2km distanta sau ca bordul unei masini are luciu este fix pielea.... intr-un joc. Si ghici ce, el a venit si a ras de voi cand ati spus ca nu sunt diferente si tot eu mi-am luat avertisment pe motiv de trolling.
    Si-a zis si el parerea,nu cred ca trebuie sa-i dai un raspuns asa direct si "agresiv"

  6. #426 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by FuriaAlba View Post
    Si-a zis si el parerea,nu cred ca trebuie sa-i dai un raspuns asa direct si "agresiv"
    Bineinteles, el face misto de unii ca nu au PS3 si sunt nevoiti sa se multumeasca cu cea de Xbox si noi ar trebuii sa ii fim recunoscatori si sa ii multimim. Cand darkpaul a spus ca versiunea de Xbox are probleme au sarit toti la gatul lui, inca nu ai vazut ce raspunsuri "destepte" da el (sirandrew) altora si cum ii face fraieri pe fata si nu a primit un singur warn.

  7. #427 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by Nefraim View Post
    Bineinteles, el face misto de unii ca nu au PS3 si sunt nevoiti sa se multumeasca cu cea de Xbox si noi ar trebuii sa ii fim recunoscatori si sa ii multimim. Cand darkpaul a spus ca versiunea de Xbox are probleme au sarit toti la gatul lui, inca nu ai vazut ce raspunsuri "destepte" da el (sirandrew) altora si cum ii face fraieri pe fata si nu a primit un singur warn.
    Nu imi place sa ma repet. Am mai spus-o odata, dar tu, suferi rau de tot.

  8. #428 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Nu imi place sa ma repet. Am mai spus-o odata, dar tu, suferi rau de tot.
    Iarasi tu? Am inteles, ai o problema cu astia care nu au mentalitate de turma, nu ma suporti, nu crezi ca ar fi mai bine sa ma lasi in pace? Nu de alta dar eu tac si ma abtin sa iti raspund pentru ca o sa imi iau ban iarasi si nu meriti asta. Mi-am notat punctul tau de vedere si mi se rupe de ce crezi tu despre mine, sunt curios cat timp ma mai jignesti pana se trezeste cineva si te penalizeaza si pe tine.

    Acum daca mai aveti si alte pareri despre mine si vreti sa ma injurati, va rog pe pm, ca sa putem sa revenim si noi on-topic.

    Cei care au cumparat jocul pe PS3, puteti va rog sa imi spuneti daca vi s-a incalzit consola mai mult decat trebuie cum se tot afirma?

  9. #429 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Quote Originally Posted by Nefraim View Post
    Iarasi tu? Am inteles, ai o problema cu astia care nu au mentalitate de turma, nu ma suporti, nu crezi ca ar fi mai bine sa ma lasi in pace? Nu de alta dar eu tac si ma abtin sa iti raspund pentru ca o sa imi iau ban iarasi si nu meriti asta. Mi-am notat punctul tau de vedere si sunt curios cat timp ma mai jignesti pana se trezeste cineva si te penalizeaza si pe tine.

    Acum daca mai aveti si alte pareri despre mine si vreti sa ma injurati va rog pe pm, ca sa putem sa revenim si noi on-topic.

    Cei care au cumparat jocul pe PS3, puteti va rog sa imi spuneti daca vi s-a incalzit consola mai mult decat trebuie cum se tot afirma?
    Pai din cate am inteles celor care li s-au incalzit au avut jocul prnit pentru mai mult de 5 ore,jocul fiind
    cica atata de captivant.Am un prieten care a terminat jocul intr-o zi fara oprire-asta da devotament.
    Deci daca vei juca La Noire iti recomand sa te opresti dupa o ora,adica opresti consola macar pentru
    5-10 min si dupa continui deoarece la fel s-a intamaplat si cand a iesit GTA4

  10. #430 SP
    Banned Nefraim's Avatar
    Quote Originally Posted by FuriaAlba View Post
    Pai din cate am inteles celor care li s-au incalzit au avut jocul prnit pentru mai mult de 5 ore,jocul fiind
    cica atata de captivant.Am un prieten care a terminat jocul intr-o zi fara oprire-asta da devotament.
    Deci daca vei juca La Noire iti recomand sa te opresti dupa o ore,adica opresit consola macara pentru
    5-10 min si dupa continui deoarece la fel s-a intamaplat si cand a iesit GTA4
    GTA 4 imi incalzea laptop-ul ca pe un cuptor, nici in Crysis nu aveam problema asta. Nu vreau sa dau vina pe Rockstar dar au antecedente si presimt ca tot la ei este problema. Faptul ca tii o consola aprinsa mai mult timp nu este o scuza, la munca avem devkit-uri care merg cate 10-12 ore pe zilnic si sunt perfect functionale de vre-o 5 ani (modelul fat de 60 de gb), si sunt identice intern cu cele retail.

  11. #431 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Chill guys, fiecare are parerea lui legat de diverse aspecte, unii vor sa vada si cele mai mici detalii la grafica, altii nici nu le baga in seama in "toiul actiunii". Am vazut destule jocuri care arata mai bine pe o consola si ceva mai blurry pe alta, jocuri la care nu se vad 3 umbre pe cine stie ce consola, sunt lucruri nesemnificative..

    Legat de LA Noire, grafica nu m-a dat pe spate. Mi se pare destul de normala, nimic din ce n-am vazut intr-un RDR de exemplu. Singura chestie care chiar iese in evidenta este motion capture-ul fetelor, e amuzant sa-ti dai seama ca cineva minte din felul in care priveste intr-o parte si isi stramba coltul gurii. E impresionant ce au reusit sa faca, personajele sunt foarte expresive, parca te uiti la un film.

    Legat de problemele tehnice despre care se mai plange lumea pe net.. Pana acum nu mi s-a incalzit consola, nu am intalnit freeze-uri sau alte chestii de genul asta.. Mai sacadeaza jocul un pic din cand in cand, probabil ajunge undeva la 20 fps, estimez eu.. Oricum nu e mare problema, nu e un joc foarte alert (ocazionalul shootout sau alergat dupa suspect), asa ca nu incomodeaza.

    N-am facut prea mult city exploring, pot doar sa spun ca orasul pare foarte mare. Pana acum am urmarit storyline-ul, asa ca nu stiu ce chestii poti face prin oras, in afara de ocazionalul emergency call prin statie, prin care poti rezolva mici situatii. Cine se astepta la ceva gen GTA s-ar putea sa fie un pic dezamagit, pentru ca aici nu poti sa o iei razna si sa faci haos prin oras. Oricum dupa ce o sa termin story mode-ul o sa explorez mai mult, sa vad ce si cum.

    Cum am mai zis, jocul nu e foarte alert, in mare parte examinezi diverse crime scenes, apartamente, etc., strangi indicii, le pui cap la cap si vorbesti cu martori.. Capteaza bine feeling-ul de detectiv, care din cand in cand ajunge si in situatii mai tensionate.

    Cam astea ar fi impresiile de pana acum, am rezolvat cam 12-13 cazuri din 21, fiind la al 3-lea departament (Patrol-Traffic-Homicide-Vice-Arson).

  12. #432 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    Pai uite...acest joc a fost nevoit sa fie pus PE 3 DVD-uri ca sa functioneze pe Xbox dar stii si tu asta
    Deci acest lucru poate fi un motiv bun ca sa-ti incalzeasca consola...daca ma intelegi.
    Porbabil tehnologia aia noua incorporata face atatea ravagii la console

  13. #433 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by Nefraim View Post
    Bineinteles, el face misto de unii ca nu au PS3 si sunt nevoiti sa se multumeasca cu cea de Xbox si noi ar trebuii sa ii fim recunoscatori si sa ii multimim.
    puteam sa fac misto de tine ca habar n-ai sa scrii in limba romana, dar asta e alta poveste probabil...

    nu a fost nimic tendentios in postul meu incat sa te ataci in felul prostesc in care ai facut-o.
    am specificat ca am ambele console pentru ca sunt intradevar interesat sa iau varianta care este cea mai buna si chiar nu avea de ce sa ma afecteze in vreun fel cearta prosteasca despre xbox vs ps3.

    daca tu ai inteles ca ma laud este probabil un rezultat al faptului ca esti complexat... sau poate ai alta explicatie.

  14. #434 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Va recomand sa reveniti la L.A Noire.

  15. #435 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Micul review facut de @AndyZ este bun. Mie unu mi se pare ca multe din cazurile ce le investighezi sunt foarte previzibile, prea putine te lasa surprins. Poate ca nu-s eu prea obisnuit cu jocurile de genu asta dar pe la jumate devine plictisitor, repetitiv. No overheating, no freez. no breez .

  16. #436 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Legat de LA Noire, grafica nu m-a dat pe spate. Mi se pare destul de normala, nimic din ce n-am vazut intr-un RDR de exemplu. Singura chestie care chiar iese in evidenta este motion capture-ul fetelor

    Sunt multe alte elemente care ies in evidenta. Atentia la detalii e fenomenala, de multe ori o da in fotorealism. De asemenea, prezentarea in general este extrem de "crisp", parca au lucrat la fiecare textura in parte. Nu prea poate fi comparat cu RDR din moment ce actiunea se petrece in medii total distincte: "wild west vs concrete jungle". Sa nu mai zic de meniu, soundtrack etc...

  17. #437 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Mda.un pic cam dezamagit pot zice,ma asteptam la ceva mai complex.
    -Story cam liniar,desi poti da niste raspunsuri gresite si pierzi ceva stele la dosar sau sa refaci misiunea.
    -Nu exista buton de save.Jocul o face doar automat in anumite momente prestabilite.
    -cam putine activitati de facut in oras desi orasul e foarte mare si detaliat.la RDR de ex mai culegeai o floare,mai vanai,faceai cortu etc.Extraactivitati.Aici doar primary missions si secondary missions (street crimes),care sunt cam liniare,previzibile si scurte.
    -grafica parca mai proasta ca la GTA IV,as zici ca la fel de slaba ca la San Andreas,in schimb multe detalii (pun la plus)
    -desi am jucat GTA Iv si RDR in care nu am intalnit buguri,aici sunt cam multe deja.
    -framerate care in miniclipurile din joc poate scadea si la 10 fps.
    -fizica obiectelor e cam arcade cate odata,nu prea se pupa cu jocul care vrea sa las impresia de realism si autenticitate.
    -in ditamai orasu ,personaju principal nu are locul lui in care traieste,el nu mananca,nu are casa unde sa doarma,costumele si le schimba din meniu,el nu are alte activitati decat cele legate de munca.


    + orasul foarte mare.
    +multe tipuri de masini
    +detaliile orasului impresionante
    +mimica fetei personajelor
    +conceptul nou de investigare a crimelor ,iti pune mintea la contributie.
    +story bun
    +muzica

    Cam atat imi vine in minte pana acum.Asta e doar parearea mea,si sincer imi pare rau ca developerii nu s-au folosit mai mult de grandoarea aia de oras.

  18. #438 SP
    Member Mircea's Avatar
    Sa inteleg ca au acaparat atentia cu mimica fetelor si restul au cam neglijat.

  19. #439 SP
    Member s0whaT's Avatar
    E cumva versiunea de xbox ?

  20. #440 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    yep,versiunea de xbox.
    Da cam asa e ,au acaparat cu noua tehnologie si cu noul concept de investigare al crimelor.Orasul ala mare iti cam da senzatia de plictiseala, inafara de story nu prea ai ce face in el,ar mai fi rolele alea de film de colectat si cam atat.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 32 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 ... LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts