Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: NieR

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    NieR

    Desi se apropie lansarea lui Nier cu pasi repezi, vad ca inca nu avem un thread dedicat pt. el. Si nu cred ca nu ar merita... la urma urmei vine de la Square Enix. Din ce am vazut in videos, environmentul nu e prea bine finisat... parca e prea "dull"... dar sper ca este doar ceva temporar, beta. Sper sa fie iarasi un titlu "marginalizat" dar care sa fie chiar super ok. Mai ales ca seamana un pic cu Devil May Cry/Bayonetta.

    Ce mai stim pe forum despre el:
    Nier Videos - Console Games Forum
    NieR se lanseaza in primavara - Console Games Forum
    Detalii noi despre Nier RepliCant - Console Games Forum

  2. #2 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    o mica corectie man. a fost deja lansat

  3. #3 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Quote Originally Posted by BoDoPSX View Post
    o mica corectie man. a fost deja lansat
    Oare?
    Attached Images Attached Images nier1.jpg

  4. #4 SP
    Manager paul's Avatar
    Release date(s):

    Xbox 360
    JP April 23, 2010
    NA April 27, 2010
    EU April 23, 2010
    AA April 22, 2010

    PlayStation 3
    NA April 27, 2010
    EU April 23, 2010
    AA April 22, 2010

  5. #5 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Mie mi s-a parut interesant joculetul, mai ales motivul pentru care lupta Nier, cum spuneam si in alt thread, apar din ce in ce mai multe jocuri cu subiecte si teme sensibile. Sa reinceapa oare epoca jocurilor cu story-uri puternice, jocuri care sa te faca sa zici wow de fiecare data cind le joci?

  6. #6 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar

    Exclamation

    Quote Originally Posted by GeOKeR View Post
    Oare?
    oare?

    ShopTo.Net - NIER - Microsoft Xbox 360
    ShopTo.Net - NIER -PLAYSTATION 3

    Released: JUST RELEASED!

    crede-ma ca nu postam aiurea

    jocul pare interesant, mai ales ca este facut de Square. sa vedem concret cum va fi fata de ce s-a aratat

  7. #7 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar

  8. #8 SP
    Member gabytzu16's Avatar
    un gameplay al versiunii de ps3.....sincer....aveam ceva mai multe asteptari....totusi....ce e cu muzica de pe fundal???....si cu level up-ul care parca nu se mai opreste??...

  9. #9 SP
    Senior Member Nash's Avatar
    [url]


  10. #10 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Nu am nimic impotriva eroinelor imbracate sumar, dar tipa din Nier mai avea putin si se batea pe acolo dezbracata de tot.
    Au japonezii o serie de fetishuri dintr-astea Victoria's Secret style de te doare capul

  11. #11 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Arata grafic ca un joc de PS2.

  12. #12 SP
    Junior Member StevieG25's Avatar
    A mai terminat cineva jocu' de cel putin 2 ori ?
    Mi s-a parut foarte tare cat de mult poate sa influenteze jocu' al 2-lea playtrough . In primu' playtrough ma simteam ca un badass in timp ce omoram hoarde de shades , dar in al 2-lea playtrough o sa iti dai seama ca totu' nu e defapt cum pare si o sa iti para rau pentru fiecare boss ... ( mai ales pentru lup sau pentru robotul si shade-ul mic din Junk Heap ). O sa realizezi pentru apar alte cutscene-uri si alte dialoguri pe care nu le vezi in primu playtrough ...
    Nu am mai jucat niciun joc in care sa te indoiesti daca esti tipul cel bun sau tipul cel rau .. Am auzit ca si in Shadow of the Colossus e ceva de genu asta da' nu l-am jucat .

    Trebuie sa-ti lipseasca o doaga ca sa faci un astfel de party de personaje : Kaine e hermafrodit , Emil e gay , iar pe Nier vroiau sa-l faca prostituat la inceput ...

    Cica povestea din Nier incepe de aici :



    De la gigantu ala pleaca boala pe care o are Yonah , pentru ca e din alta lume ( univers paralel ) si nu avea ce sa caute in lumea din Nier ...
    Cam ciudata povestea , da' foarte tare .... Si nu cred ca am dat niciun spoiler , de unde a plecat boala nu are nicio legatura cu povestea jocului ... ea se bazeaza pe questul tatalui de a-si salva fiica ...
    Daca are cineva nelamuriri sau nu a inteles povestea , puteti sa intrebati aici ... pacat ca nu e prea popular jocu' ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. NieR: Automata By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 156 Last Post: 21-03-2022, 13:18
  2. NieR: Replicant By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 19 Last Post: 09-05-2021, 20:52
  3. User Review: NieR By Espiritus in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 3 Last Post: 01-05-2016, 17:30
  4. Nier Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 6 Last Post: 07-07-2010, 22:17
  5. NieR se lanseaza in primavara By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 03-02-2010, 22:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts