Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 450 of 498 FirstFirst ... 350 400 440 448 449 450 451 452 460 ... LastLast
Results 8,981 to 9,000 of 9953

Thread: Jocuri cu preturi bune

  1. #8981 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by keanustar View Post
    Ma gandeam ca s-ar putea sa ploua cu pareri de rau pe aici. Din pacate asta e riscul tot timpul cand cumparam ceva.
    Mai nasol mi se pare cand cumperi un joc si la 1 sapt sau 2 il dau gratis la PS Plus. Eu am patit asta de mai multe ori. Probabil cei mai "pagubiti" sunt cei care au luat Collectors.
    Nu e tocmai ghinion. Partea bună că n-a trecut nici o săptămână de când a fost livrat. Deci voi face retur și plasez o nouă comandă sau aștept un voucher pt diferență.

  2. #8982 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca ai desigilat jocul nu se poate face retur din ce stiu.

  3. #8983 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Daca ai desigilat jocul nu se poate face retur din ce stiu.
    E desigilat dar nu am folosit DLCurile... nu e ca si cum nu am cumparat pana acum resigilate cu folie de la Altex/MG (adica fara acea banda "PS4")...

  4. #8984 SP
    Member omega's Avatar
    Si totusi au la vanzare jocuri resigilate. Probabil cu scandal, amenintari si jigniri se rezolva.

  5. #8985 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai scrie foarte clar ca nu se accepta la retur, asa ca nu prea cred ca se poate rezolva "amiabil".
    Personal nu am primit niciodata un joc netiplat original, mai ales pe PS4 unde se vede foarte clar ca nu este tipla originala.
    Pe Xbox e mai clar. Daca are sigiliul rupt, e clar ca a fost deschis.
    Dar nah, poate au mai fost accidente si s-a taiat tipla cand s-a deschis cutia sau alte cazuri exceptionale.

    Eu nu as accepta asa ceva. Poate tu ai terminat jocul si vrei sa-l returnezi si sa iei alt joc de banii aia. Nu are importanta daca ai folosit sau nu codurile.

    Nu e etic sa faci asa ceva.

    Dar nu e frumos nici ce au facut ei. Poate userul @Altex-Media Galaxy poate raspunde la niste intrebari pe thread-ul dedicat.

  6. #8986 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pai scrie foarte clar ca nu se accepta la retur, asa ca nu prea cred ca se poate rezolva "amiabil".
    Personal nu am primit niciodata un joc netiplat original, mai ales pe PS4 unde se vede foarte clar ca nu este tipla originala.
    Pe Xbox e mai clar. Daca are sigiliul rupt, e clar ca a fost deschis.
    Dar nah, poate au mai fost accidente si s-a taiat tipla cand s-a deschis cutia sau alte cazuri exceptionale.

    Eu nu as accepta asa ceva. Poate tu ai terminat jocul si vrei sa-l returnezi si sa iei alt joc de banii aia. Nu are importanta daca ai folosit sau nu codurile.

    Nu e etic sa faci asa ceva.

    Dar nu e frumos nici ce au facut ei. Poate userul @Altex-Media Galaxy poate raspunde la niste intrebari pe thread-ul dedicat.
    Eu am primit multe jocuri sigilate de la Altex, dar in-house - fără acea bandă PS4 care atestă sigiliul din fabrică. O să verific terms & conditions si un q&a la OPC. Eu mă mulțumesc și cu un voucher pt diferență. Așa m-am înțeles și cu emag în alt caz. Dar să bubui prețul atât de mult în jos e cam trist pt cardul meu. Și încerc să diminuez paguba.

    Lessons learned: never pre-order any CE. Are balta pește cum s-ar spune. M-am speriat cu ediția asta pt că nu mai era pe nicăieri. Dar cred că asta a fost și strategia Sony&Retailers să infleze nevoia.

  7. #8987 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa am zis si eu cu CE-urile, dar uneori risti si ramai fara. Cum am riscat eu cu God of War sau Witcher 3

  8. #8988 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Quote Originally Posted by omega View Post
    Si totusi au la vanzare jocuri resigilate. Probabil cu scandal, amenintari si jigniri se rezolva.
    Depinde de consultant, am lucrat o perioada intr-un mediu foarte asemanator iar cand erau situatii de acest gen si clientul punea civilizat problema, faceam returul pe hartie si ii inapoiam omului diferenta de bani. In loc ca el sa dea un produs desfacut si sa primeasca unul sigilat doar pentru acea mica reducere de bani, noi ii inapoiam banii si el tinea produsul desigilat de el.
    Daca era vreunul obraznic, se putea refuza fiindca politica la retur jocuri este sensibila si in avantajul vanzatorilor.

    Quote Originally Posted by LucKos View Post
    E desigilat dar nu am folosit DLCurile... nu e ca si cum nu am cumparat pana acum resigilate cu folie de la Altex/MG (adica fara acea banda "PS4")...
    LucKos: In caz ca accepta returul, iti dai seama ca ei nu au nicio certitudine ca tu dupa retur nu vei folosi acele DLC.

  9. #8989 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Nu e mereu valabil. La alte jocuri nu mai gasesti editia de colectie pe la noi in afara de cei care precomanda. Depinde de joc.

  10. #8990 SP
    Senior Member LucKos's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Depinde de consultant, am lucrat o perioada intr-un mediu foarte asemanator iar cand erau situatii de acest gen si clientul punea civilizat problema, faceam returul pe hartie si ii inapoiam omului diferenta de bani. In loc ca el sa dea un produs desfacut si sa primeasca unul sigilat doar pentru acea mica reducere de bani, noi ii inapoiam banii si el tinea produsul desigilat de el.
    Daca era vreunul obraznic, se putea refuza fiindca politica la retur jocuri este sensibila si in avantajul vanzatorilor.



    LucKos: In caz ca accepta returul, iti dai seama ca ei nu au nicio certitudine ca tu dupa retur nu vei folosi acele DLC.
    Tocmai de aceea accept și un refund al diferenței sau un voucher de contravaloarea respectivă. Care tot la ei l-aș cheltui.

  11. #8991 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Si totuși, de ce are deja reducere? Sa lansat de abia 1 sapt jumate
    Edit: A revenit vechiul pret, am facut rezervare in magazin si pe cont imi apare cu pretul de 195. Sunt curios daca mi-l da pretu asta sau refuza pe baza unei erori

    Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

  12. #8992 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu refuză, stai liniștit. Au luat-o razna și ăștia...

  13. #8993 SP
    4_2
    Member 4_2's Avatar
    Eu m-am suparat ca nu au livrat produsul la timp si am renuntat la comanda de CE. Acuma am plasat-o din nou. E drept ca inca banii de pe precomanda nu au intrat inca in cont,dar noroc ca nu am facut achizitii mari de BF.

  14. #8994 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    De aici:
    Attached Images Attached Images screenshot_20191113-140024_chrome.jpg

  15. #8995 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Yep. Prețul rămâne cum a fost rezervat

    Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

  16. #8996 SP
    Member parazitu86's Avatar
    Am achiziționat NHL 19 la prețul de 60 lei in MG Orhideea ( in celelalte magazine este prețul normal de 209 )

  17. #8997 SP
    Junior Member mateimatthew's Avatar
    Spiderman - 89 lei la altex.

  18. #8998 SP
    Junior Member andreics96's Avatar
    Și far cry new dawn la 78 de lei (altex/media galaxy)

    Trimis de pe al meu COL-L29 folosind Tapatalk

  19. #8999 SP
    Member adin33's Avatar
    Mortal Kombat XI ps4 si xbox 138 lei la altex
    https://altex.ro/mortal-kombat-11-ps4/cpd/JOCPS4MKO11/

  20. #9000 SP
    Member Ripjaws's Avatar
    Resident Evil 2 Remake 90 lei pe PS store.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 450 of 498 FirstFirst ... 350 400 440 448 449 450 451 452 460 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocuri si aplicatii cu preturi bune - PC By Alexandru in forum Jocuri PC
    Replies: 626 Last Post: 08-04-2024, 12:13
  2. Jocuri SH cu preturi bune By MonkY in forum Console Club
    Replies: 40 Last Post: 13-03-2017, 13:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts