Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 31

Thread: Jocuri la trade-in

  1. #1 SP
    Junior Member ovidiu21q's Avatar

    Question Jocuri la trade-in

    Salut, ce parere aveti de sistemul trade-in la jocuri. Adica sa dai la magazin jocurile tale si sa iei altele la schimb. Se merita?

  2. #2 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Exista macar in Romania?

  3. #3 SP
    Junior Member ovidiu21q's Avatar
    Exista in Bacau, dar vor sa se extinda si in tara. Si in varianta online

  4. #4 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Eu sunt de acord . Acum depinde daca e rentabil .

    Astept magazinul online

  5. #5 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Unde mai exact? (locatia/adresa)

    Au jocuri si pentru Xbox 360? (ai idee daca au titluri lansate recent!?)
    Am cateva jocuri de Xbox 360 pe care vreau sa le schimb.. si este posibil sa ajung in Bacau saptamana viitoare.

    Noroc!

  6. #6 SP
    Junior Member ovidiu21q's Avatar
    Quote Originally Posted by it.addi View Post
    Eu sunt de acord . Acum depinde daca e rentabil .

    Astept magazinul online
    Iti ofera 40% din pretul jocului. Au si magazin online dar deocamdata fara optiunea de trade-in. Vand si jocuri pre-detinute adica aduse de altii.

  7. #7 SP
    Member Hazer's Avatar
    Nu prea e rentabil daca o sa faca precum GameStop in SUA. Imi aduc aminte ca facuse un tip un test: a cumparat Arkham Asylum cu vreo 50$ cand a aparut, iar a doua zi s-a dus sa faca trade, iar cei de la magazin au zis ca-i ofera 5$ pe Batman. I mean, cmon..

  8. #8 SP
    Junior Member ovidiu21q's Avatar
    Quote Originally Posted by Alexandru View Post
    Unde mai exact? (locatia/adresa)

    Au jocuri si pentru Xbox 360? (ai idee daca au titluri lansate recent!?)
    Am cateva jocuri de Xbox 360 pe care vreau sa le schimb.. si este posibil sa ajung in Bacau saptamana viitoare.

    Noroc!
    Bacau str 9 mai nr 31 laga cibernet. au si pentru xbox360: LA Noire, Space marine ... mai multe

  9. #9 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Daca ar face pentru toata tara eu zic ca le-ar merge foarte bine avand in vedere preturile jocurilor din magazinele din RO.

  10. #10 SP
    Junior Member ovidiu21q's Avatar
    Quote Originally Posted by Hazer View Post
    Nu prea e rentabil daca o sa faca precum GameStop in SUA. Imi aduc aminte ca facuse un tip un test: a cumparat Arkham Asylum cu vreo 50$ cand a aparut, iar a doua zi s-a dus sa faca trade, iar cei de la magazin au zis ca-i ofera 5$ pe Batman. I mean, cmon..
    De exemplu pentru un joc de 130 RON ei iti dau 52 Ron inapoi. Chestia e ca banii tii pun pe un card al lor si ii folosesti pentru a cumpara altceva din magazin. Daca vrei banii in mana iti dau jumate din suma care ar fi trebuit daca tii puneau pe card. Daca vrei un joc anume poti face comanda la ei si ti-l aduc

  11. #11 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    daca se va extinde ma fac bisnitar..cumpar jocuri de la zavvi si le vand lor..

  12. #12 SP
    Member Cata96's Avatar
    Quote Originally Posted by ovidiu21q View Post
    De exemplu pentru un joc de 130 RON ei iti dau 52 Ron inapoi. Chestia e ca banii tii pun pe un card al lor si ii folosesti pentru a cumpara altceva din magazin. Daca vrei banii in mana iti dau jumate din suma care ar fi trebuit daca tii puneau pe card. Daca vrei un joc anume poti face comanda la ei si ti-l aduc
    Sincer acum?
    52 de lei pe card si nici 30 in mana pt un joc de 130 ?
    Asta e jegmaneala...Ma duc dau trade-in la un joc gen Battlefield 3 si iau pe el max 50 de lei in mana?

  13. #13 SP
    Junior Member ovidiu21q's Avatar
    @Cata96 .. asa este pentru un joc gen bf3 50 lei in mana e putin dar dupa ce il termini sau te plictisesti de el si vrei altul mai nou il dai sa scazi un milion (pe card) pentru noul joc ... credema stiu situatia chiar cu bf3.

    Chestia este ca dupa ce am dus 2 jocuri am luat cod black ops pre-detinut mai ieftin ... mai tarziu il duc iar la reciclat si imi comvine situatia pana la urma

  14. #14 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Care este linkul magazinului online?
    Un pm daca se poate

  15. #15 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by ovidiu21q View Post
    Salut, ce parere aveti de sistemul trade-in la jocuri. Adica sa dai la magazin jocurile tale si sa iei altele la schimb. Se merita?
    parerea mea este ca acest gen de afacere se bazeaza pe volum , daca jocurile nu sunt aduse de respectivul shop si sunt luate din ro pe distributie nu va renta.

    cele bune,

  16. #16 SP
    Member s0whaT's Avatar
    Au si pt jocuri PC ?
    Daca da , de ex cumpar Diablo cu 260 lei din alta parte din RO , ei imi ofera 104 ron ?
    Aceeasi poveste si cu jocurile de afara , iau un joc de 5 lire care in ro e de 100 ron , atunci cum se mai calculeaza ? ( bisnita...)

  17. #17 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    cum sa vinzi Diablo...jocul se leaga de un cont de Battle.net si nu se mai poate vinde(decat cu account cu tot)

  18. #18 SP
    Junior Member ovidiu21q's Avatar
    Quote Originally Posted by it.addi View Post
    Au si pt jocuri PC ?
    Daca da , de ex cumpar Diablo cu 260 lei din alta parte din RO , ei imi ofera 104 ron ?
    Aceeasi poveste si cu jocurile de afara , iau un joc de 5 lire care in ro e de 100 ron , atunci cum se mai calculeaza ? ( bisnita...)
    Nu au jocuri PC. Daca tu ai un joc care la noi costa 130 lei si tu il aduci de afara cu 5 euro si il duci la magazin iti iei 52 lei pe el

    ---------- Post added 17-05-2012 at 06:13 AM ----------

    Quote Originally Posted by Ares View Post
    parerea mea este ca acest gen de afacere se bazeaza pe volum , daca jocurile nu sunt aduse de respectivul shop si sunt luate din ro pe distributie nu va renta.

    cele bune,
    Nu au nici o treaba cu romania ... toate jocurile sunt din afara

    ---------- Post added 17-05-2012 at 06:15 AM ----------

    @ scofield91 ti-am dat link-ul magazinului pe pm

  19. #19 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    La noi ar fi bine sa faca un magazin cum este la englezi.Un magazin unde duci de exemplu un televizor(LCD),il evalueaza,si iti da o suma buna de bani,cash!Si nu doar jocuri,ci si electronice etc,pe care le revinde.De asemenea poti cumpara si tu de acolo.

  20. #20 SP
    Junior Member ovidiu21q's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    La noi ar fi bine sa faca un magazin cum este la englezi.Un magazin unde duci de exemplu un televizor(LCD),il evalueaza,si iti da o suma buna de bani,cash!Si nu doar jocuri,ci si electronice etc,pe care le revinde.De asemenea poti cumpara si tu de acolo.
    Da ar fi bine ... totusi asa este magazinul asta doar ca e doar cu jocuri console si accesorii

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 17-09-2012, 21:15

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts