Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 103 of 180 FirstFirst ... 3 53 93 101 102 103 104 105 113 153 ... LastLast
Results 2,041 to 2,060 of 3598

Thread: Console Games Club - La un pahar de vorba

  1. #2041 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    mda era de asteptat oricum

  2. #2042 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    chiar mai bine, inca nu sa terminat circul ... se pare ca vine repriza a doua de ninsori si inca nu sa terminat prima, mai spre primavara ar fi mai indicat

  3. #2043 SP
    Member mariuck's Avatar
    dc nu la noua locatie exaclibur ?
    Cred ca vati saturat de excalibur...
    Dar mie mi-a placut si acolo la pui de urs sau nu mai stiu cum se numea exact, si acolo parea loc de proiector...

  4. #2044 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pentru ca excalibur este un local mult prea mare - noua ne trebuie un local mic - maxim 40 locuri care sa fie disponibil pentru intalniri de 25-35 persoane - si asa 25 persoane intr'un local de 40 e prea putin (pentru patroni evident)

    Daca ar fi fost sa facem intrunirile in timpul saptamanii ar fi fost bine pentru majoritatea patronilor - pentru ca in weekend oricum e plin cam peste tot.

  5. #2045 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Am vorbit cu DjAndrei la localul Restaurant Zece Mese . Ne lasa sa ne desfasuram cum vrem, cat vrem, cu mancare de tip bufet, meniul contine (in mare, nu a fsot stabilit nimic) de la aperitive pana la gratar, sucuri, etc. Putem pune videoproiector si putem chiar sa conectam la sunetul lor, daca vrem.

    Localul se afla destul de central, in zona Foisor, locuri de parcare sunt... spatiu sa ne desfasuram avem...

    Putem inchiria TOT localul sau putem inchiria 2 sali. Intr'o sala intra cam.. 30 de persoane. 2 sali pot sa fie unite.

    Poze Restaurant Zece Mese - Galerie foto

    Totusi, faza mai urata este ca ne-ar costa 80ron/ persoana, daca mergem 40, pentru 2 sali, mancare, etc...

    Daca va surade ideea (mie unul nu imi displace), putem sa rezervam si sa alegem un meniu, sa mai negociem, etc...

  6. #2046 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thx trickz. Pai, sa mergem odata sa vedem si sa negociem. 80 RON de persoana mi se pare totusi un pic cam mult (fara bautura)... Poate in weekend ? Who's in ?

  7. #2047 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Eu as putea vineri, m-as putea elibera (teoretic) cam la orice ora, inclusiv seara dupa ora 18, este la doi pasi de biroul meu. Sau duminica. Daca e bine asa, count me in. Din pacate, sambata (asta) e o zi complicata pentru mine.

  8. #2048 SP
    is the man! trickz's Avatar
    80 ron erau si cu bauturi. Cand am discutat cu persoana de acolo, am spus sa fie si sucuri si alcohol, cand m-a sunat inapoi patronul(cred) a spus generic "bauturi". Cel mai sigur mergem si stabilim/ negociem.

  9. #2049 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    80 ron erau si cu bauturi. Cand am discutat cu persoana de acolo, am spus sa fie si sucuri si alcohol, cand m-a sunat inapoi patronul(cred) a spus generic "bauturi". Cel mai sigur mergem si stabilim/ negociem.
    Beton. Mergem si de 80RON bem numai wiskey, gin, cocktails. Nu ne mai primesc a doua oara

    Sau am o idee si mai buna. Mergem cu Khan. Si el o sa spuna "O sa va scoateti banii cu mine. Eu beau doar bere !". Nu stiu daca vor mai fi atat de fericiti dupa a 10a bere

  10. #2050 SP
    raf
    Member raf's Avatar
    cred ca eu lipsesc de la intruniri daca se va alege locatia asta, am 52 de Kg naibi, eu mananc un BigMac si un suc si nu mai imi e foame juma da zi, alcol nu beau, deci ce sa fac sa dau 80 de lei sa mananc un copan 2 hai + 2 chifle si sa beau 500mil de suc in 3\4 ore cat se sta si sa dau 80lei? me think's not, mi se pare enorm de mult, asa ca have fun guys daca stabiliti acolo

  11. #2051 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai... nu a stabilit nimeni un pret. E doar ce i-au spus lui trickz, asa, informativ... si cred ca si pentru ambele camere. In plus, nu cred ca vom accepta vreodata meniu cu bautura inclusa. Sa fim seriosi, Cris de exp. bea doar apa plata (don't ask me why). Normal ca nici ei nu i-ar conveni sa dea 80 RON pe un meniu cu apa plata inclusa. Cel mai bine discutam dupa ce vedem exact cum e acolo, daca avem loc sa ne manifestam... facem un test sa vedem cum e mancarea, servirea... si revenim cu niste preturi care speram sa fie decente. Daca sunt prea mari... asta este. Keep on searching

  12. #2052 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Si mie mi se pare 80 de ron destul de scump. Cand am fost cu trickz, localul mi s-a parut foarte frumos. Preturile la mancare in general (friptura, pizza, etc..) varieaza intre 12 lei si 27 de lei. Daca am ajunge la negocieri pe 2 saloane (sunt destul de mari si cred ca ne ajung) la 60 de lei, ar fii ok sau poate cine stie, este patronul in toane bune atunci. Am vorbit si eu cu patronul (la fel ca trickz cred) si mi-a spus ca in 2 saloane incap in jur de 50 de oameni.

  13. #2053 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Da poate nu toti are bani ... la asta nu v-ati gandit ?Si cand zic asta nu ma gandesc la mine
    Sa se vb cu aia sa zicem ca le dam 100-150 ron ron pe sala (inchiriat o noapte sa zicem ) ... si fiecare plateste ce consuma.
    Draq, cu 80 ron mananc ca spartu' 3 zile sau am duc de 2 ori in Excalibur.

    Mai vb cand se stabileste o data si o ora ...

  14. #2054 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Ideea e ca o sala de inchiriat este intre 1000 si 1500 ron (la maghernite) de genul celei prezentate de trickz sau unde am sarbatorit noi Craciunul (fost Nautilus/actual ... Gury "ceva-ceva") si probabil spre 3000 RON pentru ceva ultra-central, mai de fite. (evident exista si scoruri mai mari)

    In banii astia neintrand nimic absolut.

    Sincer preferam sa dau 50 ron in spelunca si sa mananc "real" de 30 ron si sa mai beau de inca 30 (adica tot 80 la general)

    Din pacate pe forum nu avem nici un bogatan sau vreun pilos care sa aiba relatii in bransa (si cred ca nu avem nici patron de "local") concluzia mea ar fi sa mergem ca si pana acum la plezneala (chinezesc, xcalibur .. etc) si sa ne veselim fiecare pe banii lui - cel putin pana vom gasi o locatie care sa fie primitoare-prietenoasa si care sa ne ingaduie sa ne desfasuram si pe partea gameristica. (adica cu proiector, karaoke etc)

  15. #2055 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by Bitza View Post
    Da poate nu toti are bani ... la asta nu v-ati gandit ?Si cand zic asta nu ma gandesc la mine
    Stii care e faza tampita? Unii oameni cauta si isi pierd timpul si apoi apar discutii "dar ca nu avem bani nu v-ati gandit?"... Daca ai o idee mai buna, daca ai o locatie mai buna, te rog, nu pastra doar pentru tine... Imparte cu noi informatiile... Pana atunci ma duc la Mc si imi bag *&^**^% in toate intentiile bune... Asta am gasit, asta am anuntat. PUNCT. Si eu am alocatie, nu salariu si nu ma plang de 80 lei... ca doar nu ii dau zilnic...

    De parca eu iau banii si ii bag in buzunar... nu alta...

  16. #2056 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Trickz are dreptate, unii stau si cauta si altii asteapta sa faca cineva vreun post cu cand si unde va fii intalnirea. Cum am spus, 80 de ron nu este o suma accesibila pentru toata lumea (avand in vedere ca nu suntem bogatasi), dar, sunt sigur ca am putea sa dam macar o data 80 de ron. Sau mai bine nu, ca noi oricum ne vedem zilnic.....

    Patronul, din pentru prima impresie, mi s-a parut foarte de treaba. A discutat cu mine foarte frumos la telefon si a fost foarte deschis in ceea ce priveste ideiile si intrebarile pe care le-am avut in legatura cu localul si daca am reusi sa facem ceva acolo. Patronul a vorbit si cu trickz si a fost la fel de deschis si cu el.

    Daca stau sa ma gandesc, trickz ar trebuii sa se planga in privinta banilor. Din cate am vazut eu, cand am facut intalnirea la Nautilus, el deabea ca a baut cateva pahare de cola (si aia presupun ca adusa de el ).

    Vedem cum facem noi, haideti , nu mai fiti asa zgarciobi...

  17. #2057 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    trickz(later edit: dj_andrei) nu te supara si tu asa repede ca esti tanar si faci riduri nu mai dai bine in poze

    Sunt sigur ca Bitza nu a vrut sa fie acid in comentariul lui, doar a exprimat si o alta parere - eu am inteles ca el nu vrea sa aiba un meniu prestabilit si e o fire mai libertina - poate vrea sa bea 20 beri nu sa manance 2 strachini de mancare (e doar un exemplu nu il luati ca atare)

    Eu sunt convins ca locatia ideala isi va face aparitia pana la urma si o sa se roage de noi sa mai plecam si pe acasa

  18. #2058 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    eu nu sunt pretentios daca e de mancare nu ne vedem zilnic si cred ca nu e o suma asa mare. bautura inclusa nu merge clar pt ca sunt multi care nu consuma. localul arata frumos si nu pare a fi cu lautari (cross fingers) daca baietii zic ca patronul e baiat de zahar si merge discutat cred ca iese ceva

    o masa la 60-80 e ok. sincer in excalibur am dat mai mult si nici nu imi place

  19. #2059 SP
    Senior Member DJ_Andrei's Avatar
    Asta este replica pentru fete Darki...... Ne orientam noi, mergem daca este sa vedeti sambata sau duminica localul.

  20. #2060 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bon, in cazul asta... tin sa anunt echipa ca Sambata mergem in "inspectie". Sper sa nu se supere ceilalti pt. non-invitatie, dar nu vrem sa mergem acolo sa parem ca "invadam". Darkie, Donely, Mo, Grey, Bodo... ce ziceti ? Facem Sambata o incursiune acolo si ii zapacim pana ne ofera un super pret ? Eu zic ca daca tragem tare ne ducem la un 50 RON de persoana... Sunt sincer sigur de faptul ca mai jos nu vor accepta. Cum a spus si Darkie, majoritatea localurilor pt. inchiriere cer niste preturi mirobolante. Si prefer sa ma "taxeze" la mancare/bautura decat sa platesc aiurea spatiul folosit.

    So, it's a deal ? Oricum mergem si facem poze serioase... revenim cu ele, detalii si preturi... Eu inca sper sa ne gasim locatia perfecta, sa-l vad pe Donelu cantand din toti bojocii

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 103 of 180 FirstFirst ... 3 53 93 101 102 103 104 105 113 153 ... LastLast

Similar Threads

  1. Console Club By MonkY in forum Console Club
    Replies: 323 Last Post: 17-04-2024, 10:00
  2. Console Games - Donatii By MonkY in forum Console Club
    Replies: 609 Last Post: 12-03-2018, 01:23
  3. Console Club Timisoara By PET in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 01-06-2011, 11:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts