Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 27 FirstFirst ... 17 25 26 27
Results 521 to 540 of 540

Thread: Resident Evil 5

  1. #521 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Nu trebuie ramake, RE, RE2 si RE3 sunt deja pe PSN, chiar ma gandeam sa iau macar RE1.
    Nu prea imi place ca au renuntat la horror in RE5 dar RE4 a fost foarte bun. Daca am ramane la un singur stil de gameplay doar pentru ca a fost bun, ar insemna ca inca am juca copii dupa Mario, trebuie sa evoluam, sa incercam, sa gresim.

  2. #522 SP
    Member L0G1X's Avatar
    @boga: Eu zic că �n 3-2 este cel mai ușor de făcut Lead Aspirin:

    Baftă!

  3. #523 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    da parca nu demult ai cumparat niste DLC-uri la RE 5 si ai zis ca e foarte tare si toate alea .
    Da, este vorba despre DLC-ul Lost in Nightmares (care are legătură cu RE1) - dar lipsesc ZOMBIE cu desăv�rșire - �n rest e bun.

    Are dreptate boga, sunt FOARTE supărat/dezamăgit unde a ajuns seria. Oki, s-a terminat cu Racoon City...oki, s-a terminat cu Umbrella Corp...dar de unde p�nă unde schimbi tu zombie (care vin pachet cu povestea) cu...tărani spanioli respectiv africani abramburiți. Oribil. Să nu mai deschid subiectul cu survival horror...

    Asta mă deranejază pe mine...s-a pierdut esența.

    Oki, Tricell e baza acum, am �nțeles, si? Se putea continua povestea foarte frumos...au rămas fără tipuri de zombie? Come on...

    Păcat.

    *p.s.

    C�nd am văzut Lost in Nightmares numa că n-am sărit din scaun de bucurie - dar după 20-30 de minute...c�nd mi-am dat seama că lipsește esența...m-am asezat frumos �n scaun (fotoliu, mă rog), l-am terminat și salut.

  4. #524 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...c�nd am zis fani de weekend m-am referit la cei care au jucat doar 4 și 5 și apără seria de zici că ei au inventat apa caldă (fără măcar să aibă bunul simț de a juca celelalte părți din serie - care au un gameplay, story, feeling, etc. INFINIT mai bun). Da, ei sunt 0 barat (pentru că n-au prins absolut nimic - au jucat DOAR două jocuri și at�t).

    Și nu-i nicio jignire. Asta e și gata...ce să mai (probabil de-o zicea un official CAPCOM era mai bine - da c�nd o zice unu din Cluj e dezastru, c�t tupeu domle').

    Degeaba te ataci deoarece probabil tu nu ai inteles ce am vrut eu sa spun. Nu ai fost foarte explicit in primul post si cred ca orice fan RE caruia intamplator i-a placut 4 si 5 a inteles ca e 0 barat. Cam asa te-ai exprimat. Repet, am jucat toata seria si preferatul meu ramane de departe Resident Evil@ PS1.

  5. #525 SP
    Senior Member divayo's Avatar
    Pe mine sincer,cel mai mult ma marcat RE3(ps1) mia placut enorm,in general mia placut toata seria,cu mici exceptii le-am jucat pe toate,incepind cu ps1 normal si asa mai departe...

  6. #526 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Quote Originally Posted by divayo View Post
    Pe mine sincer,cel mai mult ma marcat RE3(ps1) mia placut enorm,in general mia placut toata seria,cu mici exceptii le-am jucat pe toate,incepind cu ps1 normal si asa mai departe...
    ce frumos ma fugarea Nemesis din camera in camera lol
    dar cea mai tare senzatie a fost la resident evil 1,la final cand pui racheta semnalizatoare si astepti elicopteru.
    Eu fericit ca termin jocul cand hopa apare si tyrant,spargand cimentul,ce mai alergam de el.
    Attached Images Attached Images re1-tyrant.jpg

  7. #527 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...asta spune tot

    Exact ce-am spus și eu incă din DAY 1!



    Resident Evil 5 = Big Dumb Action Game!
    Subscriu.

    Bring back the OLD Resident Evil Style!

    �ntregul episod:

  8. #528 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Nu sa mai postat de ceva vreme aici. Nu merge jucat CO-OP de pe o consola? Demo-ul l-am jucat cu un prieten pana la epuizare.
    Selectez play game si direct Network si Sistem Link...

  9. #529 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Daca vrei Co-op pe Xbox Live, cauta-ma

  10. #530 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Am reusit sa il joc si split screen (scria in manual).
    Jucam Co-op, momentan am dat jocul imprumut (termin Far Cry 2 si dupa ma apuc de RE 5). Mai precis il jucam pe sambata.

    Vad ca tu l-ai terminat si la Normal, eu deabea ma pricep la Easy......

  11. #531 SP
    UberDude Honord's Avatar
    Quote Originally Posted by djdanny View Post
    Am reusit sa il joc si split screen (scria in manual).
    Jucam Co-op, momentan am dat jocul imprumut (termin Far Cry 2 si dupa ma apuc de RE 5). Mai precis il jucam pe sambata.

    Vad ca tu l-ai terminat si la Normal, eu deabea ma pricep la Easy......
    Nu-i problema astept
    Daca e sa-l termin pe ultima dificultate inaintea ta, te pot ajuta sa-l termini si tu ca o sa-i fac cam 3 run's sa fac niste achievements.

  12. #532 SP
    Member Moromete's Avatar
    Joaca cineva pe PSN?...Moromete888...fun and trophy...add me!

  13. #533 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Luni posibil ca fac si eu rost de el pentru a incerca platina

  14. #534 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    daca vrea cineva sa se bage la un co-op sa-mi dea PM

  15. #535 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Co-op careva pe profisional?!sau macar sa ma ajute sa-l termin pe profesional.Thx

  16. #536 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    PS3 sau Xbox ?

  17. #537 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    psn id : darkr3surrecter
    Eu am terminat cam tot prin el ,am platina. Ma joc si la story pentru distactie, dar ma mult ma joc mercenaries. Daca inca se mai joaca cineva sa-mi dea add.

  18. #538 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Ps3 imi trebuie profesional run

  19. #539 SP
    Member darkr3surrecter's Avatar
    Quote Originally Posted by beugen2001 View Post
    Ps3 imi trebuie profesional run
    Da-mi add si te ajut eu.

  20. #540 SP
    Completionist Boghy02's Avatar
    Am nevoie de 2-3 oameni pentru versus mp trophies.Anyone interested pentru boost?Add: boghy0205

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 27 FirstFirst ... 17 25 26 27

Similar Threads

  1. Resident Evil 6 By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 203 Last Post: 03-04-2016, 21:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts