Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 42 of 44 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 LastLast
Results 821 to 840 of 869

Thread: Dark Souls

  1. #821 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Parcă nu prea are farmec dacă citești mai întâi prin wiki și apoi îl butonezi, își pierde foarte mult din farmec dacă știi ce te așteaptă. Sunt de părere că primul run ar trebui jucat "orbește", abia la NG+ ar trebui luat wikiul la puricat.

  2. #822 SP
    Member ionutsb85's Avatar
    Gaseste arcul in padure,fa-i upgrade cu Titanite Shard,poti cumpara Titanite Shard de la Blacksmith,sunt vreo 800 de souls bucata,cumpara sageti pentru el si trage de sus,in capete,cu L1 pui tinta mai ca lumea,omoara capul din mijloc si al doilea din stanga lui,dupa aia coboara si ia-o in stanga pe langa perete vreo 7 secunde,acolo opreste si trage cu arcul,iti trebuie cam vreo 200 de standard arrow,dupa cel il omori nu te duce in mijlocul apei,este gaura unde era monstrul si o sa mori,in rest ce sa zic:see you on the other side m8.Good luck,nobody wants to see you go hollow

  3. #823 SP
    Member eneea's Avatar
    Quote Originally Posted by Scofield91 View Post
    Eu nu pot să trec de hydra din Darkroot Basin. Nu mă pot apropria de ea... (Am clasa knight.) Am 17 ore în joc și n-am făcut mai nimic în el.
    Lasa Hydra pe mai tarziu, poti sa si termini jocul fara sa ai treaba cu Hydra . un hint, incearca sa mergi in sa te rostogolesti cand vezi ca arunca cu apa aia...si cand ajugni in apa ai grija sa nu cazi

  4. #824 SP
    Banned asperas's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Parcă nu prea are farmec dacă citești mai întâi prin wiki și apoi îl butonezi, își pierde foarte mult din farmec dacă știi ce te așteaptă. Sunt de părere că primul run ar trebui jucat "orbește", abia la NG+ ar trebui luat wikiul la puricat.
    stiu dom'le am terminat dark souls de 7 ori.. referirea mea era legata de cererea lui in legatura cu armuri, arme..!tocmai de aia l-am trimis la wiki..

  5. #825 SP
    Teraflops Graft's Avatar

  6. #826 SP
    Hao
    Junior Member Hao's Avatar
    Salutare, am si eu nevoie de putin ajutor in dark souls.
    Pm cine are timp si cine doreste sa ma ajute.
    Multumesc anticipat

  7. #827 SP
    Member zulander's Avatar
    Quote Originally Posted by Hao View Post
    Salutare, am si eu nevoie de putin ajutor in dark souls.
    Pm cine are timp si cine doreste sa ma ajute.
    Multumesc anticipat
    Poti sa scrii aici ce probleme ai, poate mai sunt si altii cu aceleasi probleme. Daca esti pe xbox poate intru direct in joc, bafta

  8. #828 SP
    Member eneea's Avatar
    Quote Originally Posted by zulander View Post
    Poti sa scrii aici ce probleme ai, poate mai sunt si altii cu aceleasi probleme. Daca esti pe xbox poate intru direct in joc, bafta
    Si eu te pot ajuta daca esti pe Xbox

  9. #829 SP
    Member clovnusor's Avatar
    As vrea si eu sa imi cumpar dark souls, dar imi e frica. Ma imbarbateaza cineva?

  10. #830 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Te ajut eu?
    Attached Images  

  11. #831 SP
    Member Wagram's Avatar
    Quote Originally Posted by clovnusor View Post
    As vrea si eu sa imi cumpar dark souls, dar imi e frica. Ma imbarbateaza cineva?
    Curaj, gaina, c-o sa mori. Si nu o data.

  12. #832 SP
    Member clovnusor's Avatar
    Nu e vorba de curaj. Vroiam sa stiu mai mult daca jocul merge jucat in sesiuni de cate o ora. Sunt f. ocupat si nu as vrea sa ma enerveze.

  13. #833 SP
    Member AzFaust's Avatar
    Nu recomand sa joci in sesiuni de cate o ora pentru ca este pacat si strici jocul. Iti trebuie minim 3 ore pe zi (parerea mea), ca sa poti sa intri cu adevarat in atmosfera jocului si plus ca anumite lupte sunt grele in draci prima data cand joci(cate un boss poate dura si cate minim 30 minute). Mai bine astepti cand ai mai mult timp sa il joci, trebuie sa te dedici acestui joc .

  14. #834 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Mai joaca cineva Dark Souls? In urma cu o saptamana mi-a venit ideea sa ii "mai dau o sansa" (in Anglia nu prea am avut timp sa il joc, trebuia sa impart TV-ul cu altii...in plus faptul ca era "open-world" mi-a taiat macaroana din prima: am mers din greseala in Anor Londo mai intai apoi spre Catacombe...abia dupa jumatate de ora mi-am dat seama in ce directie e Undead Burg). And what do you know it? Acum m-a prins aproape la fel de tare ca Demon's Souls. Dar man ce ma enerveaza unele zone. Imi vine sa trantesc maneta si sa ma urc pe pereti uneori de nervi (just like the good old times in high school).

    Am terminat prima zona destul de usor (ma simt foarte norocos avand in vedere ca foarte multi useri m-au ajutat (si invadat) in ciuda faptului ca jocul s-a lansat de doi, trei ani). In padure mai am doar Hydra, canalul e "curat". Optiunile mele sunt: catacombele si zona aceea care seamana cu Valley of Defilement. Am facut rost de o un divine sword the tot r@#@%^& fata de ce aveam (un battle axe +8) si pot progresa in catacombe. Dar ma enerveaza in ultimul hal! Foarte multi skeleti, nici un bonfire prin zona, e ca un labirint destul de complex si inca nu m-am prins care e ruta la boss... singurul avantaj e ca necromancerii sunt considerati mini bossi deci nu respawneaza de fiecare data. Anyway foarte enervant.

    Anyway, cu nervi sau fara (nu imi pot imagina fara), vreau sa platinez jocul exact cum am facut si cu Demon's Souls. Sunt curios daca a reusit cineva. Cat timp v-a luat? Cat de frustrant a fost? A fost mai greu decat la Demon's Souls (in caz ca l-ati platinat)? Sigur o sa il termin cel putin odata dar paca vad ca nu o sa ma pot opri pana nu ajung cel putin la NG+++.

    P.s. Resursele mi se par (cel putin pt moment) mult mai greu de gasit fata de Demon's Souls (acolo era simplu: in zona x la inamicul y gasesti piatra z. Si le gaseai destul de frecvent ca sa te prinzi de pattern si sa nu te oblige sa cauti pe internet). Daca aveti niste zone bune de farmat, please let me know .

    Anyway jocul e awesome si vreau sa il termin macar odata pana se lanseaza DS2 (pre-order-ul la CE l-am dat de vreo 4-5 luni). La sequel nu voi repeta gresealade la Dark Souls 1.

  15. #835 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Eu am platina la ambele jocuri si pot spune ca Dark Souls e chiar banal in comparatie. Mai ales din punctul de vedere al boss fights, care (in afara de 1-2 mai provocatoare) sunt foarte usoare. Singurul lucru mai enervant o sa fie grind-ul pentru covenants (spells / all weapons trophy). Din fericire nu cred ca mai este nevoie de PvP pentru coventans (cel putn pt darkmoon stiu ca se pot farma tokens). Recomand sa joci offline pe cat de mult posibil, este plin de cheaters / twinked / laggers chars in pvp carora nu prea ai ce sa le faci.

    Eventual spune ce build vrei sa iti faci pt mai multe tips (sau poti sa imi dai add, datele mele sunt in thread-ul de contacte / profil).

  16. #836 SP
    Member colossus's Avatar
    Senzatia Youtube-ului ,Pewdiepie incearca Dark Souls... Ma-ntreb de unde scoate asta peste 2 milioane de vizulizari?


  17. #837 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Quote Originally Posted by OEE View Post
    Eu am platina la ambele jocuri si pot spune ca Dark Souls e chiar banal in comparatie.
    Nu ma asteptam sa aud asta . Tin minte ca la Dark Souls mi-a luat 150 de ore sa il platinez...sau 200? Si atunci tin minte ca m-a ajutat Enthroll cu ultimul trofeu...DE BRONZ. Grindfest ultimele 50-60 de ore.

    Anyhow...Am un Pyromancer, level 50. In mod normal folosesc un Battle Axe +8 (vreau sa il fac sa fie cu lightning...dar imi trebuie tot felu de titanite-uri) dar in catacombe folosesc acel Divine Sword din Drake Valley...it`s so ****ty...dar nici aici nu am resurse ca sa pot upgrada sabia. Oricum de cand am ajuns la level 30 am inceput sa ma bazez din nou pe magie asa ca in ultima vreme imi bag level-uri in Attunement (pt slot-uri) si Intelligents (pt damage). Dar nu vrea sa farmez extrem de mult ca sa nu ajung sa fiu level 200 si sa nu am cu cine sa ma joc later on XD (tin minte ca in Demon's Souls a trebuit sa scad 40-50 de level-uri la False King ca sa ma pot intalni cu Enthroll in aceeasi lume ).

    Iti voi da add pe PSN zilele acestea desi nu stiu cand ma mai pot juca (pe langa munca, mai lucrez si la un proiect cu un prieten). Vorbim anyway. Merci!

  18. #838 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Nu te obosi cu lightning, a fost nerfuit grav, mai bine ar fi sa duci arma la +15 ca sa o poti folosi darkmoon sau sunlight blade pe ea. La magic build poti sa mergi pe un enchanted sau magic weapon pt stat scaling. Pt catacombe mai bine folosesti un silver knight spear (e considerata divine si da perma kill la scheleti). In general e recomandat sa ajungi intre 110-130 pt co-op/pvp. Pe magie o sa rupi cand inveti cristal spells (devine la fel de op ca in Demon's), dar sa nu exagerezi prea mult cu attunement, baga doar pana ai vreo 7 sloturi (dupa, devine prea mare nr de puncte necesar ca sa renteze). Piro e bun NG si NG+ dupa care devine underpowered deoarece nu se scaleaza cu nici un stat. Piro merge combinat cu un str / dex / quality build in vedere folosiri lor ca support spells (in special power within sau iron flesh).

    Upgrade paths: Lightning, Raw, Crystal, Ocult, Chaos, Fire, Dragon fa doar pentru trofee, in rest sunt inutile daca vrei sa faci mai mult de NG+. Restul sunt bune in funtie de build-ul ales.

    Sa vad ce arme mai am pe mine, din pacate nu mai am save-urile originale (cu toate armele and ****), ci doar cele de Prepare to Die Edition, dar am si acolo mai multe caractere cred. Per total am depasit 1000 ore.

  19. #839 SP
    Member eneea's Avatar
    Tudoran mi-ai facut pofta sa reinstalez Dark Souls, si eu l-am "platinat", dar pe xbox si a fost una dinre cele mai bune experiente gameristice. Sincer nu stiu cat mi-a luat sa-l termin, undeva la 100 de ore, asta doar ca la primul caracter m-am dus cum mi-a taiat capul si nu m-au interesat achievments and stuff... Ai facut bine ca ti-ai luat pyromancer, cu el mi s-a parut cel mai usor sa termin jocul si sa completez achievments

  20. #840 SP
    Member eNHajeL's Avatar
    Si eu m-am apucat de Prepare to Die edition in zilele astea. Abia am ajuns la level 10 si sunt ciuca batailor in cemetery, in Undead Burg inca nu am reusit sa omor Dark Knight-ul desi o data am fost foarte aproape. Jos este Havel the Rock care ma termina dintr-o lovitura. Where the f*ck should I go? Am terminat Demon's Souls si nu mi s-a parut chiar asa de grea la inceput. S-ar putea sa fiu iesit din forma

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 42 of 44 FirstFirst ... 32 40 41 42 43 44 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 26-02-2014, 22:17
  2. Replies: 1 Last Post: 01-02-2011, 23:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts