Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 226 of 282 FirstFirst ... 126 176 216 224 225 226 227 228 236 276 ... LastLast
Results 4,501 to 4,520 of 5621

Thread: Grand Theft Auto V - GTA 5 - GTA Online

  1. #4501 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    O interventie rapida pt ca sunt prea ocupat sa joc..
    Dupa alte cateva ore, pot sa spun ca FPV este excelent realizat, are un feeling aparte. Pe langa faptul ca aduce un aer nou in GTA, are si un feeling mai "cinematic" decat orice FPS jucat. It just feels special.

    Iar condusul in FPV iarasi mi se pare f OK. Nu imi plac unele interioare de masini, cele in care volanul este prea jos si pare mic, cu ceasuri de bord deasupra lui, cum am zis si mai devreme.. nu la toate e asa. Sunt unele masini care au un feeling super, gen Pfizer (sau cum se numeste clona de Porsche), interior bine proportionat, sunetul motorului f misto.. Imi place in special cum se simte fizica masinilor. In 3rd person view nu pare sa se fi schimbat fata de varianta old-gen, dar in FPV parca se simte altfel masina. Sure, nu e la nivelul unui simulator, dar e si cam departe de arcade. Are momente cand de exemplu treci peste hopuri, pierzi controlul pentru o fractiune de secunda, apoi simti cum anvelopele musca din asfalt si revine brusc aderenta. Me likey.

    In rest ce mai pot sa zic, grafica superba, mult peste cea de old-gen, foarte clara chiar si la departare. Aici sunt de mentionat efectele ce tin de profunzimea de camp, cu blur selectiv in functie de locul in care te uiti (poate fi dezactivat acest efect). Iluminarea este right on the money! Reflexiile de pe masini sunt bine realizate.

    Imi pare rau totusi ca n-au rezolvat si ei mici chestii ce tin de imersiune, gen:
    - farurile tot nu au lumina dinamica, te plimbi prin fata lor si n-ai umbra
    - in continuare poti lovi masini pe strada, iar omuletii aia isi vad impasibili de drum
    - oglinzile masinilor...oh come on Rockstar, you can do better !

    Sunt curios daca au reparat sistemul cu politia care vine dupa tine dupa ce faci o infractiune in varf de munte.... Ar fi trebuit ceva ca in Watch Dogs, cu telefonat in timp real la politie. Pe old-gen omorai singurul om pe o raza de 15 km si ca prin magie politia afla si se spawna langa tine.... Ramane de verificat daca inca e asa.

  2. #4502 SP
    Member gabytro's Avatar
    Mie mi se pare grafica de old gen. Dar nu pe asta se bazeaza jocul. Pana la urma este joc de old gen.
    Watch dogs ul e mult peste la grafica!

    Dar sigur jocul este senzational!

  3. #4503 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Wat???))) Ai jucat macar jocul pe Old Gen sa vezi cum arata?

  4. #4504 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Iesi acasa.

  5. #4505 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tu ce joc ai jucat ? Chiar am pus in paralel si pe X360 si jocu asta este 1000 de clase peste celelalt. Nu mai zic de faptu ca este cam peste orice este acum pe piata.

    Sunt absolut uimit de ce au putut sa faca oamenii astia si desi am jucat luni intregi GTA V pe X360, acum il joc la fel de intens si parca este alt joc.

  6. #4506 SP
    Member gabytro's Avatar
    Nu l am jucat intr adevar. Dar am jucat altele de new gen si mi s au parut peste. Sau poate ma asteptam eu la prea mult.
    Oricum..repet, jocul e de nota 10. Nici nu ma intereseaza grafica, dar sunt detalii pe care le observ..la masini, la haine..

    ---------- Post added 18-11-2014 at 23:10 ----------

    O sa fac niste printuri comparative cu alte jocuri.

    ---------- Post added 18-11-2014 at 23:11 ----------

    ...nu ma refer la jocuri de acelasi gen..

  7. #4507 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Omule, tu nici nu ai jucat jocul si vii si spui aici ca ti se par altele peste? Dupa care spui ca nu te referi la jocuri de acelasi gen, desi mai sus ai comparat cu Watch Dogs (care este execrabil).

  8. #4508 SP
    Member gabytro's Avatar
    N ai inteles. N am jucat gta ul pe old gen. Doar pe new, il joc chiar acum. Am spus ca mi se pare mai bun un pic watch dogs la grafica. Ca gameplay nu discut..e nr 1.
    Eu am jucat toate gta urile..de la primul pana la asta. Stiu ce zic

    ---------- Post added 18-11-2014 at 23:22 ----------

    Cu watch d am dat un exemplu. The last of us iar mi s a parut f ok la grafica. Nba 2k15 e senzational..dar sigur ca nu e corecta comparatia.
    Nu mai comentez...daca tie ti se pare cea mai buna grafica ever ..f bine.

  9. #4509 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Nu te-ai exprimat bine, am inteles ca nu ai jucat pe current gen. Eu nu am jucat, dar am vazut la lansare. Nu e cea mai buna grafica ever, dar nu e nici de old gen. Si in niciun caz nu e mai proasta decat WD.

  10. #4510 SP
    Banned asperas's Avatar
    Miau miau..Chop pe ele dogie! nu mai am ps+

    Hatchet style

  11. #4511 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Watch Dogs n-are iluminarea si nici texturile lui GTA V......

    ---

    Uimitoare atentia la detalii.. Am observat acum ca ai si tint de la ochelarii de soare in FPV.. La fel si casca de motociclist.

    N-am vazut insa ploaie pana acum, si ma joc de ceva ore bune.. Stiu ca e LA, but come on clouds..

  12. #4512 SP
    Banned asperas's Avatar
    AndyZ ia-o spre munti..

  13. #4513 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Sunt curios daca au reparat sistemul cu politia care vine dupa tine dupa ce faci o infractiune in varf de munte.... Ar fi trebuit ceva ca in Watch Dogs, cu telefonat in timp real la politie. Pe old-gen omorai singurul om pe o raza de 15 km si ca prin magie politia afla si se spawna langa tine.... Ramane de verificat daca inca e asa.
    am omorat pe unu in munti, nu m-a mai vazut nimeni altcineva si nu s-a alertat nicio politie

  14. #4514 SP
    Member Imperatore's Avatar
    La mine jocul pare ca are o problema cu input lag-ul,asa se simte, nu am incercat sa joc pe offline sau cu upnp on/off dar se simte un input lag deranjant




    L.E.: se pare ca la mai multi apare aceasta problema cu input lag-ul

  15. #4515 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Sunt curios daca au reparat sistemul cu politia care vine dupa tine dupa ce faci o infractiune in varf de munte.... Ar fi trebuit ceva ca in Watch Dogs, cu telefonat in timp real la politie. Pe old-gen omorai singurul om pe o raza de 15 km si ca prin magie politia afla si se spawna langa tine.... Ramane de verificat daca inca e asa.
    asta asa a fost in fiecare GTA asta e stilu lor

  16. #4516 SP
    Junior Member Monex's Avatar
    @Imperatore: Si mie mi s a parut ca simt un usor lag la apasarea unor comenzi si in general, pana cand am umblat la setarile TV-ului. Eu il tineam pe modul Film si arata bine, dar avea problemele de mai sus. Am cautat pe acolo si am descoperit " Mod de joc " care a imbunatatit calitatea grafica si a disparut senzatia de lag. ( si cand te gandesti ca m am jucat pe PS3 2 ani nestiind de aceasta optiune ). Umbla pe acolo si vezi. Din cate stiu " Mod de joc " mareste refresh rate-ul imaginii si nu permite " ruperea imaginii ", care ma gandesc eu ca e cauza principala a lag-ului.

  17. #4517 SP
    Banned asperas's Avatar
    Va place baieti..? Eu unul am rezistat in jur de sa zicem 2 ore dupa care am pus stop fiindca nefiind nimic nou pe frontul de vest nu mai am rezistat sa merg inainte si nici macar acel bonus de reward pt cei cu jocul si pe vers anterioare in loc sa il avem valabil inca de la inceput el trebuie deblocat undeva in cursul povestii..bull**** aici dragi rockstar daca trebuie sa joc jumatate de story pt un amarat de topor si aproape integral pt rail gun..

    Nu este o critica ci doar o parere la care (in mod sigur) am dreptul deoarece am platit alti 260 ron pe langa cei 299 ron platiti la lansarea var pt ps3! Macar atat sa pot spune..multumesc.

  18. #4518 SP
    Senior Member Cristian2191's Avatar
    Este aceeași poveste de pe PS3 ?

  19. #4519 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    pai e acelasi joc, nu e GTA VI

  20. #4520 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    La ce va așteptați? E un remake cu engine pt PS4.. same game, cu mici îmbunătățiri pe ici pe colo, dar sunt aceleași misiuni. FPV le face mai interesante.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 226 of 282 FirstFirst ... 126 176 216 224 225 226 227 228 236 276 ... LastLast

Similar Threads

  1. Grand Theft Auto VI - GTA 6 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 284 Last Post: 17-04-2024, 22:38
  2. Grand Theft Auto IV - GTA 4 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 20-01-2021, 23:32
  3. Grand Theft Auto V By sam in forum English
    Replies: 0 Last Post: 26-10-2011, 05:54
  4. Grand Theft Auto 4 Complete By paunstefan in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 12-10-2010, 20:47

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts