Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 121 FirstFirst 1 2 3 4 12 52 102 ... LastLast
Results 21 to 40 of 2402

Thread: Mortal Kombat

  1. #21 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Daca te apuci sa inveti combo-urile alea grele (banuiesc ca in asta constau challenge-urile, nu l-am jucat decat pe la prieteni in versus), orice joc de batai devine complicat. Eu ma refeream la mecanica luptelor, care in MK vs DC mi-a parut foarte limitata si inceata fata de concurenti gen SF4, Tekken 6 etc..
    Te inseli amarnic. Este foarte bun modul de lupta, nu este limitat deloc si cu siguranta lupta nu este inceata fata ce ceilalti concurenti.

  2. #22 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Mie asa mi s-a parut, e vreo problema daca luptele n-au fost chiar pe gustul meu?..

  3. #23 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Mie asa mi s-a parut, e vreo problema daca luptele n-au fost chiar pe gustul meu?..
    Vad ca multi nu faceti diferenta intre un mod de bataie prost vs nu este pe gustul meu. Nu am nici o problema ca nu ti-a placut si iti respect parerea. Tu te-ai exprimat gresit.

  4. #24 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Bine, daca zici ca e un sistem de lupta complex, da si niste argumente.
    Mie mi se pare unul incet, in care daca ratezi un buton intr-un combo iti pierzi mult din ritm. Are combo-uri fixe si cam putine, nu prea permite trecerea dintr-un combo in altul, ceva gen Tekken, unde in orice moment in mijlocul unei scheme ai mai multe posibilitati. E prea orientat pe miscarile speciale ale personajelor. Asta pe langa faptul ca au scos stilurile multiple de lupta, armele, care aduceau putina variatie in ultimele MK-uri.
    Luptele sunt distractive, sunt de acord. Cand ne strangem mai multi, in general MK vs DC e jucat cel mai mult, dar asta cred ca se datoreaza mai mult personajelor. Dar parerea mea este ca un fan inrait al fighting game-urilor are optiuni mai bune cand vine vorba de complexitatea engine-ului de lupta.

  5. #25 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Bine, daca zici ca e un sistem de lupta complex, da si niste argumente.
    Mie mi se pare unul incet, in care daca ratezi un buton intr-un combo iti pierzi mult din ritm. Are combo-uri fixe si cam putine, nu prea permite trecerea dintr-un combo in altul, ceva gen Tekken, unde in orice moment in mijlocul unei scheme ai mai multe posibilitati. E prea orientat pe miscarile speciale ale personajelor. Asta pe langa faptul ca au scos stilurile multiple de lupta, armele, care aduceau putina variatie in ultimele MK-uri.
    Luptele sunt distractive, sunt de acord. Cand ne strangem mai multi, in general MK vs DC e jucat cel mai mult, dar asta cred ca se datoreaza mai mult personajelor. Dar parerea mea este ca un fan inrait al fighting game-urilor are optiuni mai bune cand vine vorba de complexitatea engine-ului de lupta.
    1. Are combo-uri foarte multe si iti spun sigur ca poti trece din N combo's in N combo's (din experienta mea de peste 4000 meciuri online jucate)
    2. Tocmai pentru ca sunt foarte complexe si greu de facut daca ratezi un buton iti pierzi din ritm.
    3. Jocul se desfasoara foarte repede si daca iti ies combourile nu ai mai simti acest lucru.
    4. Nu poti compara acest joc (gen de joc) cu Tekken 6 care pot sa-l joce si unii pro (foarte putini) si ceilalti butonisti care orice ai face orice ai apasa iese cate o schema sau o continuare.
    5. Distractiv cand joci cu prieteni da, competitiv cand joci online
    6.
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    (banuiesc ca in asta constau challenge-urile, nu l-am jucat decat pe la prieteni in versus)
    Nu stiu de ce vorbesti de un joc in care nu ai experienta si doar l-ai jucat la prieteni in versus.

    Daca mai ai si alte nelamuriri le astept cu mare placere.

  6. #26 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Combo-urile alea "foarte multe" sunt pur si simplu diferite combinatii ale miscarilor speciale, care sunt putine. D-aia si ziceam ca jocul e prea orientat spre miscarile speciale, de altfel MK mereu a fost asa. Poate ar fi cazul sa lucreze si la sistemul de fighting normal, e cam plictisitor sa dai cei 2-3 pumni, apoi sa faci 1-2 speciale si totul sa arate repetitiv.

    Il compar cu Tekken pentru ca sunt 2 jocuri de fighting...... n-am comparat mere cu pere. Meritul cel mare al sistemului din Tekken e ca mereu iti iese cate o miscare noua, chiar daca nu stai sa memorezi zeci de combinatii de butoane. Daca MK ar avea libertatea asta, ar fi excelent.
    Cat despre MK vs DC, l-am jucat mai mult decat iti imaginezi (am si eu cateva sute de meciuri), doar pentru ca nu m-am apucat sa fac combo challenges nu inseamna ca nu pot sa-mi formez o parere cat de cat valida.

  7. #27 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Incepe razboiul deja si abia a fost anuntat jocul...

  8. #28 SP
    Member cristian77's Avatar
    Mda,numai sa nu fie un fas de joc asa cum a fost MKvsDC.Eu zic ca nu,vedem...

  9. #29 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    N-au nici o treaba cele 2.

  10. #30 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    La asta sigur imi iau joystick. Ceva sfaturi pentru achizitie, dar mai ales pentru customizare? As vrea sa ii schimb butoanele, arcurile si ce se mai schimba de obicei, pentru a deveni mai performant.

  11. #31 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Cel mai bine ar fi sa iei legatura cu Taw. Din cate am observat a avut cele mai bune rezultate de customizare pe forum.

  12. #32 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    Decat sa cumperi unul nou sa-l refaci cu piese originale mai bine iti faci unul de la zero, parerea mea. Iese umpic mai bine.
    Attached Images Attached Images shankar003.jpg

  13. #33 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Ăsta e topicul cu discuții despre stick-uri, piese, and stuff:

    Ca să transformi un stick normal �ntr-unul full sanwa/seimitsu te costă ~ 300 de lei. Site-uri sunt c�te vrei, totul ține de gust.

  14. #34 SP
    Junior Member xargon's Avatar
    as Shao Kahn's says: superb, excellent, well done.

    Arata superb din trailer, imi era dor de un 2d look in stilul primelor din serie. Sper doar sa se renunte la dial combos pentru a fi cu adervarat competitiv la dublu.

  15. #35 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyZ View Post
    Combo-urile alea "foarte multe" sunt pur si simplu diferite combinatii ale miscarilor speciale, care sunt putine. D-aia si ziceam ca jocul e prea orientat spre miscarile speciale, de altfel MK mereu a fost asa. Poate ar fi cazul sa lucreze si la sistemul de fighting normal, e cam plictisitor sa dai cei 2-3 pumni, apoi sa faci 1-2 speciale si totul sa arate repetitiv.

    Il compar cu Tekken pentru ca sunt 2 jocuri de fighting...... n-am comparat mere cu pere. Meritul cel mare al sistemului din Tekken e ca mereu iti iese cate o miscare noua, chiar daca nu stai sa memorezi zeci de combinatii de butoane. Daca MK ar avea libertatea asta, ar fi excelent.
    Cat despre MK vs DC, l-am jucat mai mult decat iti imaginezi (am si eu cateva sute de meciuri), doar pentru ca nu m-am apucat sa fac combo challenges nu inseamna ca nu pot sa-mi formez o parere cat de cat valida.
    Ok, e cum zici tu.

  16. #36 SP
    Senior Member ReNeGaDe124's Avatar

  17. #37 SP
    Member adio's Avatar
    Quote Originally Posted by Mavone View Post
    �n sf�rşit, back 2 basics. Violenţa a făcut din primul Mortal Kombat un joc de neuitat. Observ că sunt majoritatea arenelor din 2. Singura mea dorinţă, este să fie even MORE BLOOD!


    Dacă tot vorbim e MK, �n spiritul ideii lui Rodriguez din Sin City, cineva a vrut să v�ndă ideea unui nou MK the Movie lui Warner Bros.

    http://www.youtube.com/watch?v=9_MqZn7E-mk
    Probabil ati vazut video-ul; daca nu, watch it!
    Din intamplare am dat de o petitie: Make Mortal Kombat Rebirth into a Full Movie prin care se doreste realizarea acestui film.
    So..votee!! Cu cat mai multe cu atat mai bine

  18. #38 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Ce petitie ciudata. Sa fii obligat sa donezi ca sa o poti semna (daca nu ai cont pe paypal sau cred extern sanatate)

    ---------- Post added 13-06-2010 at 03:54 PM ----------

    Mortal Kombat Fatalities

    Mortal Kombat I



    Mortal Kombat II



    Mortal Kombat III



    Mortal Kombat IV



    Mortal Kombat: Deadly Alliance



    Mortal Kombat: Deception





    Mortal Kombat: Armaggedon



    Mortal Kombat vs DC Universe



    and the best Mortal Kombat ever:

    Mortal Kombat Trilogy (Animalities and Friendships Included)


  19. #39 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Some artwork:

    scorpion_01b.jpg rayden_01c-copy.jpg kano_01b-copy.jpg sonya_01d.jpg

  20. #40 SP
    Member Ares's Avatar
    AndyZ iti doresti un joc de "apasaci"?? din ce ai spus tu eu inteleg ca iti doresti un joc in care sa poti face
    un combo "din intamplare" sa zicem , apasam la mishto pumn picior picior picior pumn jos pumn sus si gata am facut un super combo sau iti doresti sa-l faci cum se face in sensul ca daca nu sti sa-l faci il ratezi si te ia adversaru` in combo?
    daca iti doresti sa apesi fara sa sti ce apesi si fara sa-ti mai iasa a doua oara te sfatuiesc sa joci tekken.
    aduti aminte combos`ul lui kabal din mk3 de 10 hits 66% damage pe care la modul la care iti doresti tu jocul nu l-ai fi facut niciodata, probabil nici nu ai fi stiu ca exista.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 121 FirstFirst 1 2 3 4 12 52 102 ... LastLast

Similar Threads

  1. Mortal Kombat X (X1) By kent4nzw0w in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 6 Last Post: 13-09-2015, 17:59
  2. Mortal kombat 9 - kombat pass By wasssu in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4 Last Post: 26-04-2012, 19:10
  3. Mortal Kombat 9 By 1milbankroll in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 1 Last Post: 27-03-2012, 14:00

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts