Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 44 of 44 FirstFirst ... 34 42 43 44
Results 861 to 869 of 869

Thread: Dark Souls

  1. #861 SP
    495
    Member 495's Avatar

  2. #862 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Dark Souls: Biggest Mysteries Explained

    Quote Originally Posted by GameSpot
    In this episode of Gaming Mysteries, Dave goes over some of Dark Souls best known secrets. Who is Gwyn's Firstborn Son, What does the Pendant Do, What is the Skull at Ash Lake, and Who is the Narrator? Dive into some of Dark Souls Mysteries and find out which are solved and which remain unsolved!

    Thanks to its unique world and deep lore, Dark Souls fans have dove into every aspect of the game. We've found cut content showcasing the Witch of Izalith's original boss fight, questioned if Manus is the Furtive Pygmy, and even had some of our questions answered in Dark Souls 3. But, there are still many burning Dark Souls questions and mysteries.

    At this point, some of these mysteries are solved, but there still remain many that we don't know the answers to, and many still theorize about. How is Velka related to the overall plot of the game? Where did Gwynevere flee to? And, many questions this video tackles, such as who is Gwyn's Firstborn son, and is this related to Solaire or Andre of Astora? Does the pendant actually do anything, or is it more of Hidetaka Miyazaki's trickery? Soulsborne is full of these mysteries, and today we focus on Dark Souls 1.


  3. #863 SP
    Member Cristache07's Avatar
    L-am reinceput iara cu gandul sa-l platinez. Am dat peste o creatura gen ridiche azi pentru prima oara. Voi a-ti intalnit-o ?

  4. #864 SP
    Member codpin's Avatar
    Da, e f rar intalnita. Se formeaza acolo unde arunca multi playeri iteme. Dar sansa sa iti apara e atat de mica incat unii nu intalnesc niciodata genul asta de inamic.

    Eu am intalnit de 2 ori, o data m-a omorat ca nici nu-l vazusem bine si mi-a dat un spell in fata - one shot.

    LE: mi-am adus aminte si cum se numeste, vagrant. Look it up on google!

  5. #865 SP
    Member Antiohh's Avatar
    M-am apucat si eu de acest joc, desi am avut multe retineri la inceput. (din punct de vedere grafic jocul a imbatranit destul de rau, am auzit ca este foarte lent, nu suport ca checkpointsurile sunt la mare distanta + altele). Am fost impresionat atat din punct de vedere negativ, cat si pozitiv. Se misca binisor, lumile sunt diverse si interesante, bossii nu sunt atat de grei pe cat ma gandeam (deci nu m-am plimbat foarte mult pentru checkpointsuri), din cauza ca este mai lent se pune accentul mult si pe pozitionare in mers, nu doar se abuzeaza frameurile de invincibilitate de la roll. Chiar ma tine in priza si ma face sa vreau sa vad ce gasesc mai incolo.

    Ce nu imi place este cat de multe lucruri neexplicate legate de mecanicile jocului exista... Chiar mi-am dat silinta sa intru in spiritul jocului, sa citesc fiecare item, sa vorbesc cu toate personajele. Am risipit un upgrade de flask pentru ca l-am consumat... zicea acolo ca itemul se foloseste pentru upgradarea flaskului, dar nu zicea cum o faci si l-am consumat pur si simplu. Povestea ceva de dat la un firekeeper, dar nici nu stiam ce e ala pentru ca nu am intalnit un NPC cand am dat de itemul pentru upgrade. Poate ar fi fost o idee buna macar sa nu ma lase sa il consum ca un fraier? Ma indoiesc ca cineva o face in mod voit. Apoi este prost explicat modul in care faci rost de mai multe flaksuri (eu credeam ca este ca la Elden Ring). Apoi mi s-a intamplat sa ajung in zone pentru care eram underlvl, dar nu era atat de evident decat atunci cand ajungeam la o zona si mai indepartata derivata din predecesoarea in care ma prindeam ca dau mult prea putine daune. Problema este ca uneori este dificil sa iesi din ele In acest joc sfarsesc deseori prin a cauta raspunsuri pe internet (ceea ce nu e ok din punctul meu de vedere).

    Ceva m-a socat: cat de multe lucruri din acest joc au fost reciclate in Elden ring. Mie chiar nu mi se pare un complet alt joc. Din punctul meu de vedere este o extensie a seriei Dark Souls. Sekiro si BloodBorne au fost jocuri diferite in adevaratul sens al cuvantului. Nu stiu cum sunt Dark Souls II si III, dar Dark Souls I este tot tip openworld (te poti duce in multe locuri cand vrei si cum vrei).

    Ar mai fi foarte multe lucruri de zis, dar mi-ar lua pagini intregi. Per total imi place si nu regret ca m-am inhamat la el. Este distractiv de cele mai multe ori, frustrant uneori (si nu din cauza bossilor asa cum mi-am imaginat). Cantitatea de continut din joc este foarte mare si diversa. Mi-am luat trilogia cu 200 lei, care include toate jocurile cu tot cu DLC-uri si estimez undeva pe la 200-300 ore de explorare in ritmul meu. Sper doar ca in urmatorul joc pe care il lanseaza, cei de la From sa mai diversifice

  6. #866 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Joaca 2 si 3 si mai scrie parerea ta. Dark Souls pentru mine este "THE ONE". Am intrat in el dupa ELDEN RING si am ramas placut surprins sa vad inca activitate online. La DS Remastered ai 60 fps-uri si calitate ceva mai buna pe video. 2-ul l-am jucat cel mai putin (insa este foarte posibil sa ma reapuc de el). 3-ul este foarte bun (daca ti-a placut Bloodborne sigur o sa te simti ca acasa in DS3). Have fun in DS1 si da-mi de veste daca vrei platina, pot sa-ti dau toate armele ca sa nu incepi jocul de 3 ori again and again

  7. #867 SP
    Member Antiohh's Avatar
    M-am reapucat de DS1 pe PC recent si ce pot spune e ca a devenit jocul pe care il pun cand vreau sa ma relaxez caut sa colectez tot ce se poate, trofee, chiar si niste pvp. Mai urmaresc si ghiduri sa ma asigur ca fac absolut tot ce se poate. Citesc fiecare item... Acum ca stiu fiecare zona periculoasa, ce poate sa ma omoare si ce nu, imi e mult mai usor sa fiu rapid in actiuni si sa ma pregatesc cum trebuie pentru anumite zone. Nu mai este deloc stresant pentru mine, mor extrem de rar. Ma pot concentra mult mai bine pe partea de lore si e cu totul alta experienta a 2a oara cand il joc.

    Mai jos este un videoclip care rezuma cu exemple concrete (prin care am trecut si eu, dar nu le ofera pe toate) , de ce DS nu e un joc deloc bine gandit pentru playerii noi. Atentie, sunt spoilere, pentru cei care nu l-au jucat inca si vor sa o faca.


  8. #868 SP
    Member codpin's Avatar
    In afara de Elden Ring, nici unul din jocurile Soulsborne nu sunt potrivite pt jucatori noi. Cred ca din cauza asta a si fost primit atat de bine Demons Souls in 2009, a fost un soc pentru playeri.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk

  9. #869 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Stiu ce zici, Antiohh: acu doi ani ca relaxare platinam Dark Souls 1 (mai un inel aici, mai un covenant item, mai un unique weapon). I se parea amuzant colegului de apartament, avand in vedere ca aveam inca vreo 10 jocuri de PS4 in backlog (si el nu "intelegea" atunci atractia la seria Souls).

    Dar pt mine, Dark Souls 1 chair e un fel de "comfort food" Desi din cate vad, chestia asta rezoneaza doar cu jucatori ce poate au jucat DS1 la lansare/cu multi in in urma. De exemplu, prietenii mei care au jucat Souls game-uri mai recente, nu au acea "nostalgie" care o am eu.

    Am vrut sa procedez la fel si la DS3, dar sincer nu a click-uit in acelasi fel pt mine (i.e. platinarea la DS3 mi se pare mult mai putin enjoyable). Dar nah, fiecare cu "piticii lui"

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 44 of 44 FirstFirst ... 34 42 43 44

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 26-02-2014, 22:17
  2. Replies: 1 Last Post: 01-02-2011, 23:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts