Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 497 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 91 141 ... LastLast
Results 801 to 820 of 9922

Thread: Jocuri cu preturi bune

  1. #801 SP
    Member Execitor's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Poti sa zici care e legea aia ? Eu am patit de foarte multe ori sa iau ceva si la casa sa fie alt pret, niciodata nu mi-au dat la pretul de pe eticheta, am mai chemat si eu alti angajati acolo, dar regula e cu totul alta - se plateste cat scaneaza aparatul. Intr-un fel e normal, gandeste-te ce usor ai putea tu sa lipesti acolo pe produs un pret si vii la casa sa dai atata pe el.
    Nu poti sa lipesti pentru ca nu ai codul de bara...

  2. #802 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Cred ca nu ne intelegem... Codul ala de bara e codul produsului, care e scanat de aparat si apare pretul din baza de date. Dar pe produs poate fi lipit orice pret, care nu tot timpul corespunde cu cel raportat de scaner. De aia zic ca eticheta aia cu pretul e irelevanta, oricum ideea e simpla : platesti cat arata scanerul la casa, nu cat vezi tu pe eticheta, daca nu observi la casa te-ai cam ars.

  3. #803 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    nu mai stiu exact dar a fost dat si la tv. poti da un search pe legi (iti dai seama ca nu stau sa caut)

    problema e ca o data pusa acea eticheta pe ea scrie numele produsului si are si un cod de bare. daca ei schimba in sistem trebuie sa scoata etichete noi de pret. aici e greseala lor si platesc. pana acum nu am patit-o dar crede-ma ca nu plec de acolo decat cu pretul de la raft nu din rahatul de sistem. greseala este a celor de pe raion. ei sa plateasca diferenta.

    pana acum am la activ o casiera de carrefour data afara si un ofiter de credit la banca romaneasca. nu ma joc cu ei

    LE: daca vrei sa faci smecherii cu cod de bare pui de la un rahat de produs mult mai ieftin si aia e. pe cea de joc apare cod/nume so nu au cum sa zica ca ai pus tu sau mai stiu eu ce.

    am patit asa ceva dar fara sa fac eu nimic. acum 2 ani am fost la cumparaturi printre care articole de camping. am luat tot ce trebuie. platesc normal ca un roman tampit fara sa ma uit. si acasa vad cu stupoare ca acel cort de 3 mil pe care l-am luat a costat.....fix 90 lei. era trecut ca umbrar. a avut alt cod de bare

  4. #804 SP
    Member Wargasm's Avatar
    Quote Originally Posted by Hyp View Post
    cele mai bune preturi pentru console xbox 360 pe amazon.co.uk la bundle
    au niste promotii si slectezi gratuit niste jocuri sau alte avantaje in fucntie de modelul ales
    mi-am luat un arcade + borderland + al doilea joystick wireless + pure + lego batman = 151 lire transport inclus
    Amazon.co.uk: Xbox 360: PC & Video Games
    Ce card folosesti?

  5. #805 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    visa - ing

  6. #806 SP
    Member maweryck's Avatar
    Acum m-am uitat si eu pe Amazon.co.uk sa vad daca trimit in Romania .Acum 1-2 ani stiu ca nu puteai lua de pe Amazon daca erai din Romania , decat poate cu ajutorul persoanelor gen Robert Dinu .
    Sunt si eu curios merita sa iei de pe amazon ? Cam care sunt preturile si ofertele? pt ca la transport vad ca e destul de scump .

  7. #807 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Pe langa transportul scump adauga si tva-ul care se pune in plus fata de ce e afisat pe site si rezulta ca nu merita sub nici o forma...

  8. #808 SP
    Member Bugghy's Avatar
    Quote Originally Posted by muggs View Post
    Pe langa transportul scump adauga si tva-ul care se pune in plus fata de ce e afisat pe site si rezulta ca nu merita sub nici o forma...
    Nu se mai aplica tva-ul acela dinainte, din cate am observat. Doar ca se mareste pretul la joc/film cu cativa centi.
    Cat despre transportul scump, ai mare dreptate, plus ca sunt impachetate foarte foarte prost. Mie mi-a ajuns un colet dezlipit pe o latura, cu proces verbal din partea postei ca asa a ajuns in tara si l-au resigilat ei. Nu mai zic ca s-a dus si un blu-ray din cauza asta...
    Cat despre transportul express (sau cum se numeste), numai cuvinte de lauda, dar si un pret pe masura.

  9. #809 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    Quote Originally Posted by maweryck View Post
    Acum m-am uitat si eu pe Amazon.co.uk sa vad daca trimit in Romania .Acum 1-2 ani stiu ca nu puteai lua de pe Amazon daca erai din Romania , decat poate cu ajutorul persoanelor gen Robert Dinu .
    Sunt si eu curios merita sa iei de pe amazon ? Cam care sunt preturile si ofertele? pt ca la transport vad ca e destul de scump .
    unele produse merita..unele nu [datorita pretului in plus al transportului]
    daca te vei uita la linkul cu xbox360 bundle de amazon.co.uk...vei trage o concluzie ff ok..cu un transport premium
    de ex poti cumpara o consola xbox360 arcade cu vroe 2 jocuri si inca un joystick...cu aprox 750 de lei ..transport inclus premium [cand la noi in magazin nu gasesti sub 900 de lei si nici nu vine cu borderlands..inca un joystick..si altele]
    in cele din urma eu am ales un elite ..hdd de 120...borderlands, fifa 2010, pure,batman lego, al doilea joustick ..transport premium....totul cu aprox 1070 de ron [ la fel un elite la noi..cu un joystick si un singur joc e vreo 1200 de ron]
    vreo 100 de ron din preturile de mai sus e transportul..deci da se merita..dar in functie si de ce vrei sa cumperi
    urmaresc site-urile de cumparaturi din afara ff mult si profit de ofertele lor...[ebay/amazon/shopto/thehut/play-asia]
    Quote Originally Posted by muggs
    Pe langa transportul scump adauga si tva-ul care se pune in plus fata de ce e afisat pe site si rezulta ca nu merita sub nici o forma...
    in primul rand vb prostii
    e vb de amazon.co.uk..deci cumparaturi din UK...uniune...nu mai platesti nici un TVA si nimic
    daca nu stii..abtinete
    iar daca le cumperi din afara uniunii europene [de ex ebay.com si iti vine din hong kong]il poti ruga pe ala sa puna pe colet o valoare ff mica a produsului sa platesti putin sau daca e trecut GIFT nu mai platesti nimic

  10. #810 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    faza cu tva pe amazon este adevarata Hyp. vezi cu atentie ce pret e la produs si ce pret ai in cos cand vrei sa platesti produsele care ies din uk se aplica o taxa la amazon. nu vorbeste deloc prostii

    faza cu uniunea e valabila la vama nu la site

  11. #811 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    se presupune ca omul se uita ce ii da la final pe chekout
    muggs nu cred ca se refera la ce scrie pe site..ci TVA-ul de la noi..care nu se achita in UE

  12. #812 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    Ma refer la ce scrie pe site stai linistit. Si sunt in tema pt. ca am incercat sa comand cadourile de craciun si am renuntat tocmai din cauza asta.

    Uita-te la comanda ta proprie ca sa iti dai seama ca gresesti, tu ai avut noroc ca la produsul tau este un super discount, altfel mai plateai ~100 lire pe langa alea 151.

    Ai sau nu ai 39.66 lire TVA?
    Attached Images Attached Images untitled.jpg

  13. #813 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    ok...dar se putea intelege si ca faceai referire la tva la noi..de asta am si zis
    cum am zis si mai sus..se merita sa "sapi" si sa cumperi cand gasesti niste preturi wow..eu de ex ff mult cumpar de pe ebay....ff multe din hong kong cu transport free...mai pune si 5 -10 dolari sau gift in functie de produc pe cutie...si nu am platit mai mult de 10 ron niciodata
    iar ca sa te corectez...macar atat sa imi foloseasca facultatea de matematica...plateam 39,66 de lire...daca nu beneficam de discount si era tva la 208,67 euro...ceea ce nu mi se pare deloc mult...rezulta fix 19% tva au cei de pe amazon...cat avem si noi
    iar eu...pentru ca am beneficiat si de discount...rezulta ca la totalul de 151,12 lire ...am platit 126,99 de lire pe consola + 24,13 tva

    singurul dezavantaj la chestia cu amazonul e poate transportul...deci NU e vb de tva...tot atat e si la noi
    ci sa iti convina sa dai 20 de lire pe transport...la ce discount am avut la xbox mi-a convenit

  14. #814 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar

  15. #815 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Banuiesc ca nu merge conectat la PS3, right?

  16. #816 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    din pacate nu

  17. #817 SP
    Member AC DC's Avatar
    as dori si eu un set de madcatz Rock Band Portable la 10 L
    Cine face livrari in tara?

  18. #818 SP
    Hyp
    -= Nemuritor si rece =- Hyp's Avatar
    daca ai card iti iei direct de la linkul meu

  19. #819 SP
    Member AC DC's Avatar
    de la ce?
    si imi vine acasa?
    cam in cate zile?

  20. #820 SP
    Senior Member BoDoPSX's Avatar
    e linkul mai sus de pe amazon. ce si cum faci acolo. o saptamana dureaza

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 497 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 91 141 ... LastLast

Similar Threads

  1. Jocuri si aplicatii cu preturi bune - PC By Alexandru in forum Jocuri PC
    Replies: 623 Last Post: 21-03-2024, 19:24
  2. Jocuri SH cu preturi bune By MonkY in forum Console Club
    Replies: 40 Last Post: 13-03-2017, 13:25

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts