Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 113 of 282 FirstFirst ... 13 63 103 111 112 113 114 115 123 163 213 ... LastLast
Results 2,241 to 2,260 of 5621

Thread: Grand Theft Auto V - GTA 5 - GTA Online

  1. #2241 SP
    Member Zdrutz's Avatar
    Tre sa fii dubios sa iti doresti ca un joc la care ai oricum exclusivitate temporara fata de PC, sa nu ajunga deloc pe PC.
    Nu inteleg cu ce te-ar deranja. Da, am precomanda achitata la shopto si il voi juca pe PS3. Dar l-as lua si pe PC sa il vad cum merge pe full HD cu detalii mult mai bune. Grow up!
    La ShopTo am inca processing la comanda. Sa inteleg ca nu a plecat inca? Are cineva shipped deja?

  2. #2242 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Legat de Graphics, acum fiecare interpreteaza cum vrea. Nu ma intereseaza 2 fps, si prefer culorile and the other stuff.

  3. #2243 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Dar pop ups ce inseamna...tot nu mi-ati spus

  4. #2244 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Dar pop ups ce inseamna...tot nu mi-ati spus
    Daca nu ti-a spus nimeni inseamna ca nimeni nu stie .

  5. #2245 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Dar pop ups ce inseamna...tot nu mi-ati spus
    Let me google that for you

  6. #2246 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Dar pop ups ce inseamna...tot nu mi-ati spus
    Pop up" or "Pop up graphics", a phenomenon of 3D video games related to draw distance

    In some cases texture pop-in can be prevented by installing a game onto the hard drive of the console allowing textures to be pulled at a faster rate thus reducing texture pop-in.

  7. #2247 SP
    Member MSlv's Avatar
    deci nu se refera la probleme cu streamingul ci se refera la faptul ca sar texturile la calitate din ce in ce mai mare pe masura ce te apropii de un obiect?

    in cazul asta are sens, tot din cauza VRAM-ului limitat, si e legat si de acel draw distance mai redus. N-ai ce sa-i faci, asta inseamna sa ai memorie separata in system ram/video ram si tocmai jocurile open-world arata slabiciunea asta cel mai bine. La x360 poti sa iti tragi cat vrei, 200mb, 250mb, 300+mb ca video ram din totalul de 512, ps3 are fix 256mb.

    Chiar si asa, un 30 fps stabil ar insemna mare lucru pentru ps3. sunt curios daca jocul va fi nativ 720p. Nu ca ar conta prea mult.

  8. #2248 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Se instalează vreo 8gb pe hdd, deci nu cred in chestia asta iar pt varianta digitala nici atât

  9. #2249 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by Anderul View Post
    La ora 11 jumatate sun iar. Si imi raspunde unul. Cu o voce de om obosit, dar obosit rau. "Cu ce te pot ajuta bla bla". Zic eu: " Am o precomanda pentru un produs." la care tipul ofteaza si zice "GTA 5?". Deci na, cam asa e treaba, si-au facut-o cu mana lor, cred ca a sunat lumea toata ziua . In fine, mi-a confirmat precomanda, ajunge marti. Fuk yeah !
    De fapt asta cred ca este cea mai buna veste de anul asta daca e sa vorbim de piata de gaming din RO. Incep sa se miste bine de tot treburile si la noi, mai ales pe console. Fuk yeah!

  10. #2250 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    deci nu se refera la probleme cu streamingul ci se refera la faptul ca sar texturile la calitate din ce in ce mai mare pe masura ce te apropii de un obiect?


    La 00:28 se poate vedea ce inseamna pop-up. Sunt obiecte care se incarca mai greu si pur si simplu apar "din senin".

  11. #2251 SP
    Member MSlv's Avatar
    in cazul asta ma simt nevoit sa citez:
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Se instalează vreo 8gb pe hdd, deci nu cred in chestia asta iar pt varianta digitala nici atât

  12. #2252 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Nu stiu, eu aveam pop-ups la GTA4 cu el instalat pe HDD..

  13. #2253 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Prin gameplay-urile astea am vazut ca politia a suferit schimbari majore. Acum sunt mai "inteligenti" si se pare ca va fi mai greu sa scapi de ei. La 2 stars deja aplica metoda rotii din spate .


  14. #2254 SP
    Member Hazer's Avatar
    Quote Originally Posted by Zdrutz View Post
    La ShopTo am inca processing la comanda. Sa inteleg ca nu a plecat inca? Are cineva shipped deja?
    Si eu am comanda la ShopTo si inca n-au facut shipping. Am vorbit cu ei si au zis ca luni o sa le trimita..

  15. #2255 SP
    Member mof990's Avatar
    Quote Originally Posted by j0hnnyReaper View Post
    Prin gameplay-urile astea am vazut ca politia a suferit schimbari majore. Acum sunt mai "inteligenti" si se pare ca va fi mai greu sa scapi de ei. La 2 stars deja aplica metoda rotii din spate .

    Alea sunt 3 stele ...

  16. #2256 SP
    Member storm89shadow's Avatar
    [QUOTE=j0hnnyReaper;1031003]Prin gameplay-urile astea am vazut ca politia a suferit schimbari majore. Acum sunt mai "inteligenti" si se pare ca va fi mai greu sa scapi de ei. La 2 stars deja aplica metoda rotii din spate .

    Da! E super faptul ca nu mai vin gramada pe tine imediat cum ai oprit/ti-au oprit masina pentru a deschide portiera si direct ''busted''. Iar dificultatea ridicata a politiei va face clar jocul mai fun.

  17. #2257 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Quote Originally Posted by mof990 View Post
    Alea sunt 3 stele ...
    Stiu ca sunt 3, dar am vazut si cu 2.

  18. #2258 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    La 2 stele incearca sa te incercuiasca sa te blocheze cu masinile, la 3 stele incep sa se buseasca in tine sa te rastoarne etc.

  19. #2259 SP
    Senior Member Trefla's Avatar

  20. #2260 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Quote Originally Posted by naz View Post
    Sincer sa fiu nu-mi amintesc. Insa am pretentia ca GTA 5 sa fie mai bun decat GTA 4, nu? Vrem progrese!

    Cat despre imaginea respectiva, poate sa fie doar un caz izolat, nu pot sa bag mana in foc pana nu ma joc.
    se incarcau texturile cand coborai sa o iei prin tunelul ala pe sub apa, era ceva in genul



    (bine si pc-ul astuia e chifea oricum)


    si eu sunt curios de progres

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 113 of 282 FirstFirst ... 13 63 103 111 112 113 114 115 123 163 213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Grand Theft Auto VI - GTA 6 By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 271 Last Post: 26-03-2024, 19:59
  2. Grand Theft Auto IV - GTA 4 By MonkY in forum Console Club
    Replies: 10 Last Post: 20-01-2021, 23:32
  3. Grand Theft Auto V By sam in forum English
    Replies: 0 Last Post: 26-10-2011, 05:54
  4. Grand Theft Auto 4 Complete By paunstefan in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 12-10-2010, 20:47

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts