Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 452 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 91 141 ... LastLast
Results 801 to 820 of 9023

Thread: GameShop.ro - informatii, noutati, sugestii

  1. #801 SP
    Junior Member Amur's Avatar
    Salut Razvan, am facut si eu o precomanda la consola rosie pe la 18 fara ceva. Sper sa apuc si eu una. Vreau sa te intreb intre ce ore se efectueaza transporturile, pentru ca eu sunt doar dupa 16 acasa. Daca as sti ca soseste dimineata as schimba adresa. Astept neaparat raspuns te rog sau confirmare telefonica.

  2. #802 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Orarul de livrare este 9-18. Poti schimba adresa de livrare telefonic cand vei fi contactat. In general se livreaza inainte de ora 16, dar nu este o regula, e doar ce am observat eu. Stai linistit, nu se vor termina inainte sa onoram comanda ta.

  3. #803 SP
    Junior Member Willi's Avatar
    Eu probabil nu o sa fiu acasa daca se livreaza inainte de 16 da o sa fie cineva acasa,nu e nicio problema nu?

  4. #804 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Poate prelua si altcineva de la adresa pachetul, semneaza si achita, nu e o problema.

  5. #805 SP
    Junior Member grecul's Avatar
    Am vazut ca este pe stoc Xbox Resident Evil 5? Ati reusit sa verificati daca este Jasper?

  6. #806 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    grecul - Referitor la Elite bundle - ma tem ca nu se poate verifica. La biroul nostru nu se afla stoc, ci la depozitul din afara Bucurestiului si se trimite direct de acolo prin curier la adresa dorita, nici eu nu am acces inainte sa cumpar un produs la el. Toate indiciile spun ca este Jasper, dar nu pot garanta. Daca doresti, poti astepta pana ajunge la altcineva de pe forum sa confirme (mai sunt comenzi facute de membri), dar sunt f. putine si s-ar putea sa se termine in scurt timp.

    Indiferent de chip, garantia este de 3 ani.

  7. #807 SP
    Taw
    Senior Member Taw's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Indiferent de chip, garantia este de 3 ani.
    Cat timp regula asta exista, nu inteleg de ce va faceti griji atata de Jasper asta, ca doar nu e vreun Mesia pe pamant !!
    Gameshop a dat dovada mereu de seriozitate in privinta garantiilor, de ce atata tevatura?

  8. #808 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Exact,si Jasper o sa fie la fel ca Falcon,nu va faceti griji.

  9. #809 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Avand in vedere ca GameShop ofera 3 ani garantie, schimba consola pe loc in caz de RROD, ofera noua garantie la schibmarea console, nu inteleg frematarea asta dupa Jasper. Luati domne consola si jucati-va fara griji. Daca se strica, primit alta, ce doriti mai mult.

  10. #810 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Nu chiar pe loc, dar nu dureaza mult. Intr-adevar, daca se schimba consola (nu se repara) se ofera alti 3 ani garantie.

  11. #811 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Ce vrei mai mult de-atat?!
    Jos palaria GameShop!

  12. #812 SP
    Senior Member Mariusik's Avatar
    Salut!

    Sunt curios despre cum functioneaza treaba cu garantia.
    Sa zicem ca imi cumpar o consola si dupa o perioada de timp se strica. Eu fiind din provincie nu pot veni cu consola la service in Bucuresti. Cum ajunge consola la voi si, ulterior, inapoi la mine?
    (Am cautat pe site-ul gameshop la informatii utile si nu am gasit nimic)


  13. #813 SP
    Junior Member Willi's Avatar
    Tin sa va anunt pe cei care nu sunteti siguri daca vreti sa va achizitionati consola elite cu resident evil 5 ca e Jasper si livrarea a fost foarte rapida daca vreti sa va cumparati aveti incredere.

  14. #814 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Mariusik - se trimite consola la noi, prin curier de exemplu. Se vede ce se poate face si apoi esti contactat telefonic pentru rezolvare. Ajunge la tine prin curier. Se discuta telefonic in aceasta perioada ca totul sa fie clar. Daca avem produsul in stoc pentru inlocuire tot procesul acesta dureaza doar cateva zile dupa ce o primim de la tine. Daca nu e in stoc se gasesc alte solutii (returnare bani, inlocuire cu alt model similar ca performante - adica tot Xbox, nu PS3 cu Xbox )
    Willi - excelent, se confirma ca e Jasper.

  15. #815 SP
    Junior Member grecul's Avatar
    Am ridicat astazi consola de la curier. Se confirma, consola Xbox Elite-Resident Evil 5 este Jasper.

  16. #816 SP
    Junior Member Amur's Avatar
    Am ridicat si eu Red Elite Bundle si dupa cum ma asteptam e Jasper, si arata foarte bine.

  17. #817 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Poti pune pe threadul ce ne-am cumparat azi o poza sa vedem si noi mai clar cum arata.

  18. #818 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Randul meu sa fiu dezamagit de Gameshop (si chiar speram sa nu fie asa...).

    Comanda plasata joi dupa-amiaza (la 5 minute dupa ora 17:00, intr-adevar), nu a ajuns nici pana acum (sambata dupa orele 14:00 - sfarsitul orelor de program la firma de curierat), cu toate ca persoana cu care am discutat pe mail (s-ar putea sa fi fost chiar RvsS) mi-a spus ca au cerut livrare sambata la Fan Curier Express.

    Fan-ul n-a aparut, nu m-a sunat, n-am nici macar un nr. de AWB (pe care ar fi fost normal sa-l primesc de la Gameshop in momentul in care au facut expedierea) ca sa verific pe site la ei ce s-a intamplat, etc.

    Probabil ca voi primi comanda luni, dar nici nu mai conteaza, pentru ca ar fi trebuit sa fie cadou pentru un prieten...

    Ceea ce ma deranjeaza este ca primeam aproximativ in acelasi termen de pe shopto prin Posta Romana, ar fi trebuit sa fac comanda acolo in loc sa sper ca voi primi un serviciu normal in Romania...

    Ma rog, cum am spus, probabil primesc luni coletul si il voi opri pentru mine (intamplator ma intereseaza jocul), am cumparat deja alt cadou.

  19. #819 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    SublimingSun - da, am discutat pe mail. Serviciile sunt prezentate pe site si depinde de curierat. Livram in 24 h de la confirmarea telefonica in general, dar in cursul saptamanii. In weekend noi cerem livrare sambata, dar pt. ca la Fan livrarea este doar pana la ora 14 sambata nu se realizeaza intotdeauna. Nr. de AWB apare in sistemul Fan-ului a doua zi, deci sambata si ti-l pot trimite, nu este o problema, dar in general nu este nevoie de el pentru ca se livreaza. Daca vom gasi o optiune mai avantajoasa de curierat o vom folosi, deocamdata cu Fan avem cele mai bune rezultate, doar ca nu livreaza si sambata program complet.

  20. #820 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Bine, nu voi intra acum in detalii despre comunicarea/ colaborarea intre companii, fiindca asta este treaba lor, la urma urmei. Devine deranjanta pentru client atunci cand se reflecta asupra lui, doar atat.

    Poate ar fi totusi bine sa trimiteti si nr. de AWB cand faceti expedierea (stiu ca-si fac data entry peste noapte), poate fi relevant. De exemplu, azi am stat in casa pana la 14:00 asteptand curierul si a trebuit sa trimit membri ai familiei dupa cadou (care ar fi trebuit sa fie jocul)... Stiu ca nu e vina gameshop sau Fan curier ca trebuia sa iau eu un cadou, insa situatiile de genul asta pot fi evitate de companii daca sunt mai customer-oriented.

    Oricum, asta este, sper ca macar luni sa intru in posesia jocului.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 41 of 452 FirstFirst ... 31 39 40 41 42 43 51 91 141 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gamers.ro - informatii, noutati, sugestii By GamersRO in forum Console Club
    Replies: 142 Last Post: 06-01-2023, 10:50
  2. LED TV - sugestii, informatii By erik95 in forum HiFi
    Replies: 11 Last Post: 02-01-2011, 23:51
  3. Sugestii? By reven in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 5 Last Post: 28-09-2009, 22:41
  4. Parteneriat ConsoleGames.ro & GameShop.ro By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 34 Last Post: 01-05-2009, 00:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts